Хрема при малко дете и капки за нос

  • 26 172
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 227
Капки Виброцил на бебе на 2 месеца-НЕ.Тези капки са за след 6-я месец.Купи Коларгол от аптеката,помагат много и са подходящи за вас.Стеримар също може.
Peace
И недей да слагаш лайка, алерген е.

# 16
  • Мнения: 483
За толкова малко бебе препоръчвам също лек солен разтвор. 1/2 л сол (да не е с йод) в чаша вода. По една капка и го дръж за малко изправени за да се оттече от синусите.

# 17
  • Мнения: 359
Ние слагахме Коларгол по предписание на педи, но не повече от 7 дни. Пръскаме физеологичен разтвор - Nisita. До ден днешен пръскаме всяка вечер и цяла нощ е включен овлажнителя, въпреки това се случва да се събуди със запушено носле към сутринта. Пак пръсвам в двете ноздри и продължаваме сладко да спим.

# 18
  • Мнения: 483
Аз категорично не съм съгласна със всички тези предложения. Докато не е прегледано от доктор (при направени изследвания евентуално) е абсолютно неразумно да се използва каквото и да е друго от физиологичен разтвор или солена вода! Всички други примери не помагат ни най-малко на майката!

# 19
  • Мнения: 5 183
Аз нанасях с клечка за уши едно мазило "Нисита" се казва и става за кърмачета.Може да го пробваш, ако не може да слагаш  капки.

И аз съм  за мазилото на Нисита.

# 20
  • Мнения: 1 771
Момичета кажете какви капки за нос да купя за детенцето ми. Има запушено носле и по няколко пъти на ден вадя едни белички сополки. Знам ще кажете да се обадя на педито. Направих го, но на настояването ми да дойде да го прегледа каза, че не можела, а капки за толкова малко бебе няма и да капя лайка и физ. разтвор, но ако стане по-зле да й се обадя. Не ми се коментира тази жена! #2gunfire Четох тук за Коларгол, Трипафлавин и затова посъветвайте ме нещо Praynig

Послушай педиатърката си, ако от физ. разтвор (или стеримар може да впръскваш) няма резултат направи както ти е казала. За толкова малко бебе не мисля, че е разумно да предприемаш нещо на своя глава с капки.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 855
Синът ми е на 1м и от 1 седмица е със запушено носле. Педи ми каза да му слагам Мукосептонекс-капки, но не помогнаха и сега пръскам Стеримар и мисля, че действа!

# 22

По мое настояване и след дълги спорове най-сетне направихме изследване за стафилококи.Точно това се оказа!Мазахме се с Бактробан и след седмица бяхме вече добре.
Надявам се,че при вас е само лека хрема,но ако не отмине до седмица вземи мерки.

Проблемът е, че и ние имахме и ползвахме Бактробан и нещата след изследванията се оправиха, но ето че пак се появи. Тези стафилококи уж бяха изчезнали ама явно не са, така че си мисля вече, че е пак от тях.

Ходи и искай нова антибиограма.Проблемът при стафилококите е,че веднъж лекувани с нещо(Бактробан) втори път не се влияят от същото.На изследването ще излезе с какво може да се оправите.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт