Страхове и сън 🙂

  • 593
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте мами,
Имам въпрос, макар на някой да му се стори.
че съм изтрещяла вече 😂
Дъщеря ми, на 3 години от седмица спи сама в стаята си. Най-накрая 🙂 си казах, но тя започна да има разни страхове и заспива завита през глава. Ставам и я отвивам, когато заспи, но след час като стана пак се е завила.
Как да в отуча от това. Страх ме е да не се задуши.
Дано не ме помислите за луда, но като спеше при мен май ми беше по-спокойно 😃

# 1
  • София
  • Мнения: 28 571
Има ли включена някаква нощна лампа, на която да спи?
Иначе силно се съмнявам дете на 3 години да се задуши от завивка.

# 2
  • Мнения: 84
А защо не лягаш до нея да й разказваш приказка докато заспи и после се местиш. Това мисля, че е доста удачен вариянт. Аз колко съм заспивал на пода до моите маймунки.

# 3
  • Мнения: 12
Има лампа, но все казва “ще се скрия, страх ме е”
Има ли включена някаква нощна лампа, на която да спи?
Иначе силно се съмнявам дете на 3 години да се задуши от завивка.
[/quote]

# 4
  • Мнения: 387
Бях гледала едни карти, казват се Ангелчета за заспиване. Всяка вечер детето си избира едно ангелче, което ще го пази през нощта. Нещо такова беше. Предполагам може да се направи и с подръчни материали.

ПП забелязвам, че при нас това завиване започна след като тръгна на детска. Преди никога не го е правила. И като се сетя, и мен в детската едно време ме караха да се завивам през глава.

# 5
  • Мнения: 747
Да ви помислим за луда, че искате безопасността на детето? Аз не бих оставила 3-годишно дете само. На децата им става лошо, включително и докато спят и вдигат висока температура. Съответно започват да мрънкат в съня си, да се въртят и като не сте до детето как ще го чуете? Друг пример, отново докато спят: става му лошо на детето и започва да му се гади и повръща. Имам няколко такива случая с моето, през нощта. Ляга вечерта - не му е лошо все още, видимо е добре и се чувства така. Много е опасно, може да върне и да се задуши, ако в този момент не е на една страна и не се усети да стане веднага. Вие ще реагирате мигновено, но тригодишно дете може да не успее, нормално, малко е все още.

# 6
  • Мнения: 12
[благодаря Ви. Аз мислих, че мога вече да я оставя в нейната стая. Май бързам 😳quote author=Rumi11111 link=topic=1619493.msg47451630#msg47451630 date=1704787311]
Да ви помислим за луда, че искате безопасността на детето? Аз не бих оставила 3-годишно дете само. На децата им става лошо, включително и докато спят и вдигат висока температура. Съответно започват да мрънкат в съня си, да се въртят и като не сте до детето как ще го чуете? Друг пример, отново докато спят: става му лошо на детето и започва да му се гади и повръща. Имам няколко такива случая с моето, през нощта. Ляга вечерта - не му е лошо все още, видимо е добре и се чувства така. Много е опасно, може да върне и да се задуши, ако в този момент не е на една страна и не се усети да стане веднага. Вие ще реагирате мигновено, но тригодишно дете може да не успее, нормално, малко е все още.
[/quote]

# 7
  • Мнения: 658
Изобщо не бързате. Дете на 3 г може съвсем спокойно да спи в отделна стая. По-късно отделянето става много по-трудно.
За страховете - тя какво казва? Какво я притеснява?
Поразпитайте я и вижте дали има конкретна причина. Напълно нормално е все още да свиква с новата стая и това, че ви няма до нея.
Ние четем книжки или пускам аудио приказки докато заспива. И все още не може да спи на тъмно ( вече е на 5г), постоянно е включена една нощна лампа с възможно най-слабата крушка, която намерих на пазара.
Като беше по-малък имахме вечери, в които и цяло представление изнасяхме с мъжа ми, включващо гонене на несъществуващи чудовища и мухи (!), които се спотайват под леглото. Къде наистина го е страх, къде не му се спи и си измисля.
Конкретен съвет как да я отучите да не се завива през глава нямам. Тази седмица ще е това, следващата нещо друго ще измисли.

# 8
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 090
Питай от какво точно се страхува и ги оборвай. Да не сте гледали нещо страшно по телевизията?

# 9
  • Мнения: 34
А защо трябва да спи само на 3 години? Има деца, които се страхуват. А това със самостоятелността е глупост. Гушкайте си децата, докато са малки. Когато стане на 10-12 г. и да искате да ги гушкате те се правят на големи и не искат. Особено момчетата.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 915
Ако за вас и за детето е по- спокойно да спи при вас, защо се мъчите взаимно, като я пращате в друга стая? Рано или късно тя сама ще пожелае да е сама и повече няма да се върне да спи при вас.
Нашето дете е на 3, иска още да е при нас и ние се съобразяваме. За всички ни е по- хубаво и спокойно, а нататък , като поиска , ще се съобразим с нея и ще бъде сама в стая.

Общи условия

Активация на акаунт