За алфа мъжкарите, какви са те като характер.

  • 5 093
  • 163
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 21 622
Терминът алфа мъжки е плод на научна грешка.



https://chr.bg/istorii/priroda/terminat-alfa-mazhki-e-plod-na-nauchna-greshka/

# 121
  • Мнения: 3 256
А с кои "стадни" животни се сравняваме, защото всеки вид е сам за себе си? Най-близки сме до маймуните бонобо и шимпанзетата по спомени, но какво от това? Отделили сме се преди бая години.

# 122
  • Мнения: 3 459
Аз от цялата история разбрах, че авторката няма къде да се изнесе и за това го търпи тоя ръб и облича насилственото му поведение в розови панделки. Ми добре щом я кефи. Като я почне с шамарите дали и това ще е някакво "алфа" държание?

# 123
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 162
Авторката сигурно чака позволениетона Алфата да използва интернет, затова така изчезна

# 124
  • Мнения: 779
Аз съвсем се обърках. Темата е за характера на така наречените алфа мъжкари. Аз ги виждам като нещо негативно, защото в обществото за алфа мъжкари се приемат/ или поне аз така съм ги определила в съзнанието си, т.е може аз да съм в грешка/ мъжете, които доминират, силни са физически, привлекателни, често финансово силни, държат на позицията си и не приемат замисляне по противоположната позиция, налагат се, вярвайки че превъзхождат другите/ вярвайки, иначе реално въобще може да не е така/… общо взето самочувствие до небето, но дали основателно. Твърдят, че могат да рискуват, но не го правят, че могат да защитават жената до себе си, но не го правят, страхливи са, както пише в един коментар; играят, че се стремят към пълноценни връзки, но са си живи женкари, изтъкват самоувереност, каквато реално липсва, а на нейно място са комплексите и вътрешната неудовлетвореност. Аз се обърках, признавам, това сериозно го пиша, но баш тези мъже, които описах се сочат за алфа мъжкари. Ето и в тази тема описаният мъж има сериозни недостатъци, но пък за жената са положителни черти, отговарящи на тип алфа мъжкар.

# 125
  • Мнения: 3 256
Успешен си до време, после не си успешен и накрая умираш. Ето, тези примери за Бил Клинтън - остана в историята с фелацио и сега не знам с какво е успешен и с какво се занимава. Тайгър Уудс вкарва топка в дупка. Какво им е алфата?

# 126
  • Мнения: 2 563
Крис, сам си си отговорил за разнообразието. Иначе след две поколения всички ще са роднини.
Разнообразието е случайно, то води до мутации, които може да са положителни, може и отрицателни.
А и поколение, заченато от бета-мъжкар, има голям риск пак да е бета и женските да не му дават, така че тия разнообразни гени ще се изгубят само след едно поколение.
Аз ако бях женска, щях да давам само на алфите - така мъжкото поколение има по-голям шанс да е алфа.
Това при видовете, където за малките се грижи предимно женската, или си расте само.
При някои видове поколението се отглежда от двамата родители заедно - там не се търси алфа, а грижовен родител. То и няма алфи при тези видове - има само при видове, които живеят на стада.
При хората има и тако, и вако Simple Smile Хем сме уж моногамни и отглеждаме малките по двойки, хем има ясно изразен типаж на алфа-мъжкари. Предполагам, наследство от приматите, които са живеели на групи.

# 127
  • Мнения: 21 622
Предполагам, че всички пишещи  в темата мъже са алфа мъжкари Simple Smile

На мен тая теория винаги ми е изглеждала някак гейска, мъжете които я възприемат и насилената им мъжественост също,  конкуренцията  и доминацията на мъж върху други мъже често има някакви еротични аспекти.  Уж е за повече женски, ама нали... за разплод.

# 128
  • Мнения: 742
На едни по-млади години, когато някой почнеше да ми се обяснява какъв е мъжкар, алфа, тарикат и т.н. рязко получавах позиви за драйфане и изчезвах с 200. Изглежда и към ден днешен промяна в това ми поведение няма. Момиче, събуди се! Мутренските времена отдавна отминаха и това, което ти наричаш "алфа мъжкар" е чисто просто едно твърде семпло момченце с беден речник и липса на социални умения.

Избрах да създам семейство с умен и красив мъж с огромен потенциал, с който за мое щастие се обичаме безумно. Отношенията ни са леки и приятни, комуникацията е безпроблемна. Как ли пък ще си причиня тайнственото мълчание, гледане под вежди и сумтене на някой алфа!? И видиш ли, аз понеже си нямам собствена стойност, ще тръгна да си помпя самочувствието с това, че той ме бил избрал? Не, избрали сме се взаимно, за да сме щастливи заедно.

# 129
  • Мнения: 2 217
Гледам тук едно и
Определение за Алфа, което звучи далеч по-приятно
https://www.zellalife.com/blog/the-alpha-male-explained-9-true-s … re-an-alpha-male/
Значи общо взето тази теория казва, че са силни, лидери, но уважават другите, джентълмени, търсят истински връзки и тн.

Май е доста размито понятието , на някои места пише женкар, себичен, не признава чуждо мнение.

Аз все пак клоня към идеята, че обичат да се налагат и да командорят.

Едновременно ме дразни това, защото аз обичам да се налагам и да командвам, но и го уважавам.

Сигурно нямаше да мога да живея с такъв

# 130
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 109
Значи... това са разсъждения на деца от детската градина. Проумейте, че човек не е само добър или само лош, само бял или само черен, само готин или само смотан и т.н. Един и същ човек е с определени качества като съпруг, с други като баща, с родителите си като син/дъщеря е различен, в работата си като професионалист пък е съвсем друг... Има много такива случаи на мъже, уважавани в работата, добри професионалисти, дори на ръководни длъжности, много готини приятели, душата на компанията, а вкъщи насилници... Тия алфи малфи са някакви опити хората да бъдат вкарани на теория в някакви рамки, ама в живота не е така. Аз дори и по себе си съдя, че като адвокат съм един човек, като жена на мъжа си съм съвсем различна, като майка съм супер търпелива каквото търпение нямам в никакви други ситуации, а само със сина ми и т.н.

# 131
  • Мнения: 6 659
Значи... това са разсъждения на деца от детската градина. Проумейте, че човек не е само добър или само лош, само бял или само черен, само готин или само смотан и т.н. Един и същ човек е с определени качества като съпруг, с други като баща, с родителите си като син/дъщеря е различен, в работата си като професионалист пък е съвсем друг... Има много такива случаи на мъже, уважавани в работата, добри професионалисти, дори на ръководни длъжности, много готини приятели, душата на компанията, а вкъщи насилници... Тия алфи малфи са някакви опити хората да бъдат вкарани на теория в някакви рамки, ама в живота не е така. Аз дори и по себе си съдя, че като адвокат съм един човек, като жена на мъжа си съм съвсем различна, като майка съм супер търпелива каквото търпение нямам в никакви други ситуации, а само със сина ми и т.н.

Значи... Всичко това чудесно, но не казваш какво да гледаме?
Кое е важно? За кого? Има слухове, че Даниел Баренбойм се отнасял лошо със жена си. Да, ама без неговото пиано, светът би бил в пъти по-лош. За мен и за милиони хора като мен. За жена му - не съм я питал Wink

# 132
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 109
Значи всеки да гледа това, което на него му е важно...

# 133
  • София
  • Мнения: 12 915
Какво се оказа сега, гръцката азбука се предава по генетичен път? Joy

# 134
  • Мнения: 2 563
Ами да - защо сред животните женските избират да раждат все от алфа-мъжкари (при стадните животни)?
Предава се не точно "алфа-гена" - такъв няма. Но тези за признаците, по които се познава алфата - сила, способност да оцелява, борбеност и амбиция, желание да води и да се налага...
Тези неща явно се предават и ако родиш мъжко алфа-потомство гените ще се възпроизведат, а ако родиш бета потомство, никоя женска няма да му дава и ще се изгубят. То и на алфата потомоството може да е бета - няма как всички да са алфи в контекста на групата - по дефиниция само най-силния в групата е алфа. Но поне ще има потенциал да стане алфа и повечето се опитват - виж как животните постоянно се боричкат кой да е алфата (пък и хората). При хората генетиката не е по-различна от животните.

Избрах да създам семейство с умен и красив мъж с огромен потенциал
Ми то всяка жена би избрала такъв. Даже тези, които не създават семейство, а раждат с осеменяване от генетична банка, все пишат в бланката да бил висок, строен, с високо IQ...
Лошото е, че тези мъже - хем умни, хем красиви, хем с потенциал и т.н. - са доста малък брой като % от всички. Няма как за всяка жена да има такъв. Би ли обичала така и по-обикновен мъж, ако само такъв си успяла да намериш? То умния, красивия, добрия, богатия всеки би го обичал. Не отговаряй, въпросът е реторичен.

Последна редакция: чт, 14 дек 2023, 09:43 от chris78

Общи условия

Активация на акаунт