Кенгуру - какво?

  • 4 396
  • 47
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 437
Момичета посъветвайте ме какво кенгуру да купя. Синът ми много обича да го нося изправен подпрял гръбче на мен и да си разглежда наоколо и реших да си купя, но незнам какво. Трябва ли да е с твърдо гръбче, от кога може да се слага бебето, има ли разлика в тях в зависимост от това накъде гледа детето (на мен ми трябва такова, с което да гледа напред, а не към мен), марка, колко струва... 

Незнам дали темата е за тук, но аз съм една от ноемврийките от отчетни, а доста от нас се интересуват от тези неща и затова моля модераторите дори да не е за тук да не я местят, за да я видят повече хора. Благодаря!

# 1
  • Мнения: X
 Аз не съм ползвала кенгуро,но щом си решила, по-добре да е по-скъпо , но много по-практично. Ето това отговаря на всичките изисквания и ми се струва, че дори дава възможност за носене и в мноого различни положения, за които не ти е хрумвало. Даже ми се струва, че може и да се кърми в него! Перфектно е - http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 7/products_id/397

# 2
  • София
  • Мнения: 2 437
Благодаря ти Кати. МЕждудругото сайта е много хубав. Няма ли  и други мами да се включат в темата?

# 3
  • Мнения: 942
Аз не съм ползвала кенгуро,но щом си решила, по-добре да е по-скъпо , но много по-практично. Ето това отговаря на всичките изисквания и ми се струва, че дори дава възможност за носене и в мноого различни положения, за които не ти е хрумвало. Даже ми се струва, че може и да се кърми в него! Перфектно е - http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 7/products_id/397
Аз ползвах точно това на Чико и съм много доволна от него.Има една твърда част за главичката ,която може и да се махне,когато бебо порасне.Да наистина може да се кърми в него Simple SmileНо наистина е скъпичко.Бертони имат същото на доста по-достъпна цена.И него съм ползвала.Еднакво практични са според мен Simple Smile

# 4
Ние ползваме на Bertoni,някъде около 19лв. е, и съм много доволна.Първоначално слагах беба обърната към мен,защото има твърда подложка за гръбчето и главичката,но след 4-ти месец започнах да я нося обърната навън. Това се оказа една много полезна принадлежност за нас!  newsm10

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 70
аз бих ти препоръчала Chipolino много съм доволна от него,има възможност да сложиш бебето и в легнало положение когато заспи.Не е много скъпо около 25лв. ,в хиполенд магазините ги им
а.
  Peace

# 6
  • Мнения: 2 616
Като поотрастнат не ви ли тежат тези бебета в кенгурото, все съм си мислела до кой месец е удобно и за майката да носи малкото човече, така че да не я заболява гърба от тежестта?

# 7
  • София
  • Мнения: 1 424
нашето кенгуру е на giordani. не знам колко струва-подарено ни е. има твърд гръб и яка за вратлето. но ние сме още малки - 50 дни и и ни е големичко, но въпреки това я слагам за по малко да свиква. определено й харесва Laughing

# 8
  • до канала
  • Мнения: 518
ако смяташ да го ползваш по-дълго ти препоръчвам САМ до 13кг има го в он-лайн магазините аз започнах да го ползвам когато синът ми беше на 2.5 месеца

# 9
  • Мнения: 4 629
Нашето е такова:

http://www.babybungalow.com/babjincacibl.html

Препоръчвам ти го  Peace

# 10
  • Мнения: 8 917
Предвид това, че го ползвах много рядко, се радвам, че не се "изръсих" за Чико или нещо от този род. Беше някакво Бг за 20-тина лева.

# 11
  • София
  • Мнения: 44 122
chicco go plus - ако намериш - страхотно е !!!

# 12
  • Мнения: 27 524
Предложението на Кати е добро  Peace

Да е от 0 месеца, да е с твърдо гръбче (но не ламарина вътре, и такова съм имала  Close) и стабилни презрамки. Да може да се носи детето и с лицето напред.

# 13
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881

Това е то! Мерцедесът на кенгурутата, просто е перфектно! И ние сме с такова.

# 14
  • Мнения: 1 425
Нашето е на Hauck, но го ползвам рядко, защото бебока ми още е малък, но съм доволна. Цената му е 28 лв.

# 15
  • Мнения: 1 284
имаме на Чиполино с твърд гръб, но не съм го ползвала, защото не искаше да седи там въобще

# 16
  • Мнения: 27 524

Това е то! Мерцедесът на кенгурутата, просто е перфектно!
[/quote]

Да, и нащо е такова. Много точно казано, не знаех къде да го намеря в нета. Наистина е перфектно.  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 2 437

А от къде да го купя в София и колко струва?

# 18
  • Мнения: 2 818
За слинг мислила ли си? Може да се ползва и от съвсем малки бебета.

# 19
  • Мнения: 2 616
Такова чудо изобщо не бях виждала, съжалявам за невежеството ми, но....И в България може да се намери, така ли? Каква му е цената, знаеш ли?

# 20
  • Мнения: 2 818
http://babysling-lana.hit.bg/4medic.html   Peace
А тук има инструкции как да си го ушиеш сам (изобщо не е сложно)  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 616
Ихааааааааа, супер, много ти благодаря   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 1 244
Добре, а какви са предимствата на слинга пред кенгуруто?

# 23
  • Мнения: 2 818
Добре, а какви са предимствата на слинга пред кенгуруто?

Може да се ползва от много по-ранна възраст... по-удобно е (поне на мен) - тежестта се разпределя по-добре, но аз все пак съм пробвала само обикновено кенгуру... става и до значително по-късна възраст, ако разбира се ти се носи  Simple Smile 

п.п. И става за кърмене в движение.

# 24
  • Мнения: 4 451
Спомням си, че за голямата дъщеря купихме едно най-обикновено, българско , мисля, че марката му е Стеда за 7-8 лева. Стоеше с удоволствие в него. И още от втория месец съм го ползвала. Сега за бебока купих скъпо кенгуру на "Чико", пищи в него и това е. А в старото от кака и си седи кротко и и е много приятно. Та накрая Чикото го продадох. Учуди ме обаче, педиатъра, който препоръа да я слагаме в него чак при навършени 7 месеца Shocked

# 25
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз имам кенгуро на Чико, но след като открих слинга като възможност ползвам само него. Бебето изобщо не ми тежи и не ме заболява гърба, както с кенгурото. Таткото предпочиташе кенгурото-изглеждало му по-стабилно, до момента, в който откри, че бебето спокойно може да си спи в слинга, а той да си ходи на разходка в гората Mr. Green

# 26
  • Мнения: 1 382
Baby Bjorn  Peace

# 27
  • Мнения: 3 069
Купихме Чиполино за 18 лева но съм го ползвала малко.
Когато мина 6 килограма вече си мъка.....

# 28
  • Мнения: 3 537
chicco go plus - ако намериш - страхотно е !!!
И нашето беше такова, много е хубаво и удобно, носила съм го до 9 месечна възраст в него. Simple Smile Но беше скъпичко, към 80 лв... Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 5 362
Много малко използвах кенгуруто.Подарък ми е и колко струва-незнам.Марката е безизвестна.
Беше ми удобно,но за по-бързо предвижване до магазина,например.Иначе за разходка-не.

# 30
  • Мнения: 3 089
az съм за chicco go plus - има и лежащо положение, от 4-я м. нататък можеш да носиш бебето исправено с лице към теб, а от 6-я - с лице към пътя. струваше 98 лв, но май вече не продават точно тоя модел. всъщност, аз мисля, че си струва всеки лев  Peace
след 8-я месец обаче тежестта става много голяма. ние след това минахме на самар.

# 31
  • София
  • Мнения: 44 122
chicco go plus - ако намериш - страхотно е !!!
И нашето беше такова, много е хубаво и удобно, носила съм го до 9 месечна възраст в него. Simple Smile Но беше скъпичко, към 80 лв... Rolling Eyes

89 лв беше нашето от малечко. И ние се носихме до 9м, но и на мен ми дотежа въпреки, че малкия е слабушко...

# 32
  • Мнения: 1 174
Ползвам кенгуру за новородено (до 9кг.) на Bertoni, в три позиции-легнала, с лице и с гръб към теб.Доволна съм,а и струва само 18 лв.

# 33
  • Мнения: 380
Аз съм ползвала кенгуру Baby Bjorn, което е за новородени до около 10кг. Ник обожаваше да стои в него, но тъй като е доста тежък, започна да ме боли гърба и си купих слинг. Тежестта се разпределя доста по равномерно със слинга Peace.

# 34
  • Мнения: 386
На Чико е много добро с твърда подложка за гръбчето, удобно е беба спи в него докато аз се разхождам  и така е направено че не се усеща толкова силно тежеста на бебето, стига да не прекалаваме с дългите разхходки когато вече е доста тежко бебето.Но на ЧИКО наистина си заслужава много е стабилно и здраво

# 35
  • Мнения: 2 242
аз съм доволна от Чико за новородени  Peace

# 36
  • Мнения: 4 629

А от къде да го купя в София и колко струва?

Незнам, не съм обикаляла по детсте магазини в София от известно време

# 37
  • Мнения: 453
Аз ползвах кенгуру, което ми бяха пратили от чужбина, но ако имах слинг бих била много по- доволна! Предимствата са много повече:  http://www.babysling-lana.hit.bg/4medic.html
Като имам второ бебоче, ще си купя със сигурност слинг!

# 38
  • Мнения: 57
нашето е на Chico go.Страхотно е.Има твърд гръб, а и бебето може да е с лице и с гръб към теб. супер е Laughing

# 39
  • Мнения: 154
  Нашето е на Бертони ,с твърд гръб е и има три положения : към теб , напред и полегнало с възглавничка за главичката. Много успешна имитация на Чико и значително по-евтино - 22 лв.  PeaceНа мен ми е вного удобно , а и малката се чувства добре в него! HugСложих я като стана на три месеца!    bouquet

# 40
  • Мнения: 135
Ние и до сега ползваме едно най-обикновенно българско, струва 10 лева, а много ни харесва в него...е вече ми тежи, ама например до детската кухня ако ми се налага набързо в дъжда-не я и усещам...Определено е едно от най-ползваните неща при нас, ама тя моята госпожица доскоро в количката не седеше Embarassed

# 41
  • Мнения: 65
Ние си взехме на Бертони за 23 лв. Може да се ползва в 3 положения. Доволни сме за сега.Има си и подложка за главичката, понеже нашето момче е на месец и половина. Simple Smile Peace

# 42
# 43
  • Мнения: 1 101
нашето е на Chico go.Страхотно е.Има твърд гръб, а и бебето може да е с лице и с гръб към теб. супер е Laughing
И нашето е същото. Много съм доволна.

# 44
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз използвах кенгуро(не помня каква му е марката,подарила съм го вече),на което моят син си сядаше на дупето.Жал ми е като видя деца, които си висят на половите органи.Доказано е, че 80% от безплодието при мъжете в света е в следствие, неправилно носене в бебешка възраст...
Каквото и да е кенгурото, да не си сяда или виси детето на половите органи.

# 45
  • Мнения: 4 111
Ползвам кенгуру на Чико -

http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=2388

Много е удобно-не съжалявам нито за миг,че си го купих.  Peace

# 46
  • Мнения: 95
Аз имам точно такова с твърда подложка за главата на бебоци, но да ти кажа честно съм го ползвала точно 4-5 пъти. детенцето ти е вече голямо и според мен няма смисъл вече от кенгуру. зависи! ако ти си си решила, че искаш и ти е необходимо си вземи! опитай се да пробваш някое в магазина, което ще ти е най-удобно!  Peace

# 47
  • Мнения: 7 418
Аз използвах кенгуро(не помня каква му е марката,подарила съм го вече),на което моят син си сядаше на дупето.Жал ми е като видя деца, които си висят на половите органи.Доказано е, че 80% от безплодието при мъжете в света е в следствие, неправилно носене в бебешка възраст...
Каквото и да е кенгурото, да не си сяда или виси детето на половите органи.
  Ей точно това ме спира да ползвам кенгуру за носене на сина ми!
  Засега ползваме слинг с халки,но само за кратки излизания.Слинг има голям недостатък(според мен и моето бебе),в него детенцето постоянно е в свито положение и,когато е будно,особено,ако е по-активно,става много трудно да го задържиш вътре.

Общи условия

Активация на акаунт