Кога махнахте биберона?

  • 18 637
  • 209
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 090
Малко преди годинката.И той само вечер търсеше биберона,през деня изобщо не се сещаше за него.Една вечер просто го скрих,е...сърди се малко,но го погушках повече дадох му една малка играчка да си гушка(на която хапеше нослето първоначално-явно го смяташе за биберон Crazy).Още две-три вечери си го търси и после се отказа,''пренасочи'' си любовта към мишлето с което заспива Heart Eyes Hug

# 196
  • Мнения: 2
Дъщеря ми откри "спокойствието" на бибата, когато стана на 3 - 4 месеца. На година и 2 месеца се съгласи да даде биберона си на едно бебе кученце, което често скимтеше под прозорците ни. Сама я сложи в красива кутийка като подарък и я "пусна" на кучето, защото тя вече беше убедена, че е "кака" в сравнение с бебето куче, което "се нуждаеше и молеше за биберон". Вечерта, когато я потърси, й напомних, че сама е решила да помогне на кученцето. Събуденото й състрадание надделя над навика.
Успех на всички, на които им предстои "борбата" с   smile3504

# 197
  • Мнения: 2 448
На 2 години и 2 - 3 месеца. Не съм го насилвала по рано. не виждах смисъл  да го травмирам излишно.

# 198
  • Мнения: 3 219
На годинка и половина с малкото, баткото сам се отказа на около 8-9 месеца.
Шишетата също ги махнах, мляко му давам вечерно време с лъжица  или от чашка.
А шишето с водата е махнато мнооого отдавна, още преди годинката, дадох му със сламка.

# 199
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
На 2-3 месеца.
Като тръгна на градина се присети,че искала да спи с биберон Crazy Явно е видяла някое дете,което все още е с такъв

# 200
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Преди година и нещо съм писала в темата, но вече има с какво да се похваля  Flutter Вече около 15 дни моето дърто магаре заспива без биберон. Мислех си, че ще посрещнем третия РД с бибата в устата  ooooh!
При последното разболяване кашляше много тежко. Успокоеше ли се от кашлицата, лапаше биберона и пак се започваше. На таткото му писна, скри бибата и каза, че Торбалан е дошъл и я взел. Абсолютно без проблем детето прие тази наша версия и повече не стана дума за залъгалката.

# 201
  • Мнения: 2 312
На 1г 2м-сама си се отказа-аз бутам в устата-тя плюе,аз бутам тя плюе..и си викам- щом не я иска още по-добре.
Шишета с биберони-от същата възраст отказа-пие със сламка или накрайник!

# 202
  • София
  • Мнения: 5 079
Сам се отказа на 10 м, като се разболя за първи път и нямаше как да спи с биба в устата и със запушен нос...

# 203
  • Мнения: 827
Някъде около годинка беше, когато просто всички биби ги изпокри и една вечер се оказахме без нито една. Така се случи, че и на следващия ден не успях да купя от аптеката и лелята от яслата ми казва: "Ама ти и да й вземеш сега, тя няма да я иска...", на което аз много се учудих, но реших, че ако стане непоносимо, пак ще й взема. И така минаха два дни без биба, на третия намерихме едната, но Калина не пожела повече да я сложи в устата си newsm44

# 204
  • София
  • Мнения: 17 592
Не мисля, че е нередно. Даже е добре децата сами да се откажат, а не насила; никога не бих отнела бибичката на детенцето си - ако няма някаква сериоозна медицинска /стоматологична причина, отнасяща се именно до него - не дай Боже.

# 205
на 1г и 6м,,сам я хвърли зад креватчето си ,и му показох, че не мога да я стигна  Crazyоттогава спим без биба  Peace

# 206
  • varna
  • Мнения: 676
Към 3 годишна възраст.Беше направо пристрастен към него.

# 207
  • Мнения: 2 908
Беше пристрастена към него-махнахме го на 1г и 4 месеца насила и отведнъж.Свикна и сега не се сеща за него,а ако види-ми го подава.Преди бях на мнение,че не бива насила да се маха,но сега като видя деца на около 2 годинки с биба и ми става смешно,защото просто така е по-лесно на майките,а не друго....Защото наистина не е лесно отказването.

# 208
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
На година и 4 месеца. Първо я криех, за да не и е подръка по всяко време и я давах само, ако не мога да я успокоя по друг начин. Постепенно разреждах тези моменти и на година и 4 месеца я прибрах, защото вече нямахме нужда от нея..

# 209
  • Мнения: 132
На почти 3г.Заспиваше с нея.Лесно ми беше,да.Но и лесно я махна.Без рев и подобни.

Общи условия

Активация на акаунт