Декемврийски Бебета - 2023 (ТЕМА 1)

  • 25 285
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 134
Зеленото е от млякото и е нормлано. Доколкото разбрах, ако е твърдо, тогава е запек, а не ако не се е изхождало 2 или 3 дни. Нормално било да не се изхожда всеки ден.
Да,то така започна по-твърдо и зеленикаво..след него вече започна нормално както трябва да си е..😐

# 76
  • Мнения: 104
Може ли да препоръчате боуен терапевт за колики - за гр София става въпрос?

# 77
  • Мнения: 231
Привет , мами !
От 3 дни някъде бебето ми е с твърди изпражнения , като пластелин са . Забелязвам , че много се напъва и става червена . Това от запек ли е (напъването ) или от коликите . Вашите правят ли така , тези които са с колики ?

# 78
  • Мнения: 377
Kristina.d моето бебе е на 11 дни и му даваме 90 мл АМ, тъй като аз имам малко кърма, а и така ни каза акушерката.

# 79
  • София, България
  • Мнения: 3 628
Колики, Keksche. Зависи и какво даваш. Ако даваш за колики нещо, вероятно е от него Simple Smile

Моят на 31 дни яде 120 мл, 6 пъти на ден.

qgodk@ добре дошла! Живо и здраво да ти е бебето!

# 80
  • Мнения: 59
Две седмици по-късно да съобщя и за рождения ден на моята Марияна. Роди се естествено на Бъдни вечер, но от тогава дните и нощите са ни едно и съответно времето не стигна и за афиширане на благата вест. 3260 кг, 50 см! Част от вас вече са с двумесечни бебета, а ние сме още малки, но желаем щастие и здрави за новата година на всички мами! И разбира се, по-малко колики Simple Smile

# 81
  • Мнения: 231
Честито бебенце . Здраво да е .
Мами , смених капките за колики , днес цял ден давам био амика и акото и се оправи и си стана като преди 🙂

# 82
  • Мнения: 377
Честита Марияна, Vikodi🙂 Родена на такъв хубав празник, нека бъде благословена ❤️

# 83
  • Мнения: 231
Добро утро ,мами . Много е удобно чувалчето , обаче докато го закопчая малко се разсънява бебето . Имахме много спокойна вечер , тези капки био амика ви ги препоръчвам , поне при нас подействаха много добре .
Сега съм поръчала ританки от H&M и се надявам да дойдат по тясни , че постоянно се борим , всеки път краката и са излезнали отдолу от ританката и чорап слагам отгоре и пак си е същото . 😀 Иначе първоначално и поръчах дрехите от Синсей понеже реших , че като за начало няма смисъл от по скъпи дрешки . А за панталон отдолу без ританка не си и помислям това означава постоянно да е с бос крак . Вие как се справяте с ританките ?

# 84
  • София
  • Мнения: 11 784
А що не я слагаш в чувалчето преди да я приспиш?

Аз повече дрехи за бебе от Синсей няма да поръчвам, ужасни са, с дълги ръкави и къси крачоли е

# 85
  • Мнения: 231
Ами и аз вече няма да поръчвам от Синсей , бях поръчала и панталончета от там , те пък дойдоха толкова малки и тясни отгоре , че не съм ги облекла нито веднъж . А гащеризоните са с много широки крачоли , и прекалено се смалиха от сушилнята . Явно са по изкуствена материя .

# 86
  • Мнения: 9 021
И аз слагам в чувалче преди сън като част от рутината преди лягане - памперс, преобличане за сън, хранене, бял шум и айдеее.
Обаче моята девойка много ги мрази тия чували - мисля си, че нали беше дребничка и въпреки, че са за новородени, бая широчки й идваха.

Момичета, знам, че обсъждате в чата полезни теми - аз много, много не ползвам ФБ и да си призная все пропускам да храна горещите дискусии Simple Smile , затова да попитам тук - каква ергономична раница ще препоръчате да търсим - няма да я ползвам аз, а бащата и то не сега, а от трети месец нататък?

# 87
  • Мнения: 156
Здравейте, аз бих препоръчала на всички мами да пробвате Боуен терапия, ние спряхме капките за колики и само с Боуен терапия ги овладяхме и нямаме никакви проблеми. За София може да пробвате Николета Пейчева- страхотно момиче, което помогна на нас. Помогна и за запека също. Та ние приключихме с капките на 5 ден от започването им. 🍀

# 88
  • София, България
  • Мнения: 3 628
Like_Smoke ти от къде беше, че не помня?
Аз ви препоръчвам да направите с таткото консултация при някой консултант по бебеносене. Защото има различни раници - слингови, канвас, с мек колан, с твърд колан, с подплътени или не презрамки. Аз раници с твърд колан почти не мога да нося особено с вече с по-тежко бебе. Сега имам Hoppediz Primeo, която е за малко бебе, но е с твърд колан и от сега усещам че при натежаване няма да ми е удобна вече. Та аз примерно нося с Lenny Lamb с мек колан и ги препоръчвам откровено. Имат mesh серия за летните месеци. Също така съм носила и с Integra (Solar), която е супер компактна раничка и много удобна, но пак голямо бебе вече понатежава. Най-удобната раница, която съм имала е Aloe , руски раници, уникален колан голям (единствения твърд колан който ми пасва). Никаква тежест не се усеща с нея, носила съм 2,6 годишно в нея на Белоградчишките скали.
Та от всичко пробвано от мен - Tula, Ergobaby, Lennylamb, Kavka, Aloe, Integra и слингове, най-удобни и приятни ми бяха Lenny Lamb и Алое.

# 89
  • Мнения: 9 021
Еее, Фъстъче, ти докторат може да напишеш по темата Simple Smile
Много ти благодаря, ще разгледаме предложените варианти - до консултация не знам, дали ще успеем да стигнем, но няма да го отхвърляме като възможност - от София съм, ако това има значение за въпроса.
Носене ще има основно при пътуване, защото ние доста ходим и количка не е опция за различни терени и превозни средства.

Общи условия

Активация на акаунт