Кога махнахте биберона?

  • 18 634
  • 209
  •   1
Отговори
Здравейте,мами Simple Smileмоята да6тери4ка е на 18м.и се питам кога да махнем биберона??За да уто4ня тя само заспива с него smile3504,ина4е не позваме денем....понеже в Белгиа сам виждала пове4ето от децата дори ве4е на 3-4 год о6те ходят с бибероните,а аз го намирам за нередно newsm11а вие newsm12

# 1
  • Мнения: 1 237
Здравей!
Махнах биберона,когато дъщеря ми беше на 1г. 7м.,тя също само заспиваше с него,но през нощта се будеше по няколко пъти и започваше да го търси.После заспиваше много трудно.От както махнахме биберона започна  да спи значително по-спокойно.Даже съжалявам,че не съм го махнала по-рано.Но ти трябва да си прецениш дали това е проблем за теб или не.Аз лично бих била против детето ми да ходи до 3 или 4 г. с биберон. Wink

# 2
  • Мнения: 48
Ние махнахме биберона на2г..Спеше с него и постоянно го търсеше и като се скъса реших ,че имаме проблем,но  тя  като го видя скъсан и опита за смучене беше неуспешен се отказа.През нощта спа спокойно и на следващият ден не го е търсила.                                                                                                           Моя приятелка залъга детето си ,че котето я е взело беше и тя на2г.

# 3
  • Мнения: 7 821
Погледни ТОВА и ТОВА.
Успех в избора  Simple Smile.

# 4
  • Мнения: 537
И ние сме на 18 мес. и ние сме още с биберон, само заспиваме с  него, като се събудим през нощта си го търсим. В момента й растат кучешките зъби (от 2 месеца са наболи) и само си завира ръцете да си чеше венците. Искам да изчакам да изкарат и тогава ще се чудя как точно да го откажем. Дайте съвети да е по-безболезнено.

# 5
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
На година и половина махнахме биберона....прахосмукачката го глътна Mr. Green.

# 6
  • Burgas
  • Мнения: 92
Още на 6 месеца, просто един ден не го искаше! Laughing
Успех!

# 7
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 743
На година и 4 месеца .

# 8
  • Мнения: 1 446
На 1г.4м. - Баба Меца го изяде.

# 9
  • Мнения: 1 234
На 1 г.и 3 мес. заспа една вечер без бибата, и оттогава изчезна "безследно", а един месец по-късно махнахме и шишетата с биберони.

# 10
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Големият не ползваше биберон.
Малкият беше на 10м., когато си изкърти единия от двата зъба, които имаше и по зъболекарско предписание махнахме всичко за гризане и смучене. Добре, че беше на кърма.
И да не беше се случило това, до годинката щях да го отуча Peace

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Като стана на 3 месеца детето ми разбра, че биберона не му пуска нищо за пиене и го изплю.Прибрах го и повече не му го дадах.Плака няколко дни, но след това го забрави.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
ами, още не сме  Embarassed
Отрязала съм му връхчето, ама Влади и така си го харесва  hahaha
ега го уговарям да го подари на Рожденния си ден и да получи подаръци, пък ще видим  Rolling Eyes
Ама, и аз не съм много настоятелна, ще го махнем- не искам да се изнервяме всички вкъщи, не съм особено търпелива  Whistling

# 13
  • Мнения: 46 516
На 1 г. и 10 м. беше, нямах намерение да я махам, но я забравих веднъж и като видях, че не търси, повече не дадох. Ако я беше потърсила, щях да й я дам, докато я иска.

# 14
  • Мнения: 4 451
На 1 годинка, но нямахме никакви проблеми. Тя и без това я ползваше само при заспиване.

# 15
  • Мнения: 4 451
Иначе и на мен ми се вижда нередно дете на 4 години с биберон Shocked

# 16
  • Мнения: 1 771
Крис така и не привикна към биберон.

# 17
  • Мнения: 6 039
не сме го махнали
на 2г и 2 месеца е
на този етап ми се струва невъзможно. абсолютно невъзможно.

# 18
  • Мнения: 2 609
На година и 7-8 месеца.

# 19
  • Мнения: 742
Ние никога не се и научихме да сучем биберон, но нашата "биба" беше шишето с водата Misc Baby Bottle и пиеше доста вода. Предо около седмица я отвязах от горе и тя сама каза, че Буба (кучуто ни) я шчупила Mr. Green и я остави в коридора да явземи Буба за нея. Два три дни я рърси, но аз като я попитам "И къде е" и тя сама казва, че е при Буба и вече свикна, че я няма Hug
 Успех

П.П. Несмятам, че е нормално дете на 3-4г. с биба Naughty

# 20
  • Мнения: 6 039
на мен пък нищо не ми се струва нередно
навън съм виждала много големи деца с "биба", свиква се с гледката

не смея да определям кое е редно и кое не е
във всеки скучй, смятам че е крайно вредно да я стресирам и докарвам до истерия, само защото аз съм решила, че трябва да я откажа

писах по-нагоре, че на този етап при нас е невъзможно. Тя стои с биба в уста и казва - мамо дай биба
наистина има нижда от нея /понякога повече, отколкото от мен/
не ме е срам, не ми пука от хората по улицата, от снимките които й правя с биба в уста
няма да тръгне в първи клас с биба - в това съм сигурна

# 21
  • София
  • Мнения: 1 345
нямахме годинка още просто един ден на разходка да се умори много след това заспа като пън без биба щото прав заспиваше. и повече не я показах

# 22
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
На голямата я махнах когато беше на 1г.6м. Срязах връхчето на бибата и всеки ден режех по малко. Накрая тя сама я хвърляше и не я искаше. Помрънка два-три дни и свикна.

На малката я махнах преди 4 дни. Simple Smile Просто една сутрин не можах да я намеря и понеже нямах друга се принудихме цял ден да е без биба. И вечерта заспа без биба. През ноща се буди доста и ако знаех къде е бибата сигурно щях да й я дам, но мина. На следващия ден пак карахме без биба, вечерта си заспа без проблем и си спа спокойно и така реших вече без биба.

Биберона го намерих вчера, но го скрих, а детенце вече е спокойно и си спи без него.

Ако не се беше случило така пак щях до седмица-две да подемам офанзива за отказване от бибата, както при сестра й!

# 23
Здравеите отново newsm53такмо си прочитах отгожорите ви,и познайте малката се сабуди именно да си тарси бибата smile3504това за пробижането на бибата,не го знаех ощте утре е пробвам newsm10благодяря  ви за мненията

# 24
  • Мнения: 1 410
На една годинка точно. Бързо се отказа от него. само първата вечес недоволстваше, но като вида, че го няма се отказа и така се приключи. Успех!

# 25
  • Мнения: 1 455
Биберона го махнахме на 1г.и 8м. без проблем.Един ден му се спеше много и просто не му го дадох, първите дни заспиваше по бавно и се чудеше какво му липсва.

# 26
  • Мнения: 6 390
Все още вечер заспива с биба... надявам се един ден да го хвърли сама  Wink

# 27
  • Мнения: 6 417
на мен пък нищо не ми се струва нередно
навън съм виждала много големи деца с "биба", свиква се с гледката

не смея да определям кое е редно и кое не е
във всеки скучй, смятам че е крайно вредно да я стресирам и докарвам до истерия, само защото аз съм решила, че трябва да я откажа

писах по-нагоре, че на този етап при нас е невъзможно. Тя стои с биба в уста и казва - мамо дай биба
наистина има нижда от нея /понякога повече, отколкото от мен/
не ме е срам, не ми пука от хората по улицата, от снимките които й правя с биба в уста
няма да тръгне в първи клас с биба - в това съм сигурна
И моята дъщеря късно махна биберона. Изобщо не го смятам за трагедия. Важно е душевното равновесие  Peace

# 28
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Ние сме на 8 месеца, но малката още от раждането не искаше биберон, нито през деня, нито през ноща. Плюваше го, макар че се изръсих с 5 лв за "Чико". Оттогава стои прибран за спомен.

# 29
  • Мнения: 4 392
Не сме го махнали още.
Хич не може без "биби".
Вечер преди лягане се повтаря една и съща история. Винаги, абсолютно винаги, когато наближи време за лягане, тя си завира някъде биберона, често на най- невероятното място, и когато извършим всички хигиенни процедури и стигнем до леглото с шишето с мляко, изведнъж се оказва, че "биби" го няма и се почва едно търсене... ooooh! С мъжът ми обръщаме цялата къща.. Намирала съм го къде ли не..Даже в дамската си чанта..  Mr. Green
Малката май само ни разиграва и ни гледа сеира... hahaha
(Случвало се е понякога и цял ден да не го потърси, но вечер- задължително. Peace)

# 30
  • Мнения: 1 111
 Малкият е на година и половина и нямам никакво намерение да го лишавам от бибката му.Докато си я търси ще му я давам.Мисля, че в един момент сам ще се откаже от нея.Ако не, ще го изтърпя до две, две и половина и тогава...... абе не се знае,ще видим! Grinning

# 31
  • Мнения: 3 360
На година и половина-без проблем!Мина невероятно леко... Laughing

# 32
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не е ползвал биберон!

# 33
  • Мнения: 15
Боянчо никога не е искал биберон newsm78,така че...не знам как да помогна.  babyuu passifier

# 34
  • Мнения: 1 640
Краят на ноември 2006 г. казах на детето,че Дядо Коледа иска бибата,а в замяна след месец ще й прати много подаръци.Повторих за убедителност няколко пъти историята и взех скъпата биба.Номерът мина,нямаше ревове,но се оглеждаше да види дали е наблизо.

