Да се оплачем... 2024

  • 753 594
  • 12 381
  •   17
Отговори
# 11 055
  • Мнения: 83
Благодаря за бързите отговори 🙌🏻
Аз лично веднага усетих но и за мен е първа консумация, ако хапвате често едва ли ви прави впечатление Simple Smile

# 11 056
  • Мнения: 10 570
Clotide, моите деца също не са по звъненето по телефона, само ако имат зор.... щом не ми звънят, значи всичко е наред...Аз им следя месинджърите, ако са били активни, значи са живи и здрави...

И аз го правя...Relaxed Не знаех, че има и други като мен. Синът ми не обича да говори по телефона, но за сметка на това при нужда си пишем доволно. По-удобно е, никой не ти слуша разговора, а си се разбрал всъщност чрез писане и аз предпочитам този метод на комуникация през деня, когато съм на работа, тъкмо не ме слушат колегите.

# 11 057
  • Мнения: 3 404
Благодаря за бързите отговори 🙌🏻
Аз лично веднага усетих но и за мен е първа консумация, ако хапвате често едва ли ви прави впечатление Simple Smile

Всъщност, урината винаги мирише, но в зависимост от това дали имаш специфична ДНК сикуънс, локализирана на хромозома 1, която е носител на много от гените за мирис, може да си с аносмия към метаболитите на аспержите, които са причина за миризмата в урината. С прости думи, някои хора не усещат миризмата, въпреки че всъщност урината им мирише.

# 11 058
  • Мнения: 6 241
Добре де, проблемът е че няма на момента Пролия в някоя аптека или нямат възможност да я заявят? Не е евтин препарат, нито е нещо дето е масово и често ползвано, малкото пациенти на това нещо го търсят 2 пъти в годината. Че и в хладилник се съхранява, още един дерт освен че се затварят пари в не най-търсеното нещо. На много места не я поддържат налична а заявяват само когато им я потърси някой.
Не се заяждам, просто ми направи впечатление че пише изрично за това че я имало или нямало налична в аптеката. Може и до изказ да е и наистина да е била проблемна, почти с всяко лекарство се е случвало в даден момент и просто на когото не му трябва точно то, не разбира за това. Но може и в аптека да ги е домързяло да предложат да ви я заявят и доставят или да не сте се сетили да попитате. Та с риск да ми се обиди някой, по-добре да го напиша това. Също, в някои аптеки не е проблем да се прехвърля наличност между такава за свободна продажба и такава за по НЗОК. То по принцип не е само в някои възможно, но там вече си е до политика че се случва и разлика в цените и ако ме чете някой счетоводител сигурно го заболя главата... но може и се прави.
Питайте да ви я заявят, най-добре малко преди да е станало време да ви я отпуснат. Те и нямат право преди да станат 180 дни ако е по каса де, но да ви предвидят просто.
Пролия онзи ден търсих за майка ми ,по Интернет, звънях на аптеки където го предлагат.И намерих много бързо в аптеката на Военна болница в Бургас / аз не съм от там/.Иначе преди и майка ми си е намирала по други аптеки ,като обикаля и пита.Но не го предлагат всички.

# 11 059
  • Мнения: 921
От лош сън се оплаквам. Всъщност спя непробудно, но постоянно сънувам нещо свързано с татко, с къщата на село и така.
И на една сватба сме канени, близки хора са от страна на ММ. Аз мислех само на ритуала да идем, но ММ държи на цялата сватба да присъствам. Ще го мисля още седмица.  Днес съм решила да е ден за мен. Ще се разходя из парка, някои магазин ще обиколя и да сготвя и деня е минал.
А за протокола- по месинжъра проверявам брат си.

# 11 060
  • София
  • Мнения: 6 097
Снощи се отвисяхме при личната, много болни. Уж гърдите са и чисти, снощи каот легна 1 час се раздра да кашля. Sad Личната каза, че има много коклюш. Нейната внучка също е 2012та, но ндекември и още не е ваксинирана, а в класа имат коклюш. Каза също,ч е едновремешните ваксини били живи и съответно много тежки, но давали по-добър имунитет.

# 11 061
  • Мнения: 2 806
Точно същото снощи коментирахме с майка ми /педиатър/, че живите ваксини от едно време се понасяли тежко, биели се в гърба и се подувало доста, но изграждали много по-стабилен и продължителен имунитет.
Каза също,ч е едновремешните ваксини били живи и съответно много тежки, но давали по-добър имунитет.

# 11 062
  • Мнения: 5 447
Аз реших да си сложа ваксина за коклюш през 3тия триместър.
Иначе съм боледувала, но доста отдавна, не знам има ли някакво значение за имунитета..

# 11 063
  • Мнения: 7 120
И аз бих сложила ако имах повече време до раждането...
Мм работи в училище и от както откриха случаи се отдели .....

# 11 064
  • Сф
  • Мнения: 10 699
Дидка, а направихте ли тест за бактерията? Дано се разминете с тоя коклюш. Моята още си кашля, но поне няма пристъпи. В училище уж няма още случаи, но нали слушах новини, можело и безсимптомно да се кара и да заразяваш. Абе, отврат. За старите ваксини , аз четох инфекционист, че са давали много странични ефекти, усложнения по- точно, а новите са по- безопасни от тая гледна точка. Така че, да не страдаме точно за това. Безопасността преди всичко мисля аз. Ние бяхме от първите , центъра беше празен, за разлика от сега , доста ни забавиха с диагностиката като че ли, та всички фази на гадорията преживяхме. И още треперя като кашля. Иначе едно и също. Нямам никакви идеи за празниците. Особено след вчерашния ремонт  на колата - отново прилична сума... Изобщо цените ме стряскат все повече.

# 11 065
  • Мнения: 8 585
vita, ти не си ли в София? Къде валя градушка?
В Пловдивско съм. Wink

# 11 066
  • Мнения: 2 079
И аз не спя добре последните 2-3 вечери. Снощи от 22 до 23:30 Rolling Eyes

# 11 067
  • Мнения: 5 447
Днес ми е някакъв ужасен ден.
Добре че останах хоум офис. Сутринта не можах да стана. Главоболие, виене на свят, едва вързах на детето косата и легнах пак. ДОбре че таткото я кара на градина. Тя вчера се държала ужасно на народните танци, та я изгонили от часа.
Не знам дали се оплаквах, но и с предишната бременност и сега ми се появява някаква невралгия. Боли жестоко под дясната гърда и отива към плешката отзад. Само че предния път се появи в 8мия месец и си го изтърпях, сега не виждам как ще се случи. Днес съм на невролог, не че не знам отговора, де. Стискайте палци да има някакво решение.

# 11 068
  • София
  • Мнения: 13 899
Мини, и за след раждането е важно. Поне хората, които ще са в контакт с бебето. Ние за това се реваксинирахме всички, въпреки че снаха  и се ваксинира почти веднага след като забременя.

# 11 069
  • Мнения: 5 447
А да, и ММ ще се ваксинира след празниците и майка ми й казах, ако иска да идва да се ваксинира и тя.
Малката трябва да е имала реваксинация на годинка и нещо.

Общи условия

Активация на акаунт