За алфа мъжкарите, какви са те като характер.

  • 5 065
  • 163
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 468
Няма как децата, на алфата да бъдат също алфи, защото длъжността е само една, но е много вероятно да притежават качествата му и в даден момент също да станат алфи във своето обкръжение. Но не е задължително. И както колегата каза, ако бъдат събрани много алфи на едно място, пак един ще е баш алфата.
Ха, както и всеки мафиотски клан си има капо, който е алфата, ама като отидат на събрание при капо ди тути капи, там той е алфата, пък те си мълчат и слушат.
Така че колко е алфа един мъж зависи от контекста. Не знам и въпросният, който в къщи е голямата алфа, пред шефа си как е? Или пък ако има шефка Simple Smile

# 151
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 251
Длъжността алфа е само една и няма как да се заема повече от един. Останалите са бети
Ако единият се ожени за момата, а другият й стане любовник, кой е алфата?

# 152
  • Мнения: 146
Бъркате думите - алфа с водач, лидер. Алфа характер е вродено или да кажем придобито донякъде. Борбите за лидерство са между алфи, но не е един алфата в групата. Водача като длъжност е един.
Много интересен филм по дискавъри или Н географик гледах, като коментирахме как все пак се домогват и имат поколение бети, гами. Женската все пак оставя да я ухажват и по - долните букви от обществото мъжкари, поради описаната от мен по - горе причина - да помагат в отглеждането на поколението, заченато от алфите. Това е характерно за приматите. Като награда (каквото и да значи това), допускат мъжкия до себе си. Много интересно чисто физиологично свойство имала семенната течност на мъжкия независимо кой, известно време, например няколко часа ставала като запечатка на входа на матката, т.е. ако застрашеният алфа, веднага ги хване на калъп, и веднага се съвокупли със провинената женска, за да не се хаби неговата част от гените и бременеенето на женската от друг, но няма как да стане зачеването от него, т.к. вече е запечатано от предишният. Т.е. на преварилият гените ще се предадат. Природа.

Последна редакция: чт, 14 дек 2023, 16:06 от 66

# 153
  • Мнения: 6 611
Скрит текст:
Ако женските раждат само от т.нар. алфи (каквото и да значи това), да кажем раждат от силните, мъжкарите, защо тогава има и бети, и гами, омеги?! Не би ли трябвало потомството, мъжкото, да е също толкова силно и да пораснат мъжкари и "алфи", пък те не са?!

Това е въпросът който задавах и преди! Оставете алфа, гами и аз смятам, че това деление е много условно. Но кой решава в животинския свят да си пасе кротко ден след ден, и кой да стане водача на стадото. При хората, кой да е успешен, напорист, чаровен, успяващ да убеждава, дори и с памук хората, харизматичен. И кой да е воден, по свит, изпълняващ, подчиняващ се и съответно по - неуспешен.
Аз за мен си имам отговора - естественият подбор и природата. Нали си представяте, след няколко поколения всички да са прекрасни, щастливи, умни и красиви. Но и напористи, борбени, и налагащи доколкото  смятат, че са прави мнението си. Ще настанат такива битки, че ще се затрият както човешките, така и животинските видове. Всичко ще е началник, генерал, кмет, президент, собственик на компания, Илон Мъск, Стив Джобс. Затова природата определила, още от създаването на половото размножаване - съчетаването на гените от два индивида, за по - успешното оцеляване на поколението, кой какъв да бъде. За това и има и това разнообразие от характери, хора, пък и животни. Едни ще са по - темпераментни, по буйни, по налагащи се, други - изпълняващи, по - покорни. Това се решава още при оплождането, съчетанието на гените. Дали т.нар. алфа опложда женската, зависи от комбинацията между двамата и не е задължително да се роди алфа, а по - долни букви. 2/3 от характера се определя от тази комбинация, както и самото вътреутробно развитие. 1/3 от семейната среда след раждане и възпитание. Въпреки че там аз смятам, тази 1/3, че е просто насочване на даденият характер, дали ще стане водач на престъпна групировка, или някой супер успешен лидер, дали на голяма фирма, държава и т.н.

Много добре сте описала реалното положение, но можеше и по-кратко.
Много вожд, малко индианец, затва е така Wink

# 154
  • Мнения: 12 846
За мен е неопровержимо, че за всяко гърне се намира похлупак. Какви алфи, какви индианци на гарата. Най-готините си намират най-готини, по-обикновените не вдигат очи към тях и си намират по-обикновени. Няма равенство, но има някаква справедливост.

Виж, за едрия рогат добитък не знам как е.

# 155
  • Мнения: 3 412
За мен е неопровержимо, че за всяко гърне се намира похлупак. Какви алфи, какви индианци на гарата. Най-готините си намират най-готини, по-обикновените не вдигат очи към тях и си намират по-обикновени. Няма равенство, но има някаква справедливост.

Виж, за едрия рогат добитък не знам как е.

Проблема е, че и "обикновените" искат "необикновени" и за това четем такива нелепи теми като тази.

# 156
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 251
Проблема е, че и "обикновените" искат "необикновени" и за това четем такива нелепи теми като тази.
Сега му е времето преди коледа да се размечтаем 😁

# 157
  • Мнения: 6 611
За мен е неопровержимо, че за всяко гърне се намира похлупак. Какви алфи, какви индианци на гарата. Най-готините си намират най-готини, по-обикновените не вдигат очи към тях и си намират по-обикновени. Няма равенство, но има някаква справедливост.

Виж, за едрия рогат добитък не знам как е.

Този форум е прякото доказателство, че не се намира.
Много станаха хората с претенции (за началници, Chief на английски = вожд Wink ), а малко - тези, които са склонни да се променят заради другия.

# 158
  • Мнения: 1 840
Така че колко е алфа един мъж зависи от контекста. Не знам и въпросният, който в къщи е голямата алфа, пред шефа си как е? Или пък ако има шефка Simple Smile
Точно като авторката на темата. Мъжът за нея е алфа, ама дали за други е така? Някои жени като се запознаят с някой, който е голямата работа сред банда мухльовци, решават, че е Джеймс Бонд.

# 159
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 995
Красотата, в случая мъжкарството, е в очите на гледащия.

# 160
  • Мнения: 190
Всеизвестен е фактът, че жените се лепят на такива типажи, но знаеш ли, само малко след като го опознаеш, виждаш , че терминът алфа мъжкар най-вероятно е измислен от някоя страдаща за внимание жена, на която точно такъв ѝ е обърнал внимание и после е забегнал, а тя го е запаметила безвъзвратно в съзнанието си, защото не може да го преживее и единственият начин е да го възвеличава. Алфа мъжкарите нямат всъщност термин. Мъжът или е мъж, или не е. В преносен смисъл, разбира се. Алфата е за да изпъква чисто физически и енергийно, но нали като си съблечем кожите, сме си все голи човешки същества. Повечето са параван.

# 161
  • Мнения: 2 468
Казвах, че алфа мъжкарите имат лидерски качества, излъчват силна мъжка енергия, обичат да бъдат мотивирани от жената до себе си, за да се чувстват истински пълноценни мъже, отдадени са много на жената до себе си.
В началото добре, жълтото обаче хич не съм сигурен, че е така, а пък червеното съвсем. Не знам в коя книга по психология си го чела това.
Алфата се мотивира от мъжкото начало в себе си, а не от жените, които по-скоро ползва като обекти и хич не го чакай да е много отдаден.
Успех де.

# 162
  • Мнения: 107
и аз малко се позагубих в текста. за мен алфите са единаци - или аз поне ги асоциирам с такива. всеки си имат тип, и описаният определено не е моя. обичай си го, без значение какъв е.

# 163
  • Sofia
  • Мнения: 3 036
Поредната тема, завъшваща по аналогичен начин.
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт