Къща без вода, на резервоари

  • 899
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 472
Здравейте, в голяма чуденка съм.
Моля по-запознати да ме просветлят.
Харесахме много една малка селска къща, но проблема е, че е на резервоари. Четох колко вода се хаби в едно домакинство, за казанчетата и тн ., но все още не съм сигурна , че за уикенд къща ще ни е добре . Може ли мнение , ако някой е в такова положение.
Съседите са на резервоари и не знам някой да е пробвал за сонда.

# 1
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 186
Ми то от резервоар до резервоар разликата е ехехехей Rolling Eyes За един уикенд може и съвсем без вода, пълните багажника с 5 литрови шишета, папкате от еднократни хартиени чинийки и готово, хората и на палатки карат уикенд из пустошта. От какво се пълни резервоара и колко е голям? Лятото няма ли да ви се иска да се изкъпете като се потите цял ден? А и като е къща през отпуската няма ли да ви се иска да идете за по-дълго от уикенд?

# 2
  • София
  • Мнения: 35 143
Много хора живеят така целогодишно, не само уикендите.
Всичко си зависи от вас, аз не бих имала проблем. Живея в къща с водопровод, но имам 500 лв хидрофор, ако спрат водата.
Ами, ползва се за къпане, казанчета, всичко всъщност, само не за пиене.

# 3
  • Мнения: 472
Баня има и тоалетна вътрешна, от водоноска се пълни към 10кубика беше , има и един 1кб към улуци вързан, явно за поливане на градина

# 4
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 186
Като количество е достатъчно, като хигиена не знам, разни там листерии и т.н. по тръбите.

# 5
  • Мнения: 2 817
Зависи от цената на имота. Ако я вземете на добра цена, ще може да инвестирате в изграждане на по-добри резервоари. Иначе не е оферта. Компромис е.

# 6
  • Мнения: 1 574
При нас има доста вилички без водопровод и като цяло в един момент започват да съжаляват че нямат и се организират да си слагат, което пък са други разправии. Но пък има и хора, които си карат от десетилетия така и не им трябва централен водопровод, въпрос на навик.

# 7
  • Мнения: 1 333
Ако нямате опит, ще ви е трудно. Водата не става за пиене и готвене, което означава, че всеки път трябва да си носите достатъчно количество. Второ, изисква се някаква поддръжка на тия резервоари. Трето, ако има проблем с доставката, е неприятно.
Ние сме живяли в Гърция до морето с подобна система,  но за всичко си отговаряше хазяина.

# 8
  • Мнения: X
Не бих се занимавала. Живяла съм на едно място, където водата не ставаше дори за готвене. Много вода заминава, много е тегаво да мъкнеш с губите и след 2, 3 дена пак свършва. Все пак за миене на чинии, пране и къпане ставаше. Представям си, не, не.

# 9
  • Мнения: 472
То , ако може да се бие сонда , ще го направим, притеснява ме на първо време как ще е , пък ако и няма вода за сонда ...

# 10
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 186
По принцип не е подходящ вариянт заради бацили и наслагвания които неминуемо ще се трупат докато отсъствате. И после ръце или чаша като измиеш бактериите отиват по тях. Къщи има колкото искаш с течаща вода поне, какъв е зорът за тази?

# 11
  • Мнения: 472
Локацията и цената за нас са супер, затова толкова обмислям вариантите за вода.  В друг случай нямаше и да се замисля въобще

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 2
То , ако може да се бие сонда , ще го направим, притеснява ме на първо време как ще е , пък ако и няма вода за сонда ...
Проверете в съседните къщи има ли кладенци и дали са пълни, тогава няма да имате проблем със сондата /доста пари е сондата все пак/. На резервоари не си струва, мое мнение.

# 13
  • Мнения: 12 808
В това село изобщо водопровод има ли? Ако да, на по-късен етап можете да си прокарате.

# 14
  • Мнения: 780
Не бих си и помислила, дори и без пари да ми я дават. Не е за мен, не бих се чувствала добре там.  Все пак я купувате за много години, а не за едно лято.
Но пък има хора, които такива неща не ги спират.

Общи условия

Активация на акаунт