       Изкарате ли 2 дни и 2 нощи без биба,значи вече сте я отказали.Малко повече внимание,игри и гушкане са нужни в този период!!!!!!!!!!

# 35
  • Мнения: 330
Махнахме го на 9 месеца и също го ползвахме само за сън, но много се будеше за да го търси. След като го махнахме започна да спи по-спокойно. Hug
Чувала съм че колкото по-големи стават децата толкова по-трудно се маха бибата. Naughty

# 36
  • Мнения: 2 040
Беше на 1,8 год. ... тъкмо беше тръгнала на ясла и го забравихме в яслата една вечер, а в къщи всички останали уж бяха изчезнали, на другия ден вече нарочно го забравих в яслата и после и тя забрави за него ... Невярвах, честно казано, че толкова бързо ще отвикне, при положение че не го изпускаше, но незнайно как се случи ...  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 6 461
На Тошко биберона го махнах  когато беше на 1г. и 3 месеца.Много сълзи се проляха  Cry
Пламен все още не съм го отучила от бибероната,на вече започнах да се замислям ,че е време. Thinking

# 38
  • Варна
  • Мнения: 2 171
На година и половина-без проблем!Мина невероятно леко... Laughing

И ние така, а Мишо беше страшно привързан! Три дни на вилата му обеснявахме, че вече е голям и ако иска може да подари бибата на кучето и на четвъртия той отиде и си я даде на кучето Grinning. Потърси я само два пъти, но само за да се информира, че наистина е в кучето.

# 39
  • Мнения: 1 877
За щастие Боян сам се отказа от биберона още като беше на два месеца,а пък Дарин изобщо не го искаше.Така че по-добре е да не свикват въобще.

# 40
  • Мнения: 5 140
Бибата махнахме около 2 год и половина, при племенника ми по същия начин.

Малена не се притеснявай и не и давай зор, щом си се кефи на бибата и си я иска.

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Още не сме  Crazy

# 42
  • Мнения: 3 042
Бибата махнахме около 2 год и половина,

И при моята щерка беше тогава, но беше голям рев. Една вечер си загуби биберона и нямаше как.........

Дребният се отказа от биберона още преди да навърши 1г6м. Направи го сам Не е имало никакви проблеми:D. Преди това го носеше постоянно.

# 43
  • Мнения: 2 818
На 1г10м. Котето ни беше отхапало бибата  - първо едната дополовината, после другата изцяло. При нас обаче освен, че заспиваше и спеше с нея, което в един момент взе да се отразява на устните и затова я махнахме...  Имаше един период, в който си я държеше само. И после ги прибрах . (После имаше период, в който беше изключително нервна и явно й липсваше бибата, като метод за успокояване, но го израстна и се научи да се успокоява и по други начини)

# 44
  • Мнения: 952
още не сме я махнали, вярно че само я търси като спи но без нея или заспива много трудно или не заспива въобще Rolling Eyes

# 45
  • Мнения: 705
симона беше на 1г и 10м, когато 1 вечер я попитах искаш ли да хвърлим бибата  в коша, тя каза - да. на другия ден ме попита къде е, обясних й и това беше по въпроса. ако ми го беше поискала през нощта, щях да й го дам, противник съм на насилственото отказване на каквото и да е било при толкова малки деца.

тя, обаче, не му беше голям фен, за разлика от брат си сега. павел определено си го иска и през деня и докато не му го дам, мрънка и хленчи. не че не мога да го забаламосам с нещо друго, но просто нямам нито нервите, нито времето да го правя всеки път, когато той се разкисели. резултатът е, че той става все по-пристрастен. и за мое голямо очудване на мен просто не ми пука, след като го влече, нека смуче. може би е вредно за зъбите (това е единственият аргумент, който ме притеснява), но доколкото знам няма категорични доказателства за това.

# 46
  • Мнения: 1 069
 Тото изплю бибата на 4м, но захапа палеца и "благодарение" на една гнойна ангина на 2 год престана да го смуче.
 Затова на Емо почти му настоявах да си смуче биба. На 1г и 4м го отказах, като внимавах да е здрав, да си е в собственото легло, да няма никакви други проблеми. Просто не му го дадох два дена, малко си порева и забрави.

# 47
  • Мнения: 3 456
На 9 месеца

# 48
  • Мнения: 6 039
За щастие Боян сам се отказа от биберона още като беше на два месеца,а пък Дарин изобщо не го искаше.Така че по-добре е да не свикват въобще.

не мисля така
как да задоволи смукателния си рефлекс?
как да се узпоои, как да спре да реве. Както казва д-р Спок, това е начин да му сложим тапичката на устата.
за мен лично това не само не е проблем, ами е невероятно облекчение.

# 49
  • Мнения: 46 516
За щастие Боян сам се отказа от биберона още като беше на два месеца,а пък Дарин изобщо не го искаше.Така че по-добре е да не свикват въобще.

не мисля така ...

Съгласна съм.
Благодарение на храненето на поискване + бибата, аз имах изключително спокойно бебе, което не знаеше какво е рев  Peace

# 50
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Дени никога не е смукала биберон, но пък пръстите ooooh!
Василена беше на 11 месеца, когато една вечер хвърли биберона през решетката на кошарата и повече не го потърси. И си остана спокойно и усмихнато бебе.

# 51
  • Мнения: 1 800
На 1г4м като тръгна на ясла.

# 52
  • Мнения: 7 837
Благодарение на храненето на поискване + бибата, аз имах изключително спокойно бебе, което не знаеше какво е рев  Peace

Е, при всяко дете е различно. И моето е кърмено на поискване и не пожела биберон изобщо  Simple Smile Нямам спомен да съм се побърквала от бебешки рев  Grinning

А тук виждам и деца на по 3 г. и нагоре с биберони  Rolling Eyes Не е нормално това... Даже сле 2 г. възраст вече е късно, според мен...

Радвам се, че поне тази тежка задача отказване, ме отмина  Grinning

Последна редакция: сб, 03 фев 2007, 21:52 от Кейси

# 53
  • Мнения: 6 039
 Кейси,
как точно се определят нормите - нормално и ненормално newsm78 newsm78 newsm78

аз не виждам нищо ненормално в това моето дете  да е с биба, съседското да е памперс, друго да не може да говори, пето да си смуче пръста, шесто да не се храни само, седмото да проходи на година и половина Stop

всяко дете е индивидуална личност, има различно равитие и потребности
в това всеки в този форум се е убедил

за мен важното е детето ми да расте щастливо, точно каквато съм и аз Peace

# 54
  • Мнения: 7 837
Да съм те посочила случайно с пръст и да кажа - Ти правиш лошо за детето  Grinning
Споделих моите критерии за нормално. Аз  си определям тези норми за себе си. За мен и кърменето след 1 г. 1 г. и половина не е нормално, но някои го практикуват с удоволствие  Grinning
Но да дойде при мен на площадката дете, което ве4е говори, да си извади биберона от устата, за да ме попита, дали може да играе с топката... Grinning Е, някои навици понякога трябва да се променят по-рязко, особено след определена  възраст.

# 55
  • Мнения: 8 917
Точно на годинка и 10 месеца - без проблем.

# 56
  • Мнения: 6 039
Да съм те посочила случайно с пръст и да кажа - Ти правиш лошо за детето  Grinning
Споделих моите критерии за нормално. Аз  си определям тези норми за себе си. За мен и кърменето след 1 г. 1 г. и половина не е нормално, но някои го практикуват с удоволствие  Grinning
Но да дойде при мен на площадката дете, което ве4е говори, да си извади биберона от устата, за да ме попита, дали може да играе с топката... Grinning Е, някои навици понякога трябва да се променят по-рязко, особено след определена  възраст.

eeee, че то съвети и диктуване на правила много лесно се дават
хайде ела го махни рязко на мойто дете
понеже не си се сблъсквала с подобен проблем, не си мисли, че в 100%  от случаите родителите са луди и безотговорни, за да си пуснат детето на детската площадка с биба и не правят нищо по въпроса.
смятам, че всеки който споделя опита си от премахването на бибата, го е направил в момент, в който детето е готово
много често си мислим, че ние диктуваме правилата на децата си, само че по- скоро им играем по свирките
това е
когато е готова - сама ще го махне
ако ще да е на 6

просто детето ми ме научи да съм много по толерантна към останалите деца и техните родители

# 57
  • Мнения: 7 837
Ох, уотевър... Tired
Не се чувствай персонално засегната от моите схващания.

# 58
  • Мнения: 4 392
Аз определено предпочитам да има биба в устата, отколкото да си смуче палеца. Peace А и доста късно започнаха да и никнат зъби, а с бибата се успокоява.
На мен ми прави впечатление, че на връчването  на Оскарите и подобни награди, големите звезди, на които уж много се възхищаваме дъвчат дъвки, а не
че някакво дете дошло на площадката, извадило си биберона от устата и попитало нещо.
(Ами хубаво, че го е извадило. Културно дете! Да не би да говори с биберон в устата?!)

# 59
  • Мнения: 7 837
 Laughing
Ех, а моето дете и палеца не си смуче...

Говорим за различни неща... Но щом така ви оттърва ... GrinningИзобщо не смятам да влизам в глупав спор с вас... Grinning

# 60
  • Мнения: 6 039
Кейси, спорът не е глупав, и изобщо спор ли е?
просто ми е писнало съседки на 60 години всяка седмица да ми викат на детето - Дай ми бибата, махни я тая биба. #2gunfire

# 61
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Няма да забравя, била съм бременна, значи Дени е била на около три. Отиваме на кръчма и там - момченце на нейната възраст. Биберонът му висеше на врата на верижка за телефон. Играят с Дени и той току си дръпне бибата. Дени дойде специално да ме пита защо го прави и аз не можах да и отговоря. И продължавам да не мога да си отговоря защо? На три години би трябвало да има пълноценни занимания за ума и ръцете. Пък и за устата - що песни и стихчета може да каже.

# 62
  • Мнения: 46 516
Е, ако искате го приемете, ако не искате- не, но някои деца просто ИМАТ нужда от биберона Grinning
Не виждам проблем  Stop за спор пък съвсем ...

# 63
  • Мнения: 1 393

Аз лично не виждам никакъв проблем по -големичко детенце да използва биберон- то само ще го махне, когато усети, че вече не му е нужен и щом го търси и иска, значи още има нужда от него- в това няма нищо лошо.
Чела съм обаче, че в някои случаи биберон в по- късна възраст може да бъде причина за потенциални говорни дефекти- поради факта, че детето започва да се учи да говори и произнасяйки бувки или думи, докато има биберон в устата, може да доведе до погрешно използване на лицеви мускули, език и т.н. Но съм сигурна, че родителите биха забелязали, ако нещо подобно се появи при тяхното дете и биха взели нужните мерки.
Много родители също така смятат, че късното позване на биберон уврежда зъбите, но това не е вярно- такъв проблем може да съществува чак след 4-6 год. възраст, когато започнат да се появяват постоянните зъби.
В някакво списание ми беше попаднал "съвет" как да се отучи детето от ползване на биберон, ако това е целта: на мястото, където обикновено се държи биберона, да е дошла през нощта "добрата фея" или там, който решите и да ги е взела, а на мястото им да е оставила подарък за послушното дете.  Simple Smile

# 64
  • София
  • Мнения: 6 999
На 2 години и 3-4 месеца при гостуване на майка ми. Тя казала на детето, че сме го забравили.  #Cussing out #Cussing out

Много се ядосах - за мен тези неща трябва да стават ненасилствено.

По развихрилия се спор - нормално и ненормално е не само относителен критерий. Има специалисти, които това им е работата - да казват кое е вредно, опасно и неприемливо за дете на 2 години. Когато Дариа стана 2 и още заспиваше с биберон /през деня не го ползваше/ се посъветвах с психолог и реших как да действам по въпроса.

Посъветваха ме или да я оставя да се откаже сама - като изобщо и по никакъв начин не я притискам да го направи и приема, че детето ми няма проблем. Или ако не мога - да й я взема и толкова. Всъщност проблемът е в нас, а не в децата. Ние сме тези, които поставят срокове и условия. Децата минават на следващ етап от развитието си, когато са готови. Наш е проблемът, че понякога ги насилваме.

И да - на 2 години и 8 месеца е все още с памперс. Единствения, който си позволява да ми изрази възмущение е майка ми.

# 65
  • Мнения: 6 039
MrsG,
много хубаво си го казала
смятам, че авторката на темата имаше нужда точно от такова мнение

за думите си права, аз винаги когато забележа, че се опитва да говори с биба, въпреки, че я разбирам, й казвам да я махне и да ми говори без нея, защото не разбирам думичките

иначе зъбките й са подредени идеално, няма никакво изкривяване / засега/ Wink

не го смятам за проблем и се надявам скоро бибата да е минало

Isa, и аз вярвам в това
но както винаги, изразявам мнението си по-остро и много се паля /мразя се за това/

# 66
  • София
  • Мнения: 6 999
Malenna, напиах какво ме е посъветвала психоложката - специално за теб.
Добих усещането, че се чувстваш виновна по някакъв начин, че дъщеря ти е с биберон. Недей.  Peace

Още повече, че са такива красиви бибероните й  Wink като аксесоар  Laughing

# 67
  • Мнения: 6 039
не, виновна не се чувствам, аз съм ужасно твърдоглава. Обаче, опредлено моите родители все ми напомнят, че на този етап това било най-важното -да махна бибата  #Cussing out

и в темата реших, че трябва да се обяснявам и защитавам

най-много ме е страх да не я стресирам във всяко едно отношение.
как да й кажа, че кучето я взе, след като тя изпада безпричино в панически ужас, когато види куче на улицата? newsm78 newsm78
ето това много повече ме тревожи

# 68
  • Мнения: 4 392
На 2 години и 3-4 месеца при гостуване на майка ми. Тя казала на детето, че сме го забравили.  #Cussing out #Cussing out


При нас това не свърши работа. Наистина бях забравила да го пратя веднъж, когато я пратихме на гости у баба и. Казали и, че няма биба, но тя отказала да приеме този факт и се разплакала. Купили и нов биберон, но тя само го опитала и го захвърлила разочаровано. Не е бил от нейния модел. (Свикнала е само със силиконови на НУК.) Та пак търчали по магазините, докато и угодят и миряса... Blush

# 69
  • Мнения: 1 246
И Али е все още с биба,а е на 2 и 3 месеца.Постепенно се отказва,сега вече само заспива с нея,не я насилвам,говоря й,обеснявам....и тя се съгласява.
Маленна,права си,че навън това не прави впечетление,и моята майка  по телефона все ми напомня,че трябва да махна бибата.Ще стане...

# 70
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Няма проблем, Никол. За мен е по-неприемливо смукането на пръсти, с което се борих до преди 6-7месеца при Дени. Честно, бих предпочела да имаше биберон...

# 71
  • Мнения: 705

просто детето ми ме научи да съм много по толерантна към останалите деца и техните родители


ето това пропускаме много често и влизаме в безмислени спорове Stop Peace

# 72
  • Мнения: 8 505
На година и 5-6м.Стана лесно,мрънка 2 следобеда докато заспи и това беше.Не съм и рязала биберона и не съм и казвала,че някой го е взел (всъщност и да бях,тя нямаше да разбере нищо от обясненията).

# 73
  • Мнения: 153
Още не сме го махнали. Ползва го само за заспиване вечер, а в яслата на обед спи без биба. Не мисля да взимам бибата на тоя етап и да я режа или да казвам, че е изгубена. Когато се откаже сама, тогава ще я махна.

# 74
  • София
  • Мнения: 299
И мойта е на 2 години и два месеца и още е с биба - главно когато спи. Смятам да я оставя да си я махне сама в един момент. Преди няколко дена нещо беше много кисела (сигурно защото е болна Sad) и се разхождаше цяла сутрин с биберон из къщи и някъде го затри. Рева час и кусур докато го намеря. Търсихме заедно доста време, после я оставих да спи, но не... А другата биба не я иска. До преди няколко месеца й беше все едно с коя е, но вече не.

Цитат
Чувала съм че колкото по-големи стават децата толкова по-трудно се маха бибата.
Абсолютно. Руми имаше период преди около година когато изобщо не я търсеше. Не я махнах тогава (а може би трябваше) и тя като че ли се пристрасти.
Не знам, аз съм на мнение, че когато му дойде времето тя сама ще се откаже, по-важно за мен е, че не си смуче палеца например.
Интересното е, че на ясла ходи без биба и си спи и няма проблеми  Shocked

Има и още нещо - според мен бибата за нея е нещо като цигарите за мен. След като аз не ги спирам откъде накъде нея ще я тормозя.

