Втори кътници при 2 годишно + температура

  • 687
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, мамита. Имаме един казус, който ме побърква . Миналата седмица бяхме на ясла /дете на 2г. 3м./. От Четвъртък вечерта започна кихане и в Петък сутринта също имаше често кихане. Посетихме педиатърката ни, която каза: В началото на лека настинка сме, даваме повече Биозин. Докато сутринта в Събота, детето имаше 37.7 темп. Темп продължи да се покачва през деня и стигна до 39.1 към 16:30 след обеден сън. Вечерта също поддържаше температура. В Неделя давах Нурофен и Панадол /всичко беше точно/. В Понеделник отново бяхме при педиатърката, като според нея всичко беше наред /забравих да кажа, че имахме разстройство няколко дни, също така в момента върлувал вирус с висока температура и разстройство/. В Понеделник след консултация с педито се оказа, че детето е добре, обаче следобяд отново темп  ..  Тя не ми поясни вируса ли е, не е ли .. Вторник също я посетихме. Оказа се, че “вторите” кътници ни дават много зор и пробиват. Преди 2-3 седмици още докторката забеляза, че ще излизат. Притеснява ме това, че детето вдига и спада темп. /от Сряда е към 37 и 7-8-9, спада 36 и малко/…  Не знам за вас това считате ли го за вдигане на температура, но ме е страх да не дам нищо особено вечерно време, защото тогава се вдига най-много … Давам Нурофен и Панадол, обаче не мога постоянно да ги давам … Как протече при вас излизането на тези прословути втори кътници? Утре /Четвъртък/ сме отново на проверка. Моля, кажете как протече при вас, дълго ли бяха с темп вашите дечица, какво давахте за да замените парацетамола и ибупрофена.. Благодаря Ви.

# 1
  • София
  • Мнения: 28 571
Такава температура не е от зъби.

# 2
  • Мнения: 1 786
Съвсем наскоро и двете ми деца изкараха вирус с температура и повръщане, може да е същия. Имаха температура около е 2-3 дни. Ако при вас температурата е 37.7-37.9 може още да бори вируса. Тази температура се води “повишена”, но не и “висока” и не се дават лекарства освен ако детето не се чувства зле - боли го нещо. Нашият педиатър ми е казал да давам Нурофен и Панадол при температура над 38.5.
Не особено високата температура (под 38) не трябва постоянно да се сваля, защото така пречим на организма да се пребори с болестта.
Бързо оздравяване!

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Температура от зъби НЯМА.
Детето е болно, може да е хванало два вируса посред, а може още да се бори с този, който звучи като грип. Пуснете му някакви изследвания, за да видите какво се случва и дали не трябва все пак да се включи антибиотик.

# 4
  • Мнения: 747
Детето ви е болно и ситуацията няма нищо общо със зъбките. Заведете го при друг лекар, ако вирусът не минава, за да не се усложни.

# 5
  • Мнения: 534
Повече от 5 дни температура, без значение каква си е притеснителна. Пуснете кръвни изследвания ПКК+ДКК, СУЕ и ЦРП. Ако са в норма и продължава да вдига, пуснете урина. Не е от зъби.

Общи условия

Активация на акаунт