Декемврийски Бебета - 2023 (ТЕМА 1)

  • 24 699
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 231
Маргаритка  и при нас стана така , нито изплака , нито се изкашля , нито имаше въздух , тръсехме я , духахме я , удряхме я по гръбчето , нищо не помогна . От там мъжа ми тръгна към спешното и там чак я съвзеха . Добре че живеем на 2-3 мин с кола . Казаха , че не е посиняла , била си е розовка , явно от някъде все пак малко е дишала . Голям стрес преживяхме . Господ ни помогна , че влезнахме навреме в стаята . Отидох до кухнята да сложа на голямия да яде …. От тогава не мога да спя спокойно , искам постоянно да я гледам . Моля се на Господ да не се случва повече .
Съжалявам за това , което си преживяла , знам как се чувстваш .
Всъщност не в спешното , а в родилно беше отишъл , там в неонатологията .

Последна редакция: сб, 06 яну 2024, 22:04 от Keksche_31

# 61
  • Мнения: 753
Съжалявам за ужаса през който стр преминали момичета :/

Бебетата ви настрани ли спят или по гръб?

# 62
  • Мнения: 373
Моето спи и на страни и по гръб както си се намести. Обаче внимавам да му сменям страните на главата.

# 63
  • София, България
  • Мнения: 3 620
Честит имен ден на всички именици! Simple Smile Нашият днес става на един месец и от тази седмица почваме консултации. Има 3 в тази седмица. Две в болницата, в която се роди и една при педиатърката. И аз съм на преглед при АГ да видим как върви операцията.

И аз понякога го обръщам настрани. Така и коликите не го мъчат толкова. Като е по гръб почти веднага след ядене започва да го боли. Та през нощта често спи настрани, а през деня си спи по гръб обикновено. Simple Smile

Надявам се повече да не преживявате такива ужаси. Аз също бих се стреснала много, няма значение второ, трето и кое поред бебе е. И сега дори като почне просто да повръща скачам като опарена да го вдигна, какво остава ако ми се е задавял така.

# 64
  • Мнения: 231
Слагам я на страни , но тя се обръща по гръб . Пробвах с възглавница да я подпирам , но не помогна , пак се обръща по гръб . Взехме и такова легло next to me и го правя с наклон , сега се чудя дали да и взема спално чувалче , че нещо с това юрганче хич не е удобно , като се събуди заради наклона се свлича надолу малко и пак ме е страх . То не е едно и две .

# 65
  • Мнения: 604
Кексче, спрямо последни препоръки, спането настрани и по кореме може да доведе до аспирация. Защо не позволяваш по гръб да спи?

София е май с тих рефлукс, постоянно връща но виждам как го изкарва настрани когато е по гръб (с главата настрани). Пробвайте така, всичко ще е наред.

С този наклон и одеало ми звучи също притеснително, вземете наистина едно чувалче, поне да си по-спокойна.

# 66
  • Мнения: 231
Защото когато е по гръб ме е страх да не си направи главата нагоре . Иначе знам , че е по добре по гръб . Още днес ще отида да и купя спален чувал . Отгоре слагате ли одеяло или само по чувал.

# 67
  • София
  • Мнения: 11 779
Идеята на чувала е да е без одеяло. Та, само чувал

# 68
  • Мнения: 560
Моето момиче е връщала няколко пъти докато е спала по гръб, в единия случай главата й беше центрирана,а не настрани. Количеството не е било повече от 1-2 ч.л, но все пак… спи със зимно чувалче 2.5 тог, но за съжаление не в кошарата си а на нашата спалня. Дори да я приспим и преместим пак се събужда и мрънка. С моя мъж не смеем да  мръднем, че да не я нараним и определено осъзнавам, че е опасно. Иначе закупихме angelcare бебефон с пластини под леглото й, които хващат спиране на дишането. За сега не го ползваме предвид ,че не спи в кошарата си.
Никоя майка не заслужава това през което сте преминали момичета! Вие сте герои и нека лошото е вече зад гърба ви!

# 69
  • Мнения: 132
Момичета имам един въпрос . По колко мл мляко давате на децата си ? Моя няма още 40 дни и яде 90 мл вода с 3 лъжици АМ.  Когато давах по 60 мл беше адския рев и не му стигаше. За 1 месец е наддал 1 ,200 кг. До тук добре, обаче не спира да връща мляко. От 2 ,3 дни след всяко ядене повръща по 3..4..5 пъти..направо е на парцали ,накой път повече,някой път по-малко. Гледам максимално дълго да го държа прав ,но понякога даже на рамото ми повръща. След повръщането може да последва продължително хълцане. Честно казано взе да ме притеснява това .. то не 1 път,не 2..и това след всяко хранене.. от какво може да е ? 🥺

# 70
  • Мнения: 137
Записвам се в темата. Родих на 22 ри декември бебчо 3550 г. С планово секцио Кърмя го на 2часа и половина. През нощта е доста неспокоен , може би започнаха и коликите. Давам Абоколикен по 5 капки при всяко кърмене с няколко милилитра кърма. И аз слагам бебчо по гръб с главичка на една страна , но понякога го подпирам и го слагам странично като редувам по 3 часа на страна

# 71
  • Мнения: 59
Момичета имам един въпрос . По колко мл мляко давате на децата си ? Моя няма още 40 дни и яде 90 мл вода с 3 лъжици АМ.  Когато давах по 60 мл беше адския рев и не му стигаше. За 1 месец е наддал 1 ,200 кг. До тук добре, обаче не спира да връща мляко. От 2 ,3 дни след всяко ядене повръща по 3..4..5 пъти..направо е на парцали ,накой път повече,някой път по-малко. Гледам максимално дълго да го държа прав ,но понякога даже на рамото ми повръща. След повръщането може да последва продължително хълцане. Честно казано взе да ме притеснява това .. то не 1 път,не 2..и това след всяко хранене.. от какво може да е ? 🥺

За хапването май толкова давахме като бебка беше на 40 дни, сега на месец и половина казаха 110-120мл.

Иначе и тя, както казваш, връщаше по няколко пъти след хранене и също хълцаше доста. Много се напъваше от газове и тогава връщаше. Имаше моменти с толкова силно оригване, че чак връщаше след него доста мляко. Така 2 пъти мисля, изкарах си акъла, беше ме страх да я оригвам след това. Нашата педиатърка беше отпуска, затова намерихме друга, тя ни увери, че детето е здраво и да сменим млякото с анторефлуксно. Първоначално миксирахме кърма + такова за колики + антирефлуксно  накрая. Вече (5 дни) е само на кърма + АР. От тогава има единични случаи на връщане, ако нещо май не я сложим правилно в леглото. Гледаме след оригване да я държим по изправена (на гърди) 10мин.
Също давахме еспумизан, но нещо много се напъва докато яде и решихме да се върнем на Бекутан. Засега са окей нещата, като че ли е по-спокойна, но ще видим кал ще е през нощта.

# 72
  • Мнения: 132
Момичета имам един въпрос . По колко мл мляко давате на децата си ? Моя няма още 40 дни и яде 90 мл вода с 3 лъжици АМ.  Когато давах по 60 мл беше адския рев и не му стигаше. За 1 месец е наддал 1 ,200 кг. До тук добре, обаче не спира да връща мляко. От 2 ,3 дни след всяко ядене повръща по 3..4..5 пъти..направо е на парцали ,накой път повече,някой път по-малко. Гледам максимално дълго да го държа прав ,но понякога даже на рамото ми повръща. След повръщането може да последва продължително хълцане. Честно казано взе да ме притеснява това .. то не 1 път,не 2..и това след всяко хранене.. от какво може да е ? 🥺

За хапването май толкова давахме като бебка беше на 40 дни, сега на месец и половина казаха 110-120мл.

Иначе и тя, както казваш, връщаше по няколко пъти след хранене и също хълцаше доста. Много се напъваше от газове и тогава връщаше. Имаше моменти с толкова силно оригване, че чак връщаше след него доста мляко. Така 2 пъти мисля, изкарах си акъла, беше ме страх да я оригвам след това. Нашата педиатърка беше отпуска, затова намерихме друга, тя ни увери, че детето е здраво и да сменим млякото с анторефлуксно. Първоначално миксирахме кърма + такова за колики + антирефлуксно  накрая. Вече (5 дни) е само на кърма + АР. От тогава има единични случаи на връщане, ако нещо май не я сложим правилно в леглото. Гледаме след оригване да я държим по изправена (на гърди) 10мин.
Също давахме еспумизан, но нещо много се напъва докато яде и решихме да се върнем на Бекутан. Засега са окей нещата, като че ли е по-спокойна, но ще видим кал ще е през нощта.
Същата работа сме,все едно описваш него. Ние имаме проблем с акането. На 2..3 дни ака,обаче виждам ,че се мъчи. Ейсега преди да го изкъпим му направих клизма понеже видях че леко е оцапал памперса и започна със зеленикави изпражнения след което започнаха нормалните. Дали това зеленикавото е от запичането или трябва да се притеснявам за нещо..😢

# 73
  • Мнения: 560
Моята къка непрекъснато от кърмата и от три дни има червени точки на ануса… и не знам какво е, не е подсичане, памперс сменям на два часа, че и по често… дали не е от непрекъснатото изхождане? Промивам с лайка, затихва леко и после пак

# 74
  • Мнения: 59
Зеленото е от млякото и е нормлано. Доколкото разбрах, ако е твърдо, тогава е запек, а не ако не се е изхождало 2 или 3 дни. Нормално било да не се изхожда всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт