Умишлено заразяване

  • 8 363
  • 176
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 12 479
На мен ми е интересно кой детски център или клуб би допуснала видимо болно дете, пък било то и рожденик? Нали има изискване децата да са здрави?

# 61
  • Мнения: 2 781
Според мен, само в България родителите и лекарите са си създали някаква локална религиозна секта с вярвания, противоречащи на всякакви модерни медицински изследвания. Например, че боледуването от вируси сривало имунната система. Това за първи път го чух в България. Навсякъде другаде, където съм живяла, децата с темпетарута под 38 градуса и без повръщане ходят на дг, ако ще от носа им да текат зелени водопади. Само покрай пандемията беше по-строго. И децата са много по-здрави от в България. Тук са си измислили някаква локална медицина и изписват за най-минималното нещо по 5-10 медикамента. Нито е нормално, нито е полезно. Единственото неприятно наистина е, че ако ви заразят детето, после ще видите ясла/работа през крив макарон...
Това, което срива имунитета на децата в България е, че не ги каляват и не ги извеждат навън, не знам дали им отварят прозорци и все са навлечени. И ако мама/тати им пушат на главите, не помага.
Изобщо, страшно нездравословно живеят българите...включително българските деца...

Точно казано.
Разбирам и авторката, всеки с дете е минал през това, не сатанизирай другата майка, може да кихнат в магазина, в метрото, в парка, никой не заразява нарочно и не истеризирай. Майка ти хубаво ти дава съвети, но по-скоро помислете как да се улесни ситуацията с болнични, баба, някой да гледа. Нищо няма да му се срине на детето. Емоциите са ти в повече, нормално е.

# 62
  • София
  • Мнения: 13 596
И да знаеш, авторке, че в чужбината няма понятието ‘грипна епидемия’. Никой не затваря училища и градини заради вируси.

Къде е това? Защото зависи от чужбината.
В едната чужбина, в която аз съм живяла, има. Прецизира се дали става дума за сезонни настинки или за тежки вируси.
Даже повече карантини има и затова пандемията не ги стресна толкова силно. И си я спазваха безропотно и без хитруване.
Е, в другата има рядко (но пак има, ама не спазват стриктно) и затова пострадаха толкова сериозно, докато се усетят.

Но пък не е задължително всички страшни симптоми да означават болест.
Аз всяка зима възмущавам непознати хора с ужасяваща кашлица и хрема. Реално е неприятна комбинация от хроничен фарингит и хроничен синузит.

Последна редакция: сб, 30 сеп 2023, 07:36 от Fever Ray

# 63
  • София
  • Мнения: 2 109
Аз съм озадачена защо едно евентуално заболяване веднага означава антибиотик, сринат имунитет и цяла зима нон стоп боледуване. Губи ми се логиката в тази последователност, така че ще се радвам да чуя как се стигна до този извод. Имам 11-годишна кокона, минахме през ясла, градина и куп рождени дни, но не се е хващала на такова хоро.

И две години безработица.

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 440
Не е приятно наистина и аз бих се подразнила. Винаги, ама винаги, когато детето ми е болно предупреждавам отсрещната страна и обяснявам какво е състоянието му и заедно вземаме решението ще присъстваме или не. Получавала съм и същото отношение, винаги ме предупреждават ако отиваме на парти на болно дете, обясняват ми какво е състоянието му и аз преценям. Не може да мислим само за собственият си и на детето ни кеф. Представете си, че това тържество има и деца с по-специфично заболяване и понижен имунитет. Или пък деца, като моят син, които по дадени причини не могат да приемат лекарства.

# 65
  • Мнения: 25 837
Авторката тук милата е много пренавита, здраво изплиска легена с няколко изказвания.
Не знам на колко години е детето и, но моя непоискан съвет е наистина да свиква. Ще има къде къде по фрапиращи неща тепърва, че докато го ожени, пък след това. Sweat Smile

Относно желанието и да емигрира, за да се спаси от тези неволи с болни деца на обществени места. Ами емигрирай. Заповядай тук в САЩ примерно. Моето за миналата една година 4 пъти е пила антибиотик, всеки път от градината беше с бактерия. Не съм я пускала болна защото работя от вкъщи, но другите болни дечица сутрин ги оставят със сиропчето и госпожата трябва след храна да даде. Дете се връща, ако има силно разтройство, поне 2 епизода, или ако повръща.

