Конюнктивит, Сперсадекс капки

  • 789
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 241
Да, възможно е от кортикостероида да стане така. А може и преди да си си бил по същия начин, просто да не си го забелязал, сега се вглеждаш просто.
Добре, уточнихме, че явно имаш диагноза, имаш и лечение, което е 7 дни, защо тогава си ги спрял капките сега?
И моите зеници след операциите ми са различни, едната реагира по-слабо на тъмнина, това не пречи нито на зрение, нито на нещо друго.
За пръв път капя нещо подобно и да вгледах се в огледалото и забелязах че болното око е супер изчистено, което не ми направя впечатление, но зеницата ми направи, по черна и леко по голяма и някак си самото око е по наситено като цветове, да може и преди да ми е било така, но ме гледаха и вкъщи и навън на реална светлина и се забезязваше също че е по голяма, леко и по черна. Днес не съм слагал Сперсадекс, капките и окото сега изглежда по добре сякаш, и навън на светлина и вътре, ясно е че светлината(тъмно, светло) и позицията оказват влияние, но все пак имаше разлика. Ще видим утре сутрин съм на преглед , да ме види очната.
Ясно е че когато ти мерят диоптър се слага вещество което разширява зеницата, това е ясно, но от Сперсадекс няма такива описани негативни реакции.
Ако е от капките и зеницата се е увеличила севсем леко, дали ще се върне във нормална форма.

Последна редакция: нд, 21 яну 2024, 18:08 от pavlin_76

# 16
  • Мнения: 2 528
Ако е от капките - да.
Ако си си по приницип така, което не е невъзможно и в по-вероятно - не.

# 17
  • Мнения: 241
Ако е от капките - да.
Ако си си по приницип така, което не е невъзможно и в по-вероятно - не.
Днес бях при докторката, каза ми да капя Сперсадекс още 2 дена, обаче аз и казах че ги спирам, и че съм забелязал леко увеличена зеница, а тя каза че тези капки не съдържат такива съставки и не би могло, даже ме гледа и също каза че едната е по голяма в момента,, но от светлината ставало така.
Във нас ме гледаха също и когато е светло са ми перфектни и малки, но когато съм на по тъмно лявата е малко по голяма понякога,
Другото което забелязах е че бялата  основа на окото, (нз как се казва) е доста изчистена и бистро бяла, и стана така откакто слагах капките, не знам дали това пак е нещо лошо,в сравнение с другото око
За пръв път капя капки и се извинявам ако нещата които питам са глупави, но аз искам да знам. Питах докторката но тя каза че нямало проблем, но аз все пак не съм много сигурен

# 18
  • Мнения: 2 528
Моите зеници са абсолютно по същия начин. На светло са еднакви, на тъмно едната се разширява повече спрямо другата. Според лекаря ми е нещо от вегетативната нервна система, спрях да го мисля вече.
Бялото е склерата. Прекалено много се вглеждаш, отново ти го повтарям. Спазвай си предписанията на докторката и както ти казах - заеми се по-сериозно със себорейния си дерматит. Той е в доста по-плачевно състояние от очите ти в момента.

Общи условия

Активация на акаунт