НОЕМВРИйче в къщи гука и обича си юмрука

  • 10 176
  • 295
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 302
Здравейте  Wink

Аз бих искала да задам леко тъп въпрос а именно... има ли начин пак да накарам Моника да не папка от  шишета а да се върне към стария вариант?  Embarassed

# 106
  • Мнения: X
Здравейте  Wink
Аз бих искала да задам леко тъп въпрос а именно... има ли начин пак да накарам Моника да не папка от  шишета а да се върне към стария вариант?  Embarassed
Мисля че е възможно, но най-добре питай мамите в кърмаческия. Там има доста компетентни момичета, на мен лично Assinka много ми помогна за кърменето в началото като имах проблеми.
Ние също спим на лампа, но така ми е доста по-удобно да го виждам през нощта.
За помпата - няма резерва на гумената част за гърдата - само една е в комплекта.
Клюки, радвам се за теб!

# 107
  • Мнения: 498
Честит рожден ден на празнуващите! И добре дощли на новите майчета!

raliar, помпата на Авент, освен всичките и части има -  2 гумени уплътнителя, 2 капачки с винт, 1 резервна силиконова клапа +малкото бяло кръгче което влиза в нея!

ragtime, за реването - Лина по едно време беше така - постоянно ревеше докато е будна. При нас бяха колики. Не можеш ли да различиш плача - дали е от умора, яд, глад или болка? Аз пробвам винаги първо дали нещо не е наред около детето - дали му е студено/топло, дали не е мокро, дали просто не иска компания, дали иска на рамо (когато го боли корема). Ако реве вяло, значи е преумора обикновено. Виж нослето да не е запушено и най вече пробваш дали е ГЛАДНО. Ако не помогне вдигане на крачета към корема, или нагряване със сешоара, пробвай с топла ваничка. Даваш ли лекарство за колики? Захранваш ли?

Някой бе питал за лекарства за мигрена? Моята педи ми изписа Невроцинезин (хомеопатично), не знам дали действа наистина.

Днес съм леко хремава и с главобол. Лина снощи заспа чак в 2 часа, нещо този студ и обърква представите за ден и нощ като че ли  newsm78

# 108
  • София
  • Мнения: 3 064
Мили мами счетоводителки, моля, помагайте!

Осигурена съм на минимална заплата, на половин ден. Има ли в закона, не можах да намеря текста, определен минимум на обезщетението. Преди бях намерила такъв, че обезщетението не може да бъде по-малко от минималното дневно възнаграждение, но сега не го намирам Thinking Дали са ме прецакали здраво сега и ще взимам 80лв вместо 180 до 315 дни:( ??? Ако имате инфо, може и на лични. Благодаря предварително Hug

# 109
  • Мнения: 487
ki4o Ние никога не сме спали на светната лампа.. А след къпане да не би да й е студено? Увиваш ли я веднага в хавлия? Или пък не обича да й се обличат дрешките през главата  newsm78

# 110
  • Мнения: 290
здравейте мами, преди 1 час писах цял роман и всичко се затри ама нали съм тъпо и упорито ето ме пак тук. с въпросче - като за неопитна мама: едното оченце на димана сълзи (не постоянно). да питам дали сълзене и секретиране са различни неща. тя няма гурелчета като се събуди, очичките са чисти и се отделят чисти сълзи. засега само ги промивам с лайка но се чудя необходими ли са капки. и още едно ? - лющи ли се интензивно кожата на главичката на вашите бебоци и какви мазила използвате? нашето педи ми каза само с олиото да омазнявам ама май не е достатъчно, доста суха си стои. знам че има кремче на мустела специално за крусти - дали е добро?
иначе ние днес трябваше да слагаме ваксина, но татито е болно (точно в най-подходящия момент Close), но и аз исках малко да поотложим заради грипната епидемия - та така сега ще съхранявам пентаксима в къщи една седмица.
на въпросчето на мерелин - аз също имах пъпки по цялото тяло, излизаха на  невероятни места. питах док - каза че организма се чисти. след като ми дойде първия цикъл наистина оттогава не са ми се появявали пъпки. не мога да се отърва само от едни ситни гадини по ръцете. сега ги мия с шампоан триклобактер (бяха го изписали на беба в болницата защото тя имаше пъпки като се роди). при нея имаше страшен ефект шампоанчето та се надявам и при мен също да е така.
raqtime няма ли да ти е по-спокойно ако заведеш беба на някой лекар на който имаш доверие. представям си колко притеснена и изнервена си от този непрестанен плач. аз съмо като я чуя моята госпожица да мънка без причина и започвам едни предположения....
а за тези педита, за които пациентите им са поредната досада в досадното им ежедневие #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out
цвети аз организирах цял отбор да гласува - късмет
толкова от нас Hug

