АВГУСТ месец е най-щастлив за мен, от бременността съм вече в плен

  • 11 171
  • 294
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 564
Аз мисля живот и здраве да купя нещата в 9 месец преди бебчо да се роди за да си ги подредя както искам  Grinning. Но наистина сега е рано..Ще му мислим края на Юли Simple Smile..

# 76
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Здравейте коремчета  Hug
 Идвам за да ви се похваля, че си направих пак иследване на урина и всичко е ОК нямам бактерии  Joy много се зарадвах защото вече планирах да си отложа държавния стаж за есента но сега всичко си продължава по- план  Laughing... само дето милото е разочарован защото ако бях прекъснала веднага се местихме в София ама сега няма да стане...  Whistling
 Аз още не съм видяла моето диваненце да шава  Mr. Green Heart Eyes но другата седмица сме на доки и се надявам да не е такова поспаланче  Crazy... не знам дали вие усещате но аз усещам как ме притиска пикучния мехур и много ме мъчи... точно сега явно се е изместило но вчера цял ден ми спеше на мехура  Crazy...
 За обзавеждане не сме мислили защото ние ще сме на квартира и не мисля да взимам кой знае колко мебели за бебето само кошара, дори и шкафче няма да взимаме... ще купим голям гардероб и едната част ще е за бебо, иначе корито, кош, количка е неизбежно да не се вземат... но всичко ще се взима постепенно с израстването на бебето защото така и така няма да имаме много място  Peace
 Аз отивам да лягам че сутринта станах рано и не можех да заспа повече така че ще си почивам докато имам възможност  Crazy

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Здравейте момичета.
Аз се покрих тези дни но то от страх беше.
Във понеселник получих някакво течение което беше много неприятно и чак започна да ме сърби абе ужас не съм имала такива гадости досега на всичко отгоре причличаше на сопол и имаше леко розов цвят извинете ме за подробностите ама не знам как да го опиша по добре.
Та вчера бях на лекар според нея всичко е наред и бебо си расте вече сме 3см и плацентата е се образува много добре.
Днес обаче всичко е наред може и да греша но този път не пия дуфастона,въпреки че ми го изписа по 1 хапче на ден,не ми се пият хормони и това е.
Аз за стаятя на бебо не ща и да мисля имаме някакви планове но още не мога да се замислям защото големи разходи ще са,а ние нали сме си само двамката нямаме помощ от никъде и всичко го планираме много внимателно.
Гера честити ти придобивки,аз във  хола съм със климатик и съм много доволна е вярно в стаята при децата сме с едно такова парно незнам норвежко ли му викат как,абе и то е като климатик духа топъл въздух и много топли,а сега направихме и вътрешна изолация и е още по добре нали тати е майстора добре се получи и разходите ни за ток много падна.
 beli4ka,а ти само спокойно я карай и всичко ще се оправи още малко и ще мине неразположението на първите 3 месеца и тогава само ще се радваш на мъника и неговите ритничета тогава идва и спокойствието когато започнеш да усещаш бебока.
А за различните бремености какво да ви кажа при мен и с трите не е имало гадене и повръщане не знам при вас дано да е за първи и последен път
 КатКа,много се радвам че всичко при теб се нормализира и вече си по спокойна
mari_eta  а на теб една рицарска голяма прегрътка и да се махаш от дупки и дерета, че не е хубаво така.
Аз само да се оплача и на вас,имам проблем с храненето яде ми се само тесто и по точно закуски и нищо друго от всичко друго  ми се гади само като си помисля,не мога да повярвам чак защото аз не съм такава,преди пак ядях хляб но закуски много рядко,ще стана слон и то за трети път.
 konstans,благодаря ти и тук за доц.Томова и се радвам че поне ти се забавляваш както трябва а и гаденето щом го няма вече всичко е само хубави емоции

# 78
  • Мнения: 660
И аз много се задъхвам,особенно като се налага да вървя повечко и изкачвам стълбичките:)
За тия помпи за кърмата изобшо не са ми ясни май ще ги проучавам по нататък и аз,как се действа с тях,изобщо ми е много притеснено като е първа бременност,гледам като магаре пред компютър ха ха smile3532 newsm62,ще се справям сама де какво да правя,на мен няма да има кой да ми показва и казва  Weary smile3506

# 79
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Здравейте днес! Как сте?
Аз съм почти добре. Казвам "почти", защото още не съм отишла на лекар. До 15.30ч. ще лудна съвсем.

Искам да питам майките, на които им се налага да излизат в болничен заради дечурлигата нещо:


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=161526.0

Това говори ли ви нещо?

# 80
  • Мнения: 316
zdraweite i ot men, ama kakwi ste ranobudni!!!
то и аз даже като говоря се задъхвам , мн странно  newsm78
последно преди мисец като 4истих с прахосмука4ката все е дно бях работила два дена без почивка  Laughing , и за това ве4е чисти мъжа ми горкия като почива  Crazy , ама какаво да птави- трябва и той да усети нещо от бременността  Wink
 iranikolova  и аз като теб още не ги мисля тия неща, за сега ме тормози мисълтата за облеклото само  Thinking

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
 Гита Ог,тази декларация ти я дава работодателя в която попълваш банкова сметка и после с болничния тази декларация и сметката и разни други документи,работодателя ги подава в НОИ а те ти превеждат парите за болничния.

# 82
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Гита Ог,тази декларация ти я дава работодателя в която попълваш банкова сметка и после с болничния тази декларация и сметката и разни други документи,работодателя ги подава в НОИ а те ти превеждат парите за болничния.

А задължително ли е да попълвам тази декларация, при условие, че ни превеждат заплатите по картите, т.е. работодателят ми знае по-добре сметката от мен. Отделно от това, защо в сайта на НОИ това го пише за болничните за отглеждане на дете, след като за всякакъв болничен се иска сметка. Благодаря, Mira(vatan1919), но с тези промени човек може да се побърка.

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Гита Ог,предполагам че това е една от точките за болничен,сигурно пише и за другите а за декларацията мисля че е задължително да я попълниш и разпишеш,за да са сигурни че работодателя не е дал някоя друга сметка и да те ощети по някакъв начин,те и тези промени са заради това до колкото знам

# 84
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Офффф, лудница е с тези болнични сега. Дано скоро всичко да си дойде на мястото.

# 85
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Гита Ог, задължително се подава тази декларация, защото НОИ не ти знаят банковата сметка, а вече те ще превеждат болничните. Подава се еднократно, работодателят ти трябва да ти я даде/разпечатва се от сайта на НОИ/, но ти трябва да си вземеш и Справка от банката за номера на банковата сметка. Болничният се предава на работодателят в тридневен срок, а той е длъжен да подадае всички документи в 10-дневен срок след превеждането на заплатите. Следва 30-дневен срок, в който НОИ трябва да ти преведат парите.
Аз съм от 8 януари болнични и най вероятно ще взема пари в края на февруари-началото на март - та така - от декември си стоя без парички и си свирка Whistling, щото пак големи простотии измислиха #Cussing out!

# 86
  • Мнения: 105
да ви кажа за климатика, когато се ради малката и педиатърката в родилния и след това джипито и още от много места съм чувала, че когато има малко дете, особено бебе не е хубаво в къщи да има климатик и то не толкова заради температурите, а заради това че върти въздуха и разнася целия прахоляк , бактерии и т.н. Тогава се вслушахме в съвета и докато малката беше бебе, не сме ползвали климатик. Сега не знам какво ще правим като се роди второто. Още не сме го мислили има много време

# 87
  • София
  • Мнения: 430
Това с климатика има резон, но хич не е добра новина..не се сещам как ще се отопляваме в началото, защото сме ново строителство и най-вероятно парното ще ни го пуснат догодина..освен да бършем прах през 3 часа  hahaha

# 88
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Мариетка, напълно те подкрепям. Отново абсолютни простотии измислиха. Вместо да намаляват бюрократщината, те я увеличават многократно. Създават неудобства и за работодателя и за работника. Пълна катастрофа са всички!

А за климатика, Шоши, да ти кажа това за праха не ми звучи чак толкова правдоподобно, по простата причина, че климатиците са с филтри именно за такива неща като прах, бактерии и бацили. Та по-логично е от тази гледна точка даже да се препоръчват.

# 89
  • Мнения: 3 595
Към декларацията за НОИ искат и копие на документа за данните от сметката ил картончето със сметката или самата дебитна карта...поне нашата счетоводителка така ми обясни...

А за климатика цялата бременност си я карах с него и сега пак и Елито сме я гледали като е имало климатик и не сме имали никакви проблеми...все пак има филтри, а и не съм забелязала кой знае колко прах...Все пак и проветряваме.

Общи условия

Активация на акаунт