Обсъждане на имотни обяви - 33

  • 38 470
  • 762
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18 503
Добре дошли в новата тема!

Линк към старата тема - https://www.bg-mamma.com/?topic=1557313

# 1
  • София
  • Мнения: 283
Аз определено съм от типа отделната кухня е плюс.

# 2
  • Мнения: 348
Аз също съм ЗА отделна кухня, продадох такъв апартамент като купувача го хареса именно така както е, а преди това се наслушах на какво ли не от страна на знайни и незнайни брокери как апартамента така няма да се продаде на тази цена и т.н. Е, продаде се без тяхна помощ.

# 3
  • Мнения: 40 924
Е, аз написах 50 на 50 Wink
- Холокухнята е модерното, докато всички сме израснали с отделна кухня и навикът е формирал предпочитания. И от тук нататък е въпрос на човек.

# 4
  • София
  • Мнения: 16 036
Аз харесвам т.н. кухньохол и го предпочитам пред отделната кухня.
Винаги ми е било по-удобно така - дете/сега и внуци/ са пред очите ми докато се занимавам с нещо. И отделна кухня да е пак ако няма мощен абсорбатор ще се размирише навсякъде на манджа.
Но има хора за всичко, различни вкусове.
Преди години продадох ап. без парно. Уж просторен, хубав, но с големи прозорци и външни стени, обграден от високи борове и  дървета. Парното минава по улицата, но в блока не влиза. Намери се купувач, който не искаше никакви отношения с Топлофикация,  много му се зарадва. Аз търсех топъл, южен, без дървета и с парно.
И аз си избрах каквото исках.

# 5
  • Мнения: 40 924
И аз съм повече за кухньохол. Мирише, ама то и иначе мирише. Все едно като имахме отделна кухня някога като съм се прибирала не съм усещала още от вратата какво има за ядене. Освен човек да се капсулира в тази отделна кухня и да не отваря вратата.
Иначе има и компромисно (най-добро) решение - кухня - трапезария - хол във връзка, кухнята отделена с врата, а трапезарията с портал.

# 6
  • Мнения: 2 044
Аз съм с голям кухньохол като кухнята е до тераса. Напоследък много ме дразни миризма на готвено и си изкарах печка на остъклената тераса.
Но напоследък май не виждам НС с отделна кухня.

# 7
  • Мнения: X
И аз харесвам повече хол с кухня поради причината, която като че ли Черна станция най-добре е назовала, а именно, че иначе трябва да се капсулирам в отделната кухня. Не ми харесва да съм отделно от семейството, докато готвя, като е всичко на едно си говорим, подаваме си това-онова, мъжа ми и той се включва, наблюдавам децата, не търча от една стая в друга. Ако трябва да обобщя харесва ми социалния елемент Simple Smile Не че в отделна кухня не могат да станат тези неща, но в стандартен апартамент с малка кухня 7-8 -10 кв. няма как да висят всички, то няма и какво да правят там през повечето време. А и децата няма как да наблюдавам като съм сама. На миризми май не сме толкова чувствителни, а и мисля, че се справяме доста прилично откъм аспирация и проветрение по принцип.

# 8
  • Мнения: 244
Благодаря за новата тема.
Ходих на оглед на апартамент с цена, разпределение и изложения точно каквито търся, но в квартал, който като цяло не искам. Такъв компромис с квартала направих веднъж и вече имам едно наум, но явно няма идеално жилище.

# 9
  • Мнения: 2 826
Записвам се в темата с тази статия - Πъpвa aгeнция зa нeдвижими имoти y нac зaгoвopи зa cпaд нa  … eнитe нa жилищaтa Simple Smile
Според мен специално за София намалянето на броя сделки няма да доведе до спад в цените. Или ще доведе до минимален спад в цените специално към наистина завишените цени в някои райони, непредпочитани локации/сгради, компромисни жилища с доста проблеми и т.н.
В скъпите квартали качественото ново строителство ще държи цена.

# 10
  • Мнения: 9 876
Имаме купувач за последното ни мъничко АП на Мария Луиза. 70к евро. И останалите дадохме за толкова. Явно, в момента, в този блок, това е цената. Аз исках повече, обаче ММ се съгласи.
Продължаваме напред към новите си проекти:)

# 11
  • Мнения: 3 915
Аз не харесвам отделни кухни, за мен отвореното пространство е плюс. Стига да е достатъчно голямо, а не в 20 кв. да са набити и кухня, и хол. В родната ми къща сме с отделна кухня, свикнала съм, но не е моето.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 952
Имам жилища и с отделна кухя, и сега сме с общо кухня/хол. И двете имат плюсове и минуси. Обаче има едно обаче. Общото ни помещение кухня и хол има два прозореца, две тераси и едната е баш до кухненския бокс, за проветрение и за светлина. Инак не, кухненски бокс в дъното, в тъмната част на  общо помещение е кофти... Много кофти. Една манджа не можеш да направиш или риба да опържиш, пък и тъмно в дупка. Не, живяхме и така като млади, пред това, предпочитам отделната кухня... Thinking

# 13
  • Мнения: 9 656
Вечната дискусия за отделната кухня Grinning За мен холът си е място за гледане на телевизия, четене, гости и тн. Въобще не ми е приятно това да е съчетано с тропане на посуда, мръсни съдове, цвърчене на пържено, размятане на продукти или каквато и да е дейност, свързана с готвене. Особено когато става въпрос за някакви малки холо-кухни 25-30 квадрата като при нас.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 952
Имах една учителка, която казваше... " Аз имам пиано в хола и много държа на него, свиря и давам уроци... Как, за Бога си ме представяте да сложа пианото си до пералнята???" Grinning

Общи условия

Активация на акаунт