Рибки

  • 34 679
  • 219
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 9 095
Като купувах моя, за голям аквариум, беше към 14 лв. май. Не знам кой е най-малкия, който може да се купи. Възможно е да няма за малки аквариуми. По онлайн магазините най-малкия е 100 вата.

това с реленце ли е?

# 121
  • Мнения: 389
Да. И пак не е съвсем точно, трябва да се донаглася докато уцелиш точната температура.

# 122
  • Мнения: 9 095
Да. И пак не е съвсем точно, трябва да се донаглася докато уцелиш точната температура.

е 1-2 градуса не е кой знае колко фатално, ама 36 и то за втори път, прекалих, най- интересното е че постоянно си ги гледам, само дето забравям да видя дали е включен нагревателя Tired

# 123
  • Мнения: 425
Здравейте рибарки  Grinning Имам едно въпросче и се надявам да ми помогнете. Имам две златни рибки, но не знам какъв пол са. По какво се различават мъжките от женските?

# 124
  • Мнения: 9 095
Здравейте рибарки  Grinning Имам едно въпросче и се надявам да ми помогнете. Имам две златни рибки, но не знам какъв пол са. По какво се различават мъжките от женските?

и аз искам да знам Hug

# 125
  • Мнения: 389
Познават се в разможителния период само, няма външни полови белези.

# 126
  • Мнения: 425
А кога им е размножителния период и тогава по какво се познават? А и още един въпрос - те живораждащи ли са?

# 127
  • Мнения: 389
Хайверни са. Имат нужда от голям аквариум, където се групират женска с два мъжки и се гонят.

Малко знам за тях, не съм се занимавала почти със златни рибки.  umnikuu

# 128
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Честно казано и аз не мога да ги разпозная златните рибки. Имала съм много, но явно не съм попадала на двойка. Май само те не се различават. newsm78

Дамаянти, браво. Малко по малко ще се научите. рИБКИТЕ СА НАЙ-БЕЗПРОБЛЕМНИТЕ ДОМ. ЛюБИМЦИ. аЗ ОТ 7Г. ИМАМ АКВАРИУМ И все се каня да го хвърля, че 5 квартири обиколихме с него, но ми става тъжно за рибоците. Важното е да измиваш редовно гъбата, да не ги прехранваш, че те нямат спирачка - от глад трудно ще умрат.
Аз засега не съм започнала да включвам нагревател, но по принцип го включвам само нощем, защото тогава в стаята няма топлина а иначе отгоре имам лампа, която свети през деня и тя затопля допълнително.

Теди, от Промода не ти остава време за рибките. Mr. Green

# 129
  • Мнения: 9 095
Честно казано и аз не мога да ги разпозная златните рибки. Имала съм много, но явно не съм попадала на двойка. Май само те не се различават. newsm78

Дамаянти, браво. Малко по малко ще се научите. рИБКИТЕ СА НАЙ-БЕЗПРОБЛЕМНИТЕ ДОМ. ЛюБИМЦИ. аЗ ОТ 7Г. ИМАМ АКВАРИУМ И все се каня да го хвърля, че 5 квартири обиколихме с него, но ми става тъжно за рибоците. Важното е да измиваш редовно гъбата, да не ги прехранваш, че те нямат спирачка - от глад трудно ще умрат.
Аз засега не съм започнала да включвам нагревател, но по принцип го включвам само нощем, защото тогава в стаята няма топлина а иначе отгоре имам лампа, която свети през деня и тя затопля допълнително.

Теди, от Промода не ти остава време за рибките. Mr. Green

нашите докато бяха 2 се гонеха постоянно и се закачаха, ще вземем май още 2 да видим какво ще стане newsm78


а време ми остава и то достатъчно и за цветята и за рибите, разсеяността ми е проблем hahaha

# 130
  • София
  • Мнения: 6 743
Момичета, явно и на малкия аквариум ще трябва гъба-помпа Sad Днес ще отида да проверя на какви цени са , да взема растения и пр.
Водата в аквариума е на 3 дена и е АДСКИ мътна  Sick #Crazy Не знам защо така  newsm78 Чак толкова да са осрали пейзажа, че да се е замърсила  Thinking ooooh!
Ще му сменяме и водата днес-утре.
Дали ще им стане нещо на рибите  Sad от тази мътна вода  Sad

# 131
  • Мнения: 9 095
Момичета, явно и на малкия аквариум ще трябва гъба-помпа Sad Днес ще отида да проверя на какви цени са , да взема растения и пр.
Водата в аквариума е на 3 дена и е АДСКИ мътна  Sick #Crazy Не знам защо така  newsm78 Чак толкова да са осрали пейзажа, че да се е замърсила  Thinking ooooh!
Ще му сменяме и водата днес-утре.
Дали ще им стане нещо на рибите  Sad от тази мътна вода  Sad

трябва на всеки аквариум помпа, според мен де, аз добре че си имам прахосмукачки- 2 сомчета и 1 принцеса, а и водораслите ми доста пораснаха, ако някоя варненска рибарка иска да вика Hug

# 132
  • Мнения: 389
Дамянти, винаги при стартиране на аквариум винаги първите дни има мътилка. Прочети за азотния цикъл.

Не се тревожи, помпичките са евтини  Hug



# 133
  • Мнения: 6 029
Момичета, явно и на малкия аквариум ще трябва гъба-помпа Sad Днес ще отида да проверя на какви цени са , да взема растения и пр.
Водата в аквариума е на 3 дена и е АДСКИ мътна  Sick #Crazy Не знам защо така  newsm78 Чак толкова да са осрали пейзажа, че да се е замърсила  Thinking ooooh!
Ще му сменяме и водата днес-утре.
Дали ще им стане нещо на рибите  Sad от тази мътна вода  Sad

и нашия беше така.. защото много храна пускахме, тя прави ужасна мътилка.

# 134
  • София
  • Мнения: 6 743
Купихме регулатор с реле за 11, 50 , помпа и гъба.Взех и едно изкуствено растение, че никъде в околните зоо магазини нямаше естествени  Rolling Eyes
След малко започваме спасителна операция по почистване и пренареждане  Rolling Eyes Praynig
Дано всичко е наред.Запасих се с вода, която престоява от вчера  Hug

Общи условия

Активация на акаунт