Има ли риск за майката и бебето ако забременеете...

  • 2 653
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 845
Според мен:
1. Трябва да отидеш на доктор да види дали матка и всичко се е възстановила напълно.Ако е било нормално раждане и всичко е наред, мисля че няма проблем.
2.Да имаш ясна позиция за кърменето и двете деца.
3.По възможност да има който да ти помага в момента на прохождането на голямото, особено при разходките.
4. Ако се окаже, че второта бременност е по-тежка-има ли кой да ти помогне за детенце.
При мен нещата са следните.Родих секцио.Кърмих Али до 1,3-1,4 години. Забременях когато тя беше на 1,8г., т.е след 4 месеца. Първите 5 месаца повръщах почти постоянно, ставаше ми  постоянно лошо, често изобщо не можех да стана сутрин да сменя памперс,да я нахраня. Ако я вдигнех на ръце/а тя е около 12 кг/ ,моментално повъщах и ми ставаше лошо. Добре, че имаше кой да ми помогне в този момент. После спях да повръщам към 5-6 месец, само че почнаха едни болки и контракции-яко пиене на лекарства, искаха и в болница да ме вземат, ама отръвах кожата/ да чукна на дърво ,че още има/.Сега вече съм в началото на 9-ти месец.Не мога да я извеждам сама, защото тя хуква нанякъде-пързалка ,улица ,катерушка, а аз не мога да реагирам. Не мога да е кача на люлката,бързо се уморявам, не мога да се наведа, да не говорим, ако откаже да ходи и трябва да се гушне на ръце ....Малко съм като инвалид.
Но дори и сега има кой да ми помага. Сега се чудя как ще се справям с разходките, като се роди и другият бебок.Али ще иска на детския кът и катерушките, а там е малко шумничко за спящи бебенца/ако изобщо са заспали, а не трябва да ги буташ постоянно, за да спят/.Не си представам как ще бъде с прохождащо дете в този момент. Само да допълня ,че с Али нямах никакви подобни проблеми и оплаквания през бременността, освен многото качени кг.
Каквото и да решите, знайте, че ще се справите. И искрено се взхищавам на всички ви, които сте се решили на дечковци с подобна малка разлика. В началото е трудно, но после пък ще си свиркате... Стискам палци Peace

# 31
  • Мнения: 473
Според мен организма има нужда от възстановяване след изчерпването на немалко ресурси. Бебето извлича всичко, което му е необходимо и за теб понякога не остава. Така се появяват анемиите, калциева недостатъчност. Всичко е много строго индивидуално за всеки организъм. Това че има много примери, които са родили три едно след друго, не значи че ти ще си като тях. А пък да си говорим че с храна се набавя всичко необходимо най-малкото е смешно. Дори когато една жена не е бременна е трудно с какъвто и да е хранителен режим да си набави всички витамини, минерали и елементи само от балансирано хранене. Така че закъде бързаш, дай си малко почивка, смела мамче!

# 32
  • София
  • Мнения: 6 182
За организма, предполагам всичко е индивидуално и зависи от конкретния случай: възраст на майката, килограми, възстановяване след раждането, как е протекла първата бременност. И все пак природата го е измислила.

За отглеждането не мога да дам мнение, мога да кажа само че и на мен ми се прииска второ дете, когато първото беше на около 4 месеца. Това беше затишието между коликите и първите зъби. За втори път ми се прииска когато малката беше на 1г. и 6м. затишие на вече стабилно ходещо дете и избили 1-ви кътници и кучешки зъби.
Сега вече съм наясно със всичко, което marissha е описала, но пък ми се иска второ дете, за да прави компания на първото  Joy

Общи условия

Активация на акаунт