АНДАЛУСИЯ

  • 15 056
  • 316
  •   1
Отговори
# 45
  • Софето
  • Мнения: 622
Имам следния въпрос - някой успя ли да намери в Кордоба известните patios с цветята. Ние се повъртяхме уж където сочеше навигацията, но освен 5-6 саксии друго не намерихме.

Но затова пък в Михас беше пълно с улички със саксии и цветя - много ми хареса разходката дотам, а и беше ново за мен място.

Аз това място съм си запазиша за “улички с цветя”, Calleja de las Flores.

# 46
  • Мнения: 684
След няколкомесечно чудене къде ще е есенната ни екскурзия, Barcelona (за пореден път, но винаги искам пак) или на юг (за първи път), реши се - Andalusia ще е Blush
Ще сме само за 4 нощувки и от тук почва трудното - как да видим от всичко макар и по малко.

Първоначално смятах да спим в Málaga и да пътуваме всеки ден до някъде (Sevilla, Granada, Córdoba), сега се замислям дали да не спим всеки ден на различно място, така че да имаме по едно придвижване на ден вместо отиване и връщане. С по една раничка ще сме, та няма да ни е проблем. Знам ли...

Засега нямам никаква идея къде какво да видим, но ще нахвърлям какво друго освен Alhambra.

# 47
  • София
  • Мнения: 9 979
Зависи с какъв транспорт ще сте, с общественият е чудесно, но за толкова кратко време ще е трудно. Ако ви е за първи път бих избрала Севиля и Гранада - за мен са топ местата в Андалусия, Севиля заради себе си, Гранада заради Алхамбра.

# 48
  • София
  • Мнения: 5 153
Само с раничка на гърба не бих се връщал в база. Предполагам кацате в Малага и ще се върнете там? Ако да, минете ги по часовниковата стрелка. Тръгвайте рано, ще стане! 🙂

# 49
  • Велико Търново
  • Мнения: 94
Здравейте! Търся мнения и насоки...
Идеята ми за маршрут е :кацане в Малага, рентакар от малагакар, крайна точка Валенсия.

# 50
  • Мнения: 85
От вчера непрекъснато дава грешка и не успявам да вляза в официалния сайт на Алхамбра за закупуване на билети. На някаква определена дата ли пускат билети за определен период напред? https://tickets.alhambra-patronato.es/en/tickets-alhambra-general/

Нали това е сайта или нещо бъркам https://www.alhambra-patronato.es/en/visita/alhambra-y-generalif … ta-diurna-general

Последна редакция: нд, 29 окт 2023, 13:49 от kate_d

# 51
  • София
  • Мнения: 9 979
Това е сайтът. При мен също дава грешка, но през браузъра Опера влизам с включен VPN и към момента има билети за датите в жълто и зелено за ноември

Няма логика, трябва да се наблюдава. Обикновено в полунощ на деня пускат, но това за мен е краен случай, ако не се появят преди това.
Това ако ви трябват за сега.
Ако проблемът е със сайта, моето решение беше споменатото по-горе.

Последна редакция: нд, 29 окт 2023, 15:33 от Lana

# 52
  • София
  • Мнения: 9 979
Имам следния въпрос - някой успя ли да намери в Кордоба известните patios с цветята. Ние се повъртяхме уж където сочеше навигацията, но освен 5-6 саксии друго не намерихме.

Но затова пък в Михас беше пълно с улички със саксии и цветя - много ми хареса разходката дотам, а и беше ново за мен място.

Аз това място съм си запазиша за “улички с цветя”, Calleja de las Flores.
Много жалко че не попитах, преди да отидем, а си го мислех. Благодаря!

# 53
  • Мнения: 1 779
Оказа се, че сме се насочили към Малага точно за времето на панаира през август месец. И самолетни билети сме купили за тогава. Сигурно е голяма лудница. Може би в този случай наистина е по-добре отсядане някъде в близко градче. Някой бил ли е по време на августовския панаир?

# 54
  • Мнения: 1 165
Препоръчвам градчето Беналмадена. Ние останахме много доволни. Август ще е доста горещо,  като знам през октомври колко топло беше...Но ще ви хареса.

# 55
  • Мнения: 3 422
Здравейте,
В края на Ноември организирам един семеен уикенд в Малага с 2 нощувки и почти 3 пълни дена. Ще бъдем с дете на 6г. Ще спим в Малага.
Спряла съм се на 2-та замъка в Малага, музикалния музей и парка в Малага (видях, че има и детска площадка).
Ще се пробвам и някой друг музей - зависи от времето и детето.
Мисля да посетим биопарка Фуенхилора и Селво Марина (Беналмадена).
Планът е:
1-ви ден: от летището направо в биопарка;
след обед  връщане в Малага - настаняване и разходка  за каквото има време, но почваме с единия замък;
2-ри ден разходка и посещение на Селво Марина в Беналмадена; след обед прибиране и разходка в Малага;
3-ри ден разходка в Малага и отпътуване вечерта;
Да ми препоръчате някакви промени в плана и нещо друго, което си заслужава да се посети да го вмъкнем.
Благодаря предварително за съветите Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 165
Добър ви е планът. Няма нужда от повече неща и препускане.

# 57
  • Мнения: 3 422
Още е дно питане ми изникна - има ли клетки, в които можем да си оставим багажа - на автогарата или ж.п гарата?

# 58
  • Мнения: 1 779
Искам да попитам понеже ще спим в Малага, а искам да отидем за един ден да разгледаме Алхамбра в Гранада. Възможно ли е, лесно ли се стига до там и да се вместим с отиване и връщане в рамките на един ден с обществен транспорт.
     Другият ми въпрос е за Гибралтар също за един ден с обществен транспорт от и до Малага за Гибралтарската скала и маймуните за ден.
    Има ли карти за обществения транспорт, които може човек да си купи за да обикаля Малага по-икономично всеки ден. Отделно
за района на Малага, Фуенхирола, Беналмадена?
   В зоопарка във Фуенхирола има ли контактни зони с птици и животни? По-хубав ли е от този във Валенсия. Във Валенсия нямаше кой знае колко животни. Имаше контакт само с лемури.

# 59
  • Glasgow
  • Мнения: 4 397
На първия въпрос- да, можете в рамките на един ден, с влак (аз така го направих). Но за друго нямате време в Гранада.

Общи условия

Активация на акаунт