Сама на почивка

  • 13 888
  • 201
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 494
Да,взех си снощи вит.Д   на Better you,аптекарката  ми каза,че бързо се наваксва с него.Тръгнах и на рейки, жената ми прави пречистване,каза,че съм много блокирана и ревах ,толкова ревах ,сълзите сами си тръгнаха..  Каза,че нямам никаква жизнена енергия..И тя е минала по същия път като е била млада и каза,че трябва да си дам почивка,но като не съм свикнала,ми е много сложно. Само и със съня да наваксам, ще стане малко по-поносимо.   Иначе съм много позитивна,жизнерадостна,но се сринах .. Както и да е,ще се вдигна пак,но този път ще е малко по-сложно и ще отнеме повече време. Благодаря на всички Heart

# 151
  • Мнения: 4 770
Продължавай да гледаш все така  позитивно и ще се справиш👍

# 152
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Не я разбирам така почивката - самолети, кораби, пазаруване и разглеждане на забележителности. Шофира ми се. Пуша и пия кафе, слушам музика докато шофирам. Но ме е страх малко на много дълги разстояния. После искам само да ям, да си правя кратки разходки, да чета книга или да гледам филм в хотелската стая.
Ще гледам да го осъществя, че през октомври прах и готвих, и бях по телефонен начин отчасти в къщи 🤣 Да си таковам и почивката! 🤣 Другия път ще гледам ни да готвя, ни да пера. Затова задължително хотел и в никакъв случай не трябва да се наема апартамент, защото човек започва да се изкушава да се остави на навика, да сложи ролките и да грабне черпака 🤣

# 153
  • София
  • Мнения: 640
Ябълкова, и аз харесвам много т.нар. роуд-трипове сама. Правя каквото реша в колата, карам където искам, както искам. До морето много ми харесва да карам така или да си правя еднодневни екскурзии до близки места, защото в тези случаи кефът ми е в шофирането сама, а не в самата почивка след това. Даже като бях по-млада и имах да помисля над нещо или ми беше тежко и исках за малко да остана насаме с мислите си, излизах с колата вечер и минавах цялото околовръстно на Сф просто ей така.

# 154
  • SF
  • Мнения: 21 358
И аз съм излизала да карам без цел и посока, но сега вече мисля, че не е екологично.

Ябълкова, казах ти и тогава - за човек с твоя манталитет, в никакъв случай не си наемай апартаменти повече! За тебе е само хотел. Може със СПА, но перални, тенджери, миксери... Ще си ги ядеш навън тези орехови пайове или каквото орехово беше джуркала там.
Аз още се чудя какво толкова изцапа за 4 дни!!!

# 155
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
И аз съм излизала да карам без цел и посока, но сега вече мисля, че не е екологично.
Аз открих ново хоби, колоезденето. И някой ден през уикенда ставам по-раничко, мятам се на колелото и отивам да си изпия първото кафе някъде навън. Точно преди две седмици мъжът ме нервира, съответно малко по-късно изхвърчах от вкъщи, защото не беше планирано. Толкова бях ядосана, че над 50 км минах и се смрачаваше, като се прибрах. Но времето беше прекрасно, есенно и спирах не само за кафе, но и направих много снимки

# 156
  • SF
  • Мнения: 21 358
Чудесна снимка!
Просто на мене колелото не ми е опция. Първо няма къде да го държа. В асансьора не би влязло, значи да го мъкна по етажите. Тоест, това няма да ми се прави често и все ще си казвам "утре!".  Освен това дрехите, които харесвам и нося, не се връзват с колоезденето.
В София ми е гадно да карам колело, защото се стараха да правят някакви алеи, но те са част от тротоарите.
Така и не знам, това превозни средства ли са и трябва да НЕ са на тротоара?

# 157
  • Мнения: 4 809
Чудесна снимка!
Просто на мене колелото не ми е опция. Първо няма къде да го държа. В асансьора не би влязло, значи да го мъкна по етажите. Тоест, това няма да ми се прави често и все ще си казвам "утре!".  Освен това дрехите, които харесвам и нося, не се връзват с колоезденето.
В София ми е гадно да карам колело, защото се стараха да правят някакви алеи, но те са част от тротоарите.
Така и не знам, това превозни средства ли са и трябва да НЕ са на тротоара?

Ние живеем в Белгия и правилото е, че когато човекът е на колелото, това се счита за превозно средство - трябва да спазва правилата за движение за превозните средства, няма право да е на тротоара (с изключение на деца до някаква възраст, май 6 години, но може и малко повече да е) и няма право да пресича на пешеходна пътека. Когато колелото само се бута, тогава може и на тротоара.

# 158
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Esmee, разсмя ме с джуркането 😁 Ми какво изцапах - нищо. Ама викам гледай ти, пералня! Що да не си изпера бельото, блузата, хавлията и кърпата дето два пъти съм си бърсала ръцете след миене. Колело имам, не ми се кара. Едно време много обичах в Морската градина да карам, по цял ден съм прекарвала сама с колелото. Какви крака и какво дупе имах! Пък сега... Днеска правих пържени пелмени, ама първо се варят. В момента - двойна доза ореховки. Нямам миялна за чинии, нямам от кръглите роботи за чистене. Но пък имам котка и дете 😁 То сили не ми остават. Така, че активната почивка изобщо не е за мен.

# 159
  • SF
  • Мнения: 21 358
Половин година не е подходяща за колоездене - до работа и обратно например. Да купя колело, за да го пазя някъде (не знам къде) половин година, ми се струва тъп харч.
Другата, по-малко мократа половина, предпочитам да ходя готино облечена на работа, да се срещам с приятели, които не карат колело. Изобщо начинът ми на живот изключва такава дейност.
За редките моменти, в които ме хващат карастанчовците и искам да избягам навън и надалече, не си струва да "паса" колелета из нас.

# 160
  • Мнения: 453
Здравейте,

да ходила съм и продължавам да ходя. Като ме стегне шапката и отивам за няколко дена сама.

В България е малко по-сложно, защото хората имат предрасъдъьи и все още някои от тях, не са разбрали и свикнали с идеята, че ако си сам или искаш да останеш сам, в това няма нищо лошо.

Имам познати, които проелтно и лятно време ходеха сами в дебелариума в Лъки. Дебаларим за някои...за други, начин да избегнат града и да се полюбуват на природата с походи в планината макар и сами, но с други непознати хора.

Аз съм ходила в Португалия,Англия, Испания и Италия сама.

Определям си колко дена искам да отида. Ако е за уикенд, си избирам един еърбнб и после набелязвам всички обекти, които искам да видя.
Ако е за 3 или 4 дена, мога да си позволя и шляене и магазини и тн.

Също така има и еднодневни екскурзии до Одрин примерно с цел шопинг или до Люлебургас.

Толкова хора пътуват сами в днешно време, просто не можете и да си представите.

Успех

# 161
  • София
  • Мнения: 6 290
Ехее, колко благо ми стана, че има и други като мен. Simple Smile На мен вече ми е традиция почивка сама (или макс. с 1 близка приятелка, но да си призная честно, сама ми е по-добре). Стана традиция, защото като многодетна майка имам 2 безплатни двупосочни билета в годината (веднъж по влак, веднъж с автобус) и да си ги ползвам така, да не изгарят. Grinning
Милата ми мама почина преди 2г (тя също многодетна майка и много си пасвахме по такива пътувания и разходки, но тя предпочиташе да си ползва билетите да ни идва на гости), но реших да си продължа ежегодните пътувания. Май се установява рутината единият път да съм сама в Бургас (съвсем сама, по възможност инкогнито, никой да не ми звъни и да не ме търси) и после с близка приятелка някъде на спа глезотийка. Ходи ми се и по други места сама, но в съвсем непознат град, малко ме е шубе на какъв хотел и хазяи ще попадна.
И, да, за хората още е странно - що не сме със семействата си, що не сме с кола (ми щото искам да си релаксирам, как пък да не шофирам цял ден от София до Каварна, като мога да спя, чета, слушам каквото си искам в автобуса).
И, да, има го и моментът (особно на който му е за първи път Smile) да мислиш за децата, особно, ако има семейства с деца край теб. Да, липсват ми, обаче в същото време на моменти съм толкова изморена, че искам да изключа от всичко, без аларми, без гонене на час, известия, задачки, напомняния.

През това време мъжете се гледат сами по мъжки. Но фактор голям е, че мъжът ми ме пуска (щото не всеки мъж би се съгласил) и се оправя сам с децата, даже вече свикнаха и избягват да ми звънят и да ме търсят като съм си на "сама почивките". Бойното му кръщене на мъжа ми, всъщност, беше преди близо 6г като започнах на сегашната си работа и бях от самия старт 2 седмици командировка в чужбина. Малкият тогава на ясла, още на 1вия ден му звъннали, че е болен (изкарал гнойна ангина), в къщи като се върнах беше... Ама и той се научи и аз свикнах да не се дразня, че не е всичко по конец и така. Simple Smile После на една от почивките ми сама, връщам се, момчетата много доволни (малки бяха още), 5 дни карали само на пици, дюнери и печени пилета.Stuck Out Tongue Closed EyesSmiley

# 162
  • Мнения: 69 051
Но фактор голям е, че мъжът ми ме пуска (щото не всеки мъж би се съгласил) ...

Това направо страшно ми прозвуча. Че аз да не съм в затвор, че да имам пропускателен режим...

# 163
  • София
  • Мнения: 6 290
Ми има мъже, къде ще ходиш сама, какво ще правиш там... Баща ми, например, едва ли би пуснал майка, особено преди 20г, абсурд, какъвто ревнив е бил. Край мен имам само една приятелка, която пътуваше така сама и друга, която покрай мен, ходим заедно. Simple Smile
А и немалко мъже, ако няма някоя баба под ръка, няма да се оправят сами с 2-3 деца, особно по-малки.

# 164
  • Мнения: 54 646
Права е Аня, има мъже, които на парти не пускат жените си, камо ли сама на почивка. Имам такива колежки. Робини вкъщи. Angry

Общи условия

Активация на акаунт