Неапол (Кампания) и Бари (Пулия) – Красивата Южна Италия - 7

  • 17 701
  • 356
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 58
Smile777, благодаря за хубавия разказ с точна информация. Интересува ме бусчето в парка Фазаноландия всеки ден ли работи? Преди години имаше информация за него на сайта им, сега няма или аз поне не откривам. Защото доста отдавна сме ходили и тогава имаше някаква специфика с работното му време. Работеше или само събота и неделя, или само през седмицата, но не си спомням.
Бях отправила запитване през месинджър до Фазаноландия и ми отговориха, че имат бусче, но не пишеше да има разлика между почивни и работни дни. Ние бяхме в ден събота и работеше.

# 316
  • Мнения: 3 022
Не съм много сигурна дали съм прочела нещо в по-скорошна или по-стара тема, че в Пулия, в неделя влаковете /или определени/ не работят? Другата седмица семейството на сина ми, с детенце на година и половина пътуват за там /базиране в Бари/ и той мисли, че по-удобно ще им бъде да посетят някои градчета наоколо с влак. Не знам дали е прав, не знам каква програма са си направили точно, а и всичко ще зависи от детенце, разбира се.

# 317
  • София
  • Мнения: 5 151
Вярно е, някои второстепенни линии не се обслужват в неделя ( и вероятно официални празници ). Но всичките основни популярни места в района могат да се посетят ежедневно, било с влак или автобус.

# 318
  • Milano
  • Мнения: 3 663
От четвъртък другата седмица са празници, да си обърнат внимание на разписанията на автобусите.

# 319
  • Мнения: 1 165
Аз съм си купила онлайн билети за влакове и автобус за юни. Да съм подготвена.
Само от Алберобело за вечерно прибиране още не съм купила, защото там влакът е регионален.

# 320
  • Мнения: 3 022
От четвъртък другата седмица са празници, да си обърнат внимание на разписанията на автобусите.
Какви празници от 25.04 в Италия /Пулия/?

# 321
  • Milano
  • Мнения: 3 663
Празник на Освобождението от фашизма - 25.04. И следователно мин.4 почивни дни за много хора.
01.05 също е празник.

# 322
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 856
Колко време отнема ориентировъчно посещението на зоопарка във Фазано, ако не се посещава частта с въртележки и т.н. ?  Чудя се дали в същия ден може да вместим примерно Polignano a mare или Монополи, връщайки се към Бари. С рент а кар ще бъдем.

# 323
  • Мнения: 58
Колко време отнема ориентировъчно посещението на зоопарка във Фазано, ако не се посещава частта с въртележки и т.н. ?  Чудя се дали в същия ден може да вместим примерно Polignano a mare или Монополи, връщайки се към Бари. С рент а кар ще бъдем.
За 3 часа може спокойно да се мине сафарито, влакчетата при маймуните и останалите животни. Има шоу с морски лъвове, което е в определен час,  трябва да питате още на входа в колко часа е. Ние го пропуснахме.
При положение, че бяхме с обществен транспорт, успяхме в един ден с Фазано и Полиняно а Маре.

# 324
  • Milano
  • Мнения: 3 663
Да добавя относно празника на 25.04, че от миналата година държавните музеи на този ден са безплатни.

# 325
  • Мнения: 10 618
Знам, че е писано 101 пъти, но не мога да си намеря файла с информацията, която събирах за Неапол...
Та - Къде е най-старата пицария и най-добрата, ако не е една и съща?

# 326
  • Milano
  • Мнения: 3 663
Най-старата:



Най-известната:
https://www.damichele.net/

Там лоша пица има ли?

# 327
  • Мнения: 10 618
Regina, благодаря!
Предполагам, че няма лоша пица там Simple Smile.

# 328
  • Мнения: 1 331
Здравейте! Прибрах се от първата си почивка в Италия и ще споделя впечатления.
Имахме три нощувки в Бари в апартамент на 10 минути пеша от центъра. Беше бюджетен, но хубав. Домакинът изключително любезен и отзивчив. Проблем имаше с леглото, защото беше водно и май сдаваше багажа.
Времето беше ужасно и това малко помрачи настроението ми. Валя, духаше. Разбира се, това не ни спря да въртим по 20 000 крачки на ден.
Пълно е с всякакви тъмнокожи. Това ме изненада. Мисля, че в крайните квартали има бежански лагер. Имаше и диво прасе, която тичаше там. Пътувахме с автобус 16 от летището (ако купите билет от книжарницата е 1 евро, от шофьора е 1,50) На първите спирки се напълни с тъмнокожи(където е този лагер). Плашещи направо. На връщане в автобуса беше КОШМАР. Буквално нямаше място да дишаш. Напълни се още на централна гара. Седях до едни индийци или пакистанци, които пееха индийски песни и си правеха тик ток. Хванаха ме в кадър няколко пъти, а мъжа ми го помолиха да се снима с тях Simple Smile Седнаха един в друг, за да ни направят място. Дъщеря ми не спря да им се хили, аз малко се срамувах от нея Grinning . Но те гладиха коси на забавен кадър, правиха стойки.
Градът много ни хареса. Няма как да не се влюбиш. Обаче каква мръсотия. Нямам думи. Боклуци на всякъде.
В Полияно а Маре ядохме орекиете. С детето го харесахме, мъжът ми не. Там поне хванахме хубаво време.
Със сигурност ще повторим.

# 329
  • София
  • Мнения: 22 958
А някой знае ли колко е таксито от летището до гарата в Бари?

Общи условия

Активация на акаунт