Всичко за всички марки гел лакове - тема 53

  • 27 140
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 860
Започвам.
Като за начло тук не се препоръчват комплекти за начинаещи, освен 2-3, които са на скъпи марки и сътветно са в друга ценова категория.
Първо това е лампа от времето на баба ми с пури, която е морално остаряла и ще има да си печеш докато хванееш тен, а междувременно може и да не допича като хората и да си неполимеризиран продукт и алергия. Има прилични лампи на пазара за около 30лв, които ше изпичат по-добре. Минимум 30 добре разположени светодиода.  ХУбави бюджетни варианти са sunone и sunx, които са около 30 лв +-.

Второ прити са китайски лакове, които за начинаещ освен да се отлепват и да докарат алергия, друго няма какво да стане. Базата и топа поне трябва да са качествени. Има полски лакове до 10 лв., вкл и бази. Има и по-скъпи бази, които си заслужават.
 Трето за безумната цена на този комплект(да, проверих я, но горе-долу знам цените на пазара) ще си накупиш лампа, читави лакове с бонд, течности за сваляне и пр. и ще е по-добре. Тук по принцип можем да ти помогнем и насочим. За начинаещ знам звучи по-лесно комплект, но в случая този ще са пари на вятъра и докато купиш читаво неща после ще метнеш още толкова.
Хубави варианти за стартови комплекти бяха на Елена Арт, Семилак с голямата лампа и имаще още есни, които сега забаравих.
Друг вариант, който винаги споделям тук и според мен е подходящ за начинаещи набавящи всичко. Ако искаш нащо качествено можеш да закупиш от нейлмастер шоп продукти висок клас марки, които са по 5-6 долара. Да каажем Коди и Пнб са чудесни и там вървят по толкова. Там има доставка 10 долара за поръчки под 100 долара, която над 4 продукта като се разпредели и пак илиза по-изгодно от бг. Продуктите са оригинални, няма мито, пристигат от склад в Полша за около 15 дни и знаеш, че работиш с качествен продукт.
Ако имаш нужда от помощ кажи да ти дадем линкове. Моля те и да прочетеш заглавния пост - в него има изключително важна и полезна информация за алергии, лампи, стъпки при маникюра и какво ли още не.

The 13th, Принцесата е от Варна и беше хвалила една мацка, която е дъщеряна найна приятелка, която като е изкарала курс и Принцесата е ходила при нея когато не и се занимава сама да се прави. Обяснено и е от първа ръка относно тези работи и Принцесата я хвали, че е много внимаелна и стаарателна. Работи с индиго, но не знам дали се занимава с медицински маникюр. Пиши и на лично да я питаш за контакт - убедена съм ще ти съдейства, изключително отзивчива е. За жалост скоро не е писала в темата и тя да уари едно рамо по въпроса.

Последна редакция: пн, 11 дек 2023, 19:42 от karmilla

# 46
  • Мнения: 113
Момичета, темата е прекрасна…а маникюрите ви-невероятни!
Моля да ми помогнете с мнение за този стартов комплект:


Като човек минал през стартови евтини продукти и ползващ и до сега китайски неща, ще кажа също НЕ на комплекта.
Изобщо, тия комплекти, първо че търговците си чистят боклуците в тях и второ, купуваш куп ненужни неща. А и с времето наистина ще си докажеш сама, че някои неща за маникюра трябва да са маркови. Кармила подробно ти е написала допълнително инфо.

За препилените точки на растежа, споделяла съм че и аз съм имала проблем и съм на тръни все. Не смея да пипна там. Даже мин.седмица си захабих ръцете с една "зимнина" и пак не посмях да чистя потъмнялото странично от ноктите. Има значение и дължината, както пишете, защото при натиск на стърчащ нокът се напряга отлепеното място.

# 47
  • Мнения: 182
Момичета, гледахте ли Новините по БТВ преди малко? Правят репортаж, в който отправят запитвания до работодатели дали планират бонуси за служителите си за Коледа. В репортажа дават някакъв салон красота и съответно видеото включва маникюристка, която тъкмо сваля гел лак. Е, направо се ужасих като видях как с един метален инструмент стърже нокътя и ръчка грубо  точно отстрани в точките за растеж, за които преди малко говорихме. Така че явно наистина и в салон нещата могат да са много груби. Не мен преди години също са ми сваляли лак по този начин, както и вкъщи преди време съм си сваляла лак с подобен инструмент, но такова грубо ръчкане не бях виждала никога. Явно за пред камерата тази маникюристка много усърдно се “престара”.

# 48
  • Мнения: 1 860
Ма масово не знаят какво правят и как - ръчкат като щурави, препилят нокти, заливат кутикули. Масово гледам от квалитетни салони, вкл понякога и на ЕленаАрт, салона заляти кутикули и после ще ви обясняват за мазните ви плоччки. Редовно кожите са нарязани и резултатът е "тексаско клане" и поле лакират, пък и заливат нарязаното и после що имало алергии. Не обясняват на клиента за последваща грижа, пренебрегват алергии и онихолиза масово, за да вземат някой лев и не обясняват на клиента за рисковете и какво се случва, работи се с евтини китайски лакове, които ние тук даже имаме едно наум за тях, хигиена няма. Като чета даже не мисля, че се е "престарала", просто толкова си могат някои. Иначе този железния избутвач го мразя на накиснат нокът сваля горен слой, може да увреди матрижата на нокътя от много ръчкане, а ако сам се правиш и ти се отплене ръката съм се рязала ужасно зловещо. Има дървени пръчки, а вече ако толкова им се свиди за еднократни има метални избутвачи в същата форма за многократна употреба.
Да, благодаря SilverPink, забравих да поясня, че и разчитват складове и масово са боклуци, ма аз докаот напиша фермана и взема да забравя нещо, но винаги вярвам дори и да съм изпуснала, че човек ще пита да се доизясни Grinning

# 49
  • Мнения: 2 311
Много от маникюристките (а, може би и други професии) смятат, че един пък завършили курс на обучение са научили всичко. Както във всяко професия трябва да се следи за новостите. Нови техники, нови продукти, нови приложения.
Аз рядко ходя на маникюр, но чат-пат си викам, да итоди да видя дали нещо ново няма да е излязло, а аз да не съм видяла.
Колкото пъти ходя, толкова пъти се убеждавам, че тези жени не четат и не гледат нищо ново. Каквото си знаят, това е. Разправям им аз, че нови продукти има, нови марки, а те - така ги били научили на курса, тези продукти си знаели, ама аз откъде съм ги знаела тези работи...
Ами знам, интересувам се, чета, гледам уебинари, ютюб и т. н.
Да не говорим, че млади хора, а не знаят английски дори на някакво елементарно ниво.
Ние едно време по соца, въпреки че нямаше възможност за ходене на запад поне по един чужд език знаехме. Сега, когато толкова възможности за пътуване и обучение има, един английски си е задължително. Повечето научни списания, които публикуват научни статии са на английски.
За маникюра специално - новостите идват от рускини, украинки т. е. и руски си трябва.

Последна редакция: пн, 11 дек 2023, 21:14 от Melany99

# 50
  • Мнения: 223
Забелязах, че последните ми 4,5 маникюра след седмица,8 дни макс изглеждат така

Визирам кожичките.С какво освен мазане на масла мога да ги предотвратя.Не,че не ги махам пак след седмица, но като ги махна изглежда вече все е едно е прекалено израстнало
.

# 51
  • Мнения: 2 311
Stiliyana Tomova , забелязах, че това се получава, когато не са добре изрязани кожичките. Т. е. трябва си някаква специална техника. Аз толкова уебинари съм изгледала и не мога и не мога да ги правя както рускините.
1Някои специалисти отбелязват, че това може да се дължи на много сухи кутикули, което може да е и в следствие на ниски температури.)

Затова и аз като Кармила (иби друга съфорумка беше) не ги режа, а само с фреза, след това с течност за кожички, накрая с малко масло шлайфам с онези цветните силиконови (гумени) накрайници.
Много по-добре се получава.
Иначе и аз харесвам идеално изрязани и чисти нокти.

Върнах се да добавя, ако някой чете и реши да приложи тази технология.
След течността за премахване на кутикули задължително да се измият добре ноктите със сапун и вода, за да се отстрани тази течност.

Чак след това масло и шлайфане.

Последна редакция: пн, 11 дек 2023, 21:21 от Melany99

# 52
  • Мнения: 108
Мелани какви са тези гумени накрайници?Аз наскоро получих нов накрайник и да ви кажа, че много сериозно пили, може да пробие и дупка. Как да се използва според вас?

# 53
  • Мнения: 223
Нямам обаче такива гумени,силиконови накрайници.Имам фреза топче,обаче не съм я пробвала.До сега все с клещичките действам и първата седмица е ок,много добре изглеждат.Обаче като захвана втората е ужас просто,все едно никога не съм ги махала

# 54
  • Мнения: 182
И аз моите кожички не ги режа, а само минавам с фрезата и то с върха на същата  фреза конус с която свалям лака. Имам купени много накрайници за кожички-остри, топче, но не ги ползвам. По този начин ми се струва, че  стават най-добре и не почват да растат след това. Когато ходех на маникюрист ми ги режеха (аз така исках), защото иначе не постигаха добър резултат и после след няколко дни почваха да растат грозно. Вкъщи винаги съм успявала да постигна що-годе приличен резултат и без рязане, само тук там ако нещо ме дразни го махам с клещите.

# 55
  • Мнения: 2 311
За шлайфане са тези:




Иначе за апаратен използвам топче и това:

# 56
  • Мнения: 1 860
klavi100 за мен този тип накрайници за пилене отдолу на свободен край при повдигане на клюмнал нокът или ако искаме да махнем като цяло естесвеният и в зависимот от начечката за махане на разлято и при сваляне на стигане на по-труднодостъпни места. Аз лично като свалям успявам с един и същ накрайник, но ако искаш да разкараш скорошен маникюр близо до кутикулата този накрайник е по-тънък и ще е по-лесно.
Относно кожите - сега зимата загрубяват повече  и понякога, ако не е доизрязано може и това да се получи. Друг вариант е така да се получи е когато пък е препилено и прекалено изрязано и впоследствие растат по-груби. Аз лично режа по малко, ако се налага. Понякога след почистване с фрезата няма какво да режа и съотвено не се занимавам, ако има малко нещо да стърчи го цъквам. Полирането с гумен накрайник и втриване на масло е вариант. Но помисли над това -не ги режеш достатъчно или пък е прекалено дълбоко изрязано. Писала съм и преди, че преди да почна с гел лака кожите ми пълзяха ужасно нагоре и бяха страшно злепнали, а на всичкото отгоре се късаха/цепеха по ъглите до кръв. По ъгли имам предвид около лунулата малко след средата все едно. С почистване с римувър и рязане и пак след седмица и малко същата мъка. На всичкото отгоре съм ужасен гризач без покритие и не желая да обяснявам, ако не съм у дома и почне нещо да закача какво съм правила и до къде съм стигала. Ужасен навик, но така беше. Откакто слагам гел лак кожите почти изченаха и рядко имам нещо залепнало, нацепване нямам, кръв няма. Зимата малко повече ми загрубява кожата, но в рамките на нормалното. Но пак казвам, че и аз не ги закачам много като няма нужда, ако нещо ми настърча и ги го цъквам леко и накрая след топа вече леко полирам. Хидратирай повече с мазни, но добре попиващи кремове и масла. Напред писах кокосовото при мен се отразява чудесно, а и за поддържане на татуси са ми го препоръчвали и цветни такива 7 години с мазане с кокосово масло не са изгубили цвят и няма грозно разливане. Най-ми допада след баня на почти суха кожа, но малко да е мокра(10%) да се намажа - така много хубаво се разнася малко продукт и се "запечатва" влагата, а пък не ходя 100 часа омазнена и да се чудя как да се обличам.

# 57
  • Мнения: 113
Забелязах, че последните ми 4,5 маникюра след седмица,8 дни макс изглеждат така
Визирам кожичките....

Аз със сигурност съм споделяла, че не режа, защото става нещо подобно Sad Срам не срам, хубаво-лошо... не режа. Избутвам, чистя и заглаждам колкото мога и това е. Лакът започва на поне половин милиметър от кутикулите и бързо израства новия нокът, но предпочитам това. Според мен има кожа, която не понася тази "намеса" и си реагира. Пак казвам, че и при маникюристките ефектът винаги е бил добър след маникюра и трагичен след седмица - стърчащи и груби кожички около целия нокът, които започвам да чопля и става страшно.

За непрофесионализма и мърливостта в салоните и аз имам много за споделяне, но умишлено не се включвам, защото това е положението при всички професии за жалост Disappointed Винаги има и добри и лоши, тъй че... за това сме в тази група - операция може да не можем сами да си направим, но ноктите гледам добре ни се получават Heart ExlGift HeartHeart Exl

# 58
  • Мнения: 310
Мелани какви са тези гумени накрайници?Аз наскоро получих нов накрайник и да ви кажа, че много сериозно пили, може да пробие и дупка. Как да се използва според вас?


Това е твърдосплавен накрайник "Конус" и се използва при моделиране на ноктите - за пилене на свободния край отдолу, за пилене на зоната на усмивката при вграден френски

# 59
  • Мнения: 108
Мелани какви са тези гумени накрайници?Аз наскоро получих нов накрайник и да ви кажа, че много сериозно пили, може да пробие и дупка. Как да се използва според вас?


Това е твърдосплавен накрайник "Конус" и се използва при моделиране на ноктите - за пилене на свободния край отдолу, за пилене на зоната на усмивката при вграден френски
Благодаря за отговора и на Кармила също. Значи добре, че попитах, защото смятах че е за кожичките и под кутикула, такава бела щях да си направя, но се усетих на време и го ползвах малко на много слаби обороти. Аз имам и гъбката, но тя сякаш е недостатъчна, все нещо остава неравно.

Общи условия

Активация на акаунт