Рибки

  • 34 669
  • 219
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 9 095
аз пак да кажа че имам водорасло, много е симпатично и идеално да се крият рибоците там, мога да дам от него Hug

# 136
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Дамаянти, винаги в началото е тъмна Индия. Като пусенете помпичката всичко ще се оправи, и с храната по внимателно. Може и по веднъж на ден. От чернодробната най-се цапа водата.
Вземете си е малки сомчета или Анцитруси - те плуват по дъното и изяждат боклуците.

# 137
  • Мнения: 1 558
Ние имаме аквариум - малък е - около 60 литра, скоро ни подариха един 200 литров, на който трябва да сменим дъното, защото е пукнато. По принцип не е проблем това.
Иначе последните риби, които гледаме са няколко вида скаларии (малки са, големите ги подарихме, че ги биеха), обикновен и златен анцитрус и една златна колиза.

# 138
  • София
  • Мнения: 6 743
Сменихме вода, сложихме помпа, нагревател с реле...бе всички екстри и сутринта изхвърлих първата жертва  Sad От наше невнимание  Sad
Ставам сутринта, гледам аквариума, температурата наред , помпата работи , а едната риба я няма  Shocked
Забравили сме снощи да сложим капака на аквариума и ти изкочила навън  Sad Мъртва на земята я открих  #Crazy Sad - и то молинезията  Sad
Ще купим другата седмица или още 2 Гупи или 2 Молинезии  ooooh!
Та така, от наша немърливост - жертва - много ме е яд..., но.... това е положението  Tired

# 139
  • Мнения: 4 176
А кога им е размножителния период и тогава по какво се познават? А и още един въпрос - те живораждащи ли са?
Аз имах три златни рибки, но две от тях умряха.Остана най-едрата.Чух по някакво предаване,че златните рибки започват да се размножават когато температурата в аквариума се повиши. newsm78

# 140
  • Мнения: 4 176
Ето какво открих за размножаването при златните рибки:
На втората година от живота си златните рибки стават половозрели. Самците са по-подвжни. Преди размножаването рибите се държат разделно и се хранят обилно. За размножаване е подходящ 50-литров аквариум за породите с късо тяло и 80-литров - за породите с дълго тяло. Водата трябва да бъде прясна, престояла преди наливане в аквариума, с температура 25-26° С. Събират се двама самци и една самка. Хвърлянето на хайвера и оплождането продьлжава няколко часа. След това рибите се преместват от размножителния аквариум. Водата в него трябва да се дезинфекцира със слаб разтвор на трипафлавин и интензивно да се аерира. След 4-5 денонощия се появяват личинките, които за 2-3 дни се превръщат в миниатюрни рибки, нуждаещи се от обилно многократно хранене, хранят се с много ситна жива храна, яйчен жълтък, попарена и ситно стрита суха дафния. В зависимост от темповете на растежа малките се сортират, за да не се допуска канибализъм.

# 141
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ние преди 4 дни си купихме четири гупи и една златна рибка.
Ивайло беше много щастлив, дори започна да им измисля имена /все на дечица от детската градина, но това е друга тема! Grinning/
Преди ден умряха две от гупите, до вечерта и другите две. А днес и златната рибка.  Cry
Много ми е жал. Нещо сигурно сме объркали. Чудех се дали пък не е от мидите, които сложих за украса.
Все още нямаме много неща в аквариума - нито лампичка, нито помпа, нито водорасли и пясък.
Смятахме постепенно с всичко да "обзаведем" аквариума. Сега ще си купуваме други рибки.

Чудех се дали могат гупите да съжителстват със златни рибки?

Иначе, когато бяхме малки със сестра ми гледахме гупи, не беше особено трудно.

# 142
  • Мнения: 9 095
Ние преди 4 дни си купихме четири гупи и една златна рибка.
Ивайло беше много щастлив, дори започна да им измисля имена /все на дечица от детската градина, но това е друга тема! Grinning/
Преди ден умряха две от гупите, до вечерта и другите две. А днес и златната рибка.  Cry
Много ми е жал. Нещо сигурно сме объркали. Чудех се дали пък не е от мидите, които сложих за украса.
Все още нямаме много неща в аквариума - нито лампичка, нито помпа, нито водорасли и пясък.
Смятахме постепенно с всичко да "обзаведем" аквариума. Сега ще си купуваме други рибки.

Чудех се дали могат гупите да съжителстват със златни рибки?

Иначе, когато бяхме малки със сестра ми гледахме гупи, не беше особено трудно.

Мира, никак не ме учудва, моите риби ги купих и след седмица умряха, добре че се излъга едната и роди, та от тогава само те оживяха, всички други умряха / говоря за гупите/ едната принцеса умря преди 2 дни, ако имаш познати които гледат риби по- добре от тях да вземеш отколкото от магазина Peace

# 143
  • Мнения: 425
Да ви се изфукам с моя аквариум . Вчера му направих някой подобрения и сега така изглежда. Много му се радвам  Mr. Green

# 144
  • Мнения: 9 095
Да ви се изфукам с моя аквариум . Вчера му направих някой подобрения и сега така изглежда. Много му се радвам  Mr. Green

много е хубав, само да дам съветче, че естествените водорасли са по- добър избор от изкуствените, защото си имат и своята функция, но там Рони Бо е спец, аз само знам че са полезни Laughing

# 145
  • Мнения: 389


Някои видове риби задължително се гледат без растения (цихлидите например), но аз предпочитам да има зеленина.  Grinning

Чак такъв спец не съм. В аква-форума има хора с награди от международни състезания по акваскейпинг (оформяне на подводни пейзажи).



# 146
Най-важното, което трябва да се знае, за да не умират рибките като ги купите е, че ...не трябва да ги купувате  Mr. Green поне не веднага.

Когато решите, че искате аквариум, купете аквариум - с помпичка, пясък там да има, растения и каквото сте решили, прочели или са ви казали. Поставете го където ще стои, напълнете го, сложете му всичките уреди и ги пуснете, засадете растенията. Нека поседи така няколко дни, една седмица, за да се стабилизират условията в него, полезните бактерии да се размножат, растенията да се захванат.

Тогава купете една рибка, най-добре молинезия или гупа и я пуснете да поживее в аквариума - хранете я, радвайте й се. Като поживее и тя успешно една седмица, може да купите още няколко рибки и всичко ще е наред, ако сменяте редовно 1/3 от водата и ги храните само веднъж на ден по малко.

# 147
  • Мнения: 425
Аз също харесвам естествените водорасли и исках да им взема на рибоците, но в зоомагазина ми казаха, че за златните рибки няма нужда от естествени водорасли защото - цитирам продавача "пасат ги като овце"   hahaha А и са много лакоми и докато не изядат всичко не се спират. Така че, за тях е по добре с изкуствени - няма опасност от преяждане.

# 148
Така си е - златните ровят и пасат Simple Smile

Но останалите правила си важат, а и има някои растения, които са достатъчно твърди, за да не ги опасат златните. Анубиасът например е много подходящ, защото освен това е и доста непретенциозен и се гледа много лесно:



# 149
  • Мнения: 389
А освен това и расте много бавно, пропусна да кажеш  Close

Общи условия

Активация на акаунт