Обсъждане на имотни обяви - 33

  • 38 641
  • 762
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 888
Повече от половината са населени.
Не те разбрах за течовете? Тук-там има течове по баните на хората, но се оправят един по един.
Продаваме едно на нисък етаж, и влага по стените при нас няма. Мисля, че това, което продаваме, е перфектно Simple Smile

# 31
  • Мнения: 245
Имам панелен, ЕПК и тухлен апартамент + един НС. Тухленият е с най-добра изолация (топло и шумо). След него харесвам най-много панелният. От ЕПК като цяло съм разочарована, ако се спрете на ЕПК, трябва да знаете с какъв материал са правени стените.
Не очаквах това, аз живея в панел и абсолютно всичко се чува от съседите над мен. Искам да сменя с ЕПК, защото съм чувала, че шумоизолацията е много по-добра, но вие сега ме стреснахте.

# 32
  • Мнения: X
Живяла съм в панел като дете, в ЕПК живее наш близък, който често посещаваме, а сега живеем в НС. В панела се чува много и всичко, в ЕПК-то по-малко, в НС най-малко. Говоря конкретно за нашето НС, че сега ще започнат дискусии как и в някои НС много се чувало. Моят опит сочи обаче горната подреба по шум.

# 33
  • София
  • Мнения: 639
Имам панелен, ЕПК и тухлен апартамент + един НС. Тухленият е с най-добра изолация (топло и шумо). След него харесвам най-много панелният. От ЕПК като цяло съм разочарована, ако се спрете на ЕПК, трябва да знаете с какъв материал са правени стените.
Не очаквах това, аз живея в панел и абсолютно всичко се чува от съседите над мен. Искам да сменя с ЕПК, защото съм чувала, че шумоизолацията е много по-добра, но вие сега ме стреснахте.

Отвратителна е, но в моя ЕПК, който е точно с тези гипсови блокчета. Чувам съседите два етажа под мене. Тази срещу мен си я чувам всеки път ясно като говори - знам всичко за нея само от това, че спалнята ми е до стълбищната площадка. Преди години съм живяла в ЕПК, който не беше с такива блокчета и не се чуваше почти нищо, само ако някой е наистина шумен или вика. А в моя - ако съседката отгоре гледа турски сериал, аз го слушам, съседът отдолу има онлайн среща - мога да кажа всичко за фирмата му. Такова чудо досега не съм виждала, честно. В панелката се чува наполовина, ако не и по-малко спрямо този ЕПК. А съм прекарала около 30 годин в панелка.

# 34
  • Мнения: X
Да допълня, че в НС на затворени врати във всички стаи не мога да чуя разговора в другата стая, т.е. и да чуя, че се говори не се чува какво. Детето, ако е в другата стая и не скача и вика, мога и да не разбера какво прави. Камерата на бебефона веднъж ми беше забила и отне известно време, докато разбера, че бебето плаче и че идва от нас. В панел и ЕПК това няма как да ми се случи. В панела не само, че се чува разговора от съседната стая, а се чува дума по дума. Плач и игра въобще няма как да останат незабелязани. В общи линии панела е едно помещение за мен формално разделено от стени. Никакво лично пространство. Бонус, че освен вас чувате и съседите. В ЕПК е една идея по-добре.

# 35
  • София
  • Мнения: 16 097
rumka833, просто питам, не те обвинявам в нищо.
През 2022 търсих нещо с подобно разпределение  за да го купи родина от провинцията. Детето му/5 кл/ щеше са учи тук и с майката да живеят понеделник-петък. Доверената ми брокерка проучи, че във вашите блокчета има много течове и други проблеми. След цялото търсене братовчеда реши и инвестира в Артекс Дианабад. Но и цената за същата квадратура е много по-висока.

