НОЕМВРИйче в къщи гука и обича си юмрука

  • 10 159
  • 295
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 255
За Милен Цветков - аз много го гледам.. обаче наистина и той като почти всички си има мнение и дава думата повече на този, който е на неговата позиция. За ваксините - не знам дали никъде по света не ползват жива.... и не знам на кого да вярвам. Журналистите не могат да знаят всичко, и не винаги канят най-компетентните специалисти, но винаги имат мнение... И по темата за пистите на Банско и близките Разлог и Добринище си имам мнение, различно от неговото. Ми не може на всеки парцел да се построи голям хотел, вярно, че без туризъм няма пари.. ама този туризъм ще умре след някоя година - сигурно ще има повече легла, отколкото сняг по пистите.
Като Лора Крумова, която критикуваше получаването на болнични директно от НОИ заради банковите разноски, и как в малките градове нямало банки... А колко проблеми решава това, не знаеше.
За счетоводителите, и дето не знаят как стои въпроса с болничните - мами, имайте милост към бедного брата счети. За новата година ВСИЧКИ ЗАКОНИ са НОВИ, и за ДДС, и за Данък печалба, и за данъците на лицата, и за осигуровките... Нали разбирате, че като си на работа по 8 часа, и ако въртиш домакинство, малко не ти стига времето, докато си почиваш да прочетеш всичко ,още повече, че и самите проверяващи още не са в час, и няма кой да ти каже със сигурност какво да правиш. Смятам, че за болничните нещата са ясни и прости... ама докато се оправят с ДДС-то.. и края на месеца е дошъл.
Лек и слънчев ден.
By the way - нали знаете как става - като описах подробно режима на Дарин, днес изобщо не се храним в тези часове  Laughing  Laughing  Laughing

# 46
  • Мнения: 591
Здравейте! Аз също си имам ноемврийче с юмруче в уста... Не го изважда от нея. Плюе биберона и не го ще, но юмручето трескаво се смуче! Много точно заглавие! Казва се Михаил и се роди на 8 ноември 2006 г. в 9.40 часа в "Св. Анна" в София. Доста дребничък и лекичък - 2835 г и 49 см, но с много голяма и дълга черна коса. Сега сме цели 60 см и близо 5 кила. Следващата седмица сме на консултация и ще видим... Няма как, все пак, да наваксаме отведнъж мерките на по-едрите ноемврийци.  Embarassed  Ще кача и снимки допълнително, след като вече се присъединявам към ноемврийския клуб МАМИ. И от мое име, и от името на Михаил питам: как е неговата съквартирантка Ваяна? Двамата делиха една стая цели четири дни! Здрасти, Ивиче!  bouquet

# 47
  • Мнения: 158
Didi777,ами смених биберона.ние ползваме шише на Чико.стария биберон,като го погледнах,дупката му не приличаше на дупка,а на незнам какво.беше един такъв омекнал и като пробвах да смукна от него направо се деформира в устата ми.изхвърлих го веднага.сега пак сложих биберон на Чико но чисто новичък и реших проблема.вие какво шише ползвате?а АМ?ние сме на милумил1.аз отначало пробвах с шише на камера,после на Авент и накрая взех Чико.най съм доволна от Чико.но разбрах чак сега,че биберона от дулгото сукане на бебка се е деформирал Embarassed

# 48
  • Мнения: 201
Най-сетне се отвори този сайт!  Joy
И аз не сам гледала " Часът на Милен Цветков", но като чета доста се замислих за тези ваксини. Така че и аз ще питам и личната, и педиатърката при която ходим, да ми дадат съвет. Ние и без това още сме в грипна епидемия, така че няма детски консултации, така че трябва да реша докато я отменят. AngelEyes и аз се чудех дали тук в Бургас ще намеря тази ваксина, че като знам колко сме назад...Онзи ден в една аптека, аптекарката се чудеше и вайкаше какво било това нещо замразена кърма, и как можело да се замразява кърмата.  newsm78
Цвети имаш и моя глас, само да дойде часът.
Весел ден с малките сладурковци! Joy