# 111
  • Мнения: 1 986
  Здравейте и от мен HugНавън така хубаво грее слънцето,че просто беше грехота да не изведа София WinkМного слънчево настроение и на вас пожелавам Heart Eyes
  Честито на всички празнуващи  bouquetДа сте живи  и здрави,много щастливи и обичани Hug Hug
  Ние вече си имаме "твърд" режим от 1 седмица Wink/силно казано "режим",защото както повечето от вас сами се увериха-мъничетата все още се нагаждат и ни изненадват понякога Wink/-София яде в 6.00,10.00,14.00,18.00 и 22.00-откакто спи по цяла вечер,вече не включваме нощната лампа PeaceАз НЕ я приспивам-след като я нахраня,я слагам в леглото-тя помрънка,попъшка и си заспива Wink
  Рали,в моя комплект на Авент няма допълнителен уплътнител Confused,само капачки Thinking
  Клюки,стискам палци всичко да бъде наред с теб Peace
  София,не съм напълно сигурна,но мисля,че обезщетението не може да бъде под 180 лв. newsm78
  Мерелин,аз съм със секцио,но пъпки не са ми излизали-никъде Thinking/дори 2 пъти ми слагаха упойка Confused/

# 112
  • Мнения: 334
Здравейте,
Честита четвърт годинка на Даниел на мама didi777 и  Георги на мама ivanka1979!   bouquet
ragtime, подкрепям мнението на ronja, но ако нищо от посоченото не успокоява бебо, защо не опиташ с метода на karil с гасенето на кибритени клечки, ако не помогне, поне няма да навреди...
 kreo, радвам се, че оценяваш фотографските ми попадения  Embarassed  Снимката направих срещу входа на ваканционен клуб "Ривиера" - минавах с колата от там когато зърнах този "екземпляр" - спрях по средата на платното и извадих фотоапарата... добре, че по това време на денонощието в разгара на летния сезон всички така ги беше напекло, че освен мен нямаше други шофьори наоколо  Mr. Green
ronja, дано ти отмине бързо неразположението и принцеса Лина спинка цяла нощ. За Георги понеделник е ден за сън - не може да си навакса със съня, пропуснат заради батковците през почивните дни  Mr. Green
Клюки, дано след 3 месеца отново ни зарадваш с добри новини.
 Hug

# 113
  • Мнения: 815
София, не съм счетоводител, но ето какво гласи чл. 49 от Кодекса за социално осигуряване

Чл. 49. (1) (Доп. - ДВ, бр. 104 от 2005 г., в сила от 1.01.2006 г., бр. 105 от 2006 г.) Дневното парично обезщетение при бременност и раждане се определя в размер на 90 на сто от среднодневното възнаграждение или осигурителния доход, определени по чл. 41 и не може да бъде по-голямо от среднодневното нетно възнаграждение за периода, от който е изчислено обезщетението и по-малко от минималната дневна работна заплата, установена за страната.

Раятайм, моята госпожица се дере също без да е гладна и да няма колики по 3 причини- 1. спи й се- гуш и преметната пелена през главата- да не оглежда стаята- заспива 2. иска на вън- свикна си детето и то иска свеж въздух- опакована и айде на балкона, ако е много студено 3. омръзнала съм й! иска друг да я гушне викам сестра ми или майка ми или баща ми и се укротява- добре, че сме съседи

аз пък съм от мамите, които много глезят и само си гушкам принцесата- сама в леглото не заспива- не се притеснявам, че ще свикне, защото като тръгна на работоа няма да мога да си гушкам толкова много- даже най-обичам като спинкат двамцата да се гушна до гях и да си пусна филмче- ама рядко се уцелват да спят едновременно ....

Ели мама, ако главичката й е станала като на люспи - намажи с маслото половин час след баня обилно- след банята пак и разреши с гребенче - специално за бебешка кал- на Чико е 5 лв и е много добро- Ран беше така, за 2-3 дни се изчисти- бих ти препоръчала да смениш и шампоана- явно й изсушава кожата

момичета, накрая да ви кажа и за конкурса- днес ми се обадиха да ходя на някакъв си кастинг- щях да припадна- няма да ходя разбира се, но продължавам да участвам , въпреки, че тия разсъблечените и мен доста ме дразнят- като се записах имаше няколко момичета и всички с портретни снимки-
http://DMCA-removal-from-Google/miss.php?action=d&userid=279&vote=y

Последна редакция: пн, 05 фев 2007, 18:24 от Цветина

# 114
  • Мнения: 2 673
рагтайм,да няма проблем с ухо бебо newsm78
Клюки, дано всичко е нормално и на корнтролата..
Латблу,  Peace
браво на мъжо, при такива принцеси, ...няма как ще купува..душичката
за лампата ние също сме на лампа, стенна, но ми е удобно,че наблюдавам всичко Partyщо се случва през нощта
за кутиите с АМ,една хвърчи за два три дни, защото аз и доста хвърлям. Правя 130 , но Дани обикновенно яде 80-100, рядко 130-160 newsm78 newsm78като слушам вие как сте...ама човека е чешит, като майка си кво да се прави, връща ми го.
Мами, недоволни от първия етаж в Шейново, знам че имаше такива, моля да ме подкрепите в темата която пуснах в Майки бъдещи и настоящи...ЗАЩОТО някои си мислят, че лъжа newsm78

# 115
  • Мнения: 3 034
Здравейте в студения февруарски ден   bouquet

ЧЕСТИТ РИЖДЕН ДЕН НА ВЕСЕЛИНКА ! nbirthday ДА СИ МНОГО ЗДРАВА, ЩАСТЛИВА И ОБИЧАНА ! newsm51
ragtime, мисля, че ако продължи бебче да плаче, не е зле да отидеш и при още един педиатър на консултация. Бебетата никога не плачат без причина.Все пак и ти така ще се успокоиш. Peace

Ние НЕ  спим на лампа. Аз не мога д аспя на светнато, а на Ваяна и е все едно как. Laughing

Взимат ми пс-то, ще пиша после пак.....

# 116
  • Мнения: 34
Благодаря за милите пожелания.Нека ви се връщат стократно. Аз да се похваля, че дори успях да си отпразнувам ЧРД-то навън с приятели, защото от миналата седмица имам детегледачка. Е вярно, че е само за няколко часа и не всеки ден, но и на толкова се радвам.
Ние също не спим на светната лампа, дори в моята настолна книга "Какво те очаква през 1 -та година" пише, че е добре детето да се свиква да спи на тъмно.
Относно АМ - максимума, който изкарваме с една кутия е седмица, а като ги сметна парите и ми става лошо, ама като друго няма ....
Мила също много плаче след баня, а като започна да я обличам направо изпада в истерия, мился, че ще има успешна кариера в  стриптийза  Joy

# 117
  • София
  • Мнения: 1 067
Здравейте и от мен!

Веселинка, Честит Рожден ден!

Мами, мина ли вече грипната епидемия за София, че да звъня да ходя на консултация... че още и ваксината не съм взела...

Като се обличаме след къпането напоселдък е същинска идилия... дори вече започна и да се смее след баня... а преди два месеца си беше ревввв...

Ние вече спим на загасена лампа, но като я кърмя си цъквам нощната до мен, за да не я разсънвам много.
Иначе си заспива сама в леглото вечер. Понякога през деня когато е много уморена и се дразни че не заспива и давам биберон, който добре я приспива. Сутрините таткото обикновено си я взима за малко в леглото при нас да и се радва преди работа, ако не спи, а после я кърмя и заспиваме пак двете гушнати...Ако спя и аз следобед също я взимам в леглото при мен... Иначе вечер винаги си е в нейното си легло.

Иначе депресията ми мина за един ден... или ако я има, поне не ми се реве вече, щото в петъка беше ужас...



# 118
  • Мнения: 2 673
Веселинка да си жива и здрава и мноооооооого обичана!!!блазе ти че ще излезеш! HugЧЕСТИТО И НА ВСИЧКИ МЕСЕЧИНКОВЦИ!!!
Сподели за бавачката...като имаш време..
Дани не заспива при нас, май му е най-добре в креватчето. Но често му е нужна помощ, за да заспи.

# 119
  • Мнения: X
София, обезщетението не може да бъде по-малко от минималната работна заплата за страната.

Общи условия

Активация на акаунт