# 66
  • Мнения: X
Да,моя е грешката,обаче я се замислете ако тя е резервирала и ще се набута,аз не съм ли?Да пътувам,да купувам облекла,да дам една камара пари и накрая да се вясна само да оставя подаръка.Ако беше казала щях да оставя детето,има кой да го гледа и да си празнуваме.То в мене няма как да се навре да кашля.Тъпото е че като питаш някоя майка-хронично,астма,не било заразно.След 2 дена моето цъфва,Ами от къде ?В автобуси пътуваме ,в магазини ходим,по площадки ходим, проблеми няма.Проблемите са след срещи с други "незаразни "деца.Та и аз си помислих че е излекувано,не допусках че някой би постъпил така.Такива майки,дето не си признават всичко друго ще изкарат ама не и че е болно детето,трябва явно да се прекратяват отношенията.Много добре знам какво е да си хронично болен с алергична астма ,която се пробужда по време на ковида от препарати и дезинфектанти.Едва съм се сдържала и едва съм дишала и съм гледала да не се закашлям да не ме линчуват,но в случая не става въпрос за това и си проличава точно след 2 дена.

# 67
  • Мнения: 656
Авторката май сама на себе си се ядосва сега, че не умее да поставя граници с хората и е оставила да се стигне до тази случка.

Съгласна съм, че е некоректно от страна на другата майка да не предупреди, аз също се нервирам, когато някой ми се изсипе болен без да се съобразява. Но все пак при положение, че не е за първи път, вече трябваше да са направени съответните изводи. И авторката да си взима мерки, да подпитва, да отказва ходене или да си тръгва без да се притеснява, независимо от финансовите и времеви загуби. То се е видяло, че отсрещната страна не се интересува от нейните проблеми.

# 68
  • Мнения: 9 412
Nimerya,
Да знаеш, с децата ми по Коледа все висяхме пред дежурните кабинети. Дойде време за Коледното тържество с Дядо Коледа и всички болни деца в групата "оздравяваха", на следващия ден пак болни. Моите прихващаха тогава нещо, за няколко дни го развиваха и хайде на 25 декември при доктора. Към 5-6г. вече бяха придобили достатъчно имунитет и коледните празници минанаха без болести.

# 69
  • Мнения: 10 918
Хахах същото беше и на нашето коледно тържество Grinning бяха се изпонатръшкали  от варицела и скарлатина, ходеха 10тина деца и на коледното тържество бяха всичките 26... и после доста дечица изкараха празниците по спешните кабинети.

# 70
  • Мнения: 2 475
Да,моя е грешката,обаче я се замислете ако тя е резервирала и ще се набута,аз не съм ли?Да пътувам,да купувам облекла,да дам една камара пари и накрая да се вясна само да оставя подаръка.Ако беше казала щях да оставя детето,има кой да го гледа и да си празнуваме.То в мене няма как да се навре да кашля.Тъпото е че като питаш някоя майка-хронично,астма,не било заразно.След 2 дена моето цъфва,Ами от къде ?В автобуси пътуваме ,в магазини ходим,по площадки ходим, проблеми няма.Проблемите са след срещи с други "незаразни "деца.Та и аз си помислих че е излекувано,не допусках че някой би постъпил така.Такива майки,дето не си признават всичко друго ще изкарат ама не и че е болно детето,трябва явно да се прекратяват отношенията.Много добре знам какво е да си хронично болен с алергична астма ,която се пробужда по време на ковида от препарати и дезинфектанти.Едва съм се сдържала и едва съм дишала и съм гледала да не се закашлям да не ме линчуват,но в случая не става въпрос за това и си проличава точно след 2 дена.
Ок, в крайна сметка каква е развръзката след кашлянето - вече са минали достатъчно дни. Разболяхте ли се? Явно не. Дано каквато и да е истината за другото дете да ви е разминало и да е здраво пипето.

# 71
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
По отношение на "манталитета у нас" и емиграцията, институционалното отглеждане на деца в Европа и САЩ, било то в ясла, градина или ранна училищна възраст, по-хипоходричен родител може да преживее истински шок. В Белгия децата спяха с обувките и дрехите по обедно време, най-малкото. Да не говорим, че децата са навън в дъжд, студ,сняг и никой не се хваща за сърцето от кихавица. Драма от сопол и хистаминова алергична кашлица - забрави.

# 72
  • Мнения: 101
Така е описано от авторката, почувствах се като в Съдебен спор при Жоро Игнатов.
Просто е, не ходете при нейното дете и вашето няма да боледува.

# 73
  • Мнения: 25 837
По отношение на "манталитета у нас" и емиграцията, институционалното отглеждане на деца в Европа и САЩ, било то в ясла, градина или ранна училищна възраст, по-хипоходричен родител може да преживее истински шок. В Белгия децата спяха с обувките и дрехите по обедно време, най-малкото. Да не говорим, че децата са навън в дъжд, студ,сняг и никой не се хваща за сърцето от кихавица. Драма от сопол и хистаминова алергична кашлица - забрави.
Потвърждавам. В щатите децата спят с дрехите и обувките на пода. Дълго време ми отне да схвана защо е така.
Отделно тук във Флорида пият ледена вода, или вода с кубчета лед. Joy

# 74
  • Мнения: 10 918
Защо спят с дрехите и обувките на ПОДА?

Общи условия

Активация на акаунт