Изгубена

  • 10 877
  • 206
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте!
Нова съм тук и ще опитам да бъда кратка.
Ще започна с това, че съм изключително близка с роднините си, те са ми освен семейство - най-добрите приятели. Преди година и половина срещнах човек, с който сравнително бързо решихме да заживеем заедно, и тъй като тогава нямах кой знае каква работа, на която да държа, а той - да, решихме аз да се преместя при него. Заминах за по-малък град, което го смятах за плюс, понеже съм си страшен домошар и предпочитам всичко да ми е на 3 мин път.
Той се държи добре с мен, научи се да прави неща, които чисто като мъж не беше правил, за да ми помага. От към домакински задължения всичко е супер. Държи се добре с мен, с изключение на моменти, когато аз съм нетърпима - тогава ми казва по някоя лоша дума в гнева си.
На моменти се чувствам ужасно тъжна. Липсват ми близките, приятелите от детството. Някак за година и половина не можах да свикна тук, а мислех, че ще е по-лесно. Пътувам си,но не е същото. Знам, че не мога цял живот да бъда с тях и трябва да намеря моя път. Смятам, че с него нещата биха се получили много лесно, ако не бяха тези мои терзания. На моменти се откъсвам от тези мисли, щастлива съм, а в следващия отново ми липсват. Сутрин ставам с притеснения в корема, вечер си лягам отново с тях.
Иска ми се да знам, че той би направил същата крачка за мен, да знам, че разбира,че се опитвам, но ако не успя - да има опция, в която би дошъл с мен, а той играе на топло и студено - един път ми казва, че може да опитаме, друг път е категоричен, че не иска. Все едно жертвата би била само от моя страна, ако не - прав ми път. Единственото, което ме задържа тук е той. Имам една приятелка, която не мога да кажа, че ми е толкова близка, просто нямам среда и може би не искам и да я открия тук - не знам.

# 1
  • Мнения: 113
Твоята история ми е толкова позната. Самата аз се преместих от големия град в малкия,заради мъжа си. Изпитвах страшна  тъга по родители и приятели..Вече от 8 години живея тук и все още не успявам да свикна . Не знам при теб как ще е след време,но се надявам болката и тъгата ти да намалеят.

# 2
  • Мнения: 21 451
Работиш ли?  Когато човек работи и има цели, рядко му остава време да скучае.

# 3
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Намери си работа и среда, не стой на ръцете на мъж. Той е намерил това, което иска. Ти какво искаш? Ако е стария живот - на една крачка си. Стягаш куфарите и се прибираш.

# 4
  • Мнения: 7
Работиш ли?  Когато човек работи и има цели, рядко му остава време да скучае.

Разбира се, че работя. Никъде не съм казала, че стоя на неговите ръце. Винаги съм се оправяла сама и не желая да бъда на издръжка. Имам хобита, спортувам, уча, не си представяйте, че стоя и се самосъжалявам. Напротив - опитвам и то усилено.
Твоята история ми е толкова позната. Самата аз се преместих от големия град в малкия,заради мъжа си. Изпитвах страшна  тъга по родители и приятели..Вече от 8 години живея тук и все още не успявам да свикна . Не знам при теб как ще е след време,но се надявам болката и тъгата ти да намалеят.

Как се бориш с това? Явно, че не се свиква. Аз просто се чувствам притеснена нон-стоп без конкретна причина. Всякаш съм на неправилното място с правилния човек.

# 5
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Защо си изгубена не разбрах. До тук - каквото искаш, си го намерила. Искаш връзка, нямаш хубава работа - имаш връзка, имаш работа.

Да си щастлива, означава да си в ресурс, а него си го доставяш сама, без да разчиташ на приятели, семейство или мъж. Прави нещата, които те зареждат или намери нови, ако тези не са ти достатъчни.

# 6
  • Мнения: 430
Държиш се като бебе,чак и за саможертви говори,все едно те е накарал насила.Rolling Eyes
Зарязвай го,за да може да оцениш това,което си изпуснала!
Живота е низ от препятствия,това с напускането на роден град и дом не е нищо.
Научи се да не обвиняваш другите за своите избори!

# 7
  • Мнения: 747
Няма неправилно място с правилния човек. Приятелят Ви не се ли притеснява, че се чувствате тъжна? Отстрани изглежда сякаш не може да се вярва на този мъж - един път едно ви говори, друг път - друго. Към какво всъщност се стремите като двойка, каква е визията ви за живота заедно?

# 8
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Той ако е правилният, няма толкова голямо значение мястото. Ама не знам, не съм им във филма.

# 9
  • Мнения: 18 549
В миналото почти всички жени са били на твое място,  и аз също. Свиква се ,градят се връзки. Е, малко селище, винаги  местните познават хората, новият познава с които е имал среща ,лична ,служебна, на улицата, някъде другаде - заведения, библиотека ако щеш. След 50 години нямам нищо в родното място ,тук ми е всичкото и тук искам до край да остана.
 Омъжени  в същото селище имат близките си  всеки ден, на повикване ,но има други проблеми ,намеси , не се отделят напълно от тях и това вреди на връзката им.

# 10
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Моята история е същата - от големия в малкия град, в който всички се знаят. Тук съм от 2010 и не -  не се свиква, от сега ти го казвам. За щастие разстоянието между двата града е около половин час и събота и неделя меря улиците на големия град. Може би това някак си ме държи, да не полудея тотално. Трябва да намериш твоя баланс, това е.

# 11
  • Мнения: X
Честно казано мъжът ти е егоист и н се съобразява с чувствата ти.Българския мъж е такъв ,иска жената да му дойде на крака,да зареже всичко ,да спре контакти с всички ,да няма среда че да може лесно да я манипулира.Да се преместил в по-малък град е стъпка назад.Всичко живо бяга по големите градове.В малките градове работа няма,или трябва да си към някоя партия за да те назначат.Скуката е убийствена,магазините са по-скъпи.Разбирам те прекрасно и аз сглупих да се преместя в село.Вярно голямо,но забутано село.Транспорт няма,всеки ден едни и същи мутри гледаш, работа -за невръзкари никакви,ако ще и с 5 висши да си.Живота е по-скъп,скуката е смазваща.Една тъпа площадка има ,то ти писва за месец.Хората назлобени-само се ослушват да не би някоя да е почнала работа да злобеят.Перапектива 0,даже под нулата.Всичко си поръчваш онлайн,в аз по 100 лева за доставки плащам на месец.За най-малкото обикаляш по100 200 км,ако се наложи спешно да се купува.На центъра на голям град като живееш е друго.Паркове,магазини.Като стане мрачно има детски кътове.Ако родиш едно дете,ще умреш от скука.Отделно никой няма да те вземе на работа в малък град с дете.Просто е депресиращо.Ако беше умен и съобразителен, щеше да се премести в по-голям град,но такива са мъжете не си нарушават никога комфорта заради жена.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 567
Не разбирам как зряла жена може да мрънка за роднини, че и да си лягаш със свит корем от притеснения по тях. Според мен не е това проблема. Явно се насилваш да стоиш на място, което мразиш, с човек, който не ти е достатъчен. Иначе дори и в твоя град да си, ако се омъжиш и живеете отделно, как си представяш живота си? Да се събирате с твоето семейство и приятели примерно 3-4 пъти в седмицата? Рядко се среща мъж, който ще го изтърпи това.

# 13
  • Мнения: 430
Nimerya  В селата е по-евтино от големия град,както и в малките градове е по-евтино от големите!
Стига сте наскачали на мъжете,все едно са ви най-върлите врагове,те не са виновни,че Х жена е решила да си наруши комфорта.
Никой не ти опира нож на гърлото,всичко което правиш са избори,породени от чувства и емоции.

# 14
  • Мнения: 7
Отделно искам да вмъкна и това, че аз имам готов апартамент, стои си заключен. Не живеем в неговия роден град, живеем на квартира. Единственото, което го задържа е работата, на която изкарва повече пари, от колкото би изкарвал на друго място, но теглейки чертата разликата отива просто в наем.

Общи условия

Активация на акаунт