Петокласници 2022/2023 - Тема 1

  • 19 740
  • 768
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 879

Полезни връзки:
Сдружение на българските начални учители - тестове
Електронно четими учебници
Сайт "Уча се"
Състезания "Таралеж"
https://easymath.bg/
Календар на учебната 2022/23 година

Предишни теми:
Предучилищна:  1,
Първи клас: 1, 2
Втори клас: 1
Трети клас: 1
Четвърти клас: 1, 2

Последна редакция: сб, 03 сеп 2022, 12:01 от Фран

# 1
  • Мнения: 29 321
Благодаря за темата. Flowers Hibiscus

Погледнах дългосрочната прогноза. Поне засега няма да вали на 15.09, което е добре, че иначе ще е доста неприятно....

# 2
  • София
  • Мнения: 3 069
Честита ни нова тема!
При нас излезе списъка на децата в класа - общо 31 деца. Не знам как ще е дисциплината.

# 3
  • Мнения: 29 321
Много са 31 деца, не е ли против наредбите?!? При нас ще са 26-27 деца.

# 4
  • Мнения: 68 638
По наредба има процент плюс като бройка , към основната бройка...гъвкаво е,

# 5
  • Мнения: 158
Благодаря за темата!
Моята петокласничка чака с нетърпение да си види новия клас и да разбере кой ще ѝ е класен. Подбутвам я за някакъв преговор, но отговорът е "има време" 🤨🤔

Последна редакция: пт, 02 сеп 2022, 14:34 от Луда Яна

# 6
  • София
  • Мнения: 3 069
Най-вероятно имат това законово право. Прехвърлили са повече момичета и в момента са почти наравно.

# 7
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Пожелавам да е успешна новата учебна година за всички малчовци и да овършеят материала 😄

# 8
  • София
  • Мнения: 13 206
Благодаря за темата! Simple Smile
За тетрадките за домашно, голямото ми дете в прогимназия и гимназия не е имала тетрадка за домашно, никой не ги е събирал. Мисля, че са абсолютна рядкост учителите, които събират тетрадки да проверяват.
За преговор.. никога не съм карала децата си да преговарят преди началото на учебната година. Като почнат се прави в училище преди входящите нива. Дори нямам идея какво точно би могла да преговаря.
Нашата родителска среща е днес. С нетърпение чакам да разбера класа, учителите и т.н.

# 9
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Аз я оставих цяло лято да почива и да ходи по лагери, не е преговаряла нищо. Съответно вече няма търпение да се върне в училище 😂

# 10
  • Мнения: 12 115
Децата във випуска са 62. Разрешили са им три паралелки, по 20/21/21 деца. Днес видях списъците. Ако бяха два класа с по 31 деца, не знам как щеше да бъде.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 069
20 деца в клас е чудесно. За съжаление в нашето училище няма достатъчно стаи за повече класове.

# 12
  • Мнения: 6 284
Нашия ще е 23.

# 13
  • Мнения: 2 622
Успях днес сутринта да си взема заветната бележка от джипи-то за наборката, покрай дългия уикенд нямаше навалица и бързо минах.
Чакам родителската среща в четвъртък за повече яснота относно новата учебна година.

# 14
  • Мнения: 29 321
И ние сме в четвъртък. Имам надежда да дадат учебниците преди 15.09, че да ги подвържем преди голямата навалица.
Тетрадки имам от миналата година  и няма да купувам.

Рире, контактна бележка ли си взела или за ваксините?

Общи условия

Активация на акаунт