Умишлено заразяване

  • 7 932
  • 176
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Толкова съм бясна.Как може да има толкова безотговорни майки? Детето кашля ,очевидно болно и заразно а пък ще правиш празненства,нали всичко е резервирано.В резултат моето беше оплюто и окашляно на секундата.
Та това у миналата година се е случвало,от 4 боледувания 3 пъти беше оплюто.В яслата не е ходило поради други причини,от там не е заразено.
Като казах че ходи на ясла и се надявам да не се разболява често ми вика,няма как ще се разболява.Та тя вече 5 години стои вкъщи ,че нейното е вечно болно не работи,имам чувството че нарочно го прави,дай и другите да стоят .Аз не мога да си позволя да стоя .Сега като му се съсипе имунитета,предполагам цяла зима ще имам ядове.Моята майка вечно ме предупреждава и ме критикува,двете деца да не се срещат.Аз не предполагах че ще стане така,мисля все пак че някаква отговорност има или си мисля че всички са като мен-каква грешка?Правиш си кефа и не ти пука,явно така е на мода.Сега ако тръгне зле отидоха 2 години в които не мога да работя,а ми е много важно това.Вече вземам да се замислям за емигриране,с тоя манталитет не мога да свикна.Важно е съседа да е зле и да си направим празненствата ,ужас.

# 1
  • София
  • Мнения: 35 107
Защо не поговорите с тази си приятелка?

# 2
  • Мнения: 12 031
Емигрирането не решава въпроса. От това, което съм чела, в чужбина няма такива болнични като при нас и децата нормално ходят на детска заведение и по-болни. Въпреки това конкретната ситуация е некоректна. Не всяка болест е заразна, но все пак не е приятно и за болното дете, и за околните.

# 3
  • Мнения: 46 518
Не бих останала на въпросния празник. Не толкова заради самото зараяване, а защото това означава после да не ходи на ясла.
Иначе имунитетът му няма да пострада много от един вирус. По-скоро може да падне от изнежване. Калявайте.

И не емигрирайте, няма да ви хареса. В повечето държави навън болните не се спират от градина и се извеждат всеки ден в дъжд и студ Simple Smile

# 4
  • Мнения: X
Не бих останала на въпросния празник. Не толкова заради самото зараяване, а защото това означава после да не ходи на ясла.
Иначе имунитетът му няма да пострада много от един вирус. По-скоро може да падне от изнежване. Калявайте.

И не емигрирайте, няма да ви хареса. В повечето държави навън болните не се спират от градина и се извеждат всеки ден в дъжд и студ Simple Smile
То беше окашляно в лицето още на мига.
Не знам ако сега се стигне до антибиотици може да му се съсипе организма, Септември, направо ужас цяла зима само боледуване.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 107
И е хубаво да си имате буфер в лицето на тази майка….

Никой не ви заразява детето умишлено, бъдете сигурна.

# 6
  • Мнения: 12 790
Чак нарочно да го заразява, едва ли, просто не й пука за твоето дете, гледа си нейното. Ти пък си гледай за интереса на твоето и не се съобразявай с чувствата на тази жена - което може би правиш, щом го събираш с това дете. Права е майка ти. Щом не одобряваш майката, не давай да играят и въпросът е решен.

# 7
  • Мнения: 13 809
Който го е страх от мечки не ходи в гората, т. Е. Който се страхува от заразяване не ходи на празненства.

# 8
  • Мнения: X
И е хубаво да си имате буфер в лицето на тази майка….

Никой не ви заразява детето умишлено, бъдете сигурна.
Напротив,да си правиш празненства,при положение че има малко дете и знаеш че твоето е болно си е точно умишлено.Вика -то няма как да не боледува ,едно такова със задоволство.Все едно ще и е кеф и аз като нея да съм.

# 9
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
Силно се съмнявам 'приятелката' ти да разболява нарочно детето ти и да дава команди на болното си дете да плюе твоето. И да, права е, че маките деца се разболяват на градина и няма как да е иначе. Преекспонираш нещата според мен. Не се събирайте с нейното дете повече и толкова.

# 10
  • София
  • Мнения: 13 155
В другите страни (това във връзка с желанието ти да емигрираш) не изолират болните, изключвайки определени заболявания.
И за вируси не дават антибиотици.
Децата се каляват, извеждат, студуват, изграждат стаден имунитет и никой не се впечатлява.
Пък и не е задължително да си водиш детето на чужди празненства, нито пък да оставаш, когато установиш, че има проблем там.

# 11
  • Мнения: X
В другите страни (това във връзка с желанието ти да емигрираш) не изолират болните, изключвайки определени заболявания.
И за вируси не дават антибиотици.
Децата се каляват, извеждат, студуват, изграждат стаден имунитет и никой не се впечатлява.
Пък и не е задължително да си водиш детето на чужди празненства, нито пък да оставаш, когато установиш, че има проблем там.
Разчитах на съвестта и,но явно няма такава.Не се случва за първи път,аз не бих го направила това.

# 12
  • София
  • Мнения: 13 155
А ти тръгна ли си от тържеството, виждайки болното дете?
Защото никой не е длъжен да носи отговорност за чуждо решение, но има свобода сам да взема решения.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 303
Божке, като прочетох заглавието помислих, че някой е инжектирал нещо в друг и така го е заразил.
Може пък точно това да е отслабен вирус в момента и така детето да изгради имунитет към съответното. Дано!
Аз пък като има болно дете не я дърпах много-много настрани, за да се срещне с вируса и евентуално да гради имунитет.
Няколко пъти вдигна висока Т, оставих я за 1 нощ без да я свалям и след няколко часа нищо ѝ нямаше.

Последна редакция: чт, 28 сеп 2023, 18:31 от Светулчица

# 14
  • Мнения: X
След свършен факт сега много философстваш. Защо тя да е виновна, а не ти? Аз смятам, че по- правилно е било да си тръгнеш, детето ти да не е там. Виждаш каква е обстановката, давате подаръка и вкъщи.
Още щом го видя се лепна за него и му се накашля в лицето.Панаир ли да правя?Да го дръпна ,да се обърна и да си тръгна.

Общи условия

Активация на акаунт