RYANAIR - 24

  • 36 480
  • 750
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 012
Ryanair - уебсайт
Често задавани въпроси
ТАРИФИ (цени за избор на място, багаж, промени по резервацията и т.н.)

Страница във Фейсбук
Контакти - чат

Промени, направени в рамките на 24-часов гратисен период:
Не се притеснявайте, клиентите, които са резервирали полета си директно на уебсайта на Ryanair.com, имат 24 часов гратисен период от момента на първоначалната резервация, за да коригират всички незначителни грешки (дати/часове) безплатно.
Скрит текст:
Също така Ви позволяваме да обърнете маршрута, ако сте резервирали полета си неправилно. Например DUB до STN, можете да промените това на STN на DUB.
Ако променяте датата на полета си или час, ние ще се откажем от таксата за промяна на полета. Въпреки това ще Ви бъде начислена всяка ценова разлика между платената първоначална цена на билет и най-ниската обща цена за новия полет.
Моля, обърнете внимание, че ако цената на билета за новия полет е по-ниска, няма да бъде направено възстановяване на суми.
Още инфо тук

В момента има бъг на българската версия на уебсайта и има вероятност, ако резервирате на нея, да не получите мейл с потвърждение за резервацията! Това не означава, че резервацията е неуспешна, ако я виждате в профила си, значи всичко е наред.

ВАЖНО: Oт 16.01.2017 г. всички полети на Ryanair се изпълняват от Терминал 2.



Дестинациите от София са:

Барселона
Бари
Берлин
Бирмингам
Болоня
Братислава
Бристъл
Шарлероа
Букурещ
Будапеща
Катания
Ханя
Кьолн
Корфу
Дъблин
Единбург
Айндховен
Карлсруе / Баден Баден
Ливърпул
Лондон Станстед
Мадрид
Малага
Малта
Меминген
Бергамо
Неапол
Нюрнберг
Палма де Майорка
Пафос
Бове
Родос
Рим Чампино
Скиатос
Тел Авив
Тревизо
Виена
Вроцлав
Задар
Загреб


От Пловдив:
Лондон(Станстед)
Манчестър


От Бургас
. Братислава
Будапеща
Дъблин
Гданск
Каунас
Краков
Лондон Лутън
Познан
Виена
Варшава Модлин


От Варна
Катовице
Краков
Виена
Вилнюс



Транспорт до Летище София


Багаж
Подробно обяснение за политиката за багажа

Политика за ръчен багаж   
Имате право да вземете на борда 1 малка ръчна/лична чанта, която трябва да се побира под седалката пред Вас (40 см х 20 см х 25 см). Някои примери са ръчна чанта, чанта за лаптоп и малка раница.



Пътниците, които са закупили „Приоритет и 2 чанти ръчен багаж“ или Plus/Flexi/Family билет, или билет за свързващ полет, могат да вземат на борда 1 допълнителна чанта от 10 кг, която трябва да се побира в оразмерителя за багаж (не повече от 10 кг и размери 55 см х 40 см х 20 см).




Формата за проверка на ръчния багаж, изглежда така:


Чекиран багаж -
Всеки пътник може да закупи до 3 регистрирани чанти от 20 кг. Пътникът може също да добави до 3 кг допълнителен свръхбагаж към регистрираната чанта от 20 кг. В допълнение, пътниците могат да регистрират също спортна екипировка и музикални инструменти.

Превоз на течности и козметика в ръчния багаж

Козметика (лосиони, гелове, шампоани, паста за зъби и др.), безалкохолни напитки и течни храни трябва да бъдат в пластмасови/стъклени контейнери – максимален обем до 100 мл. Всички контейнери трябва да се поберат в една прозрачна найлонова торбичка с вместимост не повече от  1 л. Могат да бъдат направени до две изключения – превоз на храни за бебета и превоз на лекарства, необходими по време на полета.

Изисквания за сигурност на летищата

 В ръчния багаж се допуска пренасянето на преса за коса


Позволен багаж за бебета/деца:

Можете да носите безплатно 2 артикула за бебешки принадлежности на дете. Няма разрешение за кабинен багаж (на възраст от 8 дни до 23 месеца). Въпреки това може да се вземе бебешка чанта до 5 кг (размери: 45 см x 35 см x 20 см) за бебета, пътуващи в скута на възрастен.


Чекиране

Безплатно чекиране без право на избор на място може да направите от 24 часа до 2 часа преди полет. Ако желаете да си изберете места, трябва да заплатите и може да се чекирате 60 дни преди полета.
Ако се разпечата бордна карта на български, на нея не се вижда, че има закупен багаж, ако се разпечата от английската версия на сайта, се вижда.