# 49
  • Мнения: 1 064
Здравейте, момичета! Kissing Heart
След като приключих с  newsm79washhang1ironing1dishes ,   bath1 , а и докато Теди сладко спинка ето ме тук. Аз също имах вчера проблеми с влизането, но грешката май не е била в нашия телевизор  Laughing
Цвети, gadamer, AngelEyes аз гледах първия сезон "Prison break" по Нова телевизия. На нашия сървър има качени 15 серии от 2-я. Вие знаете ли колко са общо?!? newsm78
Цвети, този филм 4400 на каква тематика е и ти от къде го дърпаш? Аз харесвам повече "CSI - Las Vegas". Даже в момента тегля 3-я сезон, а те общо са седем...изобщо обичам криминалетата...Имаш и моя глас довечера newsm80 и ще  fingerscrossed да минеш в следващия кръг Peace
Мамета, някоя от вас гледала ли е сериалите "Dark angel"  или "Smallville"? Стават ли за гледане?!? А знаете ли кой сезон на "The O.C" даваха по bTV?!?
Стига с тази тема... Stop

Жужа, Теди също му е трудно и много-много не си дава зор да си изправя главата, когато е по корем...Иначе като е изправен я държи, но аз съм упорита и въпреки че не му харесва много го слагам по коремче...
Относно бибероните аз ползвам от самото начало тези на Авент. В момента сме с двойка, а съм си взела и такъв с три степени на пропускливост. Върши идеална работа за по-гъсти АМ (Теди като беше запечен му давах Фризовом с този биберон). Залъгалките му също са на Авент (каучукови), силиконовите не го кефят.

Добре дошли на masha и юнака Михаил!  bouquet Предварително ли бяхте решили да се казва така или защото е роден на Арх.Михаил?!? Наш Теодор нали се роди на 1 ноември - Деня на будителите...може би трябваше да го кръстим Будьони... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Слънчев и изпълнен с топлина и усмивки ден! Целувам ви! lovekiss

# 50
  • Мнения: 679
Здравейте момичета!

Първо да ви почерпя за нашата трета месечинка !  newsm38 Wine Glass Кога мина това време и аз не разбрах  Grinning

Честита трета месечинка на принцеската София на мама Raliar и втора месечинка на мацката Йоана Албена на мама Шоколадкина. Много да слушкат мама и тати!

Добре дошли на новата мама masha и юнака Михаил!  welcome

Пожелавам на всички лек и спокоен ден !  Hug

# 51
  • Мнения: 815
Честито на днешните месечковци!!!

Днес моята приятелка отново ми даде везничката, за да измеря Неда, че близо 2 седмици не съм я мерила, а нали точно сега беше решила да стачкува- много ми се иска да разбера колко е наддала - иначе с тати я измерихме- 57 см- не помня обаче колко беше миналия месец- май 54 или 55...

Деничка, мислех на лични да ти отговоря, но ако има мами фенки на сериали да могат и те да прочетат- 4400 е много добър сериал според мен- започва как през годините изчезват от време н авреме разни хора- някаква светлина ги дърпа- и през 2004 година се връщат на веднъж 4400 човека- без да помнят къде са били и какво са правили- някои от тях започват да развиват способности - но не е някава тъпа история за извънземни- всъщност извънземни няма- но повечя няма да разказвам, за да ти е интересно. ROME  също е много добър сериал- разказва за това как двама войници изиграват голяма роля в Римската империя - много добре е направено- сега тече втори сезон. Вторият сезон на Prison Break е 22 или 23 серии- бях чела , ама не запомних- 15 има в сървъра, защото толкова са излезли до сега- новите сери излизат всеки понеделник вечер американско време- в 5 сутринта във вторник са при нас -до вечерта има и субтитри- всички сериалчета тегля или от Арена или от Замунда-

като стана дума за сериали- ей, сегичка ще си пусна нещо, че сме самички с децата, които по някакво чудо спят и двете!!! Тати го пуснах малко на ски, че този сезон още не му се беше случвало

# 52
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Здравейте мами, добре дошли на новите попълнения Grinning
аз съм го ударила на стари филми.....снощи се случи чудо и двамата заспаха преди 10ч., а ние като сме зазяпали филм, чак към 1 си легнахме....Баткото в 6 ч. се оцъкли, ама го оставих да се зомбира с Кро, дребния яде и после откара чак до 9, а аз вече бях и сготвила (щот не ми се беше случвало отдавна)
Има един филм Шоколад, преди години го бях гледала по тв, скоро го намерих, чуден е http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=73810

# 53
  • Мнения: 3 034
Еййййй, mashaaaaa, здравей, как се бях затъжила за теб....все се канех да ти звънна, ама с тия две деца така ме отнася ежедневието, че....много ме е срам  Embarassed Много се радвам, че се присъединявате към нашата компания. Ваяна е добре, засега само тя удържа фронта и не се разболява, защото иначе всички в къщи се изпонатръшкахме от грипа с температурата... А кака е Мишо? Да го нацелуваш по петичките от мен, още ли има такава хубава коса?

Вени, и аз така като похвалих Ваяна,че спи по цяла нощ и тя взе да се събужда, така че сега само казвам "пу-пу" и нищо не казвам  Mr. Green

Ние, както казах по-горе, се натръшкахме дружно от грипа, така че, мами, пазете бебетата. Нашата педиатърка каза,че вече имала две болни бебета, а бебе с висока Т е много кофти.Марена но го донесе този вирус от детската градина и сега е при баба си и дядо си. Така че в момента практикуваме разделно гледане на деца... Mr. Green

За ваксините - нашата педиатърка казала на Милен, че няма никакъв проблем да сложим убитата, при това му казала да се обадим ден по-рано, за да я купи тя и да я съхранява правилно. Така ще е най-сигурно, вместо ние да я разнасяме насам-натам и да се чудим дали сме я опазили. Peace





# 54
# 55
  • Мнения: 815
Мерелин, каква е тази целувка само- кажи как си?

# 56
  • Мнения: 591
Ивиче, заръката е изпълнена и петичките на Мишето - целунати от тебе. Той пък изпраща целувки на кака си Ваяна, ха-ха!  Grinning Имах гости и не можах да ти пиша по-рано. Тел., к7ойто имаш, в момента не действа. Имам друг, но ще ти го изпратя допълнително. Много ми липсва слънчевото ти настроение и страшно съжалявам, че сме толкова далече една от друга и не можем да ги разхождаме заедно бебоците. Относно ваксините - и аз се панирах след предаването на Милен, но още преди това си бях решила да купя пентаксима, заради защитата и от менингит, който пък е другата ми фобия! Ако не беше интернет, нямаше да прочета за тази петвалентна ваксина и още преди две седмици Мишето щеше да е глътнал капките! ама благодарение на грипната епидемия му се разминаха. Другата седмица сме на ваксинация и дано успея да намеря пентаксим, защото я нямаше в аптеките. Чакаха зареждане през февруари. Смятам, че джипита, МЗ, здравната каса и Хеи-то дружно нарушават две наредби и ;цял закон за здравето, тъй като продължават да използват ваксината срещу полиомиелит през устата. А наредбите са от миналия октомври и от 18 януари и категорично въвеждат инжекционната форма на мястото на тази през устата. И още се туткат, чувам, че се готвят да въведат в следващите няколко месеца, но пак е незаконно при влязъл в сила закон - да не го спазват и да принуждават майките сами да си я купуват!
Деничка, Михаил щеше сда се казва Иван или Ивайло, трябваше да се роди на 18 ноември. Но ми ритна запушалката, изобщо беше много голям ритнитопковец, и избърза с 10 дни. Затова реших, че на такъв голям празник е редно да уважа светията, баш шефа на ангелите, архангела! Grinning

# 57
  • Мнения: 1 328
Айде и аз едно здр. да кажа в новата тема, докато не е преполовена:)
Мислех да пиша по ред от предната тема, ама толкова неща има и ще пиша каквото се сетя:)
1. Маша, а ти Ива ли се казваш?
2. Мони, Лора се намира на ул.Позитано, срещу Съдебната палата, а лекарката е Геловска - много е внимателна:)3. Ваксините - не знам вече какво да правим и каква да слагаме .. #Crazy Thinking
4. chapelita, аз правя всичкооооо, даже този 1 час кърмене, не знам кой го беше писал - ние за нищо го нямаме.
Друг е въпроса, че зърната и от камък да са ти ще се разранят, ако на всяко хранене се дава и от двете. А аз давам точно така. Но стискам зъби и нокти и гумена топка мисля да си взема, за напрежението:) Mr. Green
5. Да ви кажа още какво ям за кърмата - лук, ама много:) Първия път хапнах сигурно 1 глава, суров, ей така, на сандвич.. 2 филийки и между тях мноооого лук. УЖАСНО Е!!! После обаче реших да го пека/пържа/задушавам на тиган, става много мек и не люти и не му се усеща гадния вкус. И сега за закуска - 2 глави лук:), + на вечеря, + на обяд... все по 2 глави - от вчера съм така и да чукна на дърво.. ама няма да казвам за кърмата.. Това е освен житото, чая, течностите и всички други неща които мушкам.
6. Карил, една приятелка ме посъветва да си изследвам Пролактина, ти случайно да си го изследвала? Питам, понеже каза че си се консултирала с лекар и той е казал че не произвеждаш, за това.. И може ли да се направи нещо да се покачи примерно, да се взима на хапчета? Що ми се струва че в началото на бременността пих някакъв хормон, ама май беше Прогестерон  newsm78
7. Масаж на бебето се прави докъм 3-4 следобяд, като детето е бодро и будно. След къпане не се води за масаж. Ще препиша от лекциите ако някой се интересува защо точно беше, но неведнъж го повтаряха и съм го чела на други места. И масажа е с олио, а не с лосион. Лосиона хидратира, а олиото не.
8. Не знам кой беше писал за изцеждане на кърма и даване от шише - не се ли отбива ткаа по-лесно детето, пък и да ти се намали кърмата, защото определено помпата не е като бебе..
9. Лекция на 9 месеца за кърменето на 08.02.2007- аз ще отида живот и здраве, не знам за какво ще е точно, но мисля да се разведря малко. Ако има и други желаещи мн. ще се радвам за някаква такава мини среща, като от едно време.. Hug Simple Smile
10. didi 777, Сашко също не обича да е по корем и си удря носа и сумти, но си вдига главата. Не ще на ръце да се подпре обаче и да се вдига така. А само някак си като попивателна е, като си ползва само шкембенцето:) Педи каза, че след 2.5 месец тогава чак да почваме с гимнастиката и да го слагам по корем, като му слагам ръчичките под телцето - да му покажа един вид как да ги държи, за да се изправя. А Мая - на Bebonina  се изправя още от малка Simple Smile
11. Цвети, за Призън брейк - устискахме ние, та сега пак ще гледаме почти всички серии наведнъж  Mr. Green Mr. Green Simple Smile
12. Мерелин - какво става с теб?!

# 58
  • Мнения: 269
да видим дали ще успея да кача адреса на албумчето.....  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=100066&view=1&photo=113

# 59
  • Мнения: 667
jenny_b, и на мен ми казаха за лука като стимулатор за кърма. Но суров. Но щом има ефект и от запържен, ще пробвам.

Цвети, гласувах за теб - успех!

Относно счупената ключица и притесненията за вдигането на главичката искам да успокоя didi77 - на моята дъщеря при раждането /нормално/ бе счупена ключицата, но аз не бях информирана. Разбрахме по-късно, и  ортопеда който я преглежда каза, че това се получава при по-тежко раждане /моето бе такова/ и травмата бързо минава при такива малки бебенца - така беше и при нас.
Сега докато писах се появи твоя отговор със снимки - много е сладък малкия пу,пу.. Пробвай като му събереш малко повече ръчичките под телцето.

Общи условия

Активация на акаунт