Да се оплачем... 2024

  • 775 051
  • 12 663
  •   11
Отговори
# 10 995
  • Мнения: 3 421
Баща ми  борави с лаптоп, смартфон и пр. научи и майка и двама са по 80. Неговият девиз, докато се бори с новите технологии беше, щом е създадено от човек - не може да е по-умно човек!
Радва ме любовта и търпението, с което обяснява на майка.
Та си е до човек.
Някои се отказват, други, действат, пък квото стане. И все пак е инженер, то му е в кръвта.
Той и моят съпруг е инженер, даже действащ, но изобщо няма интерес към технологиите като ползвател. Сега, той “ползва” няколко  компютърни езика, свързва хард дискове и тн, но когато става дума за, примерно, банкиране, не ползва телефон. Ползва компютър, звъни на някакви телефони да му дадат код… вярно, че е по-безопасно, но мен ме дразни. Аз се усмихвам на телефона, за секунди пращам пари, плащам сметки, прехвърлям. Всичките ми билети са електронни. Плащам с телефон и часовник. Да не говорим, че chat gpt ми е пръв другар….
Той и социални медии няма. Само уотсап, да текстваме със семейството….
Свекърите са на 82-83 и от години ползват компютри, телефони, социални медии. Сега, че свекървата периодично ми звъни и като се свържем редовно ме пита защо и звъня, може ли да звънна след малко, че примерно, пътуват, не се брои. Като и кажа “ами ти ми звънна, аз отговарям” се чуди. Да са живи и здрави!

# 10 996
  • SF
  • Мнения: 21 422
Здравейте, момичета! Лудата ви приятелка отиде на онзи преглед от кампанията. С много нерви успях да намеря клиниката, адското задръстване. Но... Това не е важно.
Прегледа ме един млад лекар, много симпатичен. Май беше Иванов. Сега си чакам резултатите по мейла. 50 лева профилактичен преглед с цитонамазка и колпоскопски преглед - не е зле.

# 10 997
  • Мнения: 212
Макс и Мориц го чета на малкия напоследък, харесва му. Имам спомени, че майка ми я четеше. И Барбароните Simple Smile
Добре , че са новите технологии, имахме възможност да се “виждаме” с майка до последните ѝ дни. Пак е утеха.
Оплаквам се от постоянна тъпа болка отзад в ляво, не мога да определя бъбрек ли е или кръста…  Болят ме постоянно и ребрата и кокалите и ми навява неприятни мисли…

# 10 998
  • Бургас
  • Мнения: 16 422
Евче,силно гуш и стиснати палци от мен,за каквото и да е!🍀

Цял ден не мога да стигна до форума!
Опитвам се да чета,но без успех.
Имам много работа и за кратко време,това са спешните задачи!
После ,,давай с начале,,!😱

# 10 999
  • Швейцария
  • Мнения: 1 859
Майка ми е на 81 и има таблет и два телефона. Постоянно ми звъни да пита кое как става. Успя да си инсталира приложението на ТЕМУ и сега ме бомбардира с линкове на неща, които иска да й поръчам. В чудо се виждам, ама сама съм си виновна, аз я научих да ги ползва.

# 11 000
  • Мнения: 11 559
Аз пък изобщо не харесвах Макс и Мориц и пакостите им. Намирах ги за брутални. Брутален беше и краят на историята им- смлени в мелницата за зърно и изкълвани от птиците. Що за детска книга!

# 11 001
  • Мнения: 916
Аз съм в недоумение. Предложих на семейно обсъждане да отидем по 1 май, за един ден или максимум с една нощувка до Александруполис, или до Одрин, или да ходим да гледаме Перперикон, или да мръднем до бг море и така нататаък десетина опции. Синовете гласуваха да останем семейно да ЧИСТИМ!!!!! Тия деца не са наред!!!! Аз предложих чистенето и миенето на прозорци като контрапункт, за да се почувстват застрашени и да изберат по-бързо пътуването!!!!!
Хаха. Моите казаха, че искат да си стоят вкъщи и да си пишат домашните. Сигурно е от Меркурия нещо.
Гита, blackcat, Lucky, Eva и който още има нужда - стискам палци съвсем скоро всичко да е наред! 🤗
G.D., ако трябва, кажи да го търсим лекарството (пролия ли е?).

