Рибки

  • 34 668
  • 219
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 365
Здравейте, да се включа и аз.
Относно онова магнитче з апочистване на стъклата... да, има, даже различни размери, но за големите аквариуми, които са с по-добело стъкно не стават, просто магничето не е достатъчно силно. Вземете парче дантела или перде, аз така чистя, защото ножчето ми се завира под ноктите и... боли ooooh!
Акваиум не е добре да се слага на пряка слънчева светлина, това май беше обяснено защо. Зеленясва от зелени водорасли:)
Рапани също не е гот да има, защото не висчки рибки понасят твърда вода, а самите рапани се тазтварят и допълнителн втърдяват чешмяната вода. Ако някой толква си харесва рапана да го напълни с пясък и да го изпозлва за саксийка за някое водно растение.
Ще чакам с нетърпение да видя снимките ви и при първа възможност ще покажа моите. Имам 2 аквариума. В единия има риби и жаби, а в другия - риби и раци:)

# 61
  • Мнения: 9 095
аз вече показах моя аквариум, сега нямам търпение да видя жабите и раците #Crazy, обаче сома така ходи и се крие при филтъра имам чувството че ще се задуши, дано днес имам възможност да купя някаква керамична фигурка, или някоя мама ако продава да пуска снимки, вземам, че чак ми е жал да го гледам Wink

# 62
  • София
  • Мнения: 365
Каква керамична фигурка ти трябва? За криене на сомчето ли? Ако е така - да. Иначе аз съм твърдо против всякакви водолаци, съкровищници, къщичики и т.н. в акварума, защото в естествената среда ги няма... обикновено Party
За криене на разците преди си бях взела кокосов орех... да, но докато го изчистя и преваря и тй мухляса. Та сега си се крият в растенията. Иначе се продават за 5-10 лв разкошни имитации на дънери от смола... не от гипс:)
Снимки по-късно днес, но да не се смеете на мръзния ажабешки аквариум, все пак... жаби са:)

# 63
  • София
  • Мнения: 365
Извинявам се за спама
но как да сложа снимките тук:(

# 64
  • Мнения: 9 095
да такива някакви ги продават по 4лв в едно магазинче, ама дано имам време да ида, а снимките моите ги качвам в снимка.бг и след това тук, ще се справиш Peace

# 65
  • Мнения: 9 095
защо водата ми стои мътна, сменях я, обаче пак така newsm78 newsm78, какво да направя за да не е така и какво стана със снимките? Peace

# 66
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Когато слагаш много храна и тя не се изяжда, водата потъмнява. Храни рибките 1-2 пъти макс. на ден. Те ядат винаги, когато има дадеш, но не е полезно за тях. За друго не се сещам, имаш ли филтър? Аз нямах и пак нямах проблем. Купи 1-2 речни миди , те също пречистват водата.

# 67
  • Мнения: 9 095
филтър имам, ама ще взема още един че имам 2 отвора, иначе ги храня сутрин и вечер по малко newsm78, миди във всеки магазин ли има?

# 68
  • Мнения: 9 095
помагайте моля ви, рибките  явно са болни, големия сом е полужив не мърда, само накъдето го носи течението, а другите - едната мъжка гупа, сякаш някой я е дърпал, като опърпана стои, лошото е че другите са на някакви петна, какво да правя, мога ли да ги спася, сега видях че имам 3 бебета, дано те са добре, отделих ги и стискам палци, кажете какво да правя Praynig Praynig

# 69
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Мила, да не си ги претоплила?
Отдели всяка рибка по отделно и я посипи със доста сол. Петната бели ли са? Това са гъбички и са силно заразни , а рибките ги боли. Солта свива раничките и убива гъбичките. Ако можеш отиди до акваристика и питай са Трихоплавин май беше  newsm78
Аквариума ичзисти хубаво с много сол и когато рибките оздравеят ги посни и пак сложи 1ч.лъжичка сол ( тя им дава и минерали )
Успех!

# 70
  • Мнения: 9 095
ами аз говорих с Рони Бо и стигнахме до извода, че имат ихтио, обаче това с окапването на опашките и на мен ми се струва на гъби Cry, милите сега се мъчат? Ами да ги махна от аквариума така ли и за няколко дни да ги сложа в буркан? Намерих някакво лекарство контраихтио, утре отивам да го купувам, ама и това със солта май да направя, само да ми кажеш дали да ги махна от аквариума, и днес не съм ги хранила а водата е все по- мътна, и другото, имам 5 бебета, и тях ли да ги потупам със сол? леле ще се побъркам Cry

# 71
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Всичко отдели всяка по отделно и сипи сол, на бебетата също.
Дръж ги така и сменяй водата в бурканите всеки ден и слагай сол докато се оправят.
Продали са ти заразени рибки май  Confused

# 72
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Аквариума ти е също заразен, измии хубаво всичко и каквото можеш превати. Растението ти е заразено.

# 73
  • Мнения: 9 095
сега ги сложих в един буркан, после ще напълня вода да стои до утре и тогава ще ги отделя, да са в престояла вода, на малките им сипах сол във водата и големия буркан го натърках със сол преди да ги пусна, натърках всяка една хубаво и ги пуснах да си плуват, ама така ми се гърчеха в ръцете, аз буквално ги омазах #Crazy, до колко време се оправят? Храната я купих също от там, но беше запечатана, вече ме хваща мания Shockedзначи засега така утре ще ги отделя и ще купя все пак лекарство за ихтио да им дам малко и от него, дано ми се оправят, интересно е че от една седмица ги имам, може ли ако е в мен вината да се е проявило толкова бързо newsm78

# 74
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Здравейте, да се включа и аз.
Относно онова магнитче з апочистване на стъклата... да, има, даже различни размери, но за големите аквариуми, които са с по-добело стъкно не стават, просто магничето не е достатъчно силно. Вземете парче дантела или перде, аз така чистя, защото ножчето ми се завира под ноктите и... боли ooooh!

Има различни размери за различна дебелина стъкла.


Аквариума ти е също заразен, измии хубаво всичко и каквото можеш превати. Растението ти е заразено.

Не е чак толкова неспасяемо положението. Иди в някой магазин за акваристика и питай кое е подходящо, има си добри лекарства, но струват скъпо. Като най-евтин вариант се ползва метиленово синьо. Гъбичките умират и при по-висока температура - вдига се около 30 градуса, но не на всички рибки им понася.
Щом водата е мътна - сменяй поне 1/3 от нея с престояла вода. Ако ползваш непрестояла, се добавя акватан, но не знам дали ще  те устройва цената.
Не ги храни 2-3 дни, нищо няма да им стане. Водата се замътва от разложена (неизядена) храна, започва и да мирише.

Общи условия

Активация на акаунт