Не е задължително да разпечатвате бордните карти, може да свалите приложението за андроид и айфон на Ryanair и да покажете на летището картата на телефон или таблет. Това важи и за полетите от София, но имайте предвид, че някои летища не приемат такива бордни карти.
Скрит текст:
Тези летища са Agadir ,Essaouira,

Fez, 
Nador, 
Oujda
, Marrakesh
,Rabat, Tangier 
, Kefalonia
, Volos.  До тях към момента няма полети от София, но за всеки случай ги слагам.

Ако пътувате с малки деца и не получите места заедно, се свържете с кол-центъра за да ви намерят подходящи места.


Местата в самолета





Ето как изглежда бордната карта на български:
'Място за сядане' показва на кой ред в самолета стe и кое ви е мястото. 'Ред' е поредният номер на чекиране на пътника.



Начините на плащане са следните:
Билетите, резервирани през сайта на Ryanair, могат да бъдат платени с PayPal, кредитни карти -American Express, Visa, Mastercard, Diners/Discover, Apple Visa и Apple Mastercard и дебитни карти Visa Connect, Visa Electron, Mastercard Prepaid, Visa Delta.

Моля, конкретни въпроси за дестинациите да публикувате в съответните теми в подфорум На път в чужбина.

Предишните теми:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
21 22
 23

Последна редакция: ср, 17 яну 2024, 12:36 от Bradley Cooper

# 1
  • София
  • Мнения: 3 854
Благодаря за новата тема Flowers Hibiscus

Планирам кратко пътешествие и този път май ще ползвам Ryanair, макар да имам членство в Wizz. Надявам се, всичко да се случи и да не отменят полети.

# 2
  • София
  • Мнения: 964
Здравейте,
моля спешно за помощ. Току що чекирах билета на брат ми, който е за утре. Видях, че съм объркала датата на раждане /по навик съм написала моята/ - пише ми, че не може да се коригира онлайн. Какво трябва да направя - звънях на летището, никой не вдига. Писах на чата на страницата, отговоря ми робот и няма нищо общо с това, което питам..

# 3
  • Мнения: 4 325
Може и така да оставиш (чекираш с грешната дата, не да го оставиш не чекиран), не съм останал с впечатление, че гледат дата на раждане, само името да отговаря.

Евентуално ако ще звъниш, трябва да звъниш на Уиз, не на летището.

Последна редакция: чт, 18 яну 2024, 13:20 от neuromancer

# 4
  • Мнения: 1 220
Аз доколкото разбирам, е чекиран вече. Пробвай да напишеш в чата live agent. Аз така успях да се свържа с човек, само че в чата на Уиз.

# 5
  • Мнения: 4 325
Мисля, в бордната карта не пише дата на раждане, така че няма с какво да сравнят.
Ако билета е детски, а човека е възрастен или обратното може да направи впечатление, но иначе...

# 6
  • Melmak
  • Мнения: 2 979
На бордната карта не пише дата на раждане. Само име.

# 7
  • here and now
  • Мнения: 4 229
Здравейте, благодаря за темата.
Искам да попитам, ако съм закупила 4 билета, а купя само 2 места, колко време преди полета мога да чекирам?

# 8
  • Мнения: 4 325
Двете платени по-рано, другите 24 часа преди полета

# 9
  • Мнения: 493
Вече има полети до Валенсия от края на март до края на октомври. Цените са по 30/40 евро е посока Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 5 134
С новата Валенсия, май Аликанте окончателно отпадна. Трябваше да влезе заедно с Копенхаген, но така и не става.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 469
Здравейте, току що получих известие, че полета ми е канселиран по "commercial reasons". Трябваше да пътуваме за Дъблин със семейството май месец. Платих 800лв за билети. Дали са ми избор за refund, но исках да попитам дали на някой от вас му се е случвало и дали цялата сума се възстановява?Да очаквам ли някакви проблеми или изненади?

# 12
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Да, ще ви върнат всичко. Сигурно ще предложат или ваучер или връщане на парите по сметката.
При първият локдаун ни отмениха полета от Дъблин до София и заради многото отменени полети тогава върнаха парите след 3-4 месеца.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 134
От София за Дъблин ли става дума?
Ryan предупредиха, че ще се наложи да режат полети лятото поради забавени доставки от Боинг, но все пак София - Дъблин се оперира два пъти седмично на лятно разписание, спрямо пет пъти седмично сега.
Би трябвало да имате и опция да изберете предишния или следващия.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 469
Полетът беше от Бургас от 1 до 6май и беше идеален като дати, цена и град (заради почивните дни, ученичката да не отсъства от училище, а и Бургас ни е най-близо), а сега се оказва, че всички полети от Бургас за Дъблин за месец май са спрени и първата свободна дата е от юни. Ще гледам други варианти за дати и от друг град(най-вероятно София). Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт