Лекове при гнойна ангина

  • 751
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте! Правя тази тема с цел да помогна на всички, които са се сблъскали с тази неприятна инфекция на гърлото, наречена гнойна ангина. В последните 7 месеца се сблъсках с гнойна ангина около 7-8 пъти. Сега отново съм с гнойна ангина и вече се реших да премахна сливиците си, просто защото вече е неизбежно. Както и да е, това не е темата на този пост. Искам да ви споделя всички лекове, които съм правил на едно място. Прочел съм почти всички теми в интернет, бабини лекове и тн.
Гнойната ангина се характеризира с бели налепи по сливиците, които водят до силна болка, температура, отпадналост и тн.
За начало бих казал да не се доверявате на преценката на личния ви лекар. Просто, защото аз така направих и нещата се влошиха. Това е ЛИЧНО МОЕ мнение, но аз мисля, че те нямат достатъчната интелигентност, колкото УНГ. Поразровете за това, кои са най-добрите УНГ лекари във вашия град. Първоначално като отидете на личен лекар, попитайте да ви пусне гърлен секрет и ако искате антибиограма. След като отидете на УНГ, той ще ви изпише подходящия антибиотик. Имайте предвид, че тази инфекция не се лекува с друго и АБ е задължителен! След като УНГ ви изпише правилното лечение, аз мога да ви споделя с какво помагах аз на сливиците ми, освен с лечението от УНГ.
1. Гаргара
- Гаргарата може би е най-важното нещо, което можете да направите. Гаргарата се прави на всеки 30-40 минути.
Можете да правите тези гаргари и да ги редувате.
А) Ангизол- това се купува от аптеката и действа силно на налепите. На билкова основа е. Правите гаргара 3 пъти на ден с него.
Б) Хладка вода със сол- важно е водата да не е топла или гореща.
В) Хладка вода със сода- Облекчава болките
Г) Сандрин с концентрат от ябълка- Купува се от аптеката и е много ефикасно. След няколко пъти ще видите как плюете налепи.

2. Грануфорин/Гранулин
- Това лекарство до колкото знам вече не се продава в аптеките, аз го купих от ветеринарна аптека. Това е една зелена гъста течност, която действа антибактериално и ефикасно. Мажете три пъти на ден с една клечка за уши.

3. Компрес
А) Компрес с извара- На вестник/марля слагате хубаво извара. След това , аз лично слагам една торба за боклук, защото е дълга и връзвам хубаво за гърлото. Важно е да се обхванат сливиците и да има извара хубаво под ушите.
Б) Компрес с ракия- Този компрес може би работи в началото на инфекцията и може би само, когато е само възпалено гърлото, но съм го пробвал и усетих леко облекчение. Схемата е същата както с изварата.

4. Храни
- Това, което моите УНГ лекари винаги са ми казвали е че при гнойна ангина ЗАДЪЛЖИТЕЛНО не се ядат топли и горещи храни/напитки. Защото те създават благоприятна среда за бактериите. Когато бях с тежка гнойна ангина и дори влязох в болница, ме посъветваха да ям сладолед и наистина облекчаваше.

ВАЖНО! ‼
- Това са САМО мои начини за справяне с ангините. Всичко, което съм изчел по форумите и което са ми казвали роднини. Вие решавате!

#гнойнаангина #лечение #бабинилекове #гърло #сливици

# 1
  • Мнения: 8 952
Гнойната ангина обикновено е причинена от бактерия. Затова и се лекува с антибиотик.
Вероятно опитите да се излекува по друг начин са довели до толкова пъти повтаряне.
Иначе изброените лекове могат само да облекчат болките в гърлото, но не и напълно да  излекуват гнойна ангина.

# 2
  • Мнения: 1 034
Подкрепям utro77 и допълвам, че антибиотика трябва да се пие минимум 10 дни в точната доза. А бактерията, най вероятно е на скарлатината и препоръчвам да изследвате ASO и CRP.
А от изброените, да най-много помага гранофорина / аз го купувам от аптека/ и содата, все пак те имат антибактериално действие.

# 3
  • Мнения: 5
Гнойната ангина обикновено е причинена от бактерия. Затова и се лекува с антибиотик.
Вероятно опитите да се излекува по друг начин са довели до толкова пъти повтаряне.
Иначе изброените лекове могат само да облекчат болките в гърлото, но не и напълно да  излекуват гнойна ангина.




Прочетете хубаво написаното преди да коментирате! Описал съм, че без антибиотик и лечение от УНГ не може да мине! Всеки път съм бил на антибиотик, както и сега!

# 4
  • Мнения: 5 275
Съжалявам, че личният ви лекар не се е справил подобаващо. При пуснат гърлен секрет и антибиограма, дори и аз мога да ви изпиша подходящия антибиотик.

# 5
  • Мнения: 5
Съжалявам, че личният ви лекар не се е справил подобаващо. При пуснат гърлен секрет и антибиограма, дори и аз мога да ви изпиша подходящия антибиотик.


Ами благодаря ви, но вече нищо не може да се направи. Септември месец дори и бях на системи на два антибиотика. Явно стрептококите не искат да се махнат от мен. Решено е вече, че ще ги махам.

# 6
  • Мнения: 8 952
При упорити проблеми със стрептококи / стафилококи помага прием по схема на хомеопатично лекарство Стрептококцинум / Стафилококцинум.

# 7
  • Мнения: 623
Антибиотиците не са единствения начин за лечение. Лекувала съм гнойна ангина само с хомеопатия. На третия ден нямаше и следа от налепите. Мои познати са лекували по същия начин с хомеопатия, но с друг вид такава. Всичко назначено от лекар хомеопат, не масовите от аптека.

# 8
  • Мнения: 403
Ако сте излекували гнойна ангина с хомеопатия сте първите на този свят. Направо да ви дават Нобел.

# 9
  • Мнения: 623
Ако сте излекували гнойна ангина с хомеопатия сте първите на този свят. Направо да ви дават Нобел.

Ами не, не сме първите. Споделих опит и то не само мой.  Точно заради такъв тип коментари, доста се чудих дали да пиша, защото знам, че масовите разбирания са такива. Излишно е да влизам в пререкания. Всеки сам си решава.

# 10
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 397
В продължение на година всеки месец правех гнойни ангини. Специалисти, антибиограми, лечения + бабешки лекове, нищо не помагаше, просто през 2-3 седмици пиех антибиотик. В крайна сметка извадих сливиците и така реших проблема. За мой ужас няколко години след това синът ми на годинка и нещо направи първата ангина, следващия месец отново и така 10 месеца боледуване всеки месец. Отново познатата схема с ходене по  специалисти, лечения и следващия месец пак така ... Хич не исках да мисля за операция, защото и ЛЛ и специалисти изтъкваха първо крехката му възраст, а и предвид колко беше травмираща за мен операцията,  невъзможността повече от месец да се храня нормално, и други неприятни преживявания след процедурата направо ме ужасяваха, а аз  го преживях на 24,    мисълта за 2 годишното ми дете да понесе такова нещо ме плашеше ужасно... Приятелка много настояваше да заведа детето на хомеопат, при мисълта за моята травмираща  операция реших да опитаме и това. Беше ми обяснено при започване на болестта какво да правя. Бях ужасена, защото за пръв път не дадох антибиотик. Много ме беше страх, детето дори с антипиретиците и антибиотиците всеки път вдигаше 40, а сега какви са тези гранулки ... луда ли съм, какво правя! Взех малкия и отидох в съседния апартамент у свекърва ми за да не сме сами, че очаквах ужасяващ развой без обичайното конвенционално лечение. За мен последва огромна изненада - когато детето заспа температурата му закова на 38,5  и така 2 часа. Когато се събуди и раздвижи дори леко спадна до към 38 - сама, без температуропонижаващо. И следващия ден така, на 4-я ден температурата без антибиотик беше под 37. През цялото време детето имаше апетит, не се залежаваше и не повръщаше, както при предишни състояния. Нова ангина направи след 2 месеца, следваща след 4 и все с леки симптоми отшумяващи за около 4 дни.  По нататък имаше еднократно боледуване на 6 г. възраст.  След това  гнойни ангини не е имал, сега е на 20. Препаратът,  обикновена хомеопатия на Боарон от аптеката Меркуриус Солубилис 30, дозата  3х3х3.  Някакви други неща лекарката му даваше веднъж месечно в кабинета. Изключително бях изумена от ефекта, нямам обяснение, не става въпрос дали вярвам, или не вярвам, не става въпрос за Господ, че да ме вълнува такъв въпрос, но видях ефекта с очите си.

