RYANAIR - 24

  • 36 545
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 187
При отворено чекиране цената на багаж вече беше много висока( почти колкото наказателната). Май 2-3 дена преди полета получих последно мейл с покана за покупка на багаж и цените бяха същите, като при купуването на билетите.

# 691
  • Мнения: 1 331
Благодаря! Не искам да рискувам от сега да купувам. Ще трябва да обуздая пазаруващата Simple Smile

Последна редакция: ср, 17 апр 2024, 10:48 от silveto_

# 692
  • Мнения: 158
След последните дискусии се замислих и аз, оказа се, че съм се прецакала 😅.Пробвах да видя разликата между Basic и Regular. За избрания полет още в началото ми показва:
Basic - 30,99 euro, only small bag
Regular - 29,50 euro, с включен 10кг.кабинен+място
Може би е частен случай, защото в случая Basic с доп.място и каб.багаж ще излезе най-скъпо:



Basic: €30,99
Regular: €30,99+€29,50=€60,49
Дискусията е дали е по-евтино да се купи Basic тарифа + място + приоритет или Regular тарифа (която включва място + приоритет). Stuck Out Tongue Winking Eye

# 693
  • Мнения: 11 027
Промоция днес... полети от 15 евро по много дестинации:

https://www.ryanair.com/bg/bg/lp/promotion/flash-sale

# 694
  • София
  • Мнения: 410
Уф, да бе хора, тотолно съм се замотала сутрешно с тези цени 🥴

# 695
  • ПЛОВДИВ
  • Мнения: 207
Полетът ми Шарлероа - София мина добре. Тези които пътуват от там да гледат екраните преди да влезнат на 1 Терминал. Не минах паспортен контрол на излитане и кацане. Wizzar са на 2ри а и RYANAIR на 1ви.

# 696
  • Мнения: 11 027
Обратното е, Раянеър са на 2., Уизеър са на 1.
Единствено кацащите от 20 ч. до сутринта от нешенгенските дестинации (Лутън, Ереван, Ла̀рнака, Тел Авив и Абу Даби) са на Т2. Това е в сила от 31 март.

# 697
  • ПЛОВДИВ
  • Мнения: 207
Обратното е, Раянеър са на 2., Уизеър са на 1.
Единствено кацащите от 20 ч. до сутринта от нешенгенските дестинации (Лутън, Ереван, Ла̀рнака, Тел Авив и Абу Даби) са на Т2. Това е в сила от 31 март.
Имах предвид за летище Шарлероа. Тъй като имаше хора които влизаха на терминал 2 и ги пренасочваха на 1 терминал за полета на Wizzar за София.

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Здравейте! Имам въпрос относно местата. Ние сме група от 6 човека- 3 възрастни и 3 деца на 11 години.За 2 възрасти и 2 деца ще закупя запазени места,другата двойка не иска места.От прочетеното разбирам,че тези ,които сме с места ще мога да ни чекирам 60 дни преди полета.За другата двойка обаче чекирането ще трябва да стане 24 часа преди полета.Възможно ли е тези ,които са без места да "увиснат" поради овърбукинг или за това ,че няма две места едно до друго,тъй като са възрастен и дете? И вие кои места препоръчвате -преди или след крилата?

# 699
  • Мнения: 158
Здравейте! Имам въпрос относно местата. Ние сме група от 6 човека- 3 възрастни и 3 деца на 11 години.За 2 възрасти и 2 деца ще закупя запазени места,другата двойка не иска места.От прочетеното разбирам,че тези ,които сме с места ще мога да ни чекирам 60 дни преди полета.За другата двойка обаче чекирането ще трябва да стане 24 часа преди полета.Възможно ли е тези ,които са без места да "увиснат" поради овърбукинг или за това ,че няма две места едно до друго,тъй като са възрастен и дете? И вие кои места препоръчвате -преди или след крилата?

Правилно сте разбрали за това кога отваря чекирането спрямо тези със заплатени места и тези без. Пътниците без запазени места ги чекирайте колкото се може по-рано, когато отвори чекирането 24ч преди полета, докато не са се чекирали всички останали пътници и няма да имате проблеми.
Аз лично предпочитам задната част на кабината - от аварийните изходи назад.

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Благодаря! Сега тръгнах да купувам меса ,но трябва да платя места и за децата.От коментарите в темата останах с впечатлението ,че за тях местата са безплатни?

# 701
  • Мнения: 22 440
Ако купувате места, купувате за всички.
Ако не го правите, ви разпределя автоматично дете с възрастен.

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Ако купувате места, купувате за всички.
Ако не го правите, ви разпределя автоматично дете с възрастен.

В крайна сметка реших така да направя. Купих места за всички.Сега обаче излезе зруг проблем- децата са вписани в групата на тийнейджърите -12-16 години,а те са под 12 години.Може ли някой да каже как да направя нова резервация за децата и да я свържа с настоящата?

# 703
  • София
  • Мнения: 2 630
Местата за деца под 12г са безплатни.

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Местата за деца под 12г са безплатни.

Само че аз вече ги платих,защото се водят тийнейджъри. Въпросът е че не мога да ги чекирам защото като напиша рождената дата ,ме спира .Децата са на 11 години .Сега не знам какво означава да им направя нова резервация като на възрасти и да я свържа с настоящата.Означава ли закупуване на нови билети?

Общи условия

Активация на акаунт