# 36
  • Мнения: 6 347
😂 братовчеда е наплатил колкото пет апартаментчета на румка, особено ‘22 когато в артекс вече имаше само вторична продажба

# 37
  • София
  • Мнения: 16 097
second, имал пари - дал. Купи 2 и 3стаен, ремонтираха бързо и сега единия е под наем.  Доволни са, близо сме.
Сега сериозно - за разликата между панел, ЕПК и тухла.
В тухлен/строен 1962/ се чуваше най-много. Ходене, хъркане на съседи - бяхме в течение на живота им.
В панела - биваше, чувахме само тези над нас. Сравнително кротки бяха.
В ЕПКто не чувам нищо от никъде. Построен е с големи бетонни стени, къртенето при ремонт е много тежко. Но пак се практикува...
Не мисля, че в панелките е къртено най-много и това ги компрометира. На всички места има хора с амбиция да преправят гарсониера на тристаен. А и да не са къртили като купиш - няма гаранция, че след години някой няма да се амбицира.

# 38
  • Мнения: X
😂 братовчеда е наплатил колкото пет апартаментчета на румка, особено ‘22 когато в артекс вече имаше само вторична продажба

Който има за 2-стаен и 3-стаен на завършена сграда на Артекс, защо му е да купува от другите апартаментчета. Добра ориентация му е провела брокерката Stuck Out Tongue Winking Eye

В другата тема имаше пак првди време семейство от провинцията, които бяха склонни да заложат на двустаен в почти готова сграда на Артекс, въпреки че цената вече трябва да е висока. Но предполагам това изглежда като най-сигурна инвестиция, което си е така, стига да имаш да дадеш едни пари отгоре само защото е Артекс.

# 39
  • Мнения: 2 828
Имал нужда купил пет. Grinning явно е крайно нуждаещ се, като повечето българи.

# 40
  • Мнения: 6 347
Исках да кажа че сравняваме трабантче с ролс ройс почти. Пропастта между двата вида имоти ме впечатли . И изобщо предлагането на този като на румка при положение че братовчеда е седнал на близо 1 млн лв за двете артексчета.

# 41
  • Мнения: 9 888
На артекс цените са високи, на тия пък има други кусури. Навсякъде има нещо. Поне при тия купуваш евтино, наематели винаги се намират, цената не пада, а кажи речи, за две години се удвоява, поради близостта на метрото.
Което при Артекс няма да се случи, да удвоиш цената за две години.
Просто, всяко решение, е решение на конкретен проблем. За НАС бяха много подходяща инвестиция Simple Smile

# 42
  • Мнения: 9 695
Абе извинявам се, ама това ми е малко като да се чудиш дали да си купиш Шкода или две БМВ-та Grinning (като имаш бюджет за второто) Даже Мария Луиза не знам дали и с Шкода може да се сравни...

# 43
  • София
  • Мнения: 16 097
А, брокерката е невинна. С нея гледахме при Румка, после над Ст. град, пак реновирано. Той като ги видя на клипче и отказа.
Изискването беше - ново, до метро и колкото може по-близо до нас. Дружбенския Артекс не го одобри също. А роднина на ММ е фактор в Артекс и помогна да вземе от техните. После бързо ги доремонтираха и така.
Брокерката/приятелка/ лев не е взела за проучването. Ходех с нея на огледи, когато имаше и други клиенти и снимах с тел.
За наема - коригирах малко моя договор и пак сами действахме.
Иначе имат те, не са за жалене и си влагат парите, така са решили.

# 44
  • Мнения: 9 888
Всичко е наред. Ако са от провинцията, както нас, може би са решили че искат да заложат на по-малко проблеми в бъдещето, и по-читави наематели и по-лесно управление. От тази гледна точка са взели добро решение.
Когато купувахме, още не беше съвсем докарано до края, и нас ни устройваше цена и място. Сега, когато продаваме, не исках да продадем на ниския етаж, ама така се наложи. На всички етажи струват едно и също. Но по отношение на квадратурата, нямаш какво да направиш. Сам човек или млада двойка. Което пък води до честа смяна на наематели. Само едната двойка се задържа завинаги, останалите се сменяха и сменяха. Така че, за всеки влак си има пътници:)

Общи условия

Активация на акаунт