# 75
  • София
  • Мнения: 3 679
Не мисля скоро да я махна Stop-едва успях да го приуча да заспива сам и бибата е единственното му успокоение като се събуди през ноща.
Няма да ми се случи да я загубя- имаме 4 еднакви,понеже през ноща много се върти и немога да му я намеря Laughing
няма да имам проблеми и с "криви зъби"едва наскоро започвнаха да му излизат и докато пораснат ще я е махнал Laughing
не ми пука отдавна за хорското мнение-нито за това какво ще каже Стрина Мара като ме срещне с детето и то е с бибата Laughing
Е, ако искате го приемете, ако не искате- не, но някои деца просто ИМАТ нужда от биберона Grinning
Не виждам проблем  Stop за спор пък съвсем ...
подкрепям- щом детето ми е спокойно и сигурно не виждам проблем.
той вече я използва само за сън и като реши -ще я остави...та дори и на 3 години да е Peace

# 76
  • Мнения: 999
Махнахме биберона на 1.3м. и Мими само спеше с него.

# 77
  • София
  • Мнения: 626
Малко преди да навърши година като от около 6-7месечен само заспиваше с него

# 78
  • Мнения: 193
Ники е почти на 2 и още си обича бибата. Ползва я както за заспиване, така и през деня. Рядко успявам да го лиша от нея. Аз лично не виждам нещо притеснително в това. Не ме интересува и мнението на хората по въпроса. Естествено, и аз чувам по няколко пъти на ден познатите клишета. За мен по- важно е да не стресирам детето си и да не му набивам в главата от малък ненужни стереотипи. Предпочитам да поотрасне още малко, за да разбере обясненията ми защо повече не му е нужна бибата. 

# 79
  • Мнения: 1 737
Аз имах неуспех скоро и се отказах да махам бибата.  ooooh!
Отрязах и връхчето през деня и той се смя много като му влизаше въздух. Следобед заспива и без биберон и началото беше лесно. Вечерта също нямаше особени претенции, смукваше за малко и го вадеше от устата - не му харесваше, но не реагира никак. И към 5 сутринта стана кошмар. В просъница като си намери "разваления" биберон изпадна в 2-часова истерия, нищо не можеше да го успокои. Хвърли си биберона зад кревата и започна да крещи, в един момент се зачидих дали съседите няма да викнат полиция... Не даваше да го гушна, скубеше ме, удряше, хвърляше всичко, крещеше и се тръшкаше. Никога не е бил такъв. Отказваше да опита и резервния биберон, прибран от месеци, с друг цвят, че да види, че е наред и да се успокои. Точно 2 часа се борих да го успокоя и накрая се тръшна на пода изтощен и успях да му дам здравия биберон и заспа на секундата. За назидание на следващия ден му купих нов биберон и връвчица към него - да си го намира по-лесно през нощта.
До тук бях с опитите да го откажа, нервната му система ми е по-важна.  Crossing Arms

# 80
  • Мнения: 6 155
На 1г. 4 мес. падна зад леглото и там си остана  Laughing

# 81
  • Мнения: 1 014
На 8-9 месеца. Аз му го давах само когато лягаше да спи (през другото време не го търсеше). Един ден просто не го искаше. Предложих му го още два-три пъти, но не. И така, сам се отказа от биберона.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз не мога да кажа, че напълно съм го премахнала, защото около 1 годинка започнах да се притеснявам, че спи по цяла нощ с биберон в устата и го замених с шише с вода. Сега все още си спи с шишето, но само заспива с него и после то само му пада от устата. Вече му пробиха и кучешките зъби, така че ще го махам и шишето скоро. Въпросът е, че се буди нощем да пие вода, но ще измисля как да му давам, без това шише.

# 83
  • Мнения: 326
когато направи една година

# 84
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Никога не сме имали  Sunglasses и при двете.

# 85
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 528
На седем месеца се разболя и тогава отказа биберона!

# 86
  • Мнения: 115
Съгласна съм с мнението, че някой деца просто имат нужда от биберон, но на 10 месеца моят син направо се беше пристрастил. Тогава взех драстични мерки просто го скрих. През деня гледах да го занимавам за да не се сеща за него. Вечерта естествено беше сърдит. На следващата вечер след като си изпи мляко погледна ме с очакване, постоя и разбра, че няма да му я дам, помрънка и заспа. Така на 11 месеца вече сме без биба.

# 87
  • София
  • Мнения: 797
 Моят син само заспиваше с биберона, но го махнахме доста късно, на 2г. и 7мес., затова пък го махнахме бързо и безпроблемно, просто му обясних че сме загубили бибата и той вече е голям, така че няма да купуваме нова.

# 88
  • Мнения: 1 930
Не сме я махнали още.

# 89
  • София
  • Мнения: 3 688
преди десетина дена се скъса,явно я е стиснал повече със зъбки и от тогава преди да заспи казва "скъсана биба,мама купи нова" и толкова
Мисля това да е края!

# 90
  • Мнения: 1 425
Малко преди да тръгне на ясла. т.е малко преди да навърши 2-ве годинки.
Стана мног лесно. Резнах бибата с ножица и й казах, че котката я изпапала. Първия ден, като легна да спи я потърси, но се сети, че котката я изпапала и само каза: Мамо няллл (котката) изпапа бибата.
А вечерта ми каза: Мамо фъли бокука, тя папана.

# 91
  • Мнения: 966
не сме ползвали биберон Laughing

# 92
  • Мнения: 58
Аз се посъветвах с педиатър---"колкото по-скоро толкоз по-добре" ми каза, но все пак реших да се посъв. и с ортодонт---той беше категорично против. Да но в същото време психолози смятат че не е лошо детето да си има нещо с което да се успокоява(но не е задължително да е биберон.
Най-добре е да го махнеш. Детето няма да изгуби много.
Аз го махнах на 1,3мес.

# 93
  • София
  • Мнения: 2 493
в момента тече при нас този процес. 3ти ден е без. Засега изобщо не е толкова драматизно колкото си го представях. Основният минус (за мен) е, че си ляга с 1 час по-късно и става с 1 час по-рано... Sad Дано като посвикне пак да си възвърне стария режим, защото това ставане в 7 ме съсипа тея два дена.

# 94
  • Мнения: 179
колкото по рано по-добре... Peace

# 95
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Четвърти ден без биба  Simple Smile

# 96
  • Мнения: 465
Четвърти ден без биба  Simple Smile
браво

Надявам се и при нас да мине леко Heart Eyes Този момент е страшно наближил Peace

# 97
  • Мнения: 1 403
На 1 и 5 месеца го махнахме ние. Един ден на обяд не и го дадох. Рева около два 4аса и заспа  Cry Ве4ерта си заспа без изобщо да го поиска  newsm10

# 98
  • София
  • Мнения: 2 493
10ти ден без биба. Вече е история Simple Smile Още се присеща и ме пита, но аз й казвам че мишлетата са го изяли и това й е достатъчно.

# 99
  • Мнения: 2 005
При нас не съществува подобен проблем,тъй като биба не сме ползвали изобщо Joy

# 100
  • Мнения: 5 877
Към годинката май. Тя никога не е била чак дотам привързана към биберона си, обикновено съм я утешавала по други начини - гушкане, кърмене и т.н. Нямаше проблем, не е плакала за него.

Биберонът е заместител, в началото замества кърменето... какво замества над две години?

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 08:58 от Aнда

# 101
  • Мнения: 3 334
на 1г. и 11м.Не плачеше за него,но видимо страдаше и ме караше да й купя нов,защото стария биберон ни го открадна един лош човек. WinkЕдна седмица след това не се сещаше за него.

# 102
  • Мнения: 6 039
трети ден без биба Laughing

# 103
Моята кукона го изплю около 7-я месец..и...го изгубих из къщи  Embarassed ,открих го 1 месец по-късно.дезинфекцирах го и и го подадох но тя въобще не го засмука...хапеше го да си 4еше венците..по-късно и за това не го ползваше..

# 104
  • Мнения: 705

ах, браво на малена  Hug  bouquet

кажи как стана? сигурна съм, че не е насила, а как? трупам и аз опит за моя addicted синковец newsm78

# 105
  • Мнения: 891

И ние така  Peace

# 106
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Според мен е добре до годинка да свикнат без биберон. Коси го ползваше най-вече като заспиваше, към 9-тия месец сам се отказа от него.  Wink

# 107
  • Мнения: 6 039

ах, браво на малена  Hug  bouquet

кажи как стана? сигурна съм, че не е насила, а как? трупам и аз опит за моя addicted синковец newsm78


как стана - сравнително лесно, не мислех, даже че ще е толкова лесно

напоследък я забелязах през деня, че дори да има биба в устата , иска още една
и реших, че тя вече по енерция си я проси,
на обяхюд баба й й казала, че кучето е взело бибата и няма друга, пяла й песни, яли солети в легото и накрая заспала

вечерта аз клъцнах една биба, дадох й я, и й казах, че кучето я е отхапало, и че няма друга / тя много добре знае ,че има поне още 5, но ги бях скрила/
плака, по-скоро мрънка като латерна, но се предаде след 15 мин и заспа
но в 5.30ч се събуди /тя никога не се буди вечер/ и беше доста уплашена, взех я при нас и повече не заспа, но беше спокойна

за зла участ към 9 часа в един шкаф намерила биба, казах и да не я лапа, че има една чайка на балкона, която има малки пиленца и те искат бибата, излязохме на терасата - чайки бол Grinning, непрекъснато прелитат и Малена сама хвърли бибаба на чайката
след 1 час, в друг шкаф пак намери биба  Mr. Green/ужас, уж всички ги бях скрила/, държа тя бибата, помоли ме да я лапне, аз й викам - недей и така, нещо я разсеях и забрави

та така, 2-3 дни беше кризата , леко и нетравмиращо
ето тази вечер изобщо не попита за нея

# 108
  • Мнения: 1 464
На годинка,растеше и зъбче и я болеше,отвън лаеше куче и и казах да хвърли бибата на кучето че ще я заболи още повече ако продължава да я дъвче и тя я хвърли.През ноща спа неспокойно но на другия ден вече забрави WinkВиж шишето-биберон е друга работо обаче,него още не сме махнали Crazy

# 109
  • Мнения: 11 607
Биберона-залъгалка го махнахме без да искаме! Малко в страни от темата - ама и на Рая, и на Йоан го бяхме загубили - някъде около 1г. и 4м.  - и доброзорно си легнаха да спят без бибата. Реваха, търсеха бибата, ама заспаха! Зора е първата вечер, на другата вече къде-къде по-добре,а на третата - все едно никога не сме имали биба!

Като чистих намерих бибата, ама ..... само за да и кажа - сбогом!

# 110
  • София
  • Мнения: 299
Вече седмица без биба  Sunglasses Sunglasses Sunglasses
Направо ме е яд като се има предвид колко лесно я махнахме, че не го направих по-рано.
Всъщност тя има няколко биберона, които още си стоят из стаята, но са отрязани (обясних й, че са й много остри зъбките и затова се късат и тя даже се похвали на една приятелка, че са й скъсани бибероните  Laughing).

в момента тече при нас този процес. 3ти ден е без. Засега изобщо не е толкова драматизно колкото си го представях. Основният минус (за мен) е, че си ляга с 1 час по-късно и става с 1 час по-рано... Sad Дано като посвикне пак да си възвърне стария режим, защото това ставане в 7 ме съсипа тея два дена.

Ха  Shocked И при нас беше така, но изобщо не се сетих, че може да е от биберона. Но се оправи вече де. А при теб?

# 111
  • София
  • Мнения: 2 493
Ха  Shocked И при нас беше така, но изобщо не се сетих, че може да е от биберона. Но се оправи вече де. А при теб?

Ами почти... Часът за лягане се оправи, но този за ставане не мърда... Sad

# 112
  • София
  • Мнения: 790
Преди 1 седмица се разболяхме и от хремата ни беше запушен носа, та и се наложи да заспива без бибата. Сега като оздравя и си я поиска, и казах че сме я дали на докторката  Simple Smile Не протестира много-много...

# 113
  • Мнения: 1 555
Още не съм му я махнала, но съвсем скоро и това ще стане, като смятам първоначално да я понадупча !

# 114
  • София
  • Мнения: 3 787
На година и 4 месеца Wink

# 115
  • Мнения: 367
не сме ползвали Peaceуспех Hug

# 116
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Големият не е ползвал, а на малката още не смея да го махна, че и без това вечер трудно заспива. Но пък самият биберон е толкова много прогризан, че не я знам какво смуче въобще. Няма да купувам нов, докъдето изкара с тези двата, които има в момента.

# 117
  • Мнения: 1 737
След едно отрязване на върха, направи жестока истерия м/у 5 и 7ч по нощите, не спря да крещи яростно.
Няколко месеца по късно просто я скрих. Свикна уж лесно, но докато преди заспиваше сам, в отделна стая, на голямо легло, сега ползва мен за биберон и докато не го гушна не мирясва - започнахме да се приспиваме на дърти години... #Crazy

# 118
  • Мнения: 27 524
Още не сме.

понеже в Белгиа сам виждала пове4ето от децата дори ве4е на 3-4 год о6те ходят с бибероните,а аз го намирам за нередно newsm11а вие newsm12

Но не защото живеем в Белгия  Laughing И аз го намирам за нередно. Както и возенето им в колички до първи клас, смукането на палец до трети и пиенето на кока-кола от биберон пак до училищна възраст  Rolling Eyes

# 119
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Само няколко постинга по-нагоре писах, че все още не смея да го махна.
Снощи, когато си лягахме я попитах, къде ти е бибата, тя все я разнася из стаите и понякога я търсим доста. Каза - няма я. Спеше ми се и не ми се търсеше и си реших, че щом не тръгна да я търси и спокойно си каза, че я няма, да опитам да легнем така. Е, получи се, повъртя се малко, попя си, гушка си мечо, но до половин час заспа. Без да плаче, без да мрънка, все едно досега все така е заспивала. Явно съм уцелила момента. Много съм щастлива, че всичко стана от само себе си, без истерии. newsm44

# 120
  • Мнения: 500
Доста късно,според мен-на 2,5год.И всъщност я отказаха в градината,но пък аз им я пратих без памперси и си ядеше самостоятелно,така че си разменихме поздравления! Joy Joy Joy

# 121
  • Мнения: 49
Доста късно на2,5-3 години,но пък без проблем,тъй като беше достатъчно голям и сам го "подари" на едно бебе

# 122
  • Мнения: 2 237
На 1 г и 6 м,просто и го взех и повече не го дадох.Тръшка се един ден,на втория мрънка,на третия попита къде е ....на четвъртия просто го забрави....

# 123
  • Мнения: 4 362
Точно на годинката я махнах.Но понякога ми е идвало отново да и я напъхам  Blush
Как стана?Ами тя вечер си заспива без биберон,просто трябваше през деня да не го давам и така ,един ден изкара без,малко беше неспокойна и крива,ама вече я забрави  Grinning

# 124
  • Мнения: 4 392


Биберонът е заместител, в началото замества кърменето... какво замества над две години?

Пак кърменето. Peace
Едно време жените са кърмели до 3 години поне.
Кой казва, че след две години точно сукателният рефлекс изчезва изведнъж?!
Децата са индивидуални.

# 125
  • София
  • Мнения: 3 421
Щерката около 1 и половина год. -  лесно я забрави, но не заспиваше - с биберона заспиваше за 5 минути, а като го махнахме - по два часа. то не бяха приказки, то не беше пеене ooooh! и това доста месеци.
   Сина - сам се отказа, беше на  около 2 и половина год. Просто една вечер се обърна и си заспа без нея. Повече не я е търсил.

Ако съм имала повече акъл нямаше да мъча и щерката и мен с отказването от този "лош" навик.
Само да поясня, че моите деца през деня почти не са я ползвали, само за заспиване и през нощта като се събудят.

 

# 126
  • Мнения: 505
На година и половина, нарязах биберона с ножица пред нея, защото започна да говори с биберон в устата   ooooh! странното беше, че не го потърси повече  Shocked

# 127
  • Мнения: 2 292
zалъгалката ли? не сме давали такова нещо. А млякото още си го пие с биберон, успокоява се. 1г и 6м е.

# 128
  • Мнения: 46 516


Биберонът е заместител, в началото замества кърменето... какво замества над две години?

Пак кърменето. Peace ...

Абсолютно  Peace
Детето самО определя до кога има нужда да бъде кърмаче  Simple Smile

# 129
  • Мнения: 2 292


Биберонът е заместител, в началото замества кърменето... какво замества над две години?

Пак кърменето. Peace ...

Абсолютно  Peace
Детето самО определя до кога има нужда да бъде кърмаче  Simple Smile

да ... кърмене след 2 годинки  често срещано ... друг път.
след 2 г. биберона zалъгалка е една тапа zа уста , която усигурява спокойствие на майката. Друга полzа от него няма, само пречи на детето да се храни нормално, да говори и да си иzявява желаният. Както почне да протестира (рев или каквото и да е) му се zатапва муцунката с една тапа zалъгалка ... Според мен всяка мйка, преди да даде zалъгалката на раzбиращо вече дете трябва да си помисли, колко идиотски би се почувствала, ако когато се опита да каже нещо някой на нея и zапуши устата с нещо и я остави да се пули само.  Айде успех.

# 130
  • Мнения: 1 737
Биологичното отбиване при човека настъпва м/у 2,5 и 6-тата му година. Така го е създала природата, за това млечните зъби са точно с такава форма, пригодени за сукане, за това и човека има ензими за усвояване на млякото до към 6-7 годишна възраст - след това няма. Съвсем природно и естествено е да се кърми до 6г, а ненормалното е големите хора да пият прясно мляко (от други бозайници).
Но никой биберон не може да замести формата на гърдата, даже и ортодонтските. Специално на деца с хранителни проблеми, като моето, които късно се научават да дъвчат и ядат само пасирано, залъгалката и млякото от шише много им вредят. Логопед специално ми е обяснявал, че смукането на биберон пречи на осъзнаването от потребността да дъвче и възпрепятства изговарянето на някои звуци. Даже пиенето веднъж дневно на мляко от шише с биберон за 2 мин. е проблем. Докато сукането от гърда до първи клас, например не е.  Peace
Имам пресен пример на съседче, чиято майка е много внимателна и му е купувала само ортодонтски биберони и след поглед на стоматолог, вече челюстта му е започнала да се изкривява отпред (няма 2г).

# 131
  • Мнения: 4 392


Биберонът е заместител, в началото замества кърменето... какво замества над две години?

Пак кърменето. Peace ...

Абсолютно  Peace
Детето самО определя до кога има нужда да бъде кърмаче  Simple Smile

да ... кърмене след 2 годинки  често срещано ... друг път.
след 2 г. биберона zалъгалка е една тапа zа уста , която усигурява спокойствие на майката. Друга полzа от него няма, само пречи на детето да се храни нормално, да говори и да си иzявява желаният. Както почне да протестира (рев или каквото и да е) му се zатапва муцунката с една тапа zалъгалка ... Според мен всяка мйка, преди да даде zалъгалката на раzбиращо вече дете трябва да си помисли, колко идиотски би се почувствала, ако когато се опита да каже нещо някой на нея и zапуши устата с нещо и я остави да се пули само.  Айде успех.
Аз не я затапвам, когато говори. Даже напротив. Правя и забележки и тя разбира. така мисля да я откажа.
Но детето мрънка и се тръшка понякога, защото си иска успокоителното(което трябва логично да е гърдата)
Понякога се изтарикатявам  Laughing и я гушкам като бебе и я люлея. Тогава забравя за бибата. Peace
Бебета сме още, каквото и да си говорим Peace

AQ го е написала точно.

# 132
  • Мнения: 137
И аз се записвам за темата.

# 133
  • Мнения: 456
Здравейте, момичета! Снощи махнах биберона, заспа без проблем. Събужда се обаче няколко пъти, а обикновено не го прави. Днес на обед обаче много трудно заспа, будеше се през 10 минути и аз не издържах на рева и му го дадох. Май сгафих newsm78 а?
Незнам дали тук е мястото ама приемам съвети всякакви.
А бибата снощи я махнах, защото направо се пристрасти към нея. Преди я търсеше преди сън, а от известно време нон стоп я иска, говори с бибата в устата, играе с нея и затова реших, че е време да я махна.

# 134
  • Мнения: 2 292
не знам биологично как е, но не ми се вижда да е масова практика да се кърми до 5-6 г.   newsm78
а е толкова масова употребата на залъгалките и то след 3 година. Направо ми е авижда т-по дете с маратонки доста голям номер вече седи в количка с биберон в уста и гледа тъпо ...

# 135
  • Мнения: 1 737
не знам биологично как е, но не ми се вижда да е масова практика да се кърми до 5-6 г.   newsm78



Не е проблема в практиката, а в това, че масово го смятат за извращение и  за ненормално.

# 136
  • Плевен
  • Мнения: 239
Махнах го ,когато беше на 1г.2м. Бяхме си сами с него за през нощта и реших,че или сега или никога. Wink А таткото все искаше да изчакаме,че не му се щеше да има рев. Е,не че нямаше после малко,но издържахме на напъна Laughing

# 137
Да се запиша и аз .Махането на залъгалката при нас стана от раз до такава степен беше я изял че не стоеше в устата и един ден дадохме оръфаната биба на кучетата и без проблем беше на 1г.7м. спрях да давам и водата и млякото от шишето биберон започнахме с чаша да пием тези течности.За кърменето всеки си има гледна точка и никой не може да промени мнението му.Детето според мен само решава кога да сучи кога не при всяко е различно при моите беше до 8 м.и то със зор защото започнаха да ядат всичко и ги мързеше да сучат .Това е мое мнение.

# 138
  • Мнения: 2 292
и аz мисля, че продължителността на кърмене си zависи и от майката и от бебето. и двамата трябва да се напаснат към обстоятелствата, каквито и да са. Не съм съгласна, че майка, на която и тежи да кърми по някаква си причина трябва да се насилва, zащото това се отраzява негативно на детето, колкото и полеzно да е майчиното мляко.
не съм на мнение , че трябва всичко да се напасва около желанията на детето, все пак то трябва да се научи да живее в нашия свят  newsm78

# 139
  • Мнения: 256
Като беше на 3м. долу пред блока на барчето моята приятелка му го потопи в джина с тоник и като се прибрахме вече не го искаше  hahahaщото сигурно няма джин Joy Joy Joy

# 140
  • Мнения: 234
На сина махнахме биберона на 1 год.,а на дъщеря ми на 1год. и 3 мес.Те също само спяха с бибите и ги махнахме от веднъж.След като скрих залъгалката,повече не им я давах и те не япотърсиха.  Hug Hug

# 141
Децата наистина са различни, затова са различни нуждите и страстите им Wink

Дъщеря ми нямаше годинка, когато сама го изхвърли, но тя так и не се пристрасти към него сериозно  Grinning

# 142
  • Мнения: 8 242
На 9 месеца сам ми го напъха в устата и ми се нахили Wink Та повече не му го дадох.. не си го е и потърсил.. Но се кърмим доста усилено, та не му и трябва  Mr. Green

# 143
  • Мнения: 75
Здравейте.Ние сме на 1 и 3 месеца.Смуче бибата само като си ляга,т.е. на обяд и вечерта.През нощта често си я търси.Но не това е проблема.Имаме само четири зъба и бибата много ни успокоява.Все си мисля че ни е още рано.Дайте съвет.

# 144
  • Мнения: 1 448
На 2г10дни му го скрих, нямаше никакви драми, понесе го без проблем  Peace Явно бях уцелила момента  bowuu

# 145
  • Мнения: 656
На 2 год. и 1 месец.

# 146
  • Мнения: 5 026
1г7м. Стана неволно-пренасяхме се и загубих бибата.После я намерих,но не му я дадох.

# 147
  • Мнения: 904
На 8 месеца.Причината беше хрема.Но трябва да отбележа,че никога не е била особен привърженик на биберона.З Laughingа мое щастие.

# 148
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми изобщо не прояви интерес към този артикул. Но, за сметка на това, синът ми буквално се пристрасти. От  1г. и половина вече говореше като възрастен /в яслата лелките и госпожите му казваха "Професора"/, но лапнеше ли биберона, очите му се оцъкляха тъповато и изведнъж оглупяваше. Голяма борба беше докато махнем проклетата залъгалка. Титаничните ни усилия дадоха резултат няколко месеца преди да навърши 3 г. и да тръгне на градина.

# 149
  • Мнения: 2 622
Не помня,може би съм писала по темата преди,но сега вече положението е нетърпимо-бибата е непрекъснато в устата й #CrazyВади я само когато се храни или пие нещо.Смуче я от сутрин до вечер,без прекъсване!Пробвала съм да я скрия докато занимавам детето с нещо,но изкарва най-много час и почва да вика-биба,биба ThinkingОт ден на ден се пристрастява все повече...

# 150
  • Мнения: 337
Гледах да отуча баткото преди да родя, за да не взема после бибата на бебето. И така една вечер, когато беше на 1г. и 9м. просто бибата се загуби и край. Две седмици плака за нея, но най-накрая я прижали.
За мен по-добре е с биберона в уста, отколкото палчето - бибероната можеш да я "изгубиш" или "кучето да я вземе", докато палчето неможе.

# 151
  • Мнения: 470
Махнах я на година и 5 месеца.Забелязах , че се пристрастява много и не му виждах края.Един ден и отрязах едната биба , но след това и дадох друга - здрава.На другия ден отрязах всички и и ги оставих в леглото.Тя рева и ми ги дава и викаше - Не , не.....и така 2 дни.Стана доста нервна , но повече не е попитала за биберон.

