как бихте приели факта, ако ви се роди грозновато дете?

  • 14 824
  • 188
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 978
Ама как може такива въпросчета да ти ражда главицата?Нали детето ще бъде негово, каквото и да е той ще го обича толкова колкото и другото.

# 46
masha79 , на твое място повече бих се притеснявала да не би детето да се роди глупаво като тебе! Тогава никаква пластична хирургия и никакъв грим няма да могат да скрият това!  Sick

# 47
  • Мнения: 810
Не обръщай внимание на нападките. Всеки носи някакви страхове в себе си, дори да знае, че са нелепи. Дори не се съмнявам, че поставяш на първо място здравете на бъдещето ти дете, та коя майка би искала болно детенце. Аз лично разбирам страха ти, най-вероятно защото и аз нямам дете все още и ме е страх от много неща, включително и това. Сигурна съм обаче, че ще обичаш безрезервно детето си и мъжът ти също, дори да не го намираш за много красиво, както са ти казали останалите майки. Също си мисля, че няма да спреш да сравняваш с други по-красиви деца, но това е нормално може би и това няма да намали любовта ти. Всяко дете е една вселена, а красотата е само част от нея.
Чисто научно погледнато, от еволюцията, при всички относително равни критерии, на красивите хора им е по-лесно, получават повече внимание и т.н. и ние всички искаме това за децата си. Да са здрави, умни и красиви.
Не може да имаме всичко и не може да изчислим и планираме, така че давай смело напред и се опитай да превъзмогнеш тревогите си.

# 48
  • Мнения: 801
а може да прочетеш и приказката за "Нероден петко"

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 383
masha79 , на твое място повече бих се притеснявала да не би детето да се роди глупаво като тебе! Тогава никаква пластична хирургия и никакъв грим няма да могат да скрият това!  Sick

Благодарим ти, метлата! Медал за теб - тиквен! Свърши една добрина от сутринта...
Ако и да се раждат грозни деца, то глупаво-родени не съм виждала...
Както казаха - всеки си носи страховете - но да разсееш страха на по-малкия не се отдава на всеки.

# 50
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не винаги едно красиво дете се превръща в красив възрастен.

Пример - чужденците по морето разхождат приказни кукленски деца, а като се вгледаш в родителите им и занемяваш.

А нали и тези кукленски деца ще се превърнат в родители един ден!

# 51
  • Burgas
  • Мнения: 92
Ама как може такива въпросчета да ти ражда главицата?Нали детето ще бъде негово, каквото и да е той ще го обича толкова колкото и другото.


 Peace

# 52
  • Мнения: 2 891
Каквото и да е това дете, то ще е твое и със сигурнот РАЗЛИЧНО от всички останали. Каво по-хубаво от това!

# 53
  • Мнения: 2 032
Хайде стига сте припявали как всеки си имал право на тревоги, пък дори и малоумни. 

Темата е дразнеща за всеки трезво-мислещ човек, а за родители на деца със специални нужди може да е обидна. 

Не смятам да се ангажирам с авторката на темата. От ника заключавам, че не е на 12 години и отдавна е навлязла във възрастта, когато на всеки му е блеснала идеята, че родителите не обичат децата си според степента на красотата им, и подобни други "прозрения". (Но си признавам, че темата й много ме издразни, и си "седнах на ръцете", за да се възспра да я посъветвам да си реши проблема със стерилитет. ) Така че авторката-настрана, ама моля ви недейте да валидирате и приемате тъпотата на публикуваното от авторката с изказвания как всеки си носел нещо в себе си. Има граници на приемливото, и нейната тема е отвън тези граници.

Хайде, повече няма да чета/пиша, да не се ядосвам за глупости.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 951
Всички бебета са красиви.Няма хубави и грозни.Някои мислят ,че едно бебе е красиво,ако има коса ,а други не.Свеки пък твърдеше ,че ще обича много повече сина ми,ако беше кръстен на свекър ми,да ама не стана,така.

# 55
  • Мнения: 1 564
Как може да  ти минават през ума подобни работи.... Crazy
Всички родители обожават децата си .Какво значение кое е първото и кое следващото.
Я се стегни и не си мисли глупости ,защото започна да звучиш в един момент като четях темата ти като лошата мащеха.

smile3521
Никога не биха ми минали такива мисли през главата.

# 56
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
красив/грозен са твърде субективни критерии.
Аз може да намирам детето на мъжът ти за нямащо чар (нека така да го кажа), макар, че ти си се прехласнала по красотата му.

Тъй, че наистина се замисли сериозно, дали да не се консултираш с психолог.

# 57
Има и друг вариант - връщаш го в родилния дом и настояваш да ти го сменят с по-хубаво!  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 3 268
Тъй като е още януари и номинациите са далеч,апелирам за дълга памет и след няколко месеца да номинираме темата като "Най-тъпата,безсмислена и идиотска тема" пускана някога тук. #Silly doh

# 59
  • Мнения: 2 197
Тъй като е още януари и номинациите са далеч,апелирам за дълга памет и след няколко месеца да номинираме темата като "Най-тъпата,безсмислена и идиотска тема" пускана някога тук. #Silly doh
Това е абсолютно некоректно и тъпо изказване!
Всеки има право да се притеснява за различни неща и това, че за нас това не е проблем не значи, че проблема не е важен!
Напълно разбирам девойката. И аз много пъти съм се чудила какво ще е детето ни, защото моя приятел има много красиви син и дъщеря (без да приличат на него) и съм се чудила нашето какво ще бъде. В интерес на истината никога не съм мислила, че може да я обича по-малко, а просто дали ще е красива като сестра си. Сега си имаме прекрасно и чаровно момиченце, не красиво, но изписано като картинка. Всяка негова черта е като нарисувана. Е, силно съм недоволна, че е тъмнокоса и тъмноока и има права коса, но какво да се прави. Напълно осъзнавам недостатъците и и никога не съм казвала, че е най-хубавото дете. Но пък баща и не се отделя от нея.
Така че мисля, че напразно се притесняваш. Децата не могат да са еднакви. Така или иначе двете винаги ще се сравняват. Но не мисля, че за бащата външния вид ще бъде важен.
А грозни деца има. Както има и грозни възрастни хора. Повечето от тях обаче имат прекрасни характери.

Общи условия

Активация на акаунт