Бебето не ме познава

  • 4 452
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Мами.. винаги съм ви чела, но никога не съм си мислила че ще ми се наложи да излея мъката и страха си тук.
Имам бебе на 3м и малко. Още от ден първи след изписването, свекърва ми го взимаше от ръцете като се наяде и го разнасяше да му говори[живея с нея].
Уж аз да си почивам..
Моята работа беше да го кърмя, да гледам да е чист и да е спал. Много се притеснявах като не спеше по 3 4 часа и все го носехме на ръце, за да заспи Или аз или тя или баща му. Беше в отпуск няколко седмици и тя ми помагаше с къпането в началото. Всичко вървеше добре , докато един ден реших да го къпем с мъжа ми оттук насетне. Все пак ние сме му родители и е хубаво да прекарва повече време с нас.
И така.. като беше хубаво времето все бях навън с количката,  за да спи поне час два. После се прибирах да го кърма и тя като си дойде веднага идваше за го взима,носеше го на ръце гледаше го в очите и му говореше нежно..
Аз почти съм нямала такъв контакт с детето си ,защото ми беше неудобно да кажа че не искам да го давам,  а искам да си му говоря аз. Не че не съм го правила, но рядко ми се е отдавала възможност..
И така когато малкия вече се смее, издава звуци и се радва на лицата на всички други не и на моето, много ме боли. Не иска този зрителен контакт с мен , така както с всеки познат или непознат. С мен бързо му омръзва и досига не ми се е смял така,както на другите. Усмихва се ,смее се, пее и разказва на другите , само не и на мен. Колкото и да опитвам да му задържа вниманието , се получава много трудно само и само с играчки. Баба му сега като го вземе само бабясва и веднъж не е казала мама.. изброява всимки членове от семейството, само мен не.
Харесвам я, не искам да има недоразумения , но моля да споделите опит или мнение какво да правя . Може ли според вас детето да знае че аз му осигурявам само мляко?

# 1
  • София
  • Мнения: 35 195
Познава ви, знае коя сте, спокойно.

# 2
  • Мнения: 2 838
Това звучи ужасно !!!
Свекърва ми дойде след като се роди детето и постъпваше така ,моята работа беше само да го накърмя и сменя памперса ,много тежко ми ставаше ,защото и аз исках да му се радвам . Мъжа ми видя,че не ми е приятно и аз си го казах . Не е нужно да се карате ,но просто й кажи ,че искаш да прекарваш повече време с детето си имаш 100% право на това за бабата ако остане време . Наистина много ми е мъчно като прочетох в каква ситуация си и за мен е напълно неприемливо детето да не те познава,вземи контрол възможно най-бързо и пак ще кажа не е нужно да се карате казваш й го така както го казваш тук на нас най-малкото можеш да споделиш с мъжа си . Просто наистина обясни на свекърва си,че искаш повече време с детето си и разбира се и тя като баба ще палучава своето време ,но никога за сметка на твоето ! Недей да мълчиш само ,защото не искаш да ти се сърди свекървата, защото ако ти се сърди за нещо подобно то това е само нейн проблем не и твой . Гледай си детето както сметнеш за добре . Никога не бих позвалила някой да отнеме времето ми с моето собствено дете не го прави и ти ! Успех и дано се вслушаш в думите ми и поговориш със свекървата,не правиш нищо лошо

# 3
  • Мнения: 25 707
Стана ми любопитно какво разказва едно 3-месечно бебе? И какво пее? Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 591
Няма никакъв смисъл да ревнуваш от свекърва си.
Разберете се в човешки разговор, още повече, че живеете заедно.
И си търсете отделно жилище най- добре, защото със захранването ще си скапете взаимоотношенията съвсем.

# 5
  • Мнения: 1 463
Добре де, тя нали ходи на работа? Това не е ли време само за вас двамата? Едва ли детето спи през цялото време.

# 6
  • Мнения: 19
Стана ми любопитно какво разказва едно 3-месечно бебе? И какво пее? Simple Smile
Негови си неща , но я гледа в очите с интерес и гугука смее се, бабука, радва се , пищи
Добре де, тя нали ходи на работа? Това не е ли време само за вас двамата? Едва ли детето спи през цялото време.
Ходи да , но свършва много рано и бърза да се прибере. Аз сутринта ходя в болницата за час два, тогава е с дядо си с баща си. И общо взето в.емето ни заедно е когато го кърмя ,обличам , играем отскоро на гимнастиката. Но с мен не му е интересно.. дори лицето ми. Изпраща поглед много бързо

# 7
  • Мнения: 723
Егати феномена е направила тази баба, на 3 месеца говори, пее .

# 8
  • Мнения: 1 591
На половин година ще знае таблицата Sweat Smile
Шегувам се без лошо Sweat Smile
Ами, радва се жената, че има внуче в къщата и вероятно изобщо не се усеща. Поговорете си двете на спокойствие и ще се разберете.
Форумът е пълен с такива теми, разрови се и прегледай.

