Тръгва си след малко

  • 7 312
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 218
Пиша това като продължение на темата "обмисляме раздяла" , пиша в промеждутъка,в който той е навън за малко. Изнесе половината багаж вече, малко остана, Ще разходи и кучето,после се качва у техните.......Цял ден не знам къде да се дяна, гърлото ми е свито. Говорихме за тази раздяла от месеци, сега се случва. Причините, пак да ги изброя - аз нямам желание за секс с него, това ни промени, отчужди, внесе раздори.  А той е перфектният мъж- грижовен, добър, помага в къщи,за всичко. Днес се държим за ръцете, а аз рева като гледах саковете. Но и не мога да го спра.....Колкото и да ме боли, колкото и да ме раздира болката, и да искам да го гушна и да порева на рамото му, кактои направих, не мога да го спра.....Освен тази близост, гушването, ръцете и сълзите върху рамото му, друго не мога:(

 8 години....делиш хляба си с един човек, сигурно е нормално да боли, щом няма непоносимост и бой дет се казва... 8 години и едно дете......Плача и в момента, но не знам какво да направя. Страх ме е от самотата, ще ми липсва, опитвам се да мисля за другите неща, за това защо не върви, за това,че не го приемам като мъж за секс. Затова,че не успях да променя нищо. Боли го много, ще е не  50 м от нас, и мен ме боли, боли ме за спомените, за миговете с бебето, но си мисля, но се опитвам да разделя носталгията от чувствата. Не искам само заради носталгия да напраи мгрешка да се съберем отново, за да попаднем в същия водовъртеж......Обича ме, а аз него?? Мисля че това което изпитвам е една силна привързност като към брат, привързаност към човека, който ми е бил най-близък последните 8 години, с когото отгледахме дете.....Въпреки цялата болка и мъка, седях до него, гледах го днес, държахем си ръцете, ревях, той ми се усмихва мило и ме успокоява, но не изпитах и гра мжелание за секс. Опитах се да поровя в себе си и да видя на финала дали няма да усетя нещото, което копнея да изпитам към него,за да не се налага да разтурим така живота си:(( Но не......Говорихме,че времето ще покаже.....дано успея да започна да го възприемам като мъж,а не като близък приятел и съквартирант. Затова сме и убедени,че раздяла трябва да има... а дали ще е временна..........никой не знае. Страх ме е от самотата, започвам да се самосъжалявам, нормално е в този момент.....Психолозите сравянват раздялата със смъртта почти, когато се огледаш и видиш 'малките неща, които правеше някой друг, но него вече го няма".............Когато се прибираш и е тъмно вкъщи и пиеш кафе сама......Това споделих и с терапевта ми и той направи тази аналогия, но колкото и да знам, че болката ще е нормално явление дори ако раздялата ни е правилна, ми е трудно да се справям с чувствата. Явно трябва време...

Колко познато... колко близко до моите мисли ... Браво за куража! Peace
10 години и едно дете. Обърках най-добрият си приятел с любовта на живота си. Причини много. Мислех си, че имам психични проблеми дори, а не е било така. Просто страстта никога не я е имало, поне от моя страна. И той го е знаел през всичките тези години, обвини ме дори, че съм го превърнала в "асексуален". Осъзнах проблема едва преди няколко месеца и сега чакам. Какво ли? И аз не знам, може би малко повече смелост или ... Говорихме много и взехме решение. Едва ли ще ме разберете... живеем заедно, но си дадохме свободата. Окуражих го да си намери друга. Нямаше и седмица и "резултата" беше налице. Е, сега си има любовница. Жена, която му дава това, което аз не мога. Заболя ме, много... не от ревност, а от това, че не мога да го почувствам аз така. Споделя ми почти всичко, знам подробности... Предпочитам да е при нея дори. Но до колко е здравословно? Лудост ли е това или нормално? До кога ще издържим? Това решение ли е?
Много е объркано, но и мислите ми са такива. Не знам защо го споделям точно тук. Имах нужда да споделя...

# 61
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
А защо не го желаеш? Нещо не я разбирам тази тема newsm78 Хората, които вече не се желаят, не се и обичат, живеят по-скоро по навик.  Обърни се към сексолог, щом толкова искаш да запазиш семейството.
Хайде стига с поздравленията, този мъж как се чувства -  питате ли се?

# 62
  • Мнения: 1 568
ljuboznatelna и дано никога не я разбереш тази тема....по-щастлива ще си!!!
  bouquet

# 63
Мила Новичка!Като имаш свой психотерапевт,той говорил ли е с теб за семейния модел на твоите родители?Защото обикновено всеки се стреми да пренесе родителския си модел в своето семейство или неговата противоположност,ако е отвратен от родителите си.Помисли в какъв тип семейство си живяла-дали не е патриерхално,с доминиращ баща?Пишеш,че мъжът ти е много добър,толерантен и т.н.Дали не е тук причината-твоите очаквания да са свързани с по-изявен мъжкар и да ти идва в повече личното пространство?Може би трябва да срещнеш някое "лошо момче",което да те подчини и грабне акъла.Необяснимо е и за мен защо ние жените харесваме повече "лошите момчета",но знай,че когато става дума за семейство те не са добрия вариант.Такъв мъж не умее да бъде верен,той няма да обича теб,а ще се възхищава на ораторското си майсторство на тема "любов";както омае теб,така ще омайва и други.Такива мъже са самовлюбени нарциси.Помисли дали наистина такава тръпка търсиш?Опитай и това и аз съм сигурна,че ако разумът надвие ,пак ще се върнеш  при толерантния си мъж.Остави се да те повлече реката на страстта,но главата дръж винаги над водата,за да разбереш кога наближава водопада и водовъртежа и да успееш навреме да се отдръпнеш.Желая ти страст и мъдрост!

# 64
  • Мнения: 218
Ше отговоря за себе си... Извини ме , че изземвам темата ти...
А защо не го желаеш? Нещо не я разбирам тази тема newsm78 Хората, които вече не се желаят, не се и обичат, живеят по-скоро по навик.  Обърни се към сексолог, щом толкова искаш да запазиш семейството.
Хайде стига с поздравленията, този мъж как се чувства -  питате ли се?
...ами в моя случай, как се чувства... надявам се задоволен сексуално и освободен. Едва ли е щастлив... аз не съм. Тази вечер, на този хубав празник съм толкова самотна, и не защото не съм с него, самотно ми е... няма я любовта... поне не тази, която се очаква... Имам любовта на най-добрия си приятел, аз така го чувствам, но го няма другото... Само нежност и приятелство. Мога да споделя всичко с него, но я няма страстта... никога не я е имало... Какво ми написа той тази вечер, след един мой SMS  по повод това, че съм много самотна и не мога повече така -  "Винаги можеш да разчиташ на мен... от това да ме нахокаш за да си изкараш нервите, през това да се посъветваш с мен, до това да те гушна и хвана за ръка...". Казва, че ме обича, така ли е? Мога ли да съм щастлива в бъдеше, само знаейки, че той ме обича? Не мисля. Искам и аз да изпитам любовта, страстта...
Не е знам дали е до семейството, в което си израстнал. Съдба, това е. Споделете мислите си с мен... много съм объркана... не мога повече така, искам промяна...
Ех, че сълзливо стана, не исках това. Простете. Опитвам се да намеря пътя...  bouquet

# 65
  • Мнения: 1 568
Спри да споделяш толкова много миличка,има една стара мъдрост:мъжът ти да те познава от кръста на долу!Грозно е и крайно,но така си ставате безинтересни.....Според мен няма да го пожелаеш докато не "опиташ"друг мъж!!! Бъди с друг!Бъди наистина,бъди и със следващ,но мисли и не му казвай,не слагай край!сигурна съм,че тогава едва ще можеш да разбереш какво искаш!сигурна съм!защото блянът ти може да се окаже....измислица,която всъщност я има само в приказките и филмите и да осъзнаеш какво притежаваш!Направи го преди да вземеш глобално решение!!!

# 66
  • Мнения: 1 470
   Това със секса кога се случи,след раждането ли,по време на бременноста ли,и не можеш ли някак да преиграваш,ние жените сме царици в тази област?!Ако това е единственната причина,не го губи!Имах леля която казваше за своя брак-изгубен-Гриша лигав,Гриша мухльо,Гриша се държи за полата на мама,а сега без Гриша Cry.Много беше печена тази моя леля,сега е съдя,но няма и наченаци на Гришовци в живота и.Някак не можа да го преодолее.

# 67
  • Мнения: 4 514
ellynor, твоята ситуация хич не е здравословна! Naughty Не знам какво, но нещо променете! Ти се измъчваш, а със сигурност и той се измъчва. За съжаление не мога да те посъветвам какво да направите... Sad
novicka, някои хора тук се изказаха доста грубо към теб, което аз не одобрявам, но те донякъде са прави: помисли малко и за мъжа ти. Той явно те обича, и то много (съжалявам, забравих да кажа, че не изчетох всички отговори докрай и сигурно ще се повторя). Моят съвет е да продължиш с терапията и да се опиташ да оправиш нещата помежду ви. Явно се обичате, а това е по-важно от всичко останало.
И при нас страстта отдааавна изчезна, страстта, каквато я имахме в студентските години, например. Но аз не си и помислям за раздяла. Не знам какво бих правила без мъжа си (ние дори нямаме сключен брак), той е прекрасен човек, страхотен баща, много ни обича и се грижи за нас, а и за всичко сме "на един акъл". Няма как секса да е винаги така първичен, както в началото, но мисля, че няма и нужда. Важното е да сте си заедно и да се обичате. Само липсата на любов според мен е причина за раздяла.

# 68
  • Мнения: 1 404
Ellynor,това положение изглежда страшно мъчително,не можете ли нещо да промените?Ти също ли имаш свобода?А как би срещнала някой,ако си обвързана,поне в хорските очи?А мъжът ти все още те желае,така ли?
Не мога да разбера всички,които пишет,че страстта не е най-важна.Момичетата не казват,че е намаляла,а че е изчезнала съвсем.Какво ги съветвате-да стскат зъби и да чакат мъжът да еякулира възможно най-бързо?Или и да попъшкат междувременно може би?

# 69
  • Мнения: 1 840
Новичка, не искам да те критикувам, а само с най-приятелски чувства - качествата на мъжа ти са безценни и ще ги оцениш, когато ги загубиш - трудно се постига такова разбирателство, а точно то има най-голямо значение. Страстта е преходна, въпроса е какво ще остане след нея. Защото има толкова много семейства, при които като си отиде страстта, след нея няма нищо и се чудят какво правят заедно.
Миличка, хубаво си помисли, защото живота почти винаги ни дава това, което искаме, само че много често съжаляваме, че не сме искали правилно - нещо от сорта: Аз ли криво ти се молих, ти ли криво ме разбра. Американците казват: внимавай за какво мечтаеш - може и да се сбъдне. Да не се окаже после, че изпускаш питомното, за да гониш дивото.
Успех ти желая!

# 70
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Аз мисля ,че тази причина не е основателна за раздяла,но ти си знаеш........Все пак сексът не е най-важното в една връзка,но това е според мен..аз бих постъпила по-друг начин-разнообразете си малко живота с нещо ново и пак се съберете-особено ако имате дете...Незнам няматели други ценности?....не си затривайте така семейството бе хора

Съгласна съм с tititi!!!
Не съм на мнение,че след като куца в секса на една двойка детето трябва да страда заради всичко това. Този мъж,както го описваш те обича! Бил ти е опора! Дава ти рамото си да му поплачеш на него и въпреки всичко ти казва "Мило".За мен този мъж още те обича,а в една притча се казва:"Ако наистина обичаш нещо го пусни на свобода,ако е твое то ще се върне,ако ли не- то значи никога не ти е принадлежало". Надявам се да вземеш правилното решение след като останеш сама. Защо тъгуваш и плачеш сега след като си искала да го загубиш?В крайна сметка след толкова дълга връзка предполагам,че са малко хората,които изпитват невиждана и нечувана страст помежду си, любовта преминава в приятелство и привързаност. Точно това,което изпитваш и ти към този човек.
Ти си тази,който преценя как да си подреди живота и какви "наказания" да си наложи,но все пак имате семейство и най-вече ДЕТЕ,което неминуемо ще страда тихичко, някъде дълбоко в себе си дори много повече от теб.
Успех ти желая,каквото и да решиш.  bouquet

# 71
  • Мнения: 751
нещо не ви разбирам извинете Thinking
Защо смятате че трябва цял живот да сме нещастни и да живеем в примирение защото имаме деца???Това за мен е по-вредно за тях!Те не са слепи бе хора!Това ли е модела за семейство който искате да следват?
И не мисля че детето ТОЛКОВА ще страда!Родителите му макар и разделени са в прекрасни отношения и това определено ще го кара да се чувства по-добре!Аз съм дете на разведени родители.Макар че баща ми почина отдавна никога не съм била нещастна и-не-не съм травмирана Naughty просто защото родителите ми бяха в добри отношения!
Смятам че взетото от нови4ка решение е правилно от където и да го погледнеш!!!!!!!!

# 72
  • Мнения: 718
Привет от мен...Искам да знаеш,че те разбирам и съм сигурна,че постъпваш правилно......Знам,че е много,много тежко и самотно...И не само от самосъжаление,сигурна съм,че страдаш и за това че си наранила НЕГО...На мен това ми се случи отдавна....Бях с най-страхотния,добър,мил,обичащ и помагащ ми мъж...,но аз не го желаех сексуално........Изгубих желание с годините,но и доста години  живях без страст и желание за секс.......( Първоначално само аз не исках секс с него ,но с времето и той спря да ме иска и наистина си бяхме като брат и сестра и много се обичахме...)
.Когато се разделихме (ние дори дълго време криехме от роднините,че сме разделени)майка ми и сестра ми плакаха,баща ми каза,че не искам този мъж,защото не знам колко лоши са останалите мъже....Че ще сменя кон за кокошка и други подобни........НАй-накрая им разкрих истинската причина да се разделим-че не правим секс... Тогава баща ми ми каза-че не може да я караме без секс(вярно бях доста млада на20-21г) и ми каза,че постъпвам правилно....
Доста време не намерих друг мъж,дори май се събрахме още веднъж..,но пак не се получи.!!!
Пожелавам ти да гледаш напред.........и заради детето.........И съм сигурна че ще ГО срещнеш-НЕГО-единствения...И съм сигурна,че ще има и страст и секс и любов и семейство........и,че ТОЙ няма да нарича детето ти-ОНЗИ СОПОЛАНКО....
А със сегашният ти мъж ще си останете най-добри приятели завинаги....и ще се грижите с любов за общото ви дете.......Ако пък след време нещата се променят........може и да се съберете....
Но не жертвай себе си ,живота си ,желанията си.......
Мога още много да пиша,но ще стана досадна...
Аз вярвах,търсих и намерих МЪЖЪТ........И тогава преоткрих и сексът.....
Горе главата....!!!

# 73
# 74
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Много правилно решение, всеки има право на щастие, не всеки явно има сили да го търси. Може и никога да не срешнеш идеалния, но живота не струва ако нямаш мечта, идеал, ако живееш с огризки  Sad. Не съм била в твоето положение, но не можех да си представя такъв живот, така че чаках до 29 години докато намеря човека, с когото искам да остарея. Не е вярно че страстта угасва, че няма пеперуди Simple Smile, всичко става още по-зряло, дълбоко и истинско, останалото са оправдания на хора в твоето положение без твоята смелост.
Много тъжно че това е толкова често срещано, моя много близка в момента е в същото положение, но без дете. Лошото е че никой колколо теб сякаш не разбира, защо гониш момчето, че какво му е, добро, хубаво, работи, гледа те  ooooh! ... Объркването и чувството за вина пречат да се отвориш и наистина да се огледаш наоколо, за това ще трябва време ...
Точно за мъжа пък спри да мислиш веднага, противно на съветите, то от толкова мислене минаха годините Sad, ето всички мислят за него, а за теб кой помисли толкова години Sad ...
Той също знае, приказката свърши, магията се развали и принцесата се събуди, от началото е знаел с какво се захваща и че може да свърши доста внезапно ... Той живееше мечтата си, време е за твоя ред ...

Общи условия

Активация на акаунт