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 00:28 от faviana

# 11 002
  • SF
  • Мнения: 21 422
Може ли някоя от вас, която се чувства  спец по причини за напускане на работа, да ми пише на лични, че нещо се овъртолих в предложения и сега.... Имам нужда от съвет как да напусна чиста и неопетнена, но до този моменти никога не ми се е получавало. Искам този път да не напусна по "мой" си начин.

# 11 003
  • Мнения: 2 377
Не е оплакване- днес Меркурия свършва!!!

# 11 004
  • Пловдив
  • Мнения: 23 796
Имам затруднения да намеря лекарството за костна плътност . Най тъжното е, че се замислям как на мое място е някоя майка
която не може да намери животоспасяващо лекарство за детето си.
Понеже го търсих за колега - няма го, от известно време го няма. Поне от 2 г. НО има подобни, принципно същите лекарства, които не се слагат на 6 месеца, а на една година. Естествено по-скъпи, туй ясно, няма какво да го обсъждаме. Говори с лекаря си да ти ги смени.

# 11 005
  • Мнения: 22 480
Оплаквам се от студ и дъжд в София. Дано в Солун след няколко часа не е така.

# 11 006
  • Мнения: 2 629
Вчера 22 градуса, сега 8.
Аз това със звъненето в неудачно време, не вдигане на тел. мисля, че го прави съвсем целенасочено, визирам моята майка. И изпращане на линкове.
Добро утро.

# 11 007
  • Мнения: 35 153
Ей, това малкото човече ми скапва сутрините. Не иска да става и това е. С огромна мъка го вдигам, обличам и водя . Едва го натиквам в колата. А ако ходим пеша абсурд да стигнем до градината до обяд, а е на 2 пресечки от нас. Заспива много късно и ставането е мъка. А почивните дни- 6 ч е кукуряк.
С батко му нямах тази драма. Става, измива се, облича се и е готов.

# 11 008
  • София
  • Мнения: 6 116
Може ли някоя от вас, която се чувства  спец по причини за напускане на работа, да ми пише на лични, че нещо се овъртолих в предложения и сега.... Имам нужда от съвет как да напусна чиста и неопетнена, но до този моменти никога не ми се е получавало. Искам този път да не напусна по "мой" си начин.
Какво значи това, не разбрах? Търсиш си причини за да напуснеш? Не можеш ли да кажеш истинските, каквито и да са те?
Иначе вчера и майка ми беше в Люлин при д-р Иванов, да не сме се засекли? Наистина е симпратичен и внимателен, обяснява. Моята също е таква. Вчера ми прати резултатите от биопсията, има някакви съвсем леки наченки на нещо/ Каза че може да се третира, но не ме препира. Каза че ако искам мога и само да го следя на 6 месеца (което и ще направя).
Оплаквам се, че щерката буха много. Довечера сме на лекар.

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 08:18 от Дидка-бандитка

# 11 009
  • Мнения: 4 798
Янтра грешна ти е информацията или източника,.
Уточнявам не, за да се заяждам, а за да не се всява паника в нуждаещите се. По големите вериги аптеки се поддържа Пролия, но само за свободна продажба. Информацията е лична от преди 2 месеца, когато обиколих аптеките в центъра на София и изненадващо я намерих в една от трите квартални аптеки- по каса с рецепта. Проблем може и да е имало временен, но медицинската сестра понеже видя, че съм притеснена ,когато ми я поставяше сподели, че има и други пациентки вкл.нейната майка на които я слага от години и я понасят добре.
Отделен факт е, че много на които е изписана решават да не я слагат понеже за момента се чустват добре, но това е от тихите заболявания с болезнени последствия😔

Общи условия

Активация на акаунт