# 11
  • Мнения: 623
Радвам се, че и друг сподели и не съм “халюцинирала” хах. Явно се наредихме повече за Нобел. Давах същата хомеопатия. Няколко са, повлияващи гнойна ангина, но се предписват от хомеопат, според типа на пациента. При едни това ще повлияе, при други не. Моя близка лекува също детето си, но при него резултат даде друго лекарство. Затова не се прибягва към самолечение дори и да е хомеопатия.

# 12
  • Мнения: 403
Успех с Нобел (ама надали). Даже може да вземат наградите на всички учени и лекари до момента и да ги дадат на вас, за да продължавате да разказвате, как сте убили бактериите с хомеопатия. Хубаво е да си правите експерименти със себе си, не одобрявам, когато се правят с деца обаче. Само да споделя един мой спомен и приключвам с тази тема.
Бях в болница с моето дете и отделението беше пълно с други деца. Отвреме-навреме пристигаха деца лекувани от известен (доказал се) хомеопат. "Лекувани" по няколко дни и пристигаха в тежко състояние. Главният лекар в отделението каза, че е цинизъм това, което правят хомеопатите, те убеждават родителите да лекуват децата си така, докато детето на въпросния хомеопат се лекуваше на венозен антибиотик в отделението. Проверихме и наистина беше така, детето беше в отделението и го лекуваха с антибиотик. А чуждите деца татко-хомеопат лекуваше със захарни топчета.
Край по темата! Успех на всички, бъдете здрави.

# 13
  • Мнения: 623
Първия ми пост в тази тема беше моя споделен опит. Не агитирам никого да лекува когото и да е така. Вие можехте да споделите вашия, без този жлъчен тон във всеки ваш пост. Щом сте толкова наясно, трябва и да сте наясно, че има различни видове гнойна ангина. Повечето съвестни хомеопати лекуват 2 дни така и ако до третия не даде резултат, се минава на конвенционална медицина. За два дни дори антибиограмата няма да е излязла и назначаването на антибиотик, който изобщо не се знае дали е подходящия, също е експеримент.
Живота е пъстър, случаите са много различни едни от други, нека не заклеймяваме нещо, само защото при нас не е подействало или защото сме против, без дори да сме пробвали. Идеята беше всеки да сподели опит. А от там нататък, всеки сам решава за себе си.

# 14
  • Мнения: 5
Здравейте. Е, както казах, вчера ми извадиха сливиците. Пълна упойка. Няма да лъжа, втори ден ми е, а се чувствам в ада…Все едно преглъщам бръснарски ножчета, едвам дишам, защото имам храчки. Не мога да спя легнал, защото се задавям от тези храчки, цялото тяло ме боли, вчера цяла нощ повръщах, трудно пия вода, камо ли да ям… Чувствам се като призрак, гледам в една точка, не спя…Надявам се да е за добро. Искам да кажа на всеки, който иска да се подложи на операцията да премисли добре, защото за мен, това е най-трудния момент от живота ми до сега… #гнойнаангина #сливици

Общи условия

Активация на акаунт