главоболие- колко често

  • 546
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 321
Здравейте,
На 40 години съм и през последната половин година започнах да имам много често главоболие. Три дена преди цикъл - нещо като мигрена, през месеца понякога по - лека болка в челото. Понякога от вечерта започва да ме боли и докато не взема хапче не минава.
Според личната лекарка е нормално, минах и преглед при невролог. Казаха да пия болкоуспокояващо.
Та въпроса ми е към жените с чести главоболия- по няколко хапчета ви се падат да пиене в месеца.

# 1
  • Мнения: 452
Кое приоритетно те притеснява- главоболията или хапчетата?

# 2
  • Melmak
  • Мнения: 3 034
Ако е мигрена, лошо, защото много мъчи.

Намери читав невролог. Аз съм с мигрена и не всяко главоболие е мигрена. Като ходих на невролог да види какво е това ужасно главоболие, лекарката ми обясни, че има и други видове - клъстърно и не знам какво още беше.

Прави ми ямр, за да види дали не е друга причината за болките. Не е просто “боли те, нормално е”. Не сте случила на лекар.

# 3
  • Мнения: 321
Хмм. И двете определено. Но ми се струва, че и много хапчета взех да пия. С  три дечица съм и не мога да си позволя да гледна на тъмно, да си поспя и т.н. Затова взимам от изброените болкоуспокояващи, за да имам сили за деня.
Струва ми се много, а спред личната заради възрастта ми Simple Smile да се готвя за такъв период.

# 4
  • Мнения: 12 801
Според мен е на периоди, поне при мен е така. Разбира се, ако става дума за нормално главоболие, а не е с някаква по-различна причина - добре е да се уточни. Сега си в период на по-често главоболие, и после може да има продължителен период, когато изобщо да нямаш.
Кръвното мериш ли си? Как е?
Не е добре да имаш главоболие и да търпиш, вместо да взимаш хапчета, според моята ЛЛ. Така че ако тези хапчета не са някакви пристрастяващи, си ги взимай. Но внимателно прочети бележката с действия и странични действия.

# 5
  • Мнения: 321
Благодаря. Общо взето и личната и невролога това обясни. Пия главно или аналгин или нурофен. Явно си остарявам. Едно време помня моята майка, взе с анаглина Simple Smile

# 6
  • Мнения: 12 801
Чакай сега, това няма общо с остаряването. Има стари хора без главоболие и млади с главоболие.
Или един и същи човек да има главоболие като по-млад, а после да няма.
ЛЛ ти е намекнала предполагам, че може да наближаваш пред-менопауза. Не знам дали наистина има такава връзка.
Може да има връзка със стрес, с преумора, недостатъчен сън, недостатъчно положителни емоции. Ако можеш, виж дали можеш нещо да промениш в тази посока.
За кръвното писах.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 537
На мен винаги цикъла ми е бил свързан с мигрена преди или след него. Горе-долу по един блистер хапчета на месец си отива. Може и повече.

# 8
  • Мнения: 321
Кръвното е плачевно - понякога стига 90 на 50 Simple Smile
Мисля тези дни да видя и хемоглобина, че и там май-няма да е много високо/

# 9
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 923
Щом минава от аналгин и Нурофен, според мен не е мигрена.
Може да има десетки, дори стотици причини за главоболие - синузит, зъб, ухо, шипове на врата...

# 10
  • Melmak
  • Мнения: 3 034
Моята минаваше от нурофен (от 400 мг), постепенно спря да действа и преминах на 600 мг. И действа. Не винаги мигрена не може да се повлияе от познатите ни обикновени обезболяващи.

# 11
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 923
Моята не се влияе...
Затова казах, че според мен не е мигрена.

# 12
  • Мнения: 46 526
Щом е свързано с цикъла, вероятно става дума за "менструална мигрена".
https://www.puls.bg/aktualno-c-6/menstrualna-migrena-kak-da-oble … ia-pristp-n-26077

Неприятно е, при мен също се появи след 40 г.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Менструалната мигрена е различна. Нямам пристъп на мигрена, който да се е повлиял от нурофен. То като ме тресне, и хапче не мога да пия, че повръщам няколко часа.
Обикновените главоболия ги лекувам точно с нурофен, парацетамол, рядко аналгин. Напроксен ползвам за тежък пристъп, активно вещество е на едно турско лекарство, което пия.
Но аз по принцип отглагам до последно пиенето на хапче. Първо пробвам с повече вода, ако започне да става нетърпимо, тогава пия. Мигрената ме трясва изведнъж, има си особени симптоми, по които я разпознавам.

# 14
  • София
  • Мнения: 38 537
Не знам дали не е в разрез с правилата, но да си кажа. От Турция случайно си намерих лекарството Зофер. Хапчета против повръщане. Първото може и да го върна, второто поне го задържам.
През повечето време имам леко главоболие, мигрената ме напада веднъж на 2-3 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт