Рибки

  • 34 665
  • 219
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 4 025
РониБо, благодаря ти за изчерпателния отговор.Знаех си че има някаква тънкост.Ние досега само отгребвахме отгоре и в резултат водата доста се зацапа.Отивам за маркуч още утре!
Имаш много хубав аквариум  Peace

# 91
Ако имаш проблеми с източването на водата от аквариума, попитай мъжа в къщата как се източва бензин от резервоар - принципът е абсолютно същия Simple Smile

Добре е да сменяш около 20-30% от водата в аквариума всяка седмица.

Това, че рибките се събират на предното стъкло е съвсем нормално - просто искат да ги нахраниш. Ти обаче трябва да си твърда и да не се поддаваш - храни ги само веднъж на ден и то само толкова, че да изядат всичко за 1-2 минути. Иначе храната остава и загнива...



А ако ще се фукаме с аквариуми - ето моя:

# 92
  • Мнения: 389
Сега някой ще те пита защо няма рибки и отиде ...  Mr. Green

# 93
  • Мнения: 9 095
някой знае ли нещо за FMC innesi, дадоха ми го да лекувам и с него рибите, четох пък че било канцерогенно newsm78, какво да правя?

# 94
  • Мнения: 1 608

А ако ще се фукаме с аквариуми - ето моя:

Уаууууууу #Crazy #Crazy #Crazy
Невероятен е!

# 95
  • Мнения: 29
не знаех, че Лонги и тука се изявява  Joy

# 96
  • Мнения: 9 095
да ви кажа ли че рибките издържат на 34.7, забравила съм нагревателя #Crazy

# 97
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Аз съм новоизлюпен собственик на рибки Wink

Взехме си 42 литров аквариум с 5 гупита. Едното роди 15 малки рибки още първия ден. Голяма емоция беше. Но мисля че доста стресирахме рибата.Майката е жива, и на пръв поглед добре. Времето ще покаже какво съм и причинила. Бебетата също растат и са живи за сега всичките....
Може ли някой да ми даде малко повече информация по въпроса как се действа по време на раждане на рибката  Peace

И още един въпрос. На дъното на аквариума положихме речни камъни. Водата в аквариума обаче е доста мътна. Какво да правя??

# 98
  • Мнения: 9 095
ами аз моите не ги отделям, крият си се и така оживяват имам чувството че ще ги уморя ако ги отделя Rolling Eyes

# 99
  • Мнения: 4 678
Аз съм новоизлюпен собственик на рибки Wink

Взехме си 42 литров аквариум с 5 гупита. Едното роди 15 малки рибки още първия ден. Голяма емоция беше. Но мисля че доста стресирахме рибата.Майката е жива, и на пръв поглед добре. Времето ще покаже какво съм и причинила. Бебетата също растат и са живи за сега всичките....
Може ли някой да ми даде малко повече информация по въпроса как се действа по време на раждане на рибката  Peace

И още един въпрос. На дъното на аквариума положихме речни камъни. Водата в аквариума обаче е доста мътна. Какво да правя??


Купи си хубава помпа,има много ментета!Моите аквариуми са големи и ги почиствам 1 в годината и то ей така профилактично!Занимавам се с риби от 15 години!Гледал съм почти всички видови-акули, пирани и други!Не мога да разбера кво правят хората, че си мътят акв.толкова често?

# 100
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Поци, действах по инструкции. Купих си речните камъно от магазина. Измих ги .... и т.н
Помпа имам - външен филтър, по препоръка отнво на консултанта в магазина... и все пак водата е мътна. Никой не бърка в аквариума да мъти водата.

# 101
  • Мнения: 4 678
Как външен ,!Вземи си мощен вътрешен филтър!Външните мощни са скъпи,и ако твоя външен струва по-малко от 50 лв ,да спрем да пишем тогава!Рибките(каквити и да са)издържат без храна 15 дена ,така че не ги храни всеки ден!Колкото е по-голям акв.по-рядко се сменя водата,защото вече се образува микро среда!Рибките раждат,водораслите си цъфтят,образува се тяхното малко море!За това колкото по-малко се бърка в аква. толкова по-хубаво!Моите както казах за водата ,я сменям 1 в годината(от хорски срам) Sick

# 102
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Така аквариума е от този вид

42 литров е, има си осветление, а филтъра не е външен, а окачваем -  и е с параметри 680 л /ч
Храната която им давам е на люспи - тропика на фирма Пет. Храня ги само по веднъж на ден.

# 103
  • Мнения: 2 591
Може ли някой да ми даде малко повече информация по въпроса как се действа по време на раждане на рибката  Peace

има специални отделения за бременни рибки (нещо като много малки аквариумчета и не са никак скъпи), оставяш ги там и тя си ражда сама, като порастнат малко рибките ги местиш в по-голям (но все още малък) аквариум, а после - и в нормалния - иначе опасността да ги изядат е мноооооооооого голяма  Peace

# 104
здравейте искам да попитам каква лампа се слага на аквариума някаква специална била

Общи условия

Активация на акаунт