Доволни ли сте от съдовете на Zepter?

  • 8 533
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 472
Все още съдовете ми са в гаранционния срок, а той, според представителката на Цептер, е 500 г.  Ще споделя мнение тогава.  Защото и в тях яденето може да загори, и те се лъскат периодично с екстра препарати... Дано не се окаже като с прахосмукачката, на която меката тръба се спука на третата година при много внимателно ползване или със сешуара със сгъваема дръжка/за улеснение при командировки, екскурзии..../, която се спука за по-малко от година, без да е изнесена поне веднъж от апартамента навън .
Не знам гаранцията им дали е 100 или 500 години,но на майка ми и се счупиха индикаторите за температурата на капаците(на две от тенджерите) и те естествено не влизат в гаранцията на прехвалената марка.

# 31
  • Мнения: 6 039
на мен също, но преди време се включи представител на фирмата,/в друга тема/ съвсем официално и каза, че мога да отида в офиса във Варна/и  да ми подменят капака, така и не съм отишла, ползвам друг капак със същия размер

иначе купите за шампанско или за сладолед, които са със столчета ползвам непрекъснато, мия ги в миялна, не са мръднали, от тях и останалите купи съм много доволна

но тенджерите са адски неудобни

# 32
  • Мнения: 3 835
...но тенджерите са адски неудобни

Защото са тежки ли? Аз затова ви препоръчах Привилег, те са по леки, а иначе са същите. Освен това и цената им е "по-лека". Grinning Мия ги в миялната, нямам никакви проблеми.

# 33
  • Мнения: 6 039
да, тежки са

дъното развива голяма Т, преди време си изгорих плота и се наложи смяна,

# 34
  • Мнения: 3 835
дъното развива голяма Т, преди време си изгорих плота и се наложи смяна,

Е да де, ама то това е идеята, за това и дъното е толкова дебело, за да задържа дълго време високата Т. Да се готви при захлупен съд, и да се запазват полезните хранителни съставки. Аз съм си купила от тези големите стъклени дъски, на Солинген, и ми седи до керамичния плот. Така имам още една допълнителна термоустойчива плоскост.

# 35
  • Мнения: 1 449
дъното развива голяма Т, преди време си изгорих плота и се наложи смяна,

Е да де, ама то това е идеята, за това и дъното е толкова дебело, за да задържа дълго време високата Т. Да се готви при захлупен съд, и да се запазват полезните хранителни съставки. Аз съм си купила от тези големите стъклени дъски, на Солинген, и ми седи до керамичния плот. Така имам още една допълнителна термоустойчива плоскост.


И аз изгорих моя плот преди години с Привилега  Joy Но аз почти бях направила пожар, готвих пуйка около 2 часа и половина на макс включен котлон, у нас всичко беше в дим, миришеше ужасно, но след целия ужас на тенджерата и нямаше нищо и изглежда след 10г ползване като нова, за разлика от Цептера... И незнам как на някой "не е мръднал", като всички домакини, които познавам и готвят в Цептер се оплакват, че потъмняват около дъното. При това без моите изпълнения.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 23 691
Аз пък имам приятелка, която ОТЛЕПИ дъното на Цептера. Сложило момичето (бяхме в гимназията още) млякото да се вари и излязо. И така до вечерта...... Стопи се дръжката на капака и дъното се отлепи Simple Smile

# 37
  • Мнения: 3 835
И аз изгорих моя плот преди години с Привилега  Joy Но аз почти бях направила пожар, готвих пуйка около 2 часа и половина на макс включен котлон, у нас всичко беше в дим, миришеше ужасно, но след целия ужас на тенджерата и нямаше нищо и изглежда след 10г ползване като нова, за разлика от Цептера... И незнам как на някой "не е мръднал", като всички домакини, които познавам и готвят в Цептер се оплакват, че потъмняват около дъното. При това без моите изпълнения.

Аз като си купувах тенджерите, ми обясниха, да включвам на макс. котлона, докато заври. След това го намалявам на 2 (моите степени са 9), изчаквам малко и захлупвам тенджерата. То си ври слабо, без да изкипява. И така я зарязвам манджата на котлона, да си се готви сама. Mr. Green

# 38
  • Мнения: 1 449
И аз така исках да направя, но забравих да намаля котлона и отидох на зъболекар... Сетих се след час и половина, но вече беше фатално  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 3 835
И аз така исках да направя, но забравих да намаля котлона и отидох на зъболекар... Сетих се след час и половина, но вече беше фатално  Mr. Green

Моят котлон се изключва сам след един час, ако е на максимална степен. ooooh! Знам го от опит, не че съм чела книжката, т.е. четох я, ама след това. Thinking

# 40
  • Мнения: 1 449
И мойте нови котлони също, но преди 10г такива екстри нямаше  стъклокерамиката на Аристон  Joy Важното е, че тенджерата доказа качеството си. Представям си ако беше в Цептера ... Сестра ми за 15 мин на слаба степен съсипа Цептера си и повече не можа да му върне вида. Моят Ц. без да е претърпявал каквито и да било катаклизми, е в променен златист цвят към дъното отвън, от грил тигана също не съм доволна - нито как се пече в него, особено второто зареждане!, нито как се чисти и мие след употреба. Системата за етажно готвене съм пробвала само веднъж, когато ги купих. Приборите им са хубави иначе, но не са единствените на пазара. Повече не бих купила нищо от тях!

Общи условия

Активация на акаунт