В момента чета...87

  • 47 187
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 36 666
Тези дни попаднах на видеа за Ошо и град Антилопа в Орегон и се сетих, че някога ми даваха (познат човек) да чета негова книга. Понякога чета книги за източни философии, просто така, без да имам специален интерес. Е, истинската история е много по-интересна от учението му, почти ме потресе (почти, защото такива неща се очакват, когато човек си направи култ).
А още по-странно ми е, че неговите книги и вдъхновени от тях произведения, си се издават и до днес; по разни съвсем нормални сайтове има статии с откъси от "мъдростта" му и въобще - се представя като един прекрасен просветлен човек...

Напомни ми много за последната книга за Страйк, макар че неговият култ е някак по-автентичен - човекът е бил истински индийски професор, а не хипи отрепка/професионален измамник.

# 721
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 795
Прочетох "Специални връзки" и много ми хареса, особено втората част. В първата нещо не ми беше както трябва - жена с такава професия, видяла какво ли не, истеряса от едно секцио до такава степен, че превъртя и се вкара в спиралата на брутална депресия. Нелогично и леко досадно ми беше някак. Вече нататък, като се взе в ръце, стана много увлекателно и вълнуващо. Не можах да се спра, докато не видях какъв ще е краят.

На мен ми беше много нормално това, което се случи с нея. Има хора, които изпадат наистина в дълбока депресия, до степен да посегнат на себе си или да не се интересуват от външният свят.

# 722
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 764
Едната номинация за Аляска беше моя. 😀 Много високо оценявам книгите, в които ме изненадат с това кой е убиецът,тъй като рядко ми се случва такова нещо. 🤣
Леле, аз пък не помня за какво се разказваше Flushed

Лорито, съвсем не съм очаквала,че тя не обича майка си. С такова отношение спира да обича себе си. Което е по-лошото. Хубаво е, че е осъзнала и приела проблемът и е потърсила помощ. С такива травми не се живее лесно.

# 723
  • София
  • Мнения: 14 761
Прочетох "Специални връзки" и много ми хареса, особено втората част. В първата нещо не ми беше както трябва - жена с такава професия, видяла какво ли не, истеряса от едно секцио до такава степен, че превъртя и се вкара в спиралата на брутална депресия. Нелогично и леко досадно ми беше някак. Вече нататък, като се взе в ръце, стана много увлекателно и вълнуващо. Не можах да се спра, докато не видях какъв ще е краят.

На мен ми беше много нормално това, което се случи с нея. Има хора, които изпадат наистина в дълбока депресия, до степен да посегнат на себе си или да не се интересуват от външният свят.
А, не оспорвам за депресията, поводът да изпадне в нея ми се стори пресилен.

# 724
  • Мнения: 4 461
Тези дни попаднах на видеа за Ошо и град Антилопа в Орегон и се сетих, че някога ми даваха (познат човек) да чета негова книга. Понякога чета книги за източни философии, просто така, без да имам специален интерес. Е, истинската история е много по-интересна от учението му, почти ме потресе (почти, защото такива неща се очакват, когато човек си направи култ).
А още по-странно ми е, че неговите книги и вдъхновени от тях произведения, си се издават и до днес; по разни съвсем нормални сайтове има статии с откъси от "мъдростта" му и въобще - се представя като един прекрасен просветлен човек...

Напомни ми много за последната книга за Страйк, макар че неговият култ е някак по-автентичен - човекът е бил истински индийски професор, а не хипи отрепка/професионален измамник.
Pppqqq, Netflix имат сериал за него (по-скоро, за една от приближените му)точно в контекста, за който си писала. За мен също бе изненада, когато разбрах преди години.

Дикер е медиен продукт, който се изчерпа на втората си книга. Вече не е толкова популярен, но си има почитателите, в което няма нищо лошо. Потиска ме, че пише все една и съща книга, заровен в егото си, сред многословие и експлоатирана ретроспекция като едва ли не връх на белетристично майсторство. Въпреки това, “Случаят Аляска Сандърс” прочетох с по-малко досада.

# 725
  • София
  • Мнения: 2 008
Дикер е медиен продукт, който се изчерпа на втората си книга. Вече не е толкова популярен, но си има почитателите, в което няма нищо лошо. Потиска ме, че пише все една и съща книга, заровен в егото си, сред многословие и експлоатирана ретроспекция като едва ли не връх на белетристично майсторство. Въпреки това, “Случаят Аляска Сандърс” прочетох с по-малко досада.
Чудех се какво ме дразни в “Случаят Аляска Сандърс”, а Tsugumi го е казала вече. Колкото повече напредвам в книгата, толкова повече ми прилича на случая „Хари Куебърт". Не е лоша, но все едно вече съм я чела. Сигурно, ако не бях чела друго на Дикер, щеше повече да ми хареса.

# 726
  • Мнения: 399
Довърших "Любов на теория" на Али Хейзълууд - 3*. Лека романтична история, с много дразнеща главна героиня. Не разбирам как тази жена е теоретичен физик и то много добър, но в същото време авторката я изкарва като тотален идиот... Все пак става за разпускане между по-сериозни книги.
"Случаят Аляска
..." го имам и тази година се надявам да стигна до нея. Не съм чела друго на автора и ще видя дали ще ми е скучна като на вас.
Продължавам си бавно с "Докъде се издигаме в мрака" - около половината съм прочела.

# 727
  • Мнения: 244
“Код - Затлъстяване” на Джейсън Фънг. Не мога да определя още дали всичко е достоверно или не е в книгата, но сякаш има много правилни точки.

# 728
  • Мнения: 1 070
Някой с отзиви за "Кървава луна" на Ю Несбьо?

# 729
  • Мнения: 2 009
Чета ,, Съдбовен път '' на Кристин Хана . Много ми хареса и си поплаквам от време на време . Книга за майчинството . За това на какво е готова една майка за да са щастливи децата и , знаейки цената - безсънни нощи и свито от притеснение сърце.

# 730
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 158
Аз завърших "Коледа в Тифани" на Карън Суон. Отдавна не ми беше харесвала толкова много нейна книга. Сюжетът като цяло не е нещо уау, но някак си ми допадна цялата атмосфера на книгата. Има някой неща в книгата, които са ми доста близки на душата в момента.

Започнах "Мъжът от Константинопол", но снощи го почнах и не мога да дам още мнение

# 731
  • Португалия
  • Мнения: 4 202
Някой с отзиви за "Кървава луна" на Ю Несбьо?
първата ми книга на Несбьо, четох я преди 6-8месеца
дала съм й 4,5 в goodreads, но...сега като си помисля-нямам никакъв спомен от книгата,за НИЩО !

# 732
  • София
  • Мнения: 1 789
Започнах Кажи на вълците, че съм си у дома и за сега смятам, че е разкошна. Много, много емоционално започна, много тежка тема отвори… да видим

# 733
  • Мнения: 10 309
Връщам се към 1Q84 на Мураками - защото успя да ме спечели дори само с първата глава на историята, но исках да приключа първо с другата книга, която тогава четях.

# 734
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 795
С много мъки и почивки успях да завърша най-накрая "Втората госпожа Астор" на Шана Абе. Очаквах доста повече, може би повлияна от това, че семейство Астор са били каймака на обществото и може би ще има малко повече информация за животъj им. Вместо това си беше любовната история на един възрастен мъж с много млада девойка, на фона на трагедията с Титаник. Доста разочарована останах, така че не мога да я препоръчам с чиста съвест. Освен ако не ви се чете любовна история с описание на местата за разходки, погледи, които се срещат и отхвърлянето им от обществото.

Последна редакция: вт, 06 фев 2024, 11:08 от Geia

Общи условия

Активация на акаунт