Отговори
# 30
  • Мнения: X
А каква е разликата между изкуствени сълзи и Визин  newsm78 чувала съм само капките Визин.
Най-често сухота, зачервяване и дразнене в очите.

При работа с компютър мигането се намалява с около 70 % от нормалната честота. При монитори, разположени над нивото на погледа, взирането е по-голямо и очите са по-широко отворени. Всичко това води до по-бързо изсъхване на слъзния филм, който е изключително важен за ясното виждане и комфорта при носенето на контактни лещи. Това налага по-често волево мигане или използването допълнително на изкуствени сълзи. (Внимание: Не е желателно използването на очни капки с вазоконстриктор - свиването на съдовете още повече задълбочава сухотата в окото.-нещо такова е визина) Климатичните инсталации също допринасят за по-бързото изсъхване на слъзния филм.

Начало

Какво да направим за да намалим оплакванията при работа с компютър?
  • Мониторите трябва да се разполагат на разстояние 50-60 см от очите и около 20° под нивото на очите.
    Отблясъците от екрана могат да се намалят чрез антирефлексни екрани или очила с такова покритие.
    По време на работа с компютър е необходимо да се прави зрителна почивка - отклоняване на погледа в далечината на половинчасови интервали за 30-60 сек. за отпускане на акомодацията. Редуването на различни дейности в офиса е добро решение за намаляване на зрителната умора.
    Желателно е да се мига по-често, а при по-сериозни проблеми, след консултация с очен лекар, да се използват изкуствени сълзи.

# 31
  • Мнения: 830
Ползвам специални очила за работа с компютър.До колко помагат е отделен въпрос,не мога да кажа със сигурност.

# 32
  • :)
  • Мнения: 337
Използвам очила, когато съм пред компютъра, особено когато екрана не е от течни кристали знам, че е задължително да се ползват.

# 33
  • Мнения: 11 004
Ползвам очила за работа с компютър и определено има ефект Peace

Общи условия

Активация на акаунт