# 152
  • Варна
  • Мнения: 1 841
На година и един месец й махнах всички биберони - залъгалки, шишета и кърменето спрях. Цялата дандания беше за един ден - малко хлипане и толкова

# 153
  • Мнения: 314
Ние я махнахме преди 15 дни ,но тя никога не е била пристрастена към нея ,по - скоро си чешеше венците и гукаше с нея ,обикновено лапаше не бибата а дръжката й ,ползвахме силиковоа на Нук ,бях купила и друга марка но не я хареса .Едната стоеше в чантата на количката , а другата вкъщи . Понеже си играеше с тях и все ги хвърляше по пътя колко пъти се е случвало да се връщаме по пътя да си я търсим ,изгубихме едната и останахме само с една ,понякога в бързината забравяхме да вземем бибата с нас но тя не я търсеше ,ползвахме я основно само през ноща когато мрънка ,но заспивайки тя веднага я плюеше.Е преди 2 седмици сме изгубили и другата и реших това ще е , няма да купувам друга тя и без това през деня заспива като пие вода . Мисля че въобще не се сеща за нея ,сега вечер и давам малко водичка и така .

# 154
  • Мнения: 79
При нас само тя я използва. Опитвала съм да не я давам, да я режа, да я мажа с люто и резултата е неистов рев. Добре че поне знае, че бибата е позволена само в леглото. Сигурно аз съм много мека, но тя наистина не заспива без нея и много плаче като по този начин държи и брат си буден.

# 155
Махнах й я на 1.1месеца  реших и просто повече не й я дадох труедно е но не отнема много време

# 156
  • Мнения: 193
май съм се разписвала в тази тема преди няколко месеца, тогава Ники още беше с биберон
отказа го от преди месец, беше на 2 г. и 9 м.
очертава се един от ветераните - биберономани

# 157
  • София
  • Мнения: 1 124
на 1 година и 7 месеца  pacifier

# 158
  • Мнения: 5 391
Още не съм, ползва я само като спи, но много искам да го отуча.
Усещам, че май не е готов обаче...

# 159
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На 4 месеца беше. Имахме биберон, който беше подарък от мои приятели. Започна да се слепва т.к. не беше силиконов и аз го изхърлих. Не намерихме точно същия. Детето не искаше друг. Рева няколко дни и така всяко зло за добро сложихме черта на бибероните.

# 160
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Фил беше на 3-4 месеца,когато твърдо ми отказа биберона,но използва мен за биберон .EmbarassedТака се преспива. Grinning

# 161
  • Мнения: 1 726
На 1г 4 м сама се отказа от биберона-залъгалка

# 162
  • Мнения: 14
Дъщерята изплю биберона-залъгалка на 3-4 месеца, но с шишетата с биберон откара до 4 г. / през ноща пиеше кисело мляко /, после и казах, че съм ги дала на едно бебе и след една-две нощи ги забрави. На синът, обаче, започнаха да му се изкривяват предните зъбки и се наложи да изхвърлим бибероните от употреба доста по-рано. Добре, че обичаше да ги хвърля зад леглото, а аз спрях да ги вадя от там, и така се оказа, че ги е изхвърлил сам.

# 163
  • Бургас
  • Мнения: 213
lili pati, щом само нощем го ползвате - значи сте като нас - аз си мислех, че никога няма да го откажем, а като стана на 2,4 г, съвсем безпроблемно и без сътресения го махнахме. Да уточня, че бяхме извадили всичките зъби. Мисля, че и това е важно.

# 164
  • Мнения: 658
Сам го отказа, след като се разболя от ангина-не можеше да сложи нищо в уста-2г.5м

# 165
  • Мнения: 1 114
Явно ние сме шампионите по дълго ползване на "бобо" - 2г 9м. bowuu .
При майка ми през деня от няколко месеца спеше без. Дори повтаряше :"Голям си, не бобо."  Laughing  Обаче вечер се започваше  голямо тръшкане и му го давахме.
Тази седмица реших,че е крайно време вече да го махаме и една вечер просто не му го дадох. Подарих му книжка за любимия Франклин при условието,че ще я върнем в книжарницата, ако настоява да си получи биберона обратно. 

# 166
  • Варна
  • Мнения: 558
При каката го махнахме на година и 5 мес. и тя само заспиваше с него, но 2 дена беше зор. С малката ще видим  Wink.

# 167
  • на село
  • Мнения: 3 917
Явно ние сме шампионите по дълго ползване на "бобо" - 2г 9м. bowuu .
...

Не сте  Grinning, моята Радослава си го смучеше и след 3 годишна.

Това съм го писала поне 5 пъти - Накрая ми писна и след няколко неуспешни опита със залъгване и т.н му резнах леко върха,
е резултата не и хареса и спря да го търси, някъде около 3г. и 1-2 месеца беше.

# 168
  • Мнения: 1 114

Е, добре.

Не съм чела цялата тема.

# 169
На 1,9месеца и ние го ползвахме само като заспива.

# 170
  • Мнения: 728
На 1г.и 6м. и без проблем,понеже само заспиваше с него.
И аз реших един ден да пробвам да заспи без него,и му казах,че сме го дали на Анди(друго бебе) и се съгласи и за 2 дни го махнахме! Peace

# 171
  • Мнения: 1 193
На голямата към 6м и омръзна. Бебата още си го търси, не само като спи  Sad нямам намерение да и го махам, както и когато дойде  Grinning

# 172
  • София
  • Мнения: 39 761
Към 2рата година. Дияна използваше бибероната само за заспиване, след това я махах.
Баща й предприе решителната крачка за отказване от биберона. Около седмица-две Дияна мрънкаше за "бибата".

# 173
Да,и аз мисля че детето не бива да се насилва да се отказва от бибата но може би е вярно че по-големите деца се отказват по-трудно.Моята дъщеря като беше по-малка не я търсеше толкова колкото сега,така се успокоява през ноща.Сега е на 2г. и 3 месеца и през ноща търси бибероната си,дано да не вреди толкова колкото някои описват. Confused
И мойта е на 2 години и два месеца и още е с биба - главно когато спи. Смятам да я оставя да си я махне сама в един момент. Преди няколко дена нещо беше много кисела (сигурно защото е болна Sad) и се разхождаше цяла сутрин с биберон из къщи и някъде го затри. Рева час и кусур докато го намеря. Търсихме заедно доста време, после я оставих да спи, но не... А другата биба не я иска. До преди няколко месеца й беше все едно с коя е, но вече не.

Цитат
Чувала съм че колкото по-големи стават децата толкова по-трудно се маха бибата.
Абсолютно. Руми имаше период преди около година когато изобщо не я търсеше. Не я махнах тогава (а може би трябваше) и тя като че ли се пристрасти.
Не знам, аз съм на мнение, че когато му дойде времето тя сама ще се откаже, по-важно за мен е, че не си смуче палеца например.
Интересното е, че на ясла ходи без биба и си спи и няма проблеми  Shocked

Има и още нещо - според мен бибата за нея е нещо като цигарите за мен. След като аз не ги спирам откъде накъде нея ще я тормозя.
[/quote]

# 174
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
На 2г6м. заспиваше с биберон но един ден просто се скъса и нямаше как да цока.Имаше молби да отида да купя нова,но и обяснихме че е вече кака и на каки не продават биберони.Итака без много драми имахме успех.

# 175
  • Мнения: 472
Моята дъщеря я отказах от бибата на 1г. В продължение на 1 седмица и я подрязвах всеки ден по малко докато стана грапава. Сама я изплю и повече не я потърси.  Hug

# 176
  • София
  • Мнения: 2 104
моите опити да пробутам биберон срещнаха сериозен отпор от малката- изобщо не го искаше
така че поне такъв проблем не сме имали  Mr. Green

# 177
  • Мнения: 31
Ние много трудно се отказахме от бибата.Трябваше да се махнем от къщи ,т.к. баща и само като я чуе да реве за биби и веднага и я даваше .Затова отидохме на село двечките и когато я искаше аз и казвах "ами ти защо не си я взе мами,мама сега ще се обади на тати да я донесе' и така се успокояваше малко .Ама то беше тръшкане ,ритане особено вечер .Но тя постоянно я търсеше и само я смучеше и не говореше ,затова се принудих да я махна и зъбките и почнаха да се изкривяват.
Вече минаха почти 6 месеца и пак си я иска  Praynig,осебено като и е тъжно  Cryтогава и викам та ти нали си кака ,а тя " не съм кака бебе съм".Жал да ти стане .Преди месец по случайност я намери  ама такава радост беше  Grinning,но вече ги изхвърлих .
Моят съвет на мамите е колкото по рано толкова по лесно ,защото като са малки по бързо забравят.То не може без тръшкане и реване и да има те са малцина .Много исках и аз да съм сред тях но уви не.
Много ме беше страх да не започне пръста да си сучи защото като малка го правеше и се наложи да уча да суче биби .Но слава богу вече всичко мина. Wink

# 178
  • Мнения: 329
При баткото я махнах ме на 1,6 .Когато поискаше биберона аз а потапях във вода и оцет в една чашка и му я подавах Mr. Green, при което следваше една физиономия Sick от негова страна и се отказваше .Всичко продължи няколко дни и след това въобще не я търсеше. Peace

# 179
  • Мнения: 485
И двамата го изплюха от раз при първия си опит да им го пъхна в устата и втори опит не направих

# 180
  • Мнения: 91
На годинка махнахме залъгалката. В момента Криси е на две годинки и 4м. и от два дни съм скрила шишетата.

# 181
  • Мнения: 717
на 1 г и 6 м махнах бибата, заедно с това и шишенцата - почнах да му давам със сламка. една-две седмици беше трудно без биберон, но издържахме.

# 182
  • Мнения: 2 211
Залъгалката махнахме малко след годинката, а всички биберони малко след 2 год. възраст.

# 183
  • Мнения: 339
Вече от 9 дни сме без биба  newsm44 ,а беше абсолютно пристрастен и вече не вярвах, че въобще някога ще я изплюе ! Стана случайно, просто една вечер я забравихме в едната баба /беше ни единствената останала биба, понеже отдавна спрях да купувам нови/ и си казах е това е момента! Всъщност приучването за живот без биба беше по-тежко за мен, добре че първите дни не беше наоколо, защото щях да изтичам да я дам Blush Обаче сега вече няма абсолютно никакъв проблем, даже е много по-спокоен от преди и през деня и нощем  Grinning

# 184
  • Мнения: 196
Ох ooooh!незнам какво ще правим -малкия е с биба на Чико но по-стар модел и е каучукова и не намирам друга такава а тази вече се скапа много.... Cryтой е толкова малък а е свикнал с нея неще друга и не е далече времето когато ще има много ама много рев Cry Cry Cry

# 185
  • Мнения: 638
6 -ти ден синът ми е без залъгалка  Grinning,трудно е и за него и за мен.Заспива6е с нея и сега малко се върти в леглото и обикаля,но се надявам скоро да свикне!Аз съм упорита!А ина4е тук има 5 годи6ни със залъгалки,за мен до към 2 година е добре,но после.. ShockedОтказах се да спирам и бибата от 6и6ето,след месец 6те пробвам и без нея!

# 186
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На баткото на 8 месеца,а малката въобще не пожела залъгалка  Peace

# 187
  • Мнения: 10 604
Малко ме е страх да се похваля... вече 9 дни е без биба. Не го отучих на 7-8месеца, когато не беше пристрастен, пробвах после 2-3 пъти когато губихме бибата, но беше адски рев...
От два месеца говоря как вече е голям и няма нужда от нея. Баща му даде идеята да я намажем с горчица и да кажем, че вече е развалена. Подейства. Сега като я поиска му обяснявам пак. От два дни седи намазана с горчица на видно място и той ми обяснява че е гадна и развалена.
Понася го много по-леко, отколкото очаквах. Но... иска непрекъснато да яде Laughing - все едно цигари отказва!

# 188
  • Мнения: 2 018
На първия - кучето го изяде - то си е истина.
На втория - подарихме го на чайката.
На третия - сам си го хвърляше от кошарата и заспиваше без него. Един ден просто го скрих.

Лесно е, стига да не е късно  Peace

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 09:48 от Бо_

# 189
  • Мнения: 1 447

 Аз махнах биберона на 1.6 месеца мислех,че ще ми е доста трудно,но за моя радост мина доста леко
направо не можех да повярвам

# 190
  • Мнения: 9 814
На след като навърши 1 годинка махнахме залъгалката без много проблеми.

# 191
  • Мнения: 822
Синът ми сам я махна  Simple Smile като беше на около 5 месеца. Изхвърли я от количката веднъж, като се разхождахме и не я открихме. Не му предложих друга и така.

А на дъщеря ми въобще не съм предлагала, защото четох, че по принцип биберонките не са особено полезни. Но при нас може би стана по-лесно, защото и двамата съм ги кърмила и не са пили от шише много, много.

# 192
  • Мнения: 336
До втория месец не искаше биберон. После изведнъж му се нахвърли и така до края на 5-тия. След това един ден просто го изплю и не го близна повече. Даже пробвах да й го мушна в устата ей  така от любопитство - издърпа си го веднага и започна да си играе с него. Странно дете Rolling Eyes

# 193
  • София
  • Мнения: 2 686
Още не сме го махнали. За сега не смятам да го насилвам.

# 194
  • Мнения: 3 932
На година и половина окончателно, не сме правили нищо особено, просто един ден ни я върнаха от градината и помолиха да не я носим повече.

# 195
  • Мнения: 2 090
Малко преди годинката.И той само вечер търсеше биберона,през деня изобщо не се сещаше за него.Една вечер просто го скрих,е...сърди се малко,но го погушках повече дадох му една малка играчка да си гушка(на която хапеше нослето първоначално-явно го смяташе за биберон Crazy).Още две-три вечери си го търси и после се отказа,''пренасочи'' си любовта към мишлето с което заспива Heart Eyes Hug

# 196
  • Мнения: 2
Дъщеря ми откри "спокойствието" на бибата, когато стана на 3 - 4 месеца. На година и 2 месеца се съгласи да даде биберона си на едно бебе кученце, което често скимтеше под прозорците ни. Сама я сложи в красива кутийка като подарък и я "пусна" на кучето, защото тя вече беше убедена, че е "кака" в сравнение с бебето куче, което "се нуждаеше и молеше за биберон". Вечерта, когато я потърси, й напомних, че сама е решила да помогне на кученцето. Събуденото й състрадание надделя над навика.
Успех на всички, на които им предстои "борбата" с   smile3504

# 197
  • Мнения: 2 448
На 2 години и 2 - 3 месеца. Не съм го насилвала по рано. не виждах смисъл  да го травмирам излишно.

# 198
  • Мнения: 3 219
На годинка и половина с малкото, баткото сам се отказа на около 8-9 месеца.
Шишетата също ги махнах, мляко му давам вечерно време с лъжица  или от чашка.
А шишето с водата е махнато мнооого отдавна, още преди годинката, дадох му със сламка.

# 199
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
На 2-3 месеца.
Като тръгна на градина се присети,че искала да спи с биберон Crazy Явно е видяла някое дете,което все още е с такъв

# 200
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Преди година и нещо съм писала в темата, но вече има с какво да се похваля  Flutter Вече около 15 дни моето дърто магаре заспива без биберон. Мислех си, че ще посрещнем третия РД с бибата в устата  ooooh!
При последното разболяване кашляше много тежко. Успокоеше ли се от кашлицата, лапаше биберона и пак се започваше. На таткото му писна, скри бибата и каза, че Торбалан е дошъл и я взел. Абсолютно без проблем детето прие тази наша версия и повече не стана дума за залъгалката.

# 201
  • Мнения: 2 312
На 1г 2м-сама си се отказа-аз бутам в устата-тя плюе,аз бутам тя плюе..и си викам- щом не я иска още по-добре.
Шишета с биберони-от същата възраст отказа-пие със сламка или накрайник!

# 202
  • София
  • Мнения: 5 079
Сам се отказа на 10 м, като се разболя за първи път и нямаше как да спи с биба в устата и със запушен нос...

# 203
  • Мнения: 827
Някъде около годинка беше, когато просто всички биби ги изпокри и една вечер се оказахме без нито една. Така се случи, че и на следващия ден не успях да купя от аптеката и лелята от яслата ми казва: "Ама ти и да й вземеш сега, тя няма да я иска...", на което аз много се учудих, но реших, че ако стане непоносимо, пак ще й взема. И така минаха два дни без биба, на третия намерихме едната, но Калина не пожела повече да я сложи в устата си newsm44

# 204
  • София
  • Мнения: 17 592
Не мисля, че е нередно. Даже е добре децата сами да се откажат, а не насила; никога не бих отнела бибичката на детенцето си - ако няма някаква сериоозна медицинска /стоматологична причина, отнасяща се именно до него - не дай Боже.

# 205
на 1г и 6м,,сам я хвърли зад креватчето си ,и му показох, че не мога да я стигна  Crazyоттогава спим без биба  Peace

# 206
  • varna
  • Мнения: 676
Към 3 годишна възраст.Беше направо пристрастен към него.

# 207
  • Мнения: 2 908
Беше пристрастена към него-махнахме го на 1г и 4 месеца насила и отведнъж.Свикна и сега не се сеща за него,а ако види-ми го подава.Преди бях на мнение,че не бива насила да се маха,но сега като видя деца на около 2 годинки с биба и ми става смешно,защото просто така е по-лесно на майките,а не друго....Защото наистина не е лесно отказването.

# 208
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
На година и 4 месеца. Първо я криех, за да не и е подръка по всяко време и я давах само, ако не мога да я успокоя по друг начин. Постепенно разреждах тези моменти и на година и 4 месеца я прибрах, защото вече нямахме нужда от нея..

# 209
  • Мнения: 132
На почти 3г.Заспиваше с нея.Лесно ми беше,да.Но и лесно я махна.Без рев и подобни.

Общи условия

Активация на акаунт