# 9
  • София
  • Мнения: 13 429
Ама "баба" ли казва?

# 10
  • Мнения: 2 838
Без значение какво знае бебето и какво не ,темата е друга и очевидно по написаното от майката мисля,че  бабата се опитва да измести майката и тя грябва да говори със свекърва си според мен. Но нека авторката каже къде в картинката стои бащата и какво му е мнението. Толкова претърпях от страна на свекървата ,че такива теми ги взимам при сърце . Мразя свекърви ,които забравят ,че майките на децата сме ние майките а не бабите ,както казах на моята свекърва ,,тя може да дава съвет ако й се поиска,но не да ни го дава непоискан и да се сърди ако не го изпълним" много ще ме нападнат ,но всички имаме право на мнение и това е моето !

# 11
  • Мнения: 1 515
Това не мога да си го представя. Аз явно съм другата крайност, когато родих, исках всичко сама да правя и дори моята майка като дойде на гости да го види, аз си поемах всичко. Оставих ги заедно за час и половина, за да взема акта за раждане и това беше.
Просто говори с жената и кажи, че ти е кофти, че не прекарваш повече време с бебето си, че искаш да изградите по-дълбока връзка и така. Ще се усети. И често го взимай от ръцете й, ако забравя. Нормално е бебето да се усмихва на нея повече, ако досега тя повече го е гледала.

# 12
  • Мнения: 19
Без значение какво знае бебето и какво не ,темата е друга и очевидно по написаното от майката мисля,че  бабата се опитва да измести майката и тя грябва да говори със свекърва си според мен. Но нека авторката каже къде в картинката стои бащата и какво му е мнението. Толкова претърпях от страна на свекървата ,че такива теми ги взимам при сърце . Мразя свекърви ,които забравят ,че майките на децата сме ние майките а не бабите ,както казах на моята свекърва ,,тя може да дава съвет ако й се поиска,но не да ни го дава непоискан и да се сърди ако не го изпълним" много ще ме нападнат ,но всички имаме право на мнение и това е моето !
Благодаря ! Имам нужда от всякакви съвети как да накарам бебето аз да съм муинтересна. Пея му, занимавам го, гушкам го, но не иска. Мъжа ме е между чука и наковалнята. Имаме апартамент, който е в ремонт, но бавно се случват нещата. Видимо и на него не му е приятно как се чувствам аз. Но и той повтаря баба, агу, гледат се в очите ,смеят се. Нямам против да иска баща си. Но когато види баба си, забравя всички. Вече го взимам аз на ръце и не го давам , само да ги гледа , като преди това съм го изморила с игри, за да го приспя после пак.

# 13
  • Мнения: 19 121
Носите го на ръце с часове една сюрия хора, все има кой да ти гледа детето, радвай се. Измисляш си проблеми, защото не си особено натоварена с детето. Аз бях сама, без помощ, и мъжът ми не ми помагаше, че и ми измисляше друга работа, освен това. Толкова бях скапана, че въобще не ми беше до това да го забавлявам бебето, а те най-много се радват на внимание, от който може. Това не им пречи да знаят коя е  майка им, баща им, бабите и дядовците. Ако пък наистина детето изглежда, че при всеки друг, освен теб,  детето се усмихва и се забавлява, може би трябва да помислиш какво ти правиш или не правиш, а не какво прави свекърва ти.

# 14
  • Мнения: 671
Честно да ви кажа май малко си измисляте драми. Бебе на 3 месеца да казва баба или мама....?! Да проявява тенденциозно пристрастие към баба си, предвид че вие го кърмите и гледате през деня... Ама моля ви се стегнете се...
Моето 11 месечно доскоро като искаше някой да го вдигне казваше ма-ма, към баща си изобщо не се обръщаше по никакъв начин, само му се радваше, на брат си казва Ба. Най-ясната и повтаряна постоянно дума е дай.
Сега ако ви дразни поведението на свекървата е друг въпрос и той подлежи на директно обсъждане.
Аз бих се притеснявала, че постоянно някой го дундурка това бебе, като стане 10 кг ще бъде ад да го носите.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт