Дъщеря ми не иска да ака

  • 14 315
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 547
Много ми хареса твоята ода.  Grinning Поздравления!

 bowuu  bouquet

Цитат
Аз винаги съм се притеснявала, че, ако обръщам внимание на миризмата, детето може да започне да се гнуси от производството на тялото си.

Аз пък си мисля, че децата не се гнусят/срамуват/страхуват от нищо, освен ако не бъдат научени. По същия начин, едно дете няма как да знае, кое мирише хубаво и кое - лошо. Акото просто мирише...ммм... силно, но не непременно гнусно /последното си го мислим ние, възрастните/  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 1 278
Да, crazy chick. Много хубаво го определи - силно, не значи непременно лошо.

Тук обаче ми идва да направя паралел със съседната тема за секса и да изразя надеждата, че и той някой ден ще започне да се приема нормално. Защото е съвсем очевидно, че когато нарушим естествените процеси и насадим (волно или неволно) срама и страха, се получават аномалиите.   bouquet

# 47
  • Мнения: 1 161
Почвам да симпатизирам на Людмил-натуралиста. Или слагайте памперси до тийнеджърска възраст.
Проблемът не е маловажен.

Колкото и неприятно да ми е да го призная и аз започнах да се съмнявам в техниката на късното слагане на гърне "когато детето пожелае". Не знам какви са травмите от ранното слагане на гърне, но аз вече се запознах с проблемите на късното слагане. Сега с бебето няма да чакам прословутите признаци за слагане на гърне. Когато прочетох за първи път темата на Людмил бях меко казано втрещена, защото това влизаше в пълно противоречие с всичко, което съм изчела по въпроса написано от съвременните педиатри. В момента чета усилено темите за ЕБХ... Не го намирам за нормално едно дете да се страхува да се изака в гърне/тоалетна, да не говорим, че при някои проблемът продължава и на 4-годишна възраст. Памперсите са голямо улеснение за майката, но като всяко нещо, явно трябва да се ползват с мярка.
Привет!
Случайно попаднах тук, но ми се струва, че целия проблем има пряко отношение към ЕБХ. Защото Самуил, който го изхождаме от втората седмица в легенче, сега (на 9 месеца) с интерес изследва съдържанието на продукцията си.  Правим го и навън, когато е подходящо. И така той виждайки осъзнава, по свой си начин, че това е нещо естествено.

А, когато детето е в памперс, то не може да го види, не разбира какво точно става, не го свързва със себе си. И може би оттам идва и този проблем, този шок, когато разбере и оттам проблема с акането при децата, отглеждани с памперси.

# 48
  • У дома
  • Мнения: 1 741
@@@

Общи условия

Активация на акаунт