Рибки

  • 34 681
  • 219
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Може ли въпрос към спецовете?
Гледам едни гупита от бебета.Някои пораснаха но има две много дребнички такива мършавички. Едната почти няма коремче. На какво се дължи това?

# 151
  • Мнения: 389
Да не би да са мъжки?

# 152
В аквариума няма много естествен подбор и често има поколение от близки роднини - нормално е някои рибки да са кекави, в природата те просто не оцеляват и това запазва видовете здрави и жизнени.

# 153
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Да мъжки са.

# 154
  • Мнения: 389
Е, какво искаш ....  Laughing Те мъжките са по-дребни и нямат коремчета  Simple Smile

# 155
  • Мнения: 9 095
Е, какво искаш ....  Laughing Те мъжките са по-дребни и нямат коремчета  Simple Smile

на моите са им по- големи коремчетата от на женските Rolling Eyes

# 156
Не ги мисли - виждал съм доста изкривени рибки да си живеят дълги години в аквариума.

# 157
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Благодаря за отговорите!
Въпрос относно храната - ползвам храна люспи на Сера - растителна, основна за цвят и някаква замразена, като червейчета. Това достатъчно ли е?
Водата за аквариум ми престоява по около 2-3 седмици, обраборвам я със Сера Нитривек и Акватан и ползвам тор за растенията.Това достатъчно ли е или пропускам нещо?
Витамини за риби да ползвам ли или това вече е прекалена изгъзица. Ако трябва да ползвам какви да взема?

# 158
Не знам как изглежда аквариумът ти, ама много силно се съмнявам, че имаш нужда от тор за растенията.

Както сама знаеш, рибките акат и наторяват, в повечето случай повече от необходимото, затова се налага да се сменя част от водата в аквариума. Торове се слагат само ако гледаш много растения и малко риби, като мен. Ако слагаш торове без да има достатъчно растения да ги употребят, в аквариума ще се завъдят всякакви низши водорасли, зеленилки, кафяви и черни налепи и други мизерии.

Виж аквариума си - ако прилича на моя, сипвай торове.


кликни

Ако по-скоро е като на Рони-Бо по-напред в темата, оня с котето, тогава рибите ти торят достатъчно и няма нужда от допълнително.

# 159
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Не знам как изглежда аквариумът ти, ама много силно се съмнявам, че имаш нужда от тор за растенията.



Виж аквариума си - ако прилича на моя, сипвай торове.


кликни

Ако по-скоро е като на Рони-Бо по-напред в темата, оня с котето, тогава рибите ти торят достатъчно и няма нужда от допълнително.
Mоят аквариум далеч не е като твоя Embarassed EmbarassedНе е и като на Рони,много по обикновен е.Рибките са 10 в 50 л аквариуим, и имам малки растения.Още не са пораснали.Но преди да слагам тор не се развиваха добре.Почти линееха.А сега изглеждат добре.За мизерии може и да има, но аз не ги забелязвам.

# 160
Е, щом растат всичко е наред. Ама ако нещо се обърка, знай от къде да почнеш с подозренията Simple Smile

# 161
  • Мнения: 1 220
 И аз имам няколко чуденки във връзка с аквариума...
Купихме аквариум и като начало слойихме само грунда и 2 растения, решихме да изчакаме 2 седмици за да се създаде среда и тогава да пуснем рибки. Добре, ама ето втората седмица изтича, а лигавата ципа на повърхността на водата си стои и ми се струва че са се завъдили гъби.. Въпроса ми е как да процедираме сега?

# 162
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
И аз имам няколко чуденки във връзка с аквариума...
Купихме аквариум и като начало слойихме само грунда и 2 растения, решихме да изчакаме 2 седмици за да се създаде среда и тогава да пуснем рибки. Добре, ама ето втората седмица изтича, а лигавата ципа на повърхността на водата си стои и ми се струва че са се завъдили гъби.. Въпроса ми е как да процедираме сега?
Kaжи колко е голям аквариума, имате ли филтрация?
Не би трябвало да има никаква лигава ципа по водата.
Измихте ли грунда преди да го поставите?

# 163
  • София
  • Мнения: 861
Аз също съм нова в това хоби, така че съвети не мога да давам. Ето това е моя аквариум, снимките са отпреди няколко месеца и не са много добри, но като ми дойде музата ще го снимам пак

Приемам идеи и съвети за подобрения  Peace

# 164
  • Мнения: 1 220
Мимито, имаме филтрация, 60 литров е аквариума  и грунда биде измит преди да го сложим. Общо взето спазихме правилата, за които прочетохме и за това съм изненадана, а и леко изнервена ...

Общи условия

Активация на акаунт