МАЙска мама е красива сладурана, нищо че е едра и голяма

  • 12 715
  • 281
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 1 877
Добро утро и успешна седмица!!!

Да споделя и аз за килограмите - почнах от 51, а в момента съм 58, а за моите 160 определено съм станала като топка Sad. С Йоанна качих 15 кг и ми се струваше страшно много, но и много по-зле има Mr. Green

Мама21, и аз най-вероятно ще съм от априлките, защото термина ми е на 7-ми, а секциото ще е поне 1 седмица преди това... Но все още не съм се разбрала конкретно с доки (много зависи как ще се развиваме по-нататък).

Лек ден и много усмивки на всички!

# 226
  • София
  • Мнения: 4 588
Добро утро на всички Laughing Как сме днес? Аз бивам, бях да ми вземат кръв и дадох урина, както всеки месец и сега на работа си пия млякото с нес, както всяка сутрин.
дени28, аз този уикенд пътувах от София до Велинград почти и обратно, което не е много малко. Да чукна на дърво нищо ми няма, а и този път дори не ми стана лошо по време на пътуването, така че си мисля че няма да е проблем да отидете до Жеравна. то наистина си е по-опасно да се возиш в раздрънканите софийски рейсове, отколкото да отидеш с кола до друг град. Tired
Аз иначе още не мога да повярвам, че от няколко дни съм в 7 месец. Grinning мама21, при мен също е твърде вероятно да родя април, имайки предвид, че терминът ми е 2 май (даже 1, ама лекарката е забравила, че юли е с 31 дни и ме е писала 2 на докумнтите) и респективно влизам в 9 месец на 1 април. Нещо се съмнявам, че ще устискам до май. А и още нямам никаква представа как ще раждам, още не сме говорили за това с док, ама вече си е време. Аз искам нормално, но не се знае дали ще има необходимите условия... Ако е секцио (дано не), най-вероятно ще го изкарат април.
Даже една приятелка ми е заръчала да родя на 18 апри (рожденият й ден) и само повтаря, че ще е тогава. Joy Само всичко да е наред, другото няма значение. Simple Smile
Лек и успешен ден!

# 227
  • Мнения: 3 089
ksi - не е Simple Smile само е учил там. живял е в панса. моите впечатления за пансионерите и изобщо за училите в ез. гимназия е, че са облъчени нещо. ама за добро, де. имат супер силни връзки един с друг. всяка година на празника на училището ходим в ловеч, както и още десетки други хора, впрочем Simple Smile
мама 21 - и моето секцио твърдо ще е в края на април. не се знае кога точно, защото вероятно ще има 4 почивни дни по първи май, а планови операции не се правят в празнични дни. вероятно на 24-ти или 26-ти - зависи от това как върви бебето.

# 228
  • България
  • Мнения: 3 621
Добро утро и от мен. В петък  и аз много се ядосвах, че не мога да вляза въвъ форума цяяяяял ден. В къщи все още нямам нет, така че досега четох какво сте писали през почивните дни.
 Много неприятна новина има за Мира. Не знам какво да кажа просто......
 Болните мами бързо да оздравяват   bouquet
 За кг. аз последно бях +5. (т.е 55) Скоро не съм се теглила, но имам чувството че съм турила още 1, 2 последните седмици. като цяло не съм напълняла особено, дори приятно съм се закръглила, защото лятото бях кльощак  Laughing
 Но напоследък ме притеснява друго- лицето ми е подпухнало и е с едни червени петна и пъпчици, абе като цяло се чувствам погрозняла и променена. не приличам на себе си. Една приятелка ми каза , че като родиш пък, съвсем  се променяш и се чувстваш странно като се погледнеш в огледалото. Нека раждалите мами споделят как са се чувствали по време на бременността и след това - по-красиви или по-грозни ( щото аз от сега 2-то   Sad)Ама нали казват, че като чакаш момиченце, то  взема красотата на майка си. та нека тя да е красива Simple Smile))) Heart Eyes
Иначе и моето бебе го усещам на всякъде- ниско долу, високо горе а също така често и много , много вдясно, чак в хълбока. затова си мисля , че все още се врътка, но нямам търпение вече да я видя. Лекарят ще каже как е застанала.

# 229
  • Мнения: 78


             Eййййй, Май-чета - да не вземете да се преселите в априлския отбор!!!!! Naughty
                     

                                Хубава седмица на всички!!!!

# 230
  • Мнения: 81
Аз също ще съм с планово секцио края на април предполагам

# 231
  • Мнения: 832
aaa, не така  Naughty сега чакаме 30-та - средата на 7-я месец  Heart Eyes

дени 28 - ако си ок, карате бавно и опитвате да не нацелвате дупките по пътя, давай. то, всъщност, пътят от люлин до младост 4 с градския транспорт си е 1 час, че и повече.
аз иначе акъл давам, ама когато съм в 9-я месец сме на сватба в боженци на една двойка, дето на нашата сватба се запозна и гаджоса, а и на годишнина на мъжа ми от завършването на езиковата гимназия в ловеч. е тогава какво трамбоване на пътищата български ще падне, не е истина.

Не знам до колко на сериозно мислиш да пътуваш в 9-ия месец??? на това му се казва любител на силни усещания  #Crazy #Crazy #Crazy

# 232
  • Мнения: 80
Аз също ще раждам секцио - така се разбрахме с лекаря ми. Той ми каза, че секциото се прави поне 10 дни преди термина. Знам ли, може и аз да вляза в април, защото моя термин е на 13.05.
Тина78, бременността ни поднася изненади, аз например забелязах отскоро, че по врата ми са се появили едни бенки, които са като брадавици, в смисъл, че са като топчета и се множат..Доста се притесних, но след като говорих със сестра ми, тя ражда племенницата ми през 2004г., разбрах, че и при нея е имало такива бенки и не само по врата, но след раждането от самосебе си са изсъхнали и са паднали..Така че не се притеснявай, след като родим всичко ще си дойде на мястото PeaceДори може и да се разхубавим още повече, нали ще сме щастливи мами, а щастието се отразява на лицето Wink

# 233
  • Мнения: 152
За килцата- и аз съм +6, докито каза,че е добре, но че можело и да са по-малко. Но от този грип, (който почти минава) май свалих 1 кило. така че засега не се плаша, но към 8,9-я месец....ще видим как е. изпрщах снимка на сестра ми да ми види колко е пораснало шкембето и тя каза,че само на корем съм наддала( ласкае ме).
 За пътуванията- на мен вече ми ги забраниха. След едно 1200км пътуване ме хванаха болките и сега се спасявам с магнерот и ношпа( дори се чувствах виновна след това пътуване). Бях в болничен 2 седмици и с повечко лежане се оправих. Не бях свикнала да мързелувам вкъщи, но свикнах и ми хареса  Laughing. Но сега пак съм на работа и ми е по-добре. Хубав ден на всички

# 234
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
 ooooh! ooooh! ooooh!Имам питане щото не съм имала проблеми със зъбите-Боли ме десен горен зъб но не съм сигурна кой и дали е зъб.Главата от тази страна нагоре към окото ме боли а като си наведа къртунката болката е ужасна.Нещо като туптене се получава като стисна ме боли но сутринта като си мих зъбите нямах проблем не ме болеше. newsm78 newsm78
Дали е зъб-пих един панадол ама не мина.Оф писна ми от болести.

# 235
  • Мнения: 9
KSI, liana, мерси много за информацията за количките, ние продължаваме да търсим активно „нашата” количка. Харесах едно невероятно чудо на техниката - "High Trek" на Bebe Comfort, но цената е злокобна. В събота разкостихме повечето по-големи магазини за бебешки стоки и макар тръгнали за едри неща като легла и шкафове, се прибрахме с един плик с най-дребни бебешки дрешки размер 0 и 1 месец. Толкова са миниатюрни, че просто да се чудиш какво ще е това човече дето ще ги носи, но пък покупката им вече прави събитието много, ама много реално. Взехме и едно комплектче 3 бодита от "Премама" - много са сладурски и като ги гледам, сигурно ще ги носим 2-3 пъти макс.  Laughing

Иначе и аз да се оплача за килограмите. Аз съм вече +7, пълнея цялостно на всичко и понеже съм тапа, постигнатите 67 кг. са нещо страшно. Таткото казва, че няма по-красива от бременната жена, май се опитва да ме успокои. Но това е положението. Ограничавам хляб и сладки неща, но за да вдигам хемоглобина приемам силна храна, а това няма как да не се отразява. Ох, да сме здрави, бебковците също, после е ясно, че ще съм една депресирана дебела мама...  ooooh!

# 236
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Здравейте и от мен в новата седмица  Simple Smile

Това,което се случва с Мира_атан е ужасно! Каквото и да кажа, едва ли ще намали болката и... Мира, бъди силна и вярвай, че всяко зло е за добро. Не пожелавам на никой да се случва подобно нещо  Praynig

Да кажа и аз за килограмите - качвах си по 1 на месец... до януари. Сега качих 2 и вече съм +7, т.е. почнах от 55, сега съм 62. Висока съм 171 см. Качила съм основно на корем, но вече почва да ми расте и дупето  Confused А една колежка днес ми каза, че съм се разхубавила  Embarassed Е, после ще отслабваме дружно  Sunglasses

Мама21, според това, което описваш, мисля,че те боли зъб. Най-добре е да не чакаш да става  по-сериозно, а да идеш на зъболекар.

Благодаря на всички за мненията, които споделихте за калция. На мен още в самото начало док. ми каза, че при пълноценно хранене допълнителни витамини не са нужни. В сряда съм на консултация и пак ще питам.
Чудя се, дали да и кажа, че съм била на ФМ, или да се правя на луда и да пробвам какво ще ми каже за пола на бебчо?  Twisted Evil

Желая на всички здраве и усмивки! Peace

# 237
  • Мнения: 87
Добър ден и от мен за днес Simple Smile

имам едно питане - днес ми стана лошо  (не ми е първи път, но предния път го отдадох на задушевната атмосфера в "приятен" столичен трамвай), както си вървях, почти бях стигнала до инет доставчика усетих, че ми става и вече като влязох вътре на топло ме изби студена пот за секунди съответно едва се държах да не падна (помолих за вода и момичето беше толкова любезно и за да не ми даде много студена вода ми беше сипала топла  Grinning). След има няма 5 мин си тръгнах и навън се освестих малко ... Та питането ми е дали може да е нисък хемоглобин или ниско кръвно и дали да звъня на доки (другата седмица съм на консултация така или иначе и ще ми пуска всички изследвания) ...

за килограмите - аз съм + 6, стартирах от 47 (висока съм има няма 160 Simple Smile) и засега не се оплаквам, а и доки не казва да е проблем ... някой питаше на таблицата, има линк към нея на първа страница ...

mama21 отиди на зъболекар да те види ...
аз откога се каня, че дори и едно парченце ми се отчупи, преди да забременея почти всички зъби си оправих (да не ви казвам колко бяха), но като гледам после ще ги почвам на ново  Confused

# 238
  • Sofia
  • Мнения: 653
................. и макар тръгнали за едри неща като легла и шкафове, се прибрахме с един плик с най-дребни бебешки дрешки размер 0 и 1 месец. Толкова са миниатюрни, че просто да се чудиш какво ще е това човече дето ще ги носи, но пък покупката им вече прави събитието много, ама много реално. Взехме и едно комплектче 3 бодита от "Премама" - много са сладурски и като ги гледам, сигурно ще ги носим 2-3 пъти макс.  Laughing

Предида се роди Яна бях накупила разни бебешки дрешки. Тя пък взе, че се роди 55см. дълга и половината от тях се оказа, че са и малки   Mr. Green  Добре, че после ми дадоха една торба с дрешки, пък и леля и, която ми помагаше в началото, ходи да понапазарува още   Grinning

# 239
  • София
  • Мнения: 4 397
 Я да се отчета и аз за кг. вече съм +9, започнах от 45кг. сега съм 54кг.
Аз още нищо не съм купила за бебо, мисля началото на 9-тия да купя малко дрешки, защото имам много от малкия и няма смисъл да купувам още като всичките са като нови, за количка още го мисля засега съм се спряла на едно Джордани което е 5-6кг. има легнало положение за новородено и чувалче за зимата, а и е на прилична цена.
 

Общи условия

Активация на акаунт