Рибки

  • 34 664
  • 219
  •   1
Отговори
# 30
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
... Остъргват се внимателно с обикновено бръснарско ножче.

Още по-лесно става с магнитна чистачка - има различни размери. Състои се от 2 части - едната стои вътре, другата е залепена за нея отвън, и почиства като движиш външната.

# 31
  • Мнения: 9 095
боже какво ли не измислят вече  ooooh!, преди години или аз не съм била информирана или наистина ги нямаше тия неща, само на ръка с телчицата Joy

# 32
  • Мнения: 389
... Остъргват се внимателно с обикновено бръснарско ножче.
Още по-лесно става с магнитна чистачка - има различни размери. Състои се от 2 части - едната стои вътре, другата е залепена за нея отвън, и почиства като движиш външната.

Със сигурност ще е по-удобно от това да бъркам до рамото в аквариума  Crazy

# 33
  • Мнения: 9 095
утре отивам и купувам рибки и растения и храни, ама първо ще си изчета книжката и ще се хваля Blush и ще питам какво да правя, ако имам проблеми, крайно време е май да се почне и с тази тема във форума Peace, само имам един Фън Шуй проблем и немога да го реша Thinking

# 34
  • Мнения: 9 095
пак съм аз, понеже взехме само едно сомче и днес айде за още едно, ама и молинезията е една и незнам дали е мъжка или женска, днес в магазина бяха само женски newsm78, как да ги различа?

# 35
  • Мнения: 9 095
има ли някоя рибарка да помогне, задължително ли е за сомчетата да купувам от онези керамични фигурки на дъното, гледам единия че все стои под водораслото, то едно водорасло..., и май иска да се крие някъде newsm78, да ходя ли да купувам или няма нужда, а търся си и водна леща, ако знаете какви са цените и къде има, благодаря Peace

# 36
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Не знам дали е задължително, но и нашите сомчета се крият обикновено Simple Smile
Ние купихме специален пясък още в началото, а за криенката на сомчетата използваме всички рапанчета и миди, събрани от децата на морето. Измих ги хубаво и ги преварих в тенджерата. От повече от две години са в аквариума, мисля че няма проблем да се използват и такива подръчни средства Wink

# 37
  • Мнения: 9 095
и аз събирах лятото да има, ама а де къде съм ги прибрала ние размествахме доста и като нищо да съм ги хвърлила ooooh!, ще търся да видя какво ще направя Peace

# 38
  • Мнения: 2 591
Здравейте, и аз съм от "рибарките", въпреки че в момента сме с едно много малко аквариумче и само с една любима рибка, но след толкова премествания по квартири ... Cry

и аз не бих те посъветвала да слагаш аквариума под прозореца, Теди - МНОГО БъРЗО зеленясва!!

а за сомчето мисля, че не задължително да му купуваш керамични фигурки, то се справя и без тях!

успех!

# 39
  • Мнения: 9 095
много ви благодаря, аз неможах да изровя днес събраните миди и рапани, ама утре продължавам с търсенето, аквариума е отстрани на прозореца и не го напича въобще Crazy сложих и лампа а сомчетата им направих камарка от камъчета и сега се въртят все там Blush Peace

# 40
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
И аз гледах около 10 години само гупи. Имай на предвид, че една рибка се нуждае от 2л. вода като лично пространство. Ианче почват да се хапят. Како и да купиш почече женски и по-малко мъжки, за да не се бият. Не купувай мъжки с дълги опашки, колкото и красиви да са. Колкото по-дълга е опашката - толкова по възрастна е рибката. Една рибка живее около 2 години ( може и по-малко, може и повече ). Подготви си малък аквариум, където женските ще раждат на тъмно ( за да не си ядат бебетата ). Бебетата после можеш да храниш с жълтък и постепенно със суха храна. Чак когато станат на 3 месеца го пускай при големите рибки ( вечер на тъмно ). Можеш да купиш и живи миди, те почистват водата и сомче което да обира падналата храна.
Не е хубаво да слагаш чешмяна вода ако има много хлор. Напълни няколко празни чишета с вода и я остави да престои и омекоти.
Стъклата на аквариума може да почистват с парче плат и сол.
Друго сега не се сещам.

# 41
  • Мнения: 9 095
ами аз по- рано си гледах много гупи, имах водна леща и като родяха се криеха там бебетата Blush, не съм отделяла защото измират и сега си търся пак леща да си имам отгоре, ще процедирам по същия начин, а мъжките и женските са 3 на 3 и не съм имала проблеми, те са на няколко дни, но не спирам да ги наблюдавам Peace

# 42
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Някой попита как се разбира дали молинезията е мъжка или женска.
Женската е по-едра и с по-голямо коремче. Мъжката има шипче отдолу като гупите, и те са живородки.
Сетих се че стъклата на аквариума много лесно се чистят и с парче чорапогащник - но това при цялостно почистване на аквариума.
Също така, не взимай мидички за дъното, защото рибките могат да се порежат на тях.
Но ти щом си гледала, вече знаеш  Wink

Аз последно си гледах една златна рибка, но тръгнахме да пътуваме и я подарих  Sad

# 43
  • Мнения: 9 095
аз питах за молинезията, имаме само една, пък гледам че шари неспокойно и затова искам да вземем още една, относно мидите, немога да намеря рапани, миди бяха в една торба, събирах ги за аквариум и немога да ги открия Crazy, чистенето май ще го правя по някой от твоите начини, евтини и лесни ми се виждат, а че съм гледала да, ама беше отдавна и така ги отделях ама измираха и като сложих лещата и се криеха там бебетата и си оживяваха, може би аз не правя нещо както трябва, ще видя сега дали ще се множат и ще трупам още опит Peaceблагодаря  bouquet

# 44
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ами и рапани много не ти препоръчвам, поне моя опит. Рибките понякога влизат там да се крият или спят и немогат да излязат. Много пъти съм откривала мъртва рибка при почистването на аквариума  Sick
Ако имаш въпроси, питай  Simple Smile
Сега почнах да се сещам много неща и рибките почнаха да ми липсват  Confused

Общи условия

Активация на акаунт