Предучилищници -2 /Набор 2000/

  • 14 711
  • 294
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 608
Какъв е този изпит, някой имали информация?

# 31
  • Мнения: 983
Здравейте. Записвам се и аз в темата и ще я следя с интерес.
Сина също е в предучилищна възраст. Пишат доста, дават им домашни.
По отношение на  домашните животни сина ми ги познава доста от малък. Като се роди пратих мъжа ми да му купи олекотено одеалце и той донесе едно  "селскостопанско". Така го нарекохме още тогава, с всевъзможни домашни животни, като започнеш от крави, кокошки, прасета и т.н. Mr. Green Това в кръга на шегата.

Познава ги защото имаме село и като си отидем разпитва и е виждал всичко на живо.

Моя син малко трудно се справя с писането на буквите. А също трудно чете думи, всъщност трябва ли да може да чете двусрични думички, като например: дядо, баба, тати, лале, а там където има струпване на съгласни му е още по трудно. Споделете моля.

# 32
  • Мнения: 486
Здравейте, дъщеря ми е 2001 г., но тази година ще бъде в първи клас, тъй че се записвам да следя вашата темичка. Познава (мисля) всички домашни животни, голяма част от тях е виждала в зоологическата градина. В предучилищната им дават домашни всеки ден с изключение на петък. Като обем не са кой знае какво - обикновено 2-3 листа, но тя е доста разсеяна (а може би и мързелива) и ако я оставя сама ще ги влачи цял час. Напоследък доста се е пристрастила към гледането на телевизия, та ми се наложи да забраня един-два канала.

От няколко дни си имаме и костенурки. Да ви кажа ли как се казват? Ами Леонардо и Донатело! Laughing Който познае Защо точно така - получава   bouquet  от мен.

Леонардо и Донатело не бяха ли две  от костенурките нинджа?

# 33
  • Мнения: 21
Мили мами,децата ви въобще не са мързеливи нито разсеяни -просто или не им интересно ,или не са достатъчно мотивирани.ПРиоритет на предучилищното възпитание е играта.ДЕЦАТА трябва да научават всичко под формата на игра,за да им е интересно.Много жалко ,че вече масово се залага на образователния процес.Децата в тази възраст вече играят много добре в по-глеми групи,а игрите им са живи,интересни проявяват невероятно въображение.Как искате да му е интересно на вашето дете след 5-6 ситуации дневно да се прибере и наново да започне.Предучилищната група има за цел да подготви децата ,така че в първи клас с лекота да усвояват новия материал,а не да извзема функцийте му.С удоволствие бих писала още, но един тенейджър ми виси на главата-радвайте се докато ви са малки децата Two Hearts

# 34
  • Мнения: 1 608
mariqnska , благодаря, че пак ни отдели от времето си!  bouquet

# 35
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Ellie , Получаваш bouquet  bouquet  bouquet.
Точно това е идеята с именатана костенурките ни!
Сега ги чакаме да станат нинжди Laughing. Обаче категорично съм забранила учителят им Сплинтер да сенанесе у дома! (за непросветените - той е плъх Shocked)
 

# 36
  • Мнения: 1 608
Jumanji , дали има непросветени точно в тази тема  Joy Joy Joy.
А колкото до Нинджите внимавайте какво пускате в аквариума. hahaha
В тази връзка вижте каво закуси нашия домашен любимец Свинчо преди време.

# 37
  • Мнения: 533
Свинчо какво домашно животно е, морско свинче ли?
mariqnska, и аз ти благодаря, че се включваш   bouquet. Това, което казваш ми го каза и госпожата от ДГ, когато и се оплаквах, че на щерката не и се занимава в къщи. На последък имаме проблясъци, взема си тетрадките, започва да пише и казва, че иска да се упражнява, за да е най-умната, да знае най-много и  да има най-много "бравота". Винаги поощрявам тези и изблици, тъй като не се случват често  Joy 

# 38
  • Мнения: 1 608
Свинчо е морско свинче - дългокосместа розетка.

# 39
  • Мнения: 1 072
На Свинчо не му ли е много скъпа закуската?  Wink 

   Тази събота и неделя пак плака докато си писа домашното. Вече се разтройва още като види тетрадките. Уффф, всяко зло за добро. Поне видях на какво канско търпение е способен баща й. Не го смятах за такъв човек  Mr. Green  Ще се опитам следващия път да измисля някакво приключение около домашните , за да променим нагласата.
   Обаче какви са ми кънкьори двамата.  Grinning  Сетих се да взема фотоапарата на мъжа ми, но на пързалката установих, че батериите си ги държим отделно от апарата.  Sunglasses Не бях се сетила и моя да го съхранявам така. 30 минутки ги подканях да излизат вече, а те все ми правят знаци, че им оставали още 10, сладурите.  Joy
   Някой знае ли, как точно се казва това "Еврейско" у-ще? Има ли сайт? Или каквъ е програмата за изпита?

# 40
  • Мнения: 24 467
Мили мами на деца набор 2000, аз също си имам такова нещо в къщи, но сме вече в първи клас в момента. Материалът е изключително лесен, детето ходи с удоволствие на училище /нищо че е момче и е много палаво/, но предварително можеше да чете и да смята до 20, решавахме и текстови задачи през лятото, бях го записала на частна занималня за половин месец. Имахме и много време за игра на вън, но общо взето тръгнахме подготвени и сега нямаме проблеми.
Имам поглед върху деца, които нямат предварителна подготовка и мога да Ви уверя, че не печелят по никакъв начин, имат затруднения. Какъвто и да е учителят заниманията не са индивидуални и това, което може да се отработи в къщи е препоръчително да се направи и да не се разчита само на училището.
Важно е и още в първи клас да се създадат навици за самостоятелно учене, което да е редовно. Ние го правим веднага, след като се наобядваме, пишем си домашните, решаваме допълнително по някоя задача от сборник и четем по малко на глас, след което детето излиза да играе поне до 18-19 часа. Допълнително не сме се записали на нищо, наистина детето няма време, а и аз залагам повече на свободната игра с връстници. Ходи обаче на басейн с мен, баща си или дядо си в почивните дни и това го разтоварва допълнително.

# 41
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Купих на Дени тетрадка за упражнения и и възложих задачки по писане - чертички, тирета и ченгелчета - леви и десни. Резултатът е плачевен - съсредоточаването продължи около десет минути, след което си напълни редовете пет за четири и скри тетрадката най-отдолу на купа книжки за оцветяване.
Експериментът показва, че или аз нямам подход, или детето ми не е готово за такива занимания.

# 42
  • Мнения: 24 467
ДЕВАня, не се притеснявайте, това с писането на чертички и заврънкулки никога не е интересно на никой първокласник. Моя син съм го занимавала направо с букви, да пише думички, да сътавя нещо, което е по- интересно, но никога не съм го карала да пише чертики. Сега и в първи клас му беше много скучно, но това се прави парвите седмици и сега е доволен, че децата започват да четат и да пишат диктовки. Опитай с буквички и със самостоятелно четене на приказки и за детето ще е по- интересно и ще има някаква полза.

# 43
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ама тя си пише, само че с печатни букви. Исках да пробвам дали се справя с ръкописни. Тази вечер ще пробваме следващите страници. Ченгелчетата се пишат, за да добие рутина ръката - да овладее самото движение.

# 44
  • Мнения: 1 608
Ченгелчетата се пишат, за да добие рутина ръката - да овладее самото движение.
Да, не бива да се избързва с писането на букви и думи.
Когато Иван имаше желание и ме караше да му измислям за писане правех така - избирах му някакво ченгелче/луличка и като му писваше му давах да пише например буква, която е с тези елементи - малки  и, ш, п, а също обича да пише - о, с и малко г. Дано съм била полезна.
Де Ваня, а в градината какво им дават да упражняват?

Общи условия

Активация на акаунт