имам ли следродилна депресия??

  • 1 744
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 407
Ще отмине, доста жени изпадат в такова състояние, щом бебчо е добре и ти ще се оправиш.

# 16
  • Мнения: 474
Не знам дали е депресия, но ако с това ще те успокоя, мога да ти кажа, че аз имах същото раждане като теб- контракции и пълно разкритие, след доста мъки се наложи спешно секцио. И от следващия ден като започнах един безспирен рев, едни реки от сълзи... бях сигурна, че нито кърма ще дойде, нито аз ставам за нещо вече. Плачех с глас дори по телефона, когато близки ми се обаждаха и ме поздравяваха. Или просто не си вдигах телефона. Сега  като си спомня, че дори не отговорих на обаждането на най-добрата ми приятелка, която е лекар и беше звъняла за да си предложи помоща, като разбрала колко тежко раждане е било. Исках да говоря само с майка ми... Когато на 8-мия ден ни изписаха и се прибрахме в къщи, стана още по-зле. Не можех да търпя и най-близките ми хора- семейството на сестра ми, свекър ми, които дойдоха да видят бебето. И плачех, плачех...  Беше ужасно наистина. Чувствах се безсилна и се уморявах от всичко. А кърменето и цеденето посред нощ направо ме влудяваха. Но всичко това постепенно отзвучаваше и към края на 2-рия месец вече бях една щастлива и усмихната жена.
Сга, 6 месеца по-късно, всичко ми изглежда като един страшно преломен момент в живота и чувствам безкрайна гордост, че се справих. И вече не плача, а само се усмихвам на страхотните моменти със сина ми.
Пожелавам ти бързо възстановяване!

# 17
  • Мнения: 94
Според мен няма значение кой как е родил .Само по себе си раждането  е травма, всички имаме и послеродива депресия,само дето някои не я осъзнават,а тя е нещо много страшно.Заради такава депресия щях да си загубя семейството.

# 18
  • Мнения: 1 100
Мисля, 4е няма мама,която поне леко да не е била депресирана след раждането, хормонален дисбаланс има все пак и куп други фактори. Принципно трябва да премине до месец, ако е лека форма, ако ли не е нужна компетентна намеса Peace

Успокой се, мисли позитивно и неЩата се нареждат от самосебе си  Hug

# 19
  • Варна
  • Мнения: 134
За всичко са виновни тия гадни хормони #2gunfire, но не се притеснявай, с времето ще отмине даже ще ти е смешно. Laughing

# 20
  • Мнения: 3 447
И аз мисля, че е от хормоните... аз пък ревях от умиление първите месеци  Simple Smile Като му пуснех музикалната играчка над леглото и като го погледнех - рев, моментално... Ужас беше  Laughing Ще се регулират нещата постепенно.

# 21
  • Мнения: 169
Много благодаря на вси4ки ,който са писали,4естно казано сега се 4увствам много по добре.Дано и моят мра4ен облак отмине скоро.Искренни благодарности мам4ета.  bouquet

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 289
За зеленото ако ще те успокоя - педиатърка ми каза че не е притеснително. Но за следродилната депресия - като прочетох всичко тук, май и аз я карам - непрекъснато мисля че кърмата ми е малко и не му стига. Искам да съм спокойна защото от опит знам че така ще намалее повече, а не мога. Надявам се и двете да прескочим успешно тоя период Laughing дано е по-скоро.

# 23
  • Мнения: 5 140
Ще отмине не се притеснявай.
Аз ревях защяло и нещяло.
Успех с гледането на бебка и късмет.  bouquet

# 24
  • Мнения: 151
Според мен е от хормоните. И аз бях така, постоянно пла4ех в продължение на първите 2 седмици. Кърмя я и пла4а, преобувам я и пла4а, тя спи и аз си пла4е  Cry направо беше някакъв ужас. Ама да те успокоя вси4ко си отшумява и минава.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 26
Здравей мила 4opi според това което съм чела, ми прилича на следродилна депресия. И аз преживях това и след двете раждания. Плачех за всичко, по всяко време. Чувствах се сама, некомпетентна, несигурна в себе си. Аз лично не съм се консултирала с лекар, и не съм пила медикаменти, но ми помогнаха много близките и приятелите. Говори за това което чувстваш, не се притеснявай, излизай навън, намери някой да ти помага за бебка, за да можеш да имаш време за себе си. Сигурна съм, че ще се оправиш. Успех! И когато ти стане тъжно, погледни твоето малкото слънчице, за което ти си най-прекрасната и любяща мама  Hug

Общи условия

Активация на акаунт