Номинации за най-голяма муня (тема 7)

  • 75 036
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • софия
  • Мнения: 25 780
Не. Към момента на прехвърляна в съда не ти се е ядяло. И винаги ти се прияжда до час след това.
Класическа мунщина.
Аз също постоянно пресипвам нещо от едно в друго. Оптимизирам съдове.

# 706
  • Мнения: 3 588
Не. Към момента на прехвърляна в съда не ти се е ядяло. И винаги ти се прияжда до час след това.
Класическа мунщина.
Аз също постоянно пресипвам нещо от едно в друго. Оптимизирам съдове.
Как да го кажа, ядеше ми се още тогава, ама се опитах да се въздържа Simple Smile
Обаче нито цялото комично в крайна сметка усилие, нито затворената кутия ме спряха...

# 707
  • Мнения: 3 482
До 12 ден след Коледа трябва всичко да се махне, тоест, до 6 януари. Не че мойте не са още в хола, вече са в кутии, прибрани, но не складирани в мазето; елхата също стои там, само казвам как трябва.
За пръв път чувам. Защо трябва? Пише ли го някъде? Да не решите, че се заяждам, питам с интерес.

Зная го от съпруга си, който е англичанин. Възможно е да е на локално ниво, но традицията е, че празниците свършват on the Twelfth day of Christmas и ако се оставят декорациите, носи лош късмет.

Гугълни Christmas decorations and twelfth day of Christmas, ще ти излязат много източници на английски.

# 708
  • Мнения: 13 420
Една година взехме да кичим мартеници и ми стана много тъпо като видях, че елхата стои. Затова задължително в последния ден на февруари или най-късно в тъмните часове на 01.03. елхата се прибира. Но една елхичка за декорация, но не стикер, със звънящи камбанки и свещички в основата остана цяла година на перваза на прозореца, защото не можах да измисля къде да я прибера след като кутията за новогодишна украса беше пълна догоре и не ми се разваляше подредбата за да търся място на забравената елхичка.
Аа, може и 2в1 Grinning
Имах кандидат-свекърва от друга държава. Нейният син беше занесъл много красива голяма мартеница като сувенир, супер сладки Пижо и Пенда. Обяснявахме уж какви са и що са, каква е традицията и прочие, а и той е бивал неведнъж тук по това време на годината. За майка му си бяха просто красиви сувенирни кукли, но пък им се радваше много. Стояха на почетно място на една стена окачени.
За Коледа като слагали украсата, направили снимки и ми ги пращат, тя много се радваше на коледни декорации. На елхата гордо се мъдреха и "куклите" от България Grinning

# 709
  • Мнения: 3 195
   Една позната имаше хоби да бродира, българска бродерия. Синът й се сприятелил с момче от класа, арабин. Покрай децата се запознали и родителите, допаднали си, ходили си на гости няколко пъти. Българката подарила на арабката за рождения й ден каре с български шевици. Тя останала очарована колко е красиво. После синът й споделил на приятеля си, че майка му вече само на това килимче се моли.

# 710
  • Мнения: 1 072
Да споделя за малкия ми мун- тия дни имаше възпаление на ушите и го водих няколко пъти на УНГ. Човека беше много внимателен, прегледи, препоръки за лечение, всичко точно...., но днес му събрахме очите в точка, когато на излизане от кабинета синковеца му загаси осветлението в кабинета и го остави на тъмно. Тъй де,  вкъщи  непрекъснато повтаряме, като не си в стаята да гасиш лампите...:, не че го прави у нас, ама на- веднъж се сети и то не трябвало, пък...flushed:

# 711
  • Мнения: 3 588
Влизам да кажа, че темата се оказа много полезна (за пореден път) - пак се качвах преди малко на стълбата за кутия, този път за баница. Все още е вътре Simple Smile
Ама такъв срам ме гони от сутринта, че само като погледна към кутията, и виждам наредени муните от темата с укорително вперен в мен поглед, та се възпирам от последващи действия Grinning

# 712
  • Мнения: 6 861
Е, Кубратова, хапни си, де. За какво си я правила тази баница?! Муните (коректорът  ме поправи на "умните" 😃), няма да гледаме. 🤗
 Или, я хвърли по едно парче насам, за да не гледаме укорително. 😃

# 713
  • Мнения: 3 588
Е, Кубратова, хапни си, де. За какво си я правила тази баница?! Муните (коректорът  ме поправи на "умните" 😃), няма да гледаме. 🤗
 Или, я хвърли по едно парче насам, за да не гледаме укорително. 😃
Ах, да ви подкупя не ми дойде наум, честно Simple Smile
Ама ми припомни един случай отпреди десетина години по Великден. Така се случи, че няколко дни по-рано отидох сама в селската къща и на самия ден до следобед бях сама и чаках да дойде ММ.
Естествено, наготвила съм, има яйца, козунаци, манджи, сладкиши и...баница.
Дойде да се видим една много близка братовчедка, заедно сме расли и в къщи тя се чувства като у дома си. Говорим си и докато аз приготвям кафето и масата за почерпка, тя обикаля тук там. Не я виждам в момента къде е точно, но чувам въпроса "Кой е идвал?". Изненадвам се, но казвам, че никой не е идвал и продължавам да се занимавам с масата, а тя, застанала до тавата с баницата, надигнала кърпата и  пита: "Че къде е тогава половината баница, нали си сама?!", а аз отговарям: "Тук е, не е напускала къщата".
Тя ме гледа неразбиращо и чак накрая вдява, че съм изяла сама половин тава баница, при това явно наведнъж, защото тавата още беше топла, почти гореща Simple Smile и само промълви "Как можа?!"
Та и на снощната няма да се  размине, само да си изпия кафетата Simple Smile

# 714
  • Мнения: 368
Вие поне ги прибирате с нещо за хапване Laughing
Аз намерих, прилежно прибрана във фурната, мръсната и празна тава от новогодишните пържоли... на 07.01. Animal See No Evil

# 715
  • Мнения: 3 588
Вие поне ги прибирате с нещо за хапване Laughing
Аз намерих, прилежно прибрана във фурната, мръсната и празна тава от новогодишните пържоли... на 07.01. Animal See No Evil
Щом не си я опекла празна, докато загряваш фурната за друга манджа, добре Simple Smile
Аз понеже ежедневно я ползвам, с много малки изключения, че и повече от веднъж на ден, никога не оставям вътре съд, че ще забравя и ще го опека с все мазнина.

# 716
  • софия
  • Мнения: 25 780
Това с тавите и съдовете във фурната ме подсеща за едно клипче. Следя тези младежи и почти всичко, което показват, съм го живяла/живея.
Майка ползва фурната за шкаф. Много мразех.

# 717
  • Мнения: 24 644
ММ редовно слага във фурната използван тиган, в който си е приготвил нещо. Но аз си го знам и винаги преди да включа фурната поглеждам да не ми е оставил "изненада" вътре

# 718
  • Мнения: 3 588
Това с тавите и съдовете във фурната ме подсеща за едно клипче. Следя тези младежи и почти всичко, което показват, съм го живяла/живея.
Майка ползва фурната за шкаф. Много мразех.
И ние в селската къща ползвахме така една фурна, но тя не работеше, пък вместителна Simple Smile.
На същата печка обаче котлоните бяха много удобни, имаше и голям 30 см и си я държахме, а ползвахме друга фурна. Преди да се повреди, по празниците особено, ми беше много лесно с организацията и готвенето, че ползвах и двете фурни едновременно.

# 719
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Аз също редовно си прибирам чугунения тиган, който не мия след всяко ползване, а само забърсвам с кухненска хартия, във фурната. Редовно има някой кекс или друго печиво вътре, защото, ако оставим нещо по плотовете, кучката тренира паркур и няма спасение. Та уж всички знаем, че при включване фурната се оглежда и изпразва при нужда, ама...

Общи условия

Активация на акаунт