Един конкретен случай и въпрос

  • 2 057
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: yosarian
Значи нещата стоят така: Договора е за определен срок примерно година- не до определена дата А ЗА ЕДНА ГОДИНА. Но ти го прекъсваш с майчинството- прекъсваш не прекратяваш, т.е. месеците които ти остават, мисля че бяха седем при тебе, продължават да текат след като се върнеш от отпуск по майчинство. Това ще рече че договора ти не изтича по време на майчинството , а седем месеца след изтичането на договора.


 Не е така - разбира се че договорът има крайна дата и тя се определя от въпросната една година. Договорът е сключен от датата х за срок от една година, която изтича на датата y и това му е крайния срок, независимо от майчинството. Няма такова прекъсване на договора, докато трае майчинството, пък псле пак продължаване - от кой нормативен акт го видя?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Наистина няма такова прекъсване на договора с майчинството! Договорът е сключен за определен срок, който изтича на определена дата, независимо от това дали си в отпуск или не!

# 17
  • София
  • Мнения: 592
И аз бях като теб. За съжаление не ми подновиха договора и не е незаконно. Такава била политиката на фирмата  Imp
Казаха ми, че ако искам да се върна след една година ще ме назначат. Ама знае ли човек. Всичко зависи от добрата воля на работодателя. Close

# 18
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Цитат на: mam4e
Не е така - разбира се че договорът има крайна дата и тя се определя от въпросната една година. Договорът е сключен от датата х за срок от една година, която изтича на датата y и това му е крайния срок, независимо от майчинството. Няма такова прекъсване на договора, докато трае майчинството, пък псле пак продължаване - от кой нормативен акт го видя?

Ами попитах в Мин. на труда и социалната полиника хората дето са го писали.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 019
Koala, аз съм приблизително в твоето положение и искам да те помоля, ако  си задала вече въпроса към Министерството на труда и социалната политика и са ти отговорили да го споделиш във форума. Благодаря

# 20
  • София
  • Мнения: 301
Цитат на: yosarian
Цитат на: mam4e
Не е така - разбира се че договорът има крайна дата и тя се определя от въпросната една година. Договорът е сключен от датата х за срок от една година, която изтича на датата y и това му е крайния срок, независимо от майчинството. Няма такова прекъсване на договора, докато трае майчинството, пък псле пак продължаване - от кой нормативен акт го видя?

Ами попитах в Мин. на труда и социалната полиника хората дето са го писали.


Интересно! Аз също знам, че договорът е от определена дата за срок от 1 година. Ако това с прекъсване по време на майчинство е вярно, то се съмнявам някой работодател да го спазва въобще.

Когато си на срочен договор, няма закон който да задължи ратодателя да подпише нов договор с теб. Ако го направи, това ще бъде само и единствено одобра воля.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: yosarian
Цитат на: mam4e
Не е така - разбира се че договорът има крайна дата и тя се определя от въпросната една година. Договорът е сключен от датата х за срок от една година, която изтича на датата y и това му е крайния срок, независимо от майчинството. Няма такова прекъсване на договора, докато трае майчинството, пък псле пак продължаване - от кой нормативен акт го видя?

Ами попитах в Мин. на труда и социалната полиника хората дето са го писали.


 Странно и освен това съвсем неправилно - не се опира на никакъв текст в закона.  

 Между другото на този въпрос, които вече им е задаван на страницата дават съвсем различен отговор, от това, което са ти казали :Следва да имате предвид, че с изтичане на уговорения срок, Вашия трудов договор се прекратява, без която и да е от страните да дължи предизвестие (чл.325, т.3 от КТ) и в този случай не можете да се ползвате от закрилата предвидена в чл.333 от КТ, независимо от това, че към този момент вие може да сте в отпуск по чл.163 от КТ.

 Те в МТСП между другото не пишат закони Wink

# 22
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Цитат на: mam4e
Те в МТСП между другото не пишат закони Wink

Пишат защото имат законодателна инициатива- кой мислиш че върши къртовския труд- да не мислиш че онези в народното събрание дето не си вършат регулярните зъдължения та това ли? Кодекса  и изменинията му се правят след консултации с работодатели и синдикати. Wink

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: yosarian
Цитат на: mam4e
Те в МТСП между другото не пишат закони Wink

Пишат защото имат законодателна инициатива- кой мислиш че върши къртовския труд- да не мислиш че онези в народното събрание дето не си вършат регулярните зъдължения та това ли? Кодекса  и изменинията му се правят след консултации с работодатели и синдикати. Wink


Е хайде сега - професия ми е и знам много добре кой какво пише и какво разработва и това не са лицата, които отговарят на въпросите Wink . Не знам с кого там си говорила, но или не е наясно, или не е разбрал за какво става въпрос. Стана ми интересно, дали наистина им е такава практиката и им погледнах сайта - там съвсем различни отговори дават.

Общи условия